Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Homerking

Srandovní podívaná především pro mladší generaci,čekají vás jak hororové, tak i velmi zábavné momenty.Mimozemšťané si nemohli vybrat lepší místo kam to na zemi zakotvit. Za výbornou režii ,skvělé mladé herce,moře hlášek a perfektní soundtrack dávám pět . ()

DavidWebb

Ľudkovia dobrí, takúto peckovú sračku som už pekne dávno nevidel! Počuli ste už výrok: "Ten pes je tak strašne škaredý až je pekný"? Ono sa to totiž skvele hodí na tento flik. Pre mňa jednoznačne nečakaná zábava doslova za pár "penny". Vôbec ma neprekvapuje ten nápad, ktorý pravdepodobne skrsol niekomu podobne zhulenému ako tým chalanom vo filme, za pozornosť tu však bez debaty stojí neprofesionálne spracovanie a obrovská odvaha vôbec do niečoho podobného ísť. Celé to totiž vyzerá tak, akoby to natočili tie "deti" čo tam hrajú, to ale neznamená že to nestojí za nič, naopak, ako som už spomínal, ja som sa pri tom výborne zabavil. A nemohol som si pri tom nespomenúť na Grabbers, ktorý je v rámci alien invasion komédií podobne zábavný, v tomto prípade som to však vôbec nečakal. A to je základný predpoklad nato, aby mal divák z tohto fliku zážitok - nič od toho nečakať. Štyrmi hviezdičkami rozhodne subjektívne preháňam, je to ale béčko (až céčko) a v takých prípadoch to proste neberiem tak vážne. ()

JimDeNiro

Za mě teda sympatická oddychovka, od která jsem nic nečekal,ale dala mi vcelku dost zábavy. Vtipem se to šíří, parchanti jsou ze začátku na tečku, ale pak jim i začnete fandit. Londýn jako bitevní pole je zajímavé, akorát za mě mohlo být více mrtvých na kameru, ale jinak jsem se opravdu bavil. Samozřejmě moc u filmu nepřemýšlet a budete se bavit taky. 80% ()

Najt

Blbost, blbost a zase jenom blbost. Naprostá kravina, s bandou černých londýnských béček a stupidních idiotů. Tohle, že vytvořili stejní lidi jako Soumrak mrtvých? :D Upřímně anglický humor moc nemusím, ale když je dobře natočený taky super, ale tohle je snůžka smrdutých nesmyslů, namotaných do scifi scénáře a celkově z toho vznik obrovský bullshit, který neodpovídá komedii, hororu ani scifi... Nick Frost zachránil před odpadem !! proto 1* ()

uodevr

Po Shaun of the dead a Hot Fuzz to mohla být další brilatní parodie do sbírky a přiznávám, že v těch nejsvětlejších momentech jí vskutku je, ale oproti svým zmíněným předchůdcům bohužel tento film trpí dosti vážnými slabinami. Jedna za všechny - až příliš často se bere až příliš vážně. U Shaun i Hot Fuzz bylo od první do poslední minuty zcela jasně vidět, s jakou nadsázkou a lehkostí se má film sledovat a vnímat, což Attack the Block dohromady asi deset minut taky směle naznačuje, ovšem zbytek filmu bůhvíproč je naprosto regulerní, ničím nezajímavá a především nevtipná vyvražďovačka s emzákama. Když už jsem u toho prvku komedie, v tomto směru film zřejmě selhává nejvíc - s vyjímkou již zmíněných světlých chvilek totiž veškerý humor filmu spočívá v hromadách laciných a nepromyšlených hlášek, které téměř vždycky na něco odkazují, ale bohužel většinou odkazují až přehnaně tupě. Poctivého britského humoru se tu nenajde ani celých pět vteřin. Dále tu máme děsně slabé a nesympatické osazenstvo - seriously, když je banda vypatlaných vysraných pubošů rázem tváří v tvář smti ozářena a najednou je z ní nebojácné protimimozemské komando, přičemž jsou pořád stejně vypatlaní, nic víc než oči ztočené ke stropu to ze mě nevyždímá (a jen tak na okraj, herci jsou...ech). Last but not least, Shaun a Hot Fuzz režíroval neskutečně zručnej týpek, zatímco tohohle se ujal totální bažant a filmovej panic. Jo, debuty jsou kolikrát vůbec nejlepšími děly nejrůznějších artistů, ale kdyby tohle měl být případ i tady pana Cornishe, tak to se nám z něho asi brzy vyklube anglický bráška Uwe Bolla a podobných kalibrů. Sere mě to a mrzí mě to, ale tenhle film holt smrdí, a je to skoro stejná podpásovka jako onehdá Cherrybomb (i když, ten je přece jenom ještě o několik tříd několika dimenzí výkalů a zvratků dál). Dvě hvězdy za těch několik málo opravdu povedených momentů a hlášek, a za konzistenci scénáře. ()

