Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Master19

Výborně udělaný film. Vzhledem k předloze lze očekávat strhující příběh, severská produkce zaručuje syrovost a neuhlazenost obrazů. To všechno tedy divák čeká, nevím ale jestli čeká výborné herecké představení norského Buscemiho a až Tarantinovsky kruté epizody jež mohou slabším náturám přivodit jemnou nevolnost. Líbilo se mi, jak si autoři pomáhali počasím. Na začátku slunečno a pak déšť, situace se obrací, pršet přestává a na konce zase sluníčko vykoukne zpoza mraků. Jako nejlepší scénu hodnotím tu u Lotte v bytě, to mě fakt přejel mráz po zádech, brrr. ()

Krosmen

Joj, tak to bylo hodně povedené. Hlavní hrdina je vzhledově genovým mixem Chrise Walkena a Roba Schneidera, za ženu má Claudii Schiffer a pěkně mu zatápí Aaron Eckhart. Krimi a thriller? Taky, ale hlavně hustě černá komedie neberoucí si servítky snad naprosto z ničeho, u které jsem se pobavil, jak už dlouho ne. Vše dokresluje kvalitní hudba, momenty překvapení vše příjemně zakrývají na vršku.Přepoctivé 4* a možná tak trochu 5* ()

MI-380

Míchanice žánrů, překombinovaná zápletka přesně ve stylu skandinávské kopie americké drsné školy z pera aktuální norské spisovatelské hvězdy Jo Nesbo. Akce se střídá s hororem, komedie s romantikou, umění s hnusem. Dvoumetrovou superženu Lund si moc neužijeme, místo ní často nastupují obludní tlusťoši a jiné odpudivé postavy, které milují a také používají zbraně všeho druhu. Zábavné, napínavé, naprosto nereálné. 65%. ()

homerr

Jsem rád, že jsem si nejdříve přečetl knihu a nejsem rád, že z filmu jsem zklamán. Spousta věcí je jinak, dost ( dle mého názoru ) podstatných věcí chybí... ()

Zagi20

Norský akční film ??? Vlastně proč ne. Chladně odvyprávěný příběh "malého" muže, který na živobytí nevydělává zrovna tím legálním způsobem. A jak už to tak ve filmech bývá, něco se pokazí a rozjede se obrovský kolotoč zvratů a akce, díky které vzniká špinavý, krvavý a ještě jednou špinavý film. Dobrý film. Hodně dobrý film. ()

drackula

Zase mi raz severania kvalitne naložili ! Hlavný hrdina je typ, u ktorého človek nevie, či ho má mať rád a držať mu palce alebo ho znenávidieť a želať mu skorý koniec. Páčila sa mi kopa "slepých uličiek", pri ktorých som si myslel, že už to je všetko vysvetlené a už to iba nejako dokončiť, avšak omyl. Headhunters ma po každom "učičíkaní" uzemnili nejakou neskutočne údernou scénou, a to ich bolo naozaj dosť ! Postupný dopad až na dno a potom pomalé a bolestivé vyplávanie zo "sračiek" do ktorých sa Roger dostal bolo skvelé. Ak tomu prirátam neustálu atmosféru neistoty, ktorá bola všadeprítomná, nemôžem inak ako za plný počet. 100% ()

blackJag

Norové se celkem hecli. Nosný, špionážně laděný námět, rozvíjený v účelné míře až k závěrečné rekapitulaci (ta už čistě podle mého byla trochu navíc). Výborně zahrané, s několika vyloženě špičkovými momenty. Jsem zvědav, kdy nás Hollywood oblaží remakem. 85% ()

Autogram

Skvelý rozbeh filmu a to nemyslím len úvodnú sprchovú scénu, ale úvod po všetkých stránkach, ego hlavného hrdinu, dialógy, situácie. Nie je núdza ani o nové doposiaľ v tomto žánri nevidené prvky, ako sa ukryť pred sledovaním pomocou vysielačov a zároveň pred čuchom psa alebo netradičná naháňačka. Plný počet sa nedá udeliť len kvôli prílišnej zhode viacerých náhod alebo odolné severské autá, ktoré na rozdiel od amerických pri páde nevybuchujú a ktoré by v teste ADACu získali aj 10 hviezdičiek za ochranu prostredného pasažiera sediaceho vzadu. No dajme tomu, že scenárista mu nadelil aj živé airbagy zo všetkých strán a tak prižmúrime oko. Ďalej už oko prižmúriť nemusíme a akčný dojazd aj s romantickou vložkou funguje a aj mierne zaostalí alebo prispatí diváci sa dočkajú kompletného objasnenia. ()

