Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

patushik

Většinou se jen tak k podobným filmům nedostanu, ať už je to proto, že prostě nemám rád, když musím poslouchat cízí jazyk, kterýmu vůbec nerozumím nebo z důvodu, že nevím co můžu čekat. Headhunters mě zaujal trailerem, proto jsem mu dal šanci a rozhodně jsem nebyl zklamanej. Kvalitní napínavý thriller s celkem zajimavou zápletkou a "chytrým" koncem. 75% ()

Oonika

Knihu už jsem měla přečtenou, dlouho jsem se odhodlávala k filmu, nechtěla jsem si zkazit dojem. Ale je to fáájn!! Díky bohu, že to zůstalo v těch severských rukách. Bylo to napínavé, srozumitelné, některé části chyběly, ale myslím, že to nebylo na škodu, ve filmu se mi orientovalo lépe než v knize. I když jsem dopředu věděla, co se stane, o nic jsem nepřišla, nedovedu si ani představit překvapení někoho, kdo ještě neměl tu čest! A účast Nikolaje je velmi příjemné překvapení, velmi! ()

Karp

Čerstvý severský vítr: Krimi, vtip, ironie, nadsázka, napětí, správně dávkovaná absurdita na pozadí akčních scén, neokoukaná krajina i herci (známější je snad jedině Nikolaj Coster - Waldau). Scény nepřekypují střihem a změtí obrazů, ale vystačí často s jedním zato mrazivým záběrem... "Důležitý je nápad, a ne atleticko-CGI výkony hlavního hrdiny," chtělo by se vzkázat do Hollywoodu. ()

ISAJ

Nepredvidatelny, svizne natoceny norsky thriller. Nemozem povedat ze je o triedu lepsi nez jeho seversky kolegovia Max Manus a Plamen a Citron, ale pre mna rozhodne tematicky zaujimavejsi film, ktoreho kvality moze taky Fincher so svojimi rutinne okopirovanymi Muzmi, ktori nenavidia zeny len ticho zavidiet. Dobra hudba a strih, v kombinacii s tradicnou severskou brutalitou doplnenou vybornym castingom pocinajuc uz so spomenutym Maxom Manusom, a konciacim az s vybornym Waldauom. Toto vsetko spolu s dobrym scenarom je sucastou zrucne natoceneho thrilleru rezisera Mortena Tylduma, ktory tymto filmom v pohode zatienuje drahe hollywoodske produkcie. Jednoducho kvalita ktoru mam rad, takze do buducnosti drzim palce Mortenovi, a dufam ze dostane v Hollywoode sancu. 7/10 ()

Joski

Nadpriemerné škandinávske krimi s čiernym humorom, ktorý nenájdete v amerických akčných gulášoch. Napriek krvavým scénam lego do seba pekné zapadá a nenechá diváka v driemavom stave. Nesadne pravdepodobne štandardnému divákovi, ale určite poteší fandov severoeurópskej filmovej produkcie. 80% ()

HonzaMag

Jedním slovem - PARÁDA! Příjemné překvapení z Norska; nemám co vytknout. Vynikající Aksel Hennie si při natáčení opravdu "užil"... PS: Od teď si dám pozor na headhuntery :-) ()

Pilník

Předlohu jsem nečetl, ale po tomhle filmu si asi knížky od Jo Nesbø začnu číst... Neskutečně dobře zahraný krimi / thriller kde hlavní roli hraje malý ošklivý Nor, kterému tu roli žeru mnohem více než většině "amerických hvězd". Prostě skvělá záležitost od prvních minut sledování, prostě nešlo na něj přestat koukat, prostě to nešlo... A hurá si přečíst nějakou knížku.. !! ()

swiss

Výtečné zpracování předlohy... Nenudil jsem se ani chvilku, žádné půlhodinové navozování atmosféry, jde s rovnou do akce. A ta skončí až na úplném konci. Jack Bauer by se mohl učit... ()

zapalik

Neříkám, že neexistuje lepší film nebo že tenhle nemá chyby. Přesto mu dávám plný počet hvězd za to, jak mě dokázal ze začátku zmást (vypadalo to původně na nějaké severské Dannyho parťáky) a hlavně jak se snímku podařilo vtáhnout mě do děje. Chvílemi jsem opravdu ani nedýchal nebo zíral s otevřenou pusou ;-) ()

