Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lucije

Mě se to osobně moc líbilo...co lepšího by se děckám s panelákového sídliště mohlo přihodit, než takový vesmírný masakr bejsbolovou pálkou a silvestrovskými dělobuchami....good idea, good realization.. ()

Jevablo

Haha, to jste mě celkovým hodnocením pobavili. Z kina jsme po půlhodině odešli, protože film: neměl děj, neměl hrdiny (pokud hrdinům rádi fandíte), neměl smysl, měl naprosto zoufalé efekty (jestli to je na tom to humorné, tak tedy ještě jednou HAHAHAHAHA..), ale hlavně sakra že teda pod každou pitomou scénou měl tu pořádně nadupaně zatraceně cool hudbu, která přebíjela vše a kdyby na plátně běžel záběr hospodyně krájející mrkev, tak byste měli z obrazu úplně stejný dojem (žádný, protože duní hudba). No srandy kopec. Označení komedie/scifi/akční je taky dobré - tohle není ani jedno. ()

morbido

Banda vyjebaných sfetovaných čurákú, neproduktívný odpad dílujúcí fet a okradájúcí ostatných má byt hlavnýma hrdinama?Díky ale to né.Ano v kdejakych filmoch je hlavný hrdina vyšinutý psychopat,uplný magor, úchylák a já nevim co všetko ale proste to berem iba jak filmovú postavu(samozrejme tu medzi nama pobíhá aj dost takych a určite s nima nesympatizujem).Tady je hlavný problém v tem že to je až moc reálné.Né emzáci, ale táto "mládež" je monštrum.Nebudem sympatizovat s nekym takym.To je proste problém né iba tehoto filmu ale tehoto sveta.Celú dobu sem dúfal že tych spratkú zmasakrujú(par svetlych momentú, teda smrtí naštestí najdeme).Místo teho sa tvúrci v návali politickej korektnosti a (ne)rasizmu rozhodli glorifikovat odpad likvidujúcí tento svet.Je mi z teho špatne...film sam o sebe by byl prúmer ale takto to proste nemožem hodnotit.Svedomí mi to nedovolí.Tak.A včil mna možete zasypat nadávkama a urážkama ale všeci víme že to tak proste je... 1* za Nicka Frosta... ()

psycho.ta

Útok na věžák není špatný film. Nudit se u něj nebudete, neboť o akci tady není nouze. Hlavní postavy a děj velice originální. Bohužel jsou tady jisté "mouchy" které mi u něj vadily, jako třeba ti mimozemšťané s fosforovými zuby, proč když na zemi zaútočí a zabijí xy lidí, tak vláda VB nenasadí armádu ani cokoliv jiného?? Rovněž také pochybuji, že by skupinka 15ti letých dětí, i přesto že jsou to "gangsteři", dokázala všechny mimozemšťany pobít..proto 3*** ()

intheend

Mě se to líbilo. Byl sem zvědavej co se z toho vyklube. Na to, že je napsaná mezi žánry komedie sem se moc nenasmál, ale to mi vůbec nevadí. A mezi žánry bych přidal horor, protože místama sem se několikrát pěkně lek. Nějvětší plus je dokonalá atmosféra a ani to nevypadá, že by někde byly odfláknutý triky. Scéna skoro na konci jak vybíhal z pěstírny vypadá skvěle a líbila se mi i přesto, že nemam rád zpomalený scény ve filmech. 80% ()

VanThomass

Pro mě jednoznačně překvapení. Britská produkce dokázala, že i z mála se dá udělat hodně. Ač námětově je to jasné béčko, herci nejsou zrovna nejkvalitnější a děj není nijak složitý i přesto mi těch cca 80 minut čistého času bavilo. Na zkrácení dlouhých zimních večerů prostě ideální sci-fi, od kterého když člověk nic nečeká, tak ho nezklame. ()

Epco

Partička chalanov, ktorý majú našlapnuté maximálne ku kariére treťotriednych dílerov v okolí jedného Londýnskeho vežiaka sa stáva poslednou líniou v obrane proti mimozemskou inváziou. Tak ako je to pritiahnuté za vlasy tak tak je to dobre natočené. Aj napriek tomu že sú mi výrastkovia nesympatický a najradšej by som ich vyťahal za uši a postavil do pozoru ich prístup je k nezaplateniu a hlášky ktoré trúsia v tých najabsurdnejších situáciach sú jedna lepšia ako druhá. ()

chaosteory

Neskutečně povedený film, po kterém jsem zůstal čuměť jak kráva přejetá traktorem. Smělost, odvaha a rozumný rozpočet opět natrhla ďouru velkolepým spektáklům. Jinak po vyčerpávající sociální sondě od verbala je pomalu zbytečné něco psát. Proti emzákům už dneska bojuje kde kdo, ale partička výrostků s prořízlou tlamou je všechny strká do kapsy. Děj má nápad, tempo, akci, humor a po celou dobu výborně baví. ()