DoubleJo

A to som si myslel,ze Nick Frost je zarukou dobrej komedie. Evidentne nie je. Sotva sa da nejaky film nazvat komediou, ked v nom podla mna nepadne ani jeden jediny (!) vtip. Namiesto toho sa tvari strasne naslapane a tvrdacky, hlavne postavy su nesympaticki, rozmaznani, drzi, nic nerespektujuci mali hajzlici z Londyna, ktorych mozete v reali stretnut kdekolvek, ci Anglicku alebo Irsku. Vy potom len drzite palce votrelcom, aby ich tam vsetkych pozrali a mohol skoncit film. Dalsia strata casu. ()

konysua

Od filmu jsem čekal žánrovou oddechovku, kterou jsem taky dostal. Nevyniká ani v jednou ze žánru a přesto dobře baví. Za břicho jsem se nepopadal, akce byla v rámci možností a sci-fi složka si velmi dobře pohrála s vizualizací emzáků. Vše dohromady nám dává tu očekávanou žánrovou oddechovku. 6/10 ()

Solverino odpad!

Nesympatický černí sráčové terorizující okolí by zasloužili sežrat jako první! Vydržel jsem skoro 30minut, ale to se nedá! Komedie, která není ani trochu vtipná, sci-fi který není sci-fi a sociálního přesahu jsem si všiml pouze tehdy, když mladí neklidní černí teroristé okrádali ostatní spoluobčany (samozřejmě bílé, jako vždy). Hnus velebnosti! Odpad! ()

mikhail

Famózne, úchvatné, úžasné. Pre mňa asi najväčšie sci-fi prekvapenie tohto roka. Navyše tento film srší parádnym anglickým humorom nižšej triedy žijúcej v chudobných štvrtiach Londýna. Tvorcovia napriek slabšiemu rozpočtu natočili parádny film, ktorý o triedu prekonáva Svetovú inváziu, Super 8, aj Kovbojov a votrelcov. Joe Cormish sa stáva mojím obľúbeným režisérom. ()

Hatred

Mimozemských invazí už filmová Země zažila několik, většinou s cílem obsadit celou planetu, v čemž jim bránila první bašta lidské obrany - hrdinné Spojené státy americké (s vlajícími vlajkami v pozadí). Tentokrát jsou alieni skromnější, stačil by jim temný koutek a trocha soukromí, takže když se rozhodovali kam skočit, Anglie byla jasná volba. A kde by mohlo být víc temných koutů, než v ghettu? Místo Sochy svobody je tu panelák, místo party správňáckých ošlehaných mariňáků s černošským seržantem (a jedné plastické krasavice běhající zpomaleně) je tu banda černošských teen kriminálníků (a jedna Britka s traumatem). Zatímco americké invaze se vyznačují velkoplošným ničením, dramatickými zprávami v televizi, které naskočí vždy když hrdina zmáčkne ovladač a romantickou linií se zpomalenou krasavicí, o tu britskou se nikdo nezajímá, ničení se omezilo na pár špatně zaparkovaných aut a celý problém se týká vlastně akorát hlavní partičky. Mix hajzlíků, které byste ve svém paneláku potkávat nechtěli a do hrdinů mají stejně daleko, jako mají blízko do kriminálu, pak běhá mezi patry, sype jednu hlášku za druhou a nakládá (vizuálně velmi povedeným) černočerným vetřelcům pálkami a ninja-meči. Jako zábava vynikající a jako sérum na politickou korektnost taky. ()

jafuska

film jen pro děti, všechno bylo trapné, blbé, kdyby aspon ta příšera byla trochu k bojáctnosti, ale všechno působilo nesmyslně, tohle není také můj šálek kávy, ()

Mara12

Parta náctiletých výrostků, jejichž jediným hobby je přepadávání nemajetných zdravotních sestřiček, zevlování po ulici a kouření marihuany, si to rozdá v bitvě “epických rozměrů“ s nadrženými vesmírnými samci, kterým děcka odkrouhly ženskou polovičku. Slušná atmosféra, cool hlášky i herecké osazenstvo zaručují neotřelý a svým způsobem i překvapivý (alespoň u mě) zážitek. ()

habertek

Podle plakátu jsem si říkal, že to bude nějaká béčková kravina...a ono mi to naservírovalo skvělou podívanou od začátku do konce! Paráda, ani chvíli jsem se nenudil, že bych se u toho popadal za břicho se říct nedá, ale mělo to jiné kvality... ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)