Mik_e

Tohle bylo, co si pamatuju, pro mě jako fanouška severského filmu dost zklamání. Možná zajímavý nápad a prostředí, jenže mě byl strašně nesympatickej ten metr padesát vysokej árijec v hlavní roli, a nezničitelnej skoro - terminátor Nikolaj Coster - Waldau. Tedy, v jeho případě, proti samotnému herci vůbec nic nemám, naopak. Ale jeho role byla fakt pochybná, závěr mi prostě přišel přes čáru. K tomu akorát pár nechutných záběrů, a tím to hasne. Například na Larssonovu trilogii to nemá ani zdaleka. ()

netWoor

Luxusní. Jelikož jsem četl knižní předlohu, byl jsem zvědavý, jak se filmaři s touto výzvou poperou. A zvládli to na jedničku. Snad jen hlavní postavu bych svěřil někomu jinému, mě se Aksel prostě nelíbí. Ale to je spíš moje chyba ... ()

loveless

První kniha od Jo Nesbø, se kterou jsem měla tu čest se potkat a kterou si u mě získal jméno. Takže příběh znám, leč má fantazie je šílenější než to co tvůrci vyplodili a co zároveň vůbec nebylo špatné. Asi není dobré číst první knihu, protože mě to pak celý film nutí porovnávat. Ale řekněme dost přesná adaptace, herci dobří a sever krutý aneb nežijte si nad poměry. ()

haWranka

Úplně divná věc, tenhle film. Nejdřív jsem si říkala, na jakou nudnou blbinu se to koukám, ale pak se všechno zamotávalo, rozmotávalo a zase zamotávalo, do toho několik neskutečně černohumorných momentů a hlodů, no co vám mám povídat, nutně si potřebuju přečíst knížku. A rozhodně jsem Lovce hlav neviděla naposledy. ()

Henry Morgan

Knihu jsem nečetl, přesto mám přečtené všechny Holeovky a musím říct, že i zde byl zcela evidentní autorův rukopis - hezky přenesený na stříbrné plátno. Napínavé, doslova poutavé s adekvátním množství akce, inteligence a vychytralosti. Komplexně to působí na diváka autenticky a věrohodně, přestože si možná časem uvědomíte realitu a začnete pochybovat o soudnosti zápletky. Ale na druhou stranu...kde by byly thrillery a romány bez vyšinutých osobností? Za mě tedy velká chvála, navzdory značně antipatii s hlavním hrdinou. ()

Adiemus

Pro mě jedna z nejlepších adaptací severských detektivek. Škoda, že se divákům neznalým předlohy nedostane vysvětlení, co vlastně způsobilo přerod (přes všechny zlodějské akce) opatrného Rogera Browna v akčního hrdinu. ()

ZnalecH

To, že Jo Nesbø patří k nejlepším autorům dnešní doby, ví asi většina z nás. Ale tady se povedlo perfektní filmové zpracování perfektní knihy. Zpočátku to bylo jednoduché, místy až nudné, ale vyklubala se z toho pozoruhodná podívaná, kdy se mi tajil dech. Bylo tam vše, co u kriminálky s dramatickými prvky potřebuji - napětí, příběh a originální řešení zápletek. A nechybělo ani bravurní vystoupení herců. Prostě špička. ()

radeckator

Velmi dobrá detektivka kterou ale sráží velmi překombinovaný a těžce uvěřitelný konec, což je velká škoda, protože tři čtvrtiny filmu špatných nebylo. ()

Acrobat

Miestami som si pripadal ako v satire, potom ako v dráme, potom ako v Dannyho dvanáctke čo sa týka zvratov a nakoniec som si povedal, že to je jedno. Najlepšia rada pre tento film je nedávať si predsavzatia a vnímať film tak ako ide. On totižto vie Morten čo robí, a vašou úlohou má byť: nechať sa viesť. Viesť sa filmom, ktorý je azda oslavou náhody, šťastia, osudu takého beťára, ktorým je život sám. Nórska chuťovka v minimalistickom šate s ódou na slovko „povesť“. (videné 06.02.2020, BDrip) ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011