Kosmik 1

I přes otřesný slovenský dabing (nebyla v tu chvíli jiná možnost) to byl vynikající zážitek. Králokat se tu pěkně vyřádil, ale konečně mu někdo zatnul tipec. :-) Rozjezd slabší, ale čím dál postupuje děj, tím více se dostává do tempa. Závěr se mi líbil, ikdyž by se našlo pár nesrovnalostí. Ale ty se dají odpustit. 75% ()

vyfuk

Jestli Nesbø je jeden z nejlepších autorů na světě se přesvědčilo už hodně lidí... a je jen otázkou času, než to budu i já. Doma na polici na mne čeká Sněhulák, ale zčista jasna jsem si řekl, že se podívám, jak se norští tvůrci vypořádali s onou knihou. Původně jsem si myslel, že se jedná o Harryho Holea, ale nakonec samostatný film, což byl hodně dobrý krok ze strany tvůrci, jelikož měli buď jistotu v úspěchu nebo neúspěchu. Nakonec díkybohu v úspěchu. I když nemůžu říci, že mě příběh držel zuby nehty, tak jsem se zabavil a opět jsem žasnul, nad důmyslností severských tvůrců, kteří se pomalu začínají řadit mezi světové špičky kinematografie. Příběh je zajímavě rozestavěný, že na konci a na začátku působí jako spíše uvolněná satira, která se během pár následujících minut mění v drama a nakonec ponurý thriller s špetkou krimi. Trochu mi to připomínalo Hru. Nicméně, film pěkný a určitě se musí Nesbø začít víc prosazovat do filmu a já jen dousám, že Scorsese najde odvahu ke Sněhulákovi. ()

m.a.t.o.

„Volám sa Roger Brown. Meriam 168 cm, a viete čo? Je to viac, než dosť.“ Predstavte si týpka, ktorý má dom za 30 mega, Lexus LS, za ženu švédsku bikinimodelku (ktorú podvádza s milenkou) a prácu, v ktorej je špica v obore. A vo voľnom čase kradne vzácne obrazy, aby mohol splácať ten dom za 30 mega. Amíci by si s takýmto námetom vystačili možno aj na celú trilógiu, lenže Nóri nie. Tým to vystačí na polovicu filmu, ktorý začína ako pohodový heist movie, no v druhej polovici sa preklopí do regulérneho špionážneho survival thrilleru. A že je dosť ťažké vybalancovať takýto mix žánrov, to je fakt. Ale Morten Tyldum je frajer, ten to zvládol bez zaváhania. Bavilo ma to. Ako odľahčená prvá polovica, tak i napínavá druhá polovica. Zásluhu na tom majú i dobre obsadení herci a scenár, ktorý aj na konci dáva zmysel. 80 % ()

Dethecus

Film je sám o sobě skvělý... Kromě pár nelogických chyb, chybiček to byla skvělá záležitost... Ale bohužel mne tentokrát zklamala ČSFD projekce --- Měl jsem pocit, že na tu chodí ti ,, Filmový nadšenci " ,, Intelektuálně, co se týče filmů na vyši " ... Místo toho jsem seděl obklopen tupými děckami, které se smějí každé NEvtipné situaci... *SPOILER* Zvlášť když se hlavní hrdina schoval do sraček, aby ho nenašel vyšinutý vrah a poté asi 20 minut běhal celý od sraček --- V sálu výbuch smíchu... Pes mu jde po krku, nabodne ho na traktor se kterým pak odjede, aby ho nezabil vyšinutý vrah --- Výbuch smíchu.... Zabije vyšinutou ženu, která po něm jde s nožem po krku, zbraní, kterou měl schovanou v kalhotech na místě, kde měl mít penis --- Výbuch smíchu... *SPOILER - KONEC* Děkuji Vám vy malí kokůtci kolem... Zkazili jste mi požitek z filmu... ()

Wbcko

Záchvaty smíchu střídalo nutkní odvracet zrak, případně si zacpat uši, abych se nelekl. Výborně umíchaný mix komedie (epická honička na traktoru), thrillerum akčního filmu a trochu i té romantiky:). Velmi milé překvapení a 85%. K pěti hvězdám chyběl přeci jen trochu vyšperkovanější závěr. ()

Madlene

Absolutně napínavá podívaná, skvělé...až do chvíle, kdy se tvůrci pokusí o překombinovaný konec v happy-endovém hávu... Škoda převeliká, jinak bych to považovala za skutečně 100% film. ()

zolo23

Výborné v každom smere, možno sa jedná o najprekvapivejší thriller tohto roku a nie náhodou mi to naservírovali Nóri, ktorí prechovávajú vo mne čoraz väčší rešpekt. Aksel Hennie je týpek ktorý sa počíta a jasne kraľuje celému filmu. Chválim a viac takýchto filmov poprosím. ()

JančiBači

Nori, Dáni ale aj Švédi u mňa v poslednej dobe vedú.Napínave, krvavé a chytré. Trochu by som mal výhrady k Coster - Waldauovi mohol sa trochu viac snažiť. Nechápem prečo aj v prípade tohto filmu (Ako aj trilogie Millenium ) amici točia vlastné verzie a nedaju šancu pôvodnej verzi. Vzniká tak kopa gýčových vykradačiek a pritom originalne filmy su vždy najlepšie. Nie je jedno, že niekto má 168 cm ? ;) ()

Styxos

první polovina k uzoufání nudná, ale naštěstí film zachraňuje skvělá druhá polovina, kde nám hrdina ukáže dvě zajímavé věci: kvůli vlastnímu přežití člověk udělá cokoliv - třeba se vykoupe i litrech výkalů a pak taky, že se dá efektivně střílet i s pistolí mezi nohama. Mimochodem, proč mi někdo neřekl, že má Christopher Walken mladšího bratra? ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011