Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 62% | Pár pouličním puberťákům spadne před ksicht na auto mimozemská píčovina, kterou následně umlátí až do samotného konce. Upřímně, bylo mi toho "patláčka" celkem líto. Bohužel, to ještě není všechno, co Vám tenhle film vykydne, to nejhorší přišlo už skoro na začátku filmu, když jsem viděl jak bába v deset hodin večer v klidu pustí svého pubertálního vnuka ven, bez ohledu na to, že by se mu něco stalo? Nebo ještě lepší případ "tati, já potřebuji ještě ven, dneska jsem byl na fotbale a venku jsou mimozemšťané, tak je jdeme s klukama z družiny zabít dobře?". " Dobře synku, ale nejdřív vyvenči psa a potom můžeš jít". Tak debilně založený film jsem neviděl už hodně velkou dobu. Nepatetický, nesofistikovaný a debilně založený exkrement. 15% za tu malinkou potvoru, který mi bylo i líto. ()

Toj

Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení, když při projekci se smíchem otřásal Thermal... Ale njn - "vždyť je to jen komediální horor se zálibou v béčkových kořenech". Jenže tohle prostě funguje. Geniální jízda, je to neuvěřitelné zábavné - já nevím, co chtít víc. ()

Skip

Když parta drsných teenagerů z jednoho věžáku na jihu Londýna bojuje proti obludám z vesmíru, je jasné, že nepůjde o nějaké veledílo. Ovšem není to nikterak špatný film, naopak se člověk docela nenáročně pobaví a ono to přeci někdy stačí. ()

vegetol.mp

Uvažování tvůrců tohohle filmu je poměrně zvláštní. Naivně si totiž myslí, že divák může sympatizovat s bandou výrostků, kteří hned v úvodní scéně vytáhnou nůž na bezbranou zdravotní sestru. A asi aby nám jich bylo líto, dozvíme se v hlubokomyslné sociální sondě, že jejich hlavní kápo má vlastně právo vytahovat kudlu na bezbranné, protože jeho strejda se o něj nestará a kápo si navrch ještě doma neuklízí a nestele si postýlku. Prostě jasná oběť ošklivé a netečné společnosti. Jinak na komedii nevtipné, na sci-fi horor to zas není strašidelné, sociální ponor mělký a postavy jsou až na dvě vyjímky nesympatičtí kreténi, kterým člověk přeje smrt. Je to velká škoda, protože natočené je to velmi dobře a hudba taky není špatná. Jenže když nemá člověk ve filmu komu fandit a hlavním postavám přeje smrt, je něco špatně. Klasická nadhodnocená hovadina. ()

Petroff

Svěží, vtipný, zábavný, chvílema nečekaně drsný, nemálo dobrejch hlášek a rozumů padajících z oprsklejch tlam londýnskejch postpubertálních kriminálníků, který likvidujou invazi nadrženejch vesmírnejch praso-pso-opic... jen teda jedna z výtek co bych měl - velikej barák, ale bohužel jaksi úplně prázdnej... Mě se konat na chodbě domu ohňostroj spojenej s lovem vesmírné zvěře, tak alespoň vykouknu z bytu ... ()

kalap

Mix čierno bielých primitívov bojuje proti prerostlým mačkám z vesmíru. Otravná sprostosť, ktorú je dobre si pustiť, ked ste nad mieru šťastný a aby ste sa z toho šťastia nezbláznili, tak toto Vás poriadne otrávi a privedie späť na zem. ()

(mOnkey)

Attack the Block aneb Útok divokých, naprosto viditelných, ne až tak obřích mimozemšťanů je totálně anarchistickou parodií na všechny zombie a survival kultovky, americké hloupě patetické patriotické bijáky a vlastně celý akční žánr jako takový. Dokonale festivalový snímek, u kterého uvolněná atmosféra kina plná nadšených výkřiků, neovladatelného smíchu a spontánního potlesku vylepšuje výsledný dojem na všech frontách. ()

M.i.k.e

velmi zábavná žánrovka,která hned na začátku nabere tempo a nepovolí až do konce.I díky stopáži tak nenudí ani minutu.Další důvod k tomu mít rád britskou kinematografii...90% ()

Caminzind

Teenage akčňák, kde vesmírné OPICE HONÍ OPICE z Afriky (což je pro svojí odvážnou nekorektnost velice hodnotná symbolika). Oceňuji napětí a akci. Komedie? Ani ne, spíš parodie. Odkazy na klasiku bych zde však nepřeceňoval. 63% ()

