Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rendiss

Mimozemský, tlustý, černý sviňky si přijely na Zemi zadovádět se svojí samičkou. No jo, jenže koho by napadlo, že chudák samička přistane zrovna do ghetta, ve kterym se to hemží pouličníma 15ti letýma sráčema, který neni radno nasrávat. No a tak samička přišla o život a mimozemský cosi, už nemají s kým dovádět. Však... :) 60% ()

Disease

Po slibném rozjezdu velké zklamání. Tráva a sprostá slova k dobré komedii nestačí. Ve srovnání se zmiňovanými Misfits bída s nouzí. Akční scény v pohodě. ()

Angelino

Veľmi subjektívne - plný zásah. Na cieľovku teenage to má všetko. Dobrú hudbu, dynamickú akciu, hodnotu dobra a zla, sociálny kontext , humor (kids in London ain´t exotic enough?), odvahu a hrdnistvo, poučenie... ()

Marrty3

Celkem uspokojivý akčák, ve kterém se bojuje o území Londýna. Normálně by to bylo mezi gangem a gangem, ovšem tohle je pojaté trošku jinak, jelikož se bojuje mezi gangem a alienama. Klasická britská komedie s fajnovou zápletkou v úhledném zpracování, kterou prolínají dobré hlášky. Jako oddychovka je to fajn film a ve svém žánru, rozhodně zařazený mezi ty lepší, ale jelikož jsem očekával o malinko víc, jsem trochu zklamaný. Přesto jsem se bavil. Dobré dobové zařazení, skvělé místo a postavy jsou kvalitní. Nicméně, něco málo tomu chybělo. 65 % ()

TERRORDROME

Emzáci to majú stále tažšie. Ešte donedávna z toho mohli vyjsť z akou takou cťou keď im ich ufónske zadky s tromi polkami nakopávali hrdinný mariňáci a americký prezident v stíhačke, ale dostať na frak od partie Londýnskych smradov je už naozaj potupa ťažkého kalibru. Vesmírnym gorilám so svietiacimi zubami tentoraz síce o ovládnutie sveta nejde, ale strkať svoje uhlovočierne držky do zhnitého ghetta sa im aj tak nevyplatilo. Nevadí, mi pozemšťania si môžeme ich potýčky s výrastkami a drogovými dílermi vychutnať a pobaviť sa. Veď v ktorom inom filme uvidíme ako dve krpaté decká postriekajú príšeru benzínom z vodných pištolí a potom ju podpália petardou. Veľmi fajn zábavka, akurát ten tučný ťulpas Nick Frost je tu bohužiaľ úplne na hovno. ()

MrKlobouk

V porovnání s těmi všemi dramaty, na 46. MFF, zaobírajícími se vztahem otce a syna, roztaženými na 2 a více hodin, bylo tohle jako balzám na duši. ()

mosnak

"Kravina jako hrom,ale neskutečně sprostá kravina a hlavně zábavná. Začínám milovat festivalové hororové a sci-fi filmy." Takhle jsem mluvil,když jsem film viděl poprvé :-( teď už tak nadšený nejsem :-( 35% ()

Phorbo

Akční scifi s děckama v hlavní roli. Kdo čeká, že Nick Frost rozjede opět roli komika je totálně na omylu. Jeho vedlejší role v podstatě nesouvisí nijak s filmem. Základní je partička pěti teenagerů a jimi na začátku okradnutá slečna Whittakerová. Od chvíle co Moses zabije samičku vetřelců strhává se válka mezi černočernými goriloidními všiváky s luxusně modrými žraločími zuby. Mě teda hodně potěšil dobový slang výrostků i jejich nekontroverzní zabíjení vesmírných goriláků samurajskými meči, alkoholem ve vodní pistoli a rachejtlema. Škoda krátký stopáže. ()

