Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

Izi-Peťan

Bál jsem se, protože je to pokračování vynikajícího animáku, ale bál jsem se zbytečně. Parádní jízda. Tvůrci si dali záležet, aby to nebyl propadák a také ten film nevyšel hned za rok ale až za čtyři a je to na tom hodně znát. 100% ()

teba

Přišlo mi to trochu zdlouhavý, zbytečně přeplácaný. Originální znění lepší, na dabing jsem si u týhle série pořád nezvykla... 70 % ()

ostravak30

Nemám rád pokračování, dělané jen na základě výdělku peněz, respektive úspěchu jedničky, které však nepřišlo s nápadem samo, ale muselo ten nápad vymyslet právě až díky rozhodnutí o pokračování. Takhle to většinou dopadá špatně. Jsou ve světě filmu výjimky a nebudu je konkrétně uvádět, tím bych jen zdržoval. Z animovaných filmů ale zmíním třeba Dobu Ledovou či Shreka. To byly nicméně velmi výjimečné filmy. To co platilo o dvou zmíněných o Jak vycvičit draka rozhodně neplatí. Příběh, což je na těchto typech animáků to nejdůležitější, je citelně slabší než jednička. Horší je i hudba. A řekl bych, že i scénář. Jedničce jsem dal tři hvězdy a tak odpovídám na otázku, proč, když je film jednoznačně horší než první díl, dávám opět tři. Hodnocení dvou hvězd poskytuju jen vyloženě špatným filmům, což dávat nechci. Druhý díl není špatný, je jen horší než první. ()

nula87

Vizuální orgie dovedené skoro k dokonalosti. Příběh taky celkem fajn, i když samozřejmě je to relativně plytká pohádka. 80% ()

helrohir

S pokračovaním animákov to už tradične býva ťažké, keďže len máloktorému sa podarí vyrovnať či dokonca predčiť svojho predchodcu. Toto je viac menej tiež ten prípad, hoci tu všetko vyzerá veľkolepejšie a graficky dokonalejšie, ale príbeh ma až tak nezaujal, a tak ako v jednotke mi tu chýbalo viac vyslovene vtipných situácií. 60%. ()

Mkartaylas56

Sice se to úplně na 100% nevyrovnalo jedničce, ale i tak je to podle mého opět skvělý animák s ještě vylepšenější grafikou a o něco monstróznější závěrečnou bitvou. Nové postavy neuškodily i když nový záporák mi moc nesedl. Obecně si dokonce myslím, že je tento díl spíše pro starší publikum, jelikož ubylo takových těch "dětských" vtipů, i když jich tam pár samozřejmě najdete. Upřímně doufám, že třetí díl naváže na úspěšné 2 předchozí, což by bylo naprosto úžasný. 80% ()

jayman

Trpí to všetkými symptómmi sequelovosti - minimum pridanej hodnoty, odhadnuteľný dejový vývoj (matku a smrť otca som uhádol doslova v prvých desiatich minútach, ak môžem zaflexiť) a nejasnosti vznikajúce rozširovaním pravidiel univerza (prečo alfa z jednotky neovládla drakov, ktorí proti nej bojovali). Záporák je slabý, nová postava (Eret) je nevyužitá a šťavu trochu dodáva rovnoramenný milostný teenagerský trojuholník. Jednotka je hodná opakovaných zhliadnutí, dvojka not so much, ani (už tradičný) Jónsi na konci to nezachráni. ()

JosefTomas

O trochu dospělejší a osudovější pokračování, které si udržuje laťku zatraceně vysoko a zároveň přináší nový a svěží fakt o dracích, co se o nich netušilo. Stejně dobré, ne-li lepší pokračování a chlouba DreamWorks . ()

Tominni

Jednička se mi celkem líbila, ale dvojka je u mně dopadla překvapivě o moc lépe a přišla mi mírně lepší snad ve všech ohledech - včetně příběhu, nálezů, ztrát a převzetí odpovědnosti a víru s sebe sama. Tentokrát jsem dostal výborný mix emocí, zábavy a napětí, který bych u animovaného filmu určeného primárně dětem tak úplně nečekal. ()