MJI

Vynikající. Opravte mě, ale snad skutečně originální! Zábava od první scény a přitom neustále se stupňující děj. Doporučuji. ()

pirate

Absolutně nevtipné, avšak napínavé, správně temné, porce pořádné atmosféry a záživné. A k tomu originální mimozemšťani. Rozhodně nepatří k první lize, ale mě zajímal od začátku do konce. Pro hromadu lidí nejspíše bude jen dalším řadovým horůrkem. A vzhledem k počtu viděných filmů o různých jiných mimozemšťanech, jejich provedení a celkové promyšlenosti, mu dávám 60%. (65%, když uvážím, že jsem se docela zadíval.) ()

matusx

sídlisko v Londíne vezmú útokom chlpaté príšery padajúce z oblohy, ktoré sem prišli za jediným účelom.Parádne si zatrtkať! To sa však nepáči miestnemu gangu tínejdžrov, ktorí sa rozhodnú chlpáčom ukázať, zač je toho loket... bejzbolky, meče, nože, hláškujúci adolescenti, díleri, policajti a dychtiví mimozemšťania so svietiacim chrupom. Jedna akcia strieda druhú, ja zalievam popcorn štvrtým lahváčom a chrochtám blahem. Ďaľšia ukážka toho, že aj za málo peňazí sa dá zahrať kopec dobrej muziky. Prečo tento film nešiel v slovenských kinách??? ()

Allein4

Milé překvapení. Pravda je, že jsem tento film dlouho přehlížel, ale při akutním nedostatku lehce nadprůměrných filmů (ano, poslední dobou jsou nátačeny pouze blockbustery nebo naprosté propadáky) jsem se na toto přecejen podíval. A ejhle, ono to bylo vtipné, napínavé...a také vtipně napínavé, ale světe div se, i toto bylo zpracováno dobře. Jen tak dál, pane Cornishi! ()

Richie4422

Priznám sa, tento žáner mi nikdy nejak nešmakoval, ale skúsil som si tento flick pozrieť a zostal som ohromený a to aj napriek tomu, že po prvých 10 minútach som sa škrabal po čele so slovami "Prečo som to zapínal...". Pochopiteľne, tvorcovia nemali k dizpozícii rozpočet na dokonalé CGI a ohromujúce efekty, o to prekvapivejšie je to, že všetky technické veci vo filme fungujú. Čierne monštra s modrými papuľami vyzerajú čierne dobre, oheň, ohňostroj, petardy a slow mo fungujú a nemal som pocit, že chcem viac. Soundtrack patrí medzi tie kvalitnejšie a doslova sa sem hodí. Vsadenie na spočiatku nesympatické decká sa vyplatilo a postaršia, ale hlúpa smažka zaklapla so zvyškom. Je to zábava, je to akcia, je to horor (nemyslel som si, že to niekedy napíšem), má to napätie a čo je ešte dôležitejšie a čo ma prekvapilo, má to hĺbku a zmysel. Film sa dotýka problémov v Bitánii ohľadom detí a mládeže, berie si na paškál sociálnu časť politiky a ignoranciu nie len vlády a občanov, ale aj mimovládiek a domácich. Jednoznačne hovorí jedno, problémy nie sú len v ďaľekom tretiom svete, problémy máme aj tu a namiesto hľadania riešenia utekáme rieśiť problémy na koniec sveta. Týmto film získal ďalšiu dimenziu. Spojenie zábavy, hororu, akcie so silnejším odkazom, ktorý sa tiahne celú dĺžku filmu, je pre mňa niečo jedinečné a v tomto prípade skvele zmáknuté. 5 hviezd bez váhania, táto žánrovka si to zaslúži. ()

teseth

Příjemná žánrovka, která je sice primárně postavena na souboji s mimozemšťany ale podprahově velmi tvrdě ukazuje mládež v Británii, které časem bude velký problémem a bude muset někdo řešit a hlavně boj hlavního hrdiny s vlastními démony. Ač to zní hrozivě, tak to není vůbec špatné. Film pobaví, nenudí a na závěr donutí k přemýšlení. Co potěší jsou i herecké výkony, které sice neoslní ale člověk si nepřipadá jak na náměstí kde se banda ožralých komparzistů snaží o divadlo. ()

filmfan7

Nenápadný nekomerčný snímok, ktorý určite pobavil a milo prekvapil. Táto teen-edžerská komédia sa miesi s niekoľkými ďalšími žánrami. Zaujal najmä mladý a neznámy John Boyega -> asi nebudem jediný komu jeho tvár pripomína Denzela Washingtona. Sem-tam sa tu mihne anglický komik Nick Frost. Minutáž je nastavená akurát tak, aby film nestihol diváka nudiť. ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)