Banán

Banana

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2010, 4 min

Vyšlo na DVD jako bonus k filmu Já, padouch a také na DVD Já, padouch: Kolekce 6 minifilmů, v obou případech pod českým názvem Banán.(6.5.2017)

Podobne ako v tučniakoch z Madagascaru, aj v týchto podivných, žltých fazuliach z animovaného filmu Ja, zloduch som od začiatku videl veľký potenciál a podobne ako pri tučniakoch, tak ani v tomto prípade som sa nesklamal. Banana sa v mojom osobnom rebríčku najlepších animovaných "kraťasov" dostal poriadne vysoko. (90%)(29.4.2011)

// Production Companies: Illumination Entertainment, Universal Pictures //(30.7.2013)

http://www.youtube.com/watch?v=AWd4lqIhz6I&feature=related Mám rád takéto kraťasy, ktoré vychádzajú z animákov. Mám rád kraťasy, v ktorých vystupujú pôvodne postavičny do počtu. A práve tieto bývajú často najvtipnejšie a dostáva sa im najviac pozornosti v podobných DVD bonusoch.(17.2.2011)

Bonusový kraťas k filmu Já, padouch, který mě dokázal na čtyři minuty pobavit. Bylo jen otázkou času, kdy se Mimoně někdo pokusí dát i do celovečerního filmu. Pokus byl v roce 2015 a dopadl neslavně. Z mého pohledu jim tenhle formát krátkých filmů sluší daleko lépe a nějaký seriál drobných příběhů Mimoňů by špatný být nemusel. Pravděpodobně by dopadl lépe, jak jejich film.(10.2.2021)