_Jimmy_

Jednotka bola výborná ale táto dvojka nenechala nič na náhodu a potvrdila, že Vycvičit draka nie je sranda :) Úžasná grafika drakov a postáv. Ani minútu som sa nenudil a vtiahlo ma to do deja ako malého chlapca. Krásny príbeh, ktorý treba vidieť. Palec hore DreamWorks. Videl v 3D (SK - dabing) 9/10 ()

baclajean

Potreboval som sa niekam na 3 hodiny zašiť, tak som časť z toho vyplnil návštevou kina. Vybral som si túto rozprávku (v tom čase premietali len 2 filmy), a hoci na začiatku som (a to myslím doslovne) na chvíľu zaspal, potom sa to rozbehlo a celkom ma to pobavilo. Dokonca som sa raz aj nahlas zasmial. Veľa času je venovaného scénam, ako obyvatelia Bergu lietajú na drakoch, ale nemožno to tvorcom zazlievať, veď práve o tom predsa tento animovaný film je. ()

nikus120

Určite prekvapivý film. Humor určite nezaostal ani v tejto časti. Veľmi dobrý scénar a hlavne efekty. Film som bohužiaľ videla v 2D ale v 3D by určite nesklamal. Táto časť je úplne o niečom iná ako prvá, jasné, že sa znova riešila láska ale už nielen medzi Astrid a Štikúta. Celkom ma sklamal nepriateľ a koniec. Dúfam, že trojka nedopadne zle ako to býva u väčšine trilógii. Ale už teraz sa teším na celkový koniec. Určite si film pozriem viackrát hlavne kvôli Bezzubke. ()

Kackucka

Prokletím většiny pokračování velmi úspěšných filmů je to, že se kvalitou ani námětem nikdy nemůžou rovnat prvnímu filmu. Piráti z Karibiku 2, Rio 2 a bohužel ani Jak vycvičit draka 2 není výjimkou. Bylo to pěkné, více akční, chybí tomu to dětské dobrodružství a objevování. Graficky zpracováno opět na jedničku, nic jiného jsem taky ani nečekala. ()

Vojtas12

Nebylo to vyloženě špatné, ale všechny důvody, díky kterým mám tak strašně rád jedničku (vývoj hlavní postavy, její snaha o prosazení sebe sama, změna názoru na úhlavního nepřítele, navození přátelství s drakem, snaha změnit společnost, odvržení ze společnosti, poražení skutečného nepřítele a konečná změna celé společnosti k lepšímu) jsou nenávratně ztraceny. Ne že by to mohlo po zakončení prvního dílu dopadnout jinak, ale doufal jsem v nějaká nová osudová témata, kterých jsem se ale rozhodně nedočkal. Co z jedničky zůstalo, jsou roztomilí draci, epický závěr a opět dokonalá hudba Johna Powella. A i když to přece jen není zas tak málo, filosofickou hloubku jedničky to nikdy nepřekoná. ()

Bredly

Špičkový animák, zanechávající ostatní animovanou tvorbu hodně daleko za sebou, podbarvený tou nejkrásnější hudbou od dob... no řekněme od dob Pána prstenů :) bombastický audiovizuální zážitek plný emocí ()

Prochy84

Cože 89%??? :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D Nepřišlo mi, že se baví ani 10% dětí v kině - nepříliš dobrá vizitka oproti Dobám ledovým, Shrekům apod. Vraťme se zpátky na zem ;-) 2-3 hvězdy. ()

Marty_cz

Jest-li se někdy v budoucnu rozjedou akční celovečerní filmy nejen pro děti, tak tu je jejich počátek. Naprosto úžasně udělané, promyšlené a propracované. Od roztomilých scén, kde je středem pozornosti především Bezzubka až po užasně akční dojímavé scény jsem se v kině pořádně bavil. Hltal jsem doslova každou sekundu z filmu a byl jsem dokonce, tak zabaven, že jsem dokázal ignorovat kolem pořád bordel dělající děti. Ve chvíli kdy najednou ztichl celý sál a všem zmrzl úsměv na rtech, jsem si řekl: Ty jo co to je? Oni někoho zabili ve filmu především pro děti. Autoři se s tím jednoduše řečeno nesrali a naservírovali nám to, jak se patří. Moc povedené a absolutně netuším, co můžu čekat od příštího dílu. Po tomhle vím, že se nedá očekávat nic, musí se to prostě vidět. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze