13-dielny seriál pre mládež a všetkých, ktorým ich problémy nie sú ľahostajné. Mala by to byť rodina, škola, spoločnosť... ale sú naozaj tými, ktorí dokážu nasmerovať či podporiť kroky teenagerov k dospelosti?

Jednotlivé časti:  1. Husté video
9.-Štipce
10.-Zamat
11.-Karneval
12.-Výlet
13.-Kapor (oficiální text distributora)

lektvar

Zatiaľ hodnotím prvý diel. Nie je to nič extra, štyri hviezdy sú značne premrštené, ale po všetkých tých ordináciách, panelékoch, a ostatných seriáloch, ktoré sa ma netýkajú, tak blbým neosobným obsahom, ako aj retardovaným divadelným herectvom, toto je pre mňa niečo nové, plné decák, ktoré hrajú relatívne prirodzene, situácií, ktoré sú síce otrepané, ale nie až tak klišoidne spracované a dialógov, pri ktorých sa mi dva-tri krát stalo, že som nevnímala demenciu volených slov a viet, ale dej. Moja najdlhšia veta ever. Samozrejme to škrípe, najmä na známych tvárach, ktoré si v každom filme a seriáli hrajú tú istú postavu, úplne rovnako, a úplne zle, lebo Slovensku to evidentne stačí, niektoré scény sú tiež fungl cez os, a neviem, ako to bude vo vysielaní, ale občas je v zábere technika. Inak som milo prekvapená, Beverly Hils to nie je, možno vďaka Bohu, ale minimálne tými neznámymi tvárami tento seriál urobil ďalší slovenský seriálový krok vpred, lebo aspoň mne osobne sú títo ľuďia značne sympatickejší ako celá herecká elita nášho národa. ()

Babulik

Ťažko objektívne hodnotiť po prvom diely, ale nedá mi to, pretože zahorela iskierka nádeje a v záľahe nepozerateľných pseudokomediálnych sračkoseriálov, ktorými nás zavalili komerčné televízie s nástupom jesene 2011 sa predsa len objavilo niečo, čo má potenciál ponúknuť divákovi čosi viac. Áno, má to hlavu aj pätu, od začiatku viete, čo pozeráte, kam to smeruje a čom to bude. Pár známych tvárí, na ktoré sa dá ešte chvalabohu pozerať, množstvo neznámych a neopozeraných postavičiek, ktorých herecká neohrabanosť síce môže kdekomu udierať do očí, ale pre mňa osobne je stráviteľnejšia a akceptovateľnejšia ako silené kvázikomediálne výkony v spomínaných sračkoseriáloch. Iste, dalo by sa Gymplu vytknúť kde-čo, ale bojím sa fúkať na ten krehký plamienok nádeje, že sa predsa len udeje zázrak a ja vyhrám v Lote, svokra dostane rozum (uf) a Gympel sa bude dať dokukať do konca. Zatiaľ LTT (rozumej len tak-tak) za tri. ()

Janega

Predpokladám, že to mal byť seriál "o mladých pre mladých". No keďže ho točil 50-ročný dedo, ktorý vyrastal na seriály My školou povinní, tak je to seriál "o mladých pre... nikoho". Čím viac to malo byť akože "cool", tým to malo opačný efekt a je z toho (ako hovoria dnešní mladí) trapošina. Proste nakrútiť seriál pre túto vekovú skupinu je dosť náročné a duplom to platí na Slovensku, lebo dnešnej mládeži sa ničím nezavďačíte. ()

Havenohome odpad!

Aj tu sa tunelujú vaše peniaze milí daňoví poplatníci a odvádzači koncesionárskych poplatkov. Výsledný produkt vyzerá desať krát lacnejšie ako by mal. Minimálne toľko záberov chýba v každom obraze. Načo zbytočne platiť techniku a svetlá a hodiny pracovníkom, ktoré pribúdajú každým novým záberom, keď to celé môžeme natočiť na jeden záber. Je to taká fušerina, že sa často ani neuráčia švenknúť a prerámovať obraz a popred kameru vám potom chodia od pol pása urezaní herci, alebo hrá iba ich nos. Ploché, škaredo nakomponované zábery. Dospelí ľudia hrajú teenagerov...............Scenár je samostatná kapitola. Napísal ho "národný" umelec grafoman Klimáček, ktorý nepíše už asi iba do sudoku katalógov. Prvoplánovosť, tézovitosť, doslovnosť, klišeovitosť. Jeho predstava o súčasnej mládeži je sto rokov za opicami............Semjanova réžia bola zúfalstvo už pri jeho debute. Asi mu ukradli aj televízor. Jeho réžia pôsobí ako keby pozeral telku naposledy, keď premiérovali Beverly Hills 90210. ()

Wade W.

Síce na pohľad vyzerá pár vecí divadelne (dialógy hercov sú ako keby v štýle filmu Fontána pre Zuzanu a preto znejú v seriáli zo súčasnosti dosť nereálne) ale STV1 aspoň zohnala slušných hercov a námet je oproti ostatným slovenským seriálom čo v súčasnosti chodia celkom originálny. Zatiaľ 3* po pár dieloch možno zvýšim hodnotenie. ()

• Dano Teller (Adam Jančina) má vo svojej izbe plagáty hudobných skupín Iron Maiden, Stone Sour a Sugarbabes. (GTS_PUNK)
  • Všetky zábery v škole boli natáčané na Základnej škole J.G. Tajovského v Senci. (ČSFD)
  • V tretej epizóde je počas scény v telocvični možné vidieť, že za oknami je tma, takže sa nemôže odohrávať počas vyučovania cez deň. (GTS_PUNK)