13-dielny seriál pre mládež a všetkých, ktorým ich problémy nie sú ľahostajné. Mala by to byť rodina, škola, spoločnosť... ale sú naozaj tými, ktorí dokážu nasmerovať či podporiť kroky teenagerov k dospelosti?

Jednotlivé časti:  1. Husté video
9.-Štipce
10.-Zamat
11.-Karneval
12.-Výlet
13.-Kapor (oficiální text distributora)

Havenohome odpad!

Aj tu sa tunelujú vaše peniaze milí daňoví poplatníci a odvádzači koncesionárskych poplatkov. Výsledný produkt vyzerá desať krát lacnejšie ako by mal. Minimálne toľko záberov chýba v každom obraze. Načo zbytočne platiť techniku a svetlá a hodiny pracovníkom, ktoré pribúdajú každým novým záberom, keď to celé môžeme natočiť na jeden záber. Je to taká fušerina, že sa často ani neuráčia švenknúť a prerámovať obraz a popred kameru vám potom chodia od pol pása urezaní herci, alebo hrá iba ich nos. Ploché, škaredo nakomponované zábery. Dospelí ľudia hrajú teenagerov...............Scenár je samostatná kapitola. Napísal ho "národný" umelec grafoman Klimáček, ktorý nepíše už asi iba do sudoku katalógov. Prvoplánovosť, tézovitosť, doslovnosť, klišeovitosť. Jeho predstava o súčasnej mládeži je sto rokov za opicami............Semjanova réžia bola zúfalstvo už pri jeho debute. Asi mu ukradli aj televízor. Jeho réžia pôsobí ako keby pozeral telku naposledy, keď premiérovali Beverly Hills 90210. ()

actor-SP odpad!

Zdokumentovať filmovou hranou tvorbou život mladých a ich pubertálne problémy bol vcelku dobrý nápad, tam už však originalita skončila. Od scenára cez kameru a réžiu môžme zopár týždov sledovať na totálny odpad. Na príklad toho, ako by sa seriál nemal točiť. Ak ma niekto zájem vidieť, ako vyzerajú najhoršie seriály za posledné roky, s radosťou odpúčam! Pýtam sa, to sa v novodobomm filme už ani nepoužíva mikrofón, alebo musia herci tak neohrabane kričať keď stoja 2 metre od seba? ()

Zombiepod

Konečne neohraní slovenskí herci (aj keď im to príliš nejde), konečne nejaké odlišné prostredie ako len samé nemocnice a paneláky, a konečne žiadny nútený humor a tupé pokusy o návaly dramatických situácií. Prvý diel nebol nič čo by prinieslo niečo prevratné na televízne obrazovky, ale niečo to má do seba. Seriál zo študentského prostredia sme tu už dlho nemali a možno to aj budem sledovať. ()

petisek

Pre mňa rozhodne najlepšia novinka začiatku televíznej sezóny 2011/12. Oproti Svištovi, alebo Zite na krku ide o pomerne kvalitné televízne dielo a to HLAVNE zásluhou dramatika Viliama Klimáčka, ktorý je autorom námetu a scenára Gympel.TV. Človek si akosi hneď všimne, že ide o level vyššiu úroveň kvality ako spomínané seriály komerčných TV. Nedokonalostí je aj v tomto seriály dosť, ale veľké plus dávam za tie neokukané herecké tváre, takže moje hodnotenie po prvom diely sú 4*. ()

Babulik

Ťažko objektívne hodnotiť po prvom diely, ale nedá mi to, pretože zahorela iskierka nádeje a v záľahe nepozerateľných pseudokomediálnych sračkoseriálov, ktorými nás zavalili komerčné televízie s nástupom jesene 2011 sa predsa len objavilo niečo, čo má potenciál ponúknuť divákovi čosi viac. Áno, má to hlavu aj pätu, od začiatku viete, čo pozeráte, kam to smeruje a čom to bude. Pár známych tvárí, na ktoré sa dá ešte chvalabohu pozerať, množstvo neznámych a neopozeraných postavičiek, ktorých herecká neohrabanosť síce môže kdekomu udierať do očí, ale pre mňa osobne je stráviteľnejšia a akceptovateľnejšia ako silené kvázikomediálne výkony v spomínaných sračkoseriáloch. Iste, dalo by sa Gymplu vytknúť kde-čo, ale bojím sa fúkať na ten krehký plamienok nádeje, že sa predsa len udeje zázrak a ja vyhrám v Lote, svokra dostane rozum (uf) a Gympel sa bude dať dokukať do konca. Zatiaľ LTT (rozumej len tak-tak) za tri. ()

• Dano Teller (Adam Jančina) má vo svojej izbe plagáty hudobných skupín Iron Maiden, Stone Sour a Sugarbabes. (GTS_PUNK)
  • V tretej epizóde je počas scény v telocvični možné vidieť, že za oknami je tma, takže sa nemôže odohrávať počas vyučovania cez deň. (GTS_PUNK)
  • Budova, v ktorej nacvičuje folklórny súbor Haluzinka, je v skutočnosti Kultúrny dom v Senci. (ČSFD)