Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

El-Barto

Jednička byla emocionální pecka, která dokázala i přes předvídatelnej příběh chytit za srdce. A to dvojka nedokáže. Příběh je sice objemnější (skoro až přeplácanej) a stane se toho na první pohled víc, ale emocionálně to už tolik nefunguje, chybí tam ta hloubka. Takže nad průměrem to drží opět skvělá akce, animace a John Powell. ()

warrenur

Vizualne opat velmi pekne a skutocne na urovni. Taktiez vtipne a chytlave charaktery. Zname z jednotky, i par originalnych-novych. Akcie o dost viac. Urcite mierny nadpriemer, slusny animak. Jednotka ma vsak istotne chytila viac. ()

heihatchi

Naprosto zbytečné pokračování pěkné jedničky. Ani jednou jsem se nezasmál, nepřineslo to nic nového, jen naprosto všední příběh. ()

melloun

Opravdu nádherná animace na úkor trochu slabšího příběhu, ale i tak to v klidu stačí na jeden z nej animáků roku. ()

Helldo

Obrazově (obzvláště ve 3D) jeden z nejpříjemnějších, nejhřejivějších a nejkrásnějších výplodů animačních technologií, který těší nenuceným sentimentem a vyvolává všechny pozitivní pocity, jež od pohádky čekáte. A to že příběhově to trochu skřípe dračímu sequelu rádi odpustíte. ()

Saur.us

Skvělý audiovizuální kabát kazí nepříliš povedený obsah, příliš ufňukaný, přehuštěný emocemi a patosem. Ani zápletka už není kdovíjaká ale na tu kinojízdu v brýlích s popcornem to asi stačí. ()

Richie24

Bezzubka mne, na rozdíl od spousty ostatních, okouzlila i napodruhé! Sedl jsem, objevil v sobě opět toho malého kluka, co bezbřeze fandí „Černému korzárovi“ Maxi Biaggimu, hltal to a hltal, zcela pohlcen příběhem, jako onehdá závody a pár let zpátky „jedničku“. 5 *****. ()

Aurus

Druhý díl má sice podobné hodnocení ale pro mě je tento díl slabší než ten první a to si pamatuji že jsem měl dvojku radši ale teď mi přijde že je první díl mnohem lepší. Příběh je dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je dobrá, akce tu je povedená, animace je zde stále výborná, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě trochu horší a zároveň trochu sklamání a proto je film za mě 6/10. ()

char_t

Jednička byla lepší. Ale palec nahoru za to, že se "dětský" film odhodlal k pár drastickým krokům - tam, kde v jedničce draci a lidi přicházeli o končetiny, tady už se bude umírat. Škoda, že to je pokaždé jen tak nějak "ex machina" a vždy jen proto, aby se stalo to, co se stát muselo. I přesto to byla pořád zábavná jízda a špičkový animák. Ale na rozdíl od jedničky už nastalo pár momentů, kdy jsem se nudil a čekal na milosrdný konec - což by se u filmu pod dvě hoďky stávat nemuselo. ()

pilarius

Už jednička se povedla, ale dvojka mi přišla ještě o chlup lepší. Perfektní animace, spousta emocí - a to jak těch smutných, tak i těch veselých. Dokonce jsem uronil i nějakou tu slzičku, a to nedělám často. Astrid je mi konečně fakt sympatická. No, pár chybek to pořád má: příběhová linka není úplně konzistentní a bylo tam jedno či dvě trochu hluchá místa, která kazila tempo, i přesto to ale byla prostě parádní jízda. Nezbývá mi, než se těšit na plánovanou trojku. :) ()

lemonova

Výborné! Je jasné, že motív z prvej časti sa už nedá ničím nahradiť, ale to je osud všetkých "dvojok". Nie všetky dvojky sa však vydaria tak, ako táto. Najradšej by som bola, ak by už žiadna trojka nevznikla a zostal vo mne ten dobrý pocit, ktorý som mala pri odchode z kinosály. ()

MatesMS21

Nač šetřit superlativy... Pro mě to byl animák desetiletí. Klady vyjmuté z jedničky a dochucené nezapomenutelným obrazem. ()

Radek.SCH

V podstatě celou dobu na úrovni druhé poloviny 1. dílu. Takže za moc to nestálo. Všichni se ve vesnici mají strašně rádi, všechno to se stovkou draků na jednom ostrůvku funguje na výbornou, podvyživený 12-ti letý nerd se proti své vůli stane vůdcem celé vesnice a nikdo se nad tím nezastaví - co víc - všichni mu nadšeně tleskají. Záporák je superzáporný a prohnilý a klaďas je superhodný. Bloncka za ním kdovíproč dolejzá, Bezzubka je tupé, roztomilé zvířátko a všechno je to tak nějak strašně kůůl. Typický produkt 10. let tohoto století. Zalíbit se všem, nikoho neurazit, poučit a ještě aby na to mohla celé rodina. Hlavně děcka. Těm se to bude jednoznačně líbit. Ale od DeBloise bych čekal větší ambice. ()

Toka

Hezká animace není všechno. Co mi naprosto znechutilo sledování, byly dialogy. 1000x bráško, polovina jich byla motivačního charakteru, taková ta všední výplň "Tvůj otec by na tebe byl hrdý". Alespoň si to zanechalo roztomilost, což působí tak trochu ve stylu Despicable Me 2. Viděno v 3D, ale to radši hodnotit nebudu, jelikož jedinný efekt 3D pro mě byl výrazně tmavší obraz. ()

owwidius

Najviac ma bavila uzasna animacia (pohyby, motion capturing) a asi aj to, ze som nevidel dabing ale original zvuk (a tym padom 2D kedze u nas sa 3D v orig. zneni pozriet nedalo..). U mna spokojnost. [#37/2014] ()

loki5

Trochu jsem se toho obával, jednička byla pro mě totiž jeden z nejlepších animáků vůbec. A dvojka vykazuje jasný posun směrem k plnokrevnému fantasy. A vůbec to není špatné. Je to vlastně super jelikož tu vše funguje jak má od vizuální stránky přes příběh až po skvěle fungující atmosféru. Vlastně je to skvělá jízda od začátku do konce bez infantilnosti nebo nesmyslů. Nejsou v tom vtíky za každou cenu jen jsou tu takové ty klasické insidejoky, které jsou jemně podané a neruší. Navíc je skvěle propracován i posun postav s tím jak stárnou (není to jen facelift pro nový software, ale postavy prostě jsou starší). Kéž by takhle vypadaly všechny druhé díly. Jinak konec je bomba, kterou jsem nečekal. Film navíc obsahuje nejlepší letecké scény jaké jsem kdy viděl v jakémkoliv filmu ne jen animovaném. A Thoothless je nejzajímavější drak (je neuvěřitelné jak dokáže být v jednu chvíli roztomilý a v zápětí vypadat tak děsivě a nebezpečně nebo majestátně). 95% ()

jirkis

Je tohle vůbec možné? Tenhle rok je úplně nabitý špičkovými filmy a to ještě zdaleka není konec. Na animáky se popravdě moc nekoukám, ale vždycky jednou za čas mám na nějaký takovou chuť, že všechno jde pak stranou. Jak vycvičit draka 2 překvapuje ve všech ohledech. Ani na chviličku jsem se nenudil a skoro při každém záběru jsem si povzdechl, že už to snad ani vypadat lépe nemůže. Tak je to tady - rozjíždí se nám tu další vydařená filmová série. Trojku určitě neminu. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze