Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

majky.20

Dostal jsem to co jsem chtěl a co jsem od filmu také očekával, V první řadě musím vyzdvihnout dětské herce, kteří si film opravdu užívali a poté taky Jodie. Tahle ženská má neskutečně našlápnuto do vyšší ligy hereček a pokud si minimálně udrží svůj výběr filmů a také své herecké dovednosti není pochyb, že jí příště uvidíme v nějakém velkorozpočtovém bijáku. A teď k filmu, od začátku to byl klid před bouří a od té doby co si ghettská mafie podá v kadiboudě roztomilého zubatého pokémona, je to fofr, který vyvrcholí ukousáváním hlav od přerostlých černých mončičáků, kteří mají zuby tak zářivé jako by sežrali krabici colgatu, no možná taky ne, protože autoři se viditelně inspirovali Cameronovým Vetřelcem :). Při filmu člověk náramně vypnul a nechal se unášet vtipnýma hláškama puberťáků až do konce :) ()

Pecca007

Přesně takhle by dnes měla vypadát béčková sci-fi komedie. Střízlivá stopáž a humor se neztratí až do závěrečných titulek. Pro mě třeba příjemnější, než "Paul". Tady alespoň vypadali mimozemšťani mimozemsky a ne jak kdyby si tvůrci udělali výlet do oblasti 51. ()

jamilarov

Velmi nudny film, za par tydnu upadne do naprosteho zapomneni, a to je dobre. Rozhodne to neni jeden z nej sci-fi, jak jsem se tu take docetl, to tedy urcite ne :) ()

Mayo66 odpad!

Nemalo to ani dej. Napadnutie vesmírnymi tvormi kvôli samičke. Nechápem ako môže mať tak vysoké hodnotenie. Podľa mňa veľmi slabé. Odohrané na jednej ulici a v jednom vchode paneláka. Svetlice ako útočná zbraň to bolo na mňa moc. ()

IggyKure

monstra z vesmíru co vypadají jak zarostlý gorily? parta mladých huličů trávy zachrání svět? zábavné? NE, NE a ještě jednou NE! Hovadina! ()

Major776

Velmi zdařilý důkaz toho, že i z mála se dá uvařit velmi slušná zábava a ani k tomu není potřeba drahých studiových triků a i s obyčejných raket na hraní jde udělat akční scéna. Parta, nebo spíše malý gang v boji s mimozemšťany u mě vyhráli a i když nedosahují na posty nejvyšší rozhodně strčí do kapsy opravdu velké množství rádoby "Ačkových" titulů! ()

Imyourmather

Výborné! Tomuhle snímku nechybí absolutně nic. Nenudíte se od začátku až dokonce, všechno už tu asi bylo řečeno, tak bych chtěl už jen vyzdvihnout Johna Boyega, tuhle svoji roli zvládl perfektně, stejně jako celá ta jejich parta. ()

LiSaiFun odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku, ale přečetl jsem si "vysvětlení" Shadwella a dávám odpad. Pravda, za to ten film nemůže... ()

zimi

Za ty prachy dobrý, ja se nenudil. Čekal jsem to horší a nakonec, tak asi 65%, ale za odvahu snahu a vše dohromady, musím dat 4* a doporučuji! ()

Indominus odpad!

Málo kdy, divák tak strašně drží palce ,,šmejdu z vesmíru´´, místo ,,našincům´´... Dobrý námět, tragické zpracování, nedokoukatelné. ()

andy60

Pokus skloubit příliš mnoho žánrů do jednoho celku u mě nezabodoval. Otravna parta nactiletych fuckujicich vsechno kolem a vetrelci s fosforujicim chrupem vyznely do prazdna a ja se nudou malem uzival. ()

elho_cid

Film tak nějak naplňuje svoje ambice. Je originální, zábavný a rozhodně nenudí. Může si dovolit být i odvážný a provokovat tak, jak by si to velký blockbuster dovolit nemohl. ()

MatoPalkes

Môj problém bol v tom, že týmto asociálom ktorí prepadávajú ženy a nikdy v živote nebudú mať normálnu prácu sa nedá fandiť. Takže som väčšinu filmu dúfal že ich emzaci pozabíjajú. ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)