Zombi

Tomu říkám za málo peněz hodně muziky, a vlastně se to dá brát i doslova, protože hudba je zde opravdu povedená :o) Perfektně vystižené chování nedospělé omladiny, vhodně zvolení herci a obyčejné prostředí paneláků, to pro začátek. Záhy se objeví monstra, která jsou zajímavá a neokoukaná, a začne se hrát víc na hororovou a vtipnou notu. Bát se nebudete, ale pravděpodobně se každou chvilku aspoň pousmějete. Triky jsou povedené a má to slušné tempo. Bavil jsem se. Slabší 4. ()

Cong

Černošský pouliční gang odráží invazi vetřelců!!! Hej kámo, to je přeci extra supr cool, co? Víte, jak si ty týpci normálně chrání to svý území proti jinym gangům a všem vostatním, tak se budou chovat stejně, haha, akorát proti emzákům, chápete to všichni, ne? Tak jo, konec ironickejch posměšků, vážně si tvůrci mysleli, že premisa děje si vystačí sama o sobě? Vážně nechápu, proč se ksakru film s takovýmhle námětem drží opatrně při zemi takřka celou stopáž a trochu víc se rozjede až v posledních deseti minutách. To už je ale na spravení celkového dojmu opravdu kapánek pozdě. Příště bych teda prosil vo dost hustější vodvaz. ()

Zyne

nápad dobrý, s provedením také nemám problém a film v podstatě funguje a běží v dobrém tempu. nicméně, já prostě opravdu hodně nemám rád malé spratky hrající si na gangstery s drsnýma ksichtama a tím pádem mám problém s hlavními hrdiny tohoto filmu. všechny ty jejich drsné rozhovory, stírky, obličeje atd. mě prostě nebavily a díky tomu zkrátka nemůžu hodnotit nějak výš. "my fucking heroes" tohle prostě nejsou ()

sona123

Blbina tak možná pro teengary. Není to můj šálek kávy. Na druhou stranu, všichni moji blízcí se skvěle bavili - prý to byl supr fillm! ()

Imrwere

Horor? Tak to ani náhodou. Komedie? Marně jsem pátral, ale nedopátral. Akční? Tak možná trošku akce se v příběhu našlo, ale rozhodně se o akční žánr nejedná. Sci-Fi? Všc názoru. Zkrátka nuda, která nedokáže překvapit ani v jednou z několika pokusů, které se dají předem vytipovat. Odpad tomu sice nedám, ale slabých 15% by se dalo. Více rozhodně ne. ()

Cement73

Mala, hlupucka scifi komedia? Alebo teenage horror :) dopozeral som to, nic mi to nedalo ale ani totálne neurazilo. Takze utok na bratislavský pentagon je zatiaľ za 3* ()

bobstock

Takto má vypadat zábavná a dynamická jízda se zubatými příšerkami a dětským gangem z londýnských ulic. Abrams se může jít projít do lesa se super filmovou osmičkou. 65% ()

Oralfabet

Bavilo mě to hlavně na začátku, když byli ještě celí žhaví na zabíjení mimozemšťanů a neuvědomovali si, s čím se vlastně ve skutečnosti potýkají. Každopádně ale celkem zábavná sci fi kravinka s fungujícími postavami a příjemným obsazením, potěšila hlavně Jodie Whittaker. 6/10 ()

Renfield

Na obou stranách a v žánru černější, než cokoliv jiného. Když se to tak vezme, nechybí ani sociální přesah, trefně odlehčený. Monstra z vesmíru jsou z jistého důvodu přinucena útočit na věžák, který je pro partu... partu lidí, ze kterých se ani na konci hrdinové nestanou, celým světem a podle toho ho také budou bránit. Z rychle nastoleného tempa děj nesleví a naštěstí se nebojí občas přitvrdit, nejen dialogově, ale i vcelku povedeným gore. Nakonec žene ho i trefně zvolená hudba a parádní kamera vystřihne nejeden famózní záběr, aby dobře podala i nějakou tu akci. Fajn žánrovka, co chtít víc. 75% ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)