Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

sandinista

Opět mi film připadl jako mix filmů Stůj při mně (1986) a Nekonečného příběhu (1984). Chvílemi vtipné, chvílemi absurdní, chvílemi jsem v příběhu spatřoval sám sebe za mlada na táboře. V určitých momentech trochu přehráté. 3,5 * ()

edie sedgwic

Hipsteri urcite jasaju. Plejada grotesknych a zaujimavych postaviciek, ktore na platne s vaznou tvarou ostosest melu a vsetko je pre nich smrtelne vazne. Chvilu sa to tvari ako rodinny film, ja som vsak cely cas mala pocit, ze ide skor o trpkosladku dramu o cudackych a nepochopenych deti a tajnych aferach ich rodicov. Kazdopadne sa mi pacilo nahliadnut do hlbok Andersonovej mysle a byt sucastou jeho magickeho sveta. ()

Tred2

Wes Anderson nezklamal, konečně po delší době zase pořádný "divný" film. Našláplý herecký ansámbl je spíše jen pro upoutání pozornosti, hlavní dvojice je ztvárněna "bezejmenou" dvojicí dětí a je nutno říct, že celé jmené zastoupení nechají vypadat jako obyčejný komparz. Celé je to podložené skvělou hudbou a znělky. Celou stopáží se táhne takové to "wtf?", které spoustu diváku od Andersonových filmů odvrací, a mě osobně naopak táhne. Na plné hodnocení nemůžu jít ze dvou důvodů - doufal jsem v zajímavější konec + film byl tak nějak roztrhnutý do dvou logických rovin, tedy jedna je logická a ta druhá ne. A právě ta logická část mi trošku vadila, do tohoto typu filmu mi nesedí, na druhou stranu chápu, že by pak film měl asi ještě slabší přijetí. Sečteno a podtrženo - 80% ()

Flagg

Hodně velká podivnost, kterou i přes vynikající herecké obsazení prostě asi neumím ocenit. U několika scén jsem se lehce pousmál, ale tím pozitiva končí. Prakticky všechny postavy jsou mi nesympatické, příběh je nudné klišé, a ten závěr to vyloženě zabíjí. Moonrise Kingdom byla moje první zkušenost s filmy Wese Andersona, na kterého si budu odteď dávat pozor. ()

El-Barto

Nejdivnější film roku. A ne v tom sympatickým smyslu, kdy bych obdivovlal Andersonovu hravost a fantazii, ale v tom smyslu, že mě to spíš otravovalo. ()

kesty

forma (vizuál, kamera, mizanscéna, hudba, rekvizity) veľmi dobré. obsah (scenár, herecké uchopenie, dialógy, dramaturgia) bieda. ()

johnymdoe

Tak jinej film zase jednou... Něco mezi Pán much, Love story a Mostem do země Terabithia. Že to nedává moc smysl? k tomu si přidejte Bruce Willise, Edwarda Nortona a Billa Murrayho v pro ně naprosto nezvyklých rolích, orchestrální hudbu prostupující celým dějem, úplně jiné obrazové ztvárnění než na jaké je člověk zvyklý. No mě z toho vychází 5 hvězd i když věřím že pro někoho to bude na tři nebo i odpad. Moc nadějný film...až se divím že ze Spojených států. Ps.: Kara Hayward to ve svých letech zahrála obdivuhodně...snad jí to nevleze na mozek a bude se jí dařit i nadále. ()

frolish

Fuuha :) Skoda slabsej poslednej tretiny (aj ked uplny zaver je opat vyborny), inak by to bolo jasnych 5. Dokonale obsadene a zahrane, s perfektne napisanymi dialogmi a skvele uletenou hudbou. Velmi nevsedny film, ktory sa pre jedneho divaka stane nezabudnutelnym a pre druheho uplne nepochopenym. Ja som zatial zostal visiet niekde tesne pred tou prvou moznostou... ()

TomasKotlant

Pěkný weird film, který se však emocionálně drží až příliš u země. Je hezké vidět Bruce v poněkud netypické roli,*** Ve zkratce: A ty už nechceš být khaki skaut? ()

Saur.us

Dětská láááááska. Fantazie, imaginace a osobitost, to je Wes Anderson. A opět to potvrzuje v této nápadité, absurdní komedii. Perfektní herecké obsazení s neméně dobrými výkony. A ta kamera RD Yeomana, no to byla nádhera. ()

vojtaz

Další alternativní počin (také jak jinak od Wese Andersona, že? :- )). Navíc podpořeno skvělými dospělými herci (dětičky bohužel trochu pokulhávaj). Některé scény jsou vážně par excelence .... nicméně, rozhodně to není film pro všechny. 80% ()

Matli

Výborně natočené, práce s kamerou je hodně dobrá a celkové zpracování včetně střihu a hudby nemá chybu. Herecké výkony hlavních dvou protagonistů jsou vynikající, to se vůbec nedá srovnávat s těma českýma trapnýma rádoby dětskýma hercema. Jeden z mála filmů u kterých se nedá odtrhnout zrak od jediného záběru (tolik dialogů jsem už dlouho neviděl). Bruce Willis ve vedlejší roli taky válí a navíc je to film na který je potřeba se podívat znovu aby si ho člověk užil ještě víc. 86% ()

sebo9629

Prvý film, ktorý som videl od Wesa Andersona. Musím napísať, že sa mi veľmi páčil. Ale Wesov štýl mi prišiel veľmi zvláštny a myslel som si, že jeho ostatné filmy sa mi nebudú páčiť, opak je však pravdou... Hodnotenie: 7.8/10 ()

malypivo

Skvělá barevná pohádka pro dospělé. Jako obvykle zábavná a nenudící od začátku do konce. Kdo má v oblibě Wese Andersona, bude se mu tento počin líbit. ()

xargos

Když si přečtu oficiální text distributora, mám místy pocit, že píše o jiném filmu. Ale bude to nejspíš tím, že se každý na svět díváme jinýma očima a vidíme trochu jiný svět... Co Moonrise Kingdom je a co není? Romantický film? Té romantiky je tam skutečně jen málo, trochu jsem se obával, podle pár upoutávek, že to bude růžová selanka. Nebyla. Drama? Málo, přece jen to není film, který končí špatně a ty dramatické okamžiky, střihnuté humorem, snad ani žádné drama není. Komedie? Tak to každopádně:) Až bych neřekl, že to natočili za velkou louží, je to pro mne blízké suchému anglickému humoru. Myslím, že některé narážky jsem ani nezachytil, asi stejně tak, jako Američan, dívající se na Pelíšky bez znalosti doby a prostředí. I tak jsem se nasmál dost. Kdo hledá propracovanou psychologii účastníků tohoto panoptika, musí hledat jinde. Kdo vydrží i závěrečné titulky, bude odměněn hudební variací:) Za mne plný počet, který čsfd umožňuje:) ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona