Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

winetach

Pravouhlá kamera, menej inteligentný Willis, chápavé chlapčisko Norton, sympaticko-trpaslíčí rozprávač a detský príbeh lásky s vážnym xichtom. 4,449 hviezdičky ()

kamil.i

Detská fantázia pretavená do dospelého filmu o zvládaní problémov v malebnom ostrovnom prostredí. Filmu nie je čo vytknúť. Vynikajúce herecké obsadenie v peknom "pravouhlom" vizuále navodzujúcom 60. roky, celkovo štylizovanom ako predstava 12 ročného chlapca. Divák obľubujúci Andersonovu tvorbu krochká blahom. ()

embecka

Jéj. Niekedy človek potrebuje vidieť niečo také pokojné. A pekné :) Akoby ste mali na očiach filter s príjemnými farebnými odtieňmi, pozeráte na tento žánrový "hybridôček", ktorý nie je ani typickou komédiou, ani romantikou, ani rodinným, ani drámou... Je tak trocha všetkým, reálnym, aj fantastickým, z celého filmu ide teplo, budete M.I.L.O.V.A.Ť. filmový ostrov New Penzance, aj výrazy detí, ktoré sú tak milo dospelo detské. Kto mi film odporučil, vedel prečo, lebo takéto ja rada mám! :) Plus - klobúk dole pred slečnou Haywardovou, môže to raz byť pani herečka. ()

Perfo

Ocenuji naprosto dokonalou formální stránku, vše je na milimetr vypočítáno, promyšleno. Ale to nic nemění na tom, že je to nejzbytečnější film, který jsem za poslední dobu viděl... ()

sedlo03

Opravdu nádherná podívaná a skvostní mladí herci, především Kara se projevila jako opravodvá femme fatetale i přes svůj nízký věk. Anderson umí ()

kdosizrosy

"Můžeš mi sáhnout na prsa, jestli chceš...myslím, že ještě vyrostou." Moonrise Kingdom je taková milá a úsměvná pohádka o dětských přáních. Kdo by tuhle hezkou nevinnou romanci nechtěl ve třinácti zažít? ()

husokachna

Jak mě Tenenbaumovi a Život pod vodou převálcovali, Bottle rockets a Rushmore pobavili, tak tohle šlo jaksi mimo mě. Ten přesah, zvláštní pocit něčeho víc, který jsem měl u prvních dvou zmíněných, se nedostavil a bojím se, že už se asi nikdy ve Wesově režii nedostaví. Nebylo to špatný, docela to uteklo, ale celou dobu jsem s otevřenou myslí čekal na něco, co mě převálcuje, nebo aspoň znovu vtáhne do světa Wese Andersona....a marně. Zrovna u W. A. mě to hodně mrzí. ()

Nolanofil

Neprekvapí ma, ak to niekoho bude nudiť, ale ja mám rád detské príbehy, pravdepodobne to bude ideológiou ktorú obsahujú a jasným rozlíšením medzi dobrým a zlým. Prvá polovica je trošku nekonzistentná, no za to druhá je plná hravých a vtipných nápadov. Plus skvelý A-čkový herci, ktorí si svoje postavy zjavne užívajú. A kvôli Kari Hayward, by som riskoval aj kriminál. ()

kluk z Na

Tak po dvou letech jsem se opět odhodlal vstoupit do Wesova světa a jsem rád, že to tentokrát vyšlo. Hvězdy dělají křoví ústřednímu párečku. Kara Hayward vypadá jako žena v dětském těle, ani by mě nepřekvapilo kdyby za deset let byla stejná ikona jako Natalia Portman. ()

kartacek

Viděl jsem to třetího listopadu. Všiml jsem si názvu filmu a potěšilo mě, že venku na obloze byl úplněk a k tomu nízko nad obzorem. Krásně to souznělo s názvem filmu. Když jsem si pak večer lehal do postele, říkal jsem si: "To byla průzračná čistota!" Teď si říkám, proč asi. A napadá mě: Je to nejspíš tím, že film je o lásce, která je bez přívlastků. A když to srovnám s láskou, kterou jsem prožil zhruba v devíti letech, je to podobné - té lásce jsem tehdy nedával přívlastky a vlastně ani teď zpětně nemůžu. Jakoby někdo oloupal jakýsi plod až do jeho středu - tak by se asi dala definovat dětská láska. Anebo jakoby na ten střed ještě nebylo nabaleno "to ostatní"... A ten název! To je lahůdka! Nejenže tedy zrovna vyšel měsíc, a k tomu v úplňku, když jsem se na film začal dívat, ale ještě k tomu mě napadlo, že ten měsíc se dá chápat jako světlo, které najednou pronikne do temnoty. A ukáže, že láska dokáže být průzračná a čistá. ()

