Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kortexo

Banda skvěle vypadajících příšer jde po děckách, které umí bavit.A pointa byla originální...Tohle přijde jednou za rok... ()

germiny

Zajímavý film. Bohužel jsem byl asi zrovna naladěn na jiné frekvenci, protože jsem celý film doufal, že ta partička vymře do jednoho. No není každý den posvícení :) Podruhé se na to dívat nebudu. Jedině, že by udělali alternate ending :) ()

srncek odpad!

LACNÉ, PRIMITÍVNE, ako tie drísty tu poniektorých 5 hviezdičkových o sociálnej a psychologickej neviem čo..budíček! 0% ()

TonyStark

Mám rád tyhle oddychovky co si na nic nehrajou. Navíc zrovna tenhle kousek je mnohem inteligentnější, než jak se na první pohled zdá. Přitahuje mě Londýnské prostředí a ty depkoidní monstr paneláky mají něco do sebe. Obzvlášť, když po nich šplhají chlupatý šmejdi z vesmíru s luminiscenčníma tesákama. Podobně ujetý světy jsem si jako děcko představoval. ()

Stejšn

"Vláda sem poslala ufony, aby vyvraždili černochy" - bohužel to tak není. Film o partě nesympatických sráčů, asociálních negrů, smažek a dalších čuráků, kteří se snaží utéct mimozemským chlupáčům. Bohužel od začátku je jasné, že vyhrají sráči, navíc se tak stane hodně trapným způsobem. ()

XXXXXXXX

Važme si toho, kolik u nás na světě máme samic! A to myslím úplně nejvíc vážně! To třeba takové šavlozubé světélkující opice jsou v převaze alfa samců děleno počtem samiček 50000:1 to mají dost blbý. A situace se stává ještě blbější, když jejich jediná samice, skončí vlivem okolností v pěstírně majitele marihuanového skleníku, jako rohožka. Samci ovšem nasazují obě dvě mozkové buňky a v přesvědčení, že samice je každý, kdo třeba jenom prošel kolem mrtvé rohožky, vyráží na kopulující jízdu. I když to není tak úplně přesné. Tímto kusem by si měli povinně doplnit vzdělání všechny feministky, až se zase zvedne vlna hejtu, jak že to mají ženy zkrouhnutá práva apod. Mohlo by totiž být ještě hůř. Mohlo by nám samcům, stejně jako našim intraterrestrilním kolegům, začít jít jen o to jedno!!! ()

johnsnow

Nenáročná britská hororo-komédia s celkom fajn príšerami, krvou, humorom ktorého je kus menej ale dá sa. Pár scén prekvapí, koniec vcelku fajn. 4* zaslúžene. ()

subic

Londýn, mladistvý gang, hulení a koks. K tomu pár chlupatých potvor z vesmíru. Tohle by se mi ve třinácti možná líbilo, ale tolik už mi dávno není. ()

Pitryx

No dobře, já chápu, že je třeba nalákat na film zejména mladé. A proto dáme jako hlavní hrdiny takové, které oni obdivují. Pro mne jsou ovšem hlavní hrdinové zloději, násilníci a smažky. Nic jiného. A pokud ve filmu nenajdu jedinou sympatickou postavu, nemůže u mne získat nějak zvlášť oslňující hodnocení. Tahle ta tlupa poloopic to tedy u mne projela hned na začátku filmu i s tou krasavicí. Tu mi už byli sympatičtější vetřelci, kterým jsem dokonce i fandil. No co. Sejmuli jste kámoše, tak dostanete na prdel. ()

Lyx

Nárez. Pekne natočený film, zaujímavo vypadajúci votrelci, príjemný soundtrack a nakoniec aj celkom sympatickí herci. Má to stále šmrnc, iskru a dej sa hýbe plynule a baví celú dobu. Vtipné hlášky striedajú akčné scény a filmu nechýba ani nejaké to napätie. V celku príjemný film na zlepšemie večera, ktorý nám predkladá jeden fakt, a to, že chlapci z ghetta by dokázali ubrániť Londýn pred útokom mimozemšťanov iba s katanou, baseballkou a nožmi. Moje hodnotenie: 80% ()

Hemlock

Co je horší než emzák?? No přece emzák, co vás chce vopíchat. Pohodová a opravdu svižná akční sci-fi komedie plná skvělých ksichtů a hlášek. Tak trochu jsem doufal, že toho černouška nakonec oplodní, ale nevadí, i tak jsem se dobře pobavil - 60%. ()

Blazkowicz

Ničím zajímavé pobíhání po Londýnské čtvrti nebo po paneláku. Potvory jen jakési černé koule bez vysvětlení. Ale hlavně, že to děcka z vyloučených lokalit zvládly zachránit. 3* ()

Letadlo

Jeden z filmů, kterému se podařilo roztrhnout šedá depresivní oblaka snímků promítaných na MFFKV. Očekával jsem trapnou stupiditu, ale byl jsem až překvapen, že jsem se dokázal leknout a moment na to se smát. Určitě je nutno dodat, že se nedá očekávat hluboká myšlenka, či něco, nad čím by se dalo přemýšlet. Až na pár nesmyslů je to opravdu kvalitní výtvor. ()

Bobofon

Základní nápad je vynikající: postavit invazi agresivních vetřelců z vesmíru partu pouličních grázlů a gangstříků - tak to tu ještě nebylo, včetně silně sociálního podtónu. Zpočátku se to vyvíjí opravdu dobře, bohužel druhá půlka a hlavně konec film tlačí místy do polohy až parodie na sebe sama a závěr je prostě trapný. Škoda, našlápnuto to mělo skvěle. ()

hihhou

Prumerny sci-fi pocin, ktery nas zavede do britske metropole a jednoho konkretniho cinzaku v Ends. Film se krome sci-fi motivu snazi vyvolat dojem autenticnosti mistnich pomeru, ktere takove zrejme budou, ale me moc nepresvedcili. Zato nektere herce jsem si uzil vysostne. [5/10] ()

predator.1

Výborná C-čková záležitost!!!! Kdyby mi bylo kolem 15 let a dal si láhev pořádného alkoholu a lajnu nějaké dobroty jako ostatní ZDE hodnotící, určitě bych dal i více * To byla taková kravina, že už nemám ani slov. ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)