MartinNDL

Dokázal bych o Attack the Block vyprávět tak, aby to vyznělo jako nejvíc cool negrovina za poslední roky. Nejlepší ledově vychlazená s brkem a pivem. Řádně proFUCKovaný béčko s řadou hey bitch a wtf scén. Akce, krev, bez cenzury, wow. A pak si taky umím představit nudnou přednášku o sociální roli filmu a metaforickým útoku na předměstí žijící v hip hop kultuře bez skutečných hodnot na povrchu, ale srdíčkem pod bradavkou. Blééééé. A realita je někde mezi koksem a crackem. Revoluce se nekoná. Nápad výbornej, provedení slušný, ale pořád se pohybujem mezi limity nedosahující vodvazového orgasmu. Že by z panelákové šedi nebyla cesta ven? Pak prosím FedEx o zásilku vesmírných chlupáčů, tunu trávy a sexuchtivou černošku s čerstvou vobčankou. ()

Chen

Typická anglická podívaná, skvělí herci/neherci, trefné hlášky a slušná atmosféra. Užil jsem si to, ale přiznám se, že za vysloveně výtečný projekt film nepovažuji. Za hodně dobrý ale ano. 70 % ()

rakovnik

Režisér Joe Cornish se asi rozhodl splnit si svůj dětský sen a natočit filmeček o invazi mimozemšťanů. Ale protože už je dospělý, tak se rozhodl také poukázat na sociální problémy dnešní Anglie na pouličním gangu mladistvých, který nejdříve přepadne člověka, pak zabije jen tak mimozemského tvora a nakonec zavraždí každého, kdo je ohrozí. Film působí amatérsky, jako kdyby se rozhodla natočit ho parta mladíků. Nicméně, některé efekty jsou dost působivé, emzáci zajímaví. Ale tím, že zde vystupují dětičky (malí gangsteříci) to film v mých očích spíše sráží, než aby mě přiměl k pousmání. Rozhodně mi nejsou sympatičtí ani hlavní "hrdinové" a nějak jsem se nenechal zmást úmyslem režiséra, vykreslit nám tyhle "motherfucker" výrostky jako lidi s city, ustrašené děti, oběti společnosti...prostě jsem se nějak minul s cíli tvůrců filmu, jejich důrazné poselství o sociálních problémech mě spíše rušilo a komedii si představuji jako něco, co je vtipné. ()

dezorz

vylodit sa v neprisposobivom londyskom prostredi, mozes byt bad ass alien aky len chces, mas to spocitane. ze to este nikoho nenapadlo. ()

Rodriguez

Útok na věžák je pro mě trošičku zklamáním. Netušil jsem, že hlavními protagonisty budou náctiletí parchanti z ulice. Dnes je ale možné všechno a pokud se sem nějací úchylové z vesmíru chystaj, tak se maj každopádně na co těšit! 60% ()

enjoi

Tak tohle bylo prostě super. Londýnské černé gangy + originální neotřelý nápad. Nemůžu dát jinak než 5 hvězd. ()

Lanark

Britsky břitké. Z béčkové strany podařený úlet s tradiční historkou, kterak banda neočekávaných badboys hrdinů zachrání čtvrť(svět), s dobře vybranými postavami a vtipnými dialogy. Z áčkové strany však nekompromisní pohled na odcizená anonymní předměstí, kterým šéfují děti, jenž mají po kapsách víc drog než žvýkaček. Nakonec tedy je jasné, že budete fandit outsiderovy, který se dostal do své pozice neprávem, než emzákům který si v podstatě na naši planetu přišli jen zašukat. Jenže úsměv trne, když konec vezmete z té áčkové strany, a který rázem říká, že jedinej prostředek jak tyhle děti dostat pod kontrolu je invaze UFO. ()

bukowski83

Tak tomu říkám pořádná mimozemská invaze, jenže bohužel milí emzáci neví co jsou zač typičtí angličtí teplákáři a věřte mi, že se budou divit. Super akce natočená za pár korun teda liber a dává solidně na prdel slabému Super 8. Krutá párty v jednom krásném panelákovém komplexu v Londýně nabírá na obrátkách, takže se pohodlně usaďte a vychutnejte si blízká setkání třetího druhu. 80% ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)