nonick1

Velmi poetický film o jedné velké honičce, dvou nedospělých zamilovaných a třech mílích. Vlastně třech a čtvrt míle. Když se to vezme kolem a kolem, tak je to vlastně neanimovaný Fantastický pan Lišák, se všemi jeho půvaby i osudovými nástrahami. A komu se FPL líbí, tomu se Moonrise Kingdom nemůže nelíbit. ()

camper

Romantická zápletka mezi dětmi je vlastně docela dobrá a vtipná, ale že si dělají srandu ze skautů mi docela dost vadí... ()

Muel

| Focus Features | Wes Anderson je pre mňa také zjavenie. Je to autor, ktorý si na kamere, výprave, castingu a farebnej palete obrazu dá vždy záležať ako nik iný. Všetko si robí podľa seba a na jeho filmoch je to extrémne vidieť. Moonrise Kingdom nie je žiadna výnimka, film je milý, nádherne nasnímaný balíček, ktorý síce nemá storytelling ako od Tarantina, ale pozerá sa na to podobne dobre. Ešte spomeniem Willisa, ktorého som tu veľmi rád videl a je fakt škoda, že sa viac neobjavuje v podobných projektoch. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

bratr.Milan

Moonrise Kingdom vypadá na prví pohled jako amatérský film, nebo ochotnické divadelní představení z ostrova na konci světa, s profesionální produkcí a slavnými herci, kteří odříkávají škrobené dialogy. Režisér se rozhodl natáčet záběry vždy ve středové kompozici a herce vodí po scéně jako loutky. Tato naivní forma skvěle sedí k jednoduchému příběhu o dospívající lásce, vzdoru, hledání svého místa ve světě a mezilidských vztazích. Odehrává se to na krásném ostrově, který si žije vlastním životem, oddělený od okolního světa. Vlastnosti jednotlivých postav jsou až karikaturně zvýrazněné. Stylizovaná forma celého díla se výborně hodí k příběhu, který vtipně mluví o vážných věcech. A řekne jenom to, co má. Vše stihne v krásných devadesáti minutách. ()

Milwa

Mé první setkání s panem Andesonem. Přijemné osvěžení, tak trochu jiný film....a že bylo se čemu smát! Vycizelované do posledního detailu...normálně bych dala tak 4*, ale jelikož se poeticky dotknul trochu i mojí duše, tak nemůžu jinak než dát 5*. ()

Pfff

Velke zklamani. Moc jsem se na tenhle film tesila,ale ani zdaleka nenaplnil ma ocekavani. Hlavni nespokojenost prameni dle meho z naprosto nevhodneho predstavitele Sama. Kazdy ze skautiku byl lepsi nez on. Ja vam nevim,ale proste jsem se ani zdaleka nebavila tak jako pred lety u Zivota pod vodou. Ale velke plus si zaslouzi Bruce Willis za to,ze si dokaze udelat legraci sam ze sebe a my si muzem predstavit,ze tatka McClane bude takhle jednou ve vysluzbe zachranovat skauty. ()

grerar

Atmosféra. To je to, co Moonrise Kingdom nabízí v hlavní roli. A taky obrázky. Je to klipovitý. Skoro nemáte dlouhodobější záběr, ale přechody jsou rychlé a plynulé. Jde o detaily. Zajímalo by mě, co má Tosim jako oblíbenou komedii. Tohle je totiž naprosto uvolňující. Tenhle film je esteticky pěkný zážitek. 5 stárz. p.s. Benjamin Britten odvedl skvělou práci, počkejte hlavně na druhou část titulků. Film je prostě plný detailů. ()

Meteorista

Snímek někdy až moc lpějící na detailech, který je hravý, nenudící a celkově velmi, velmi zajímavý. Filmy Wese Andersona nelze plně pochopit pouze jedním zhlédnutím. Ani náhodou. Všechny ty detaily, vytříbenost postav a skvělé herecké výkony by si to ani nezasloužily. Proto jsem nevýslovně rád, že budu mít ke zhlédnutí ještě film s českým dabingem. Film o čisté dětské lásce, kde na ničem jiném nezáleží a kde se dospělí někdy až moc starají a drží se všech těch pravidel, kterých se držet mají, avšak někdy by neuškodilo, kdyby tak nečinili, si nemohu nechat ujít! ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona