Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (CinemArt)

mina_harker

První díl patří k mým oblíbeným filmům, dvojka je znatelně slabší. Nádherná animace nezachrání chatrný příběh - film mi připadal nekonečný, nudila jsem se. ()

Mishaa

Pro mě nejočekávanější animák roku. Moje obavy o tom, že se 2 díl nemůže povést jsou ty tam. Příběh je sice o trochu nudnější, ale Bezzubka ( a jiné postavy) jsou propracovanější a snad ještě roztomilejší. Stačí jen zatleskat XOXO Míshaa ()

YDOMAK

Tá animácia je...do-ko-na-lá!! Príbeh trošku slabší ako jednotka ale dospelosť postáv prináša aj dospelosť príbehu. Smrť už nie je žiadne tabu a silné emócie otriasli aj mnou. Rozhodne najlepší animák minimálne tohto roku. ()

marcelita

Super-spokojenost...draci příběh postavy .Jedinou výtku,kterou můžu mýt je ta,že na můj vkus to bylo trošku tmavší než bych chtěla,někdy prostě až moc... nebyla pak vidět propracovaná animace :-) ()

Regeindy

Bavil jsem se já i moje dvě malé ratolesti, což samotné pokládám za úspěch. Příběh originální, žádná vykrádačka předchozího dílu jak jsme zvyklí. Na tolik originálních nápadů, vtípků a vytříbřenou animaci jsme chodili do kina jen na Pixarovky. To bylo do teď. Animák roku, bez debaty. ()

Blood311

Rozhodně jeden z nejlepších animáků co jsem kdy viděl. No a dvojka určitě nezklamala, podle mě možná i lepší než jednička, minimálně stejně dobrá :-) ()

Mil_haus

tak tahle animovaná "pohádka" strká ostatní animovaný "pohádky" do kapsy s takovým přehledem až to od ní není moc hezký a trochu to zavání arogancí. animace překrásná. příběh.... no o příběh tu tak nejde (páč není z nejnápaditějších), protože se tady pořád něco děje. když to není akce, je to sranda, když to není dojemný, je to akce... Nejlepší animák od prvních draků ()

mickeyfun

Počátečních dvacet minut nadchne několika novými nápady včetně létajícího Čestmíra, takže jste plni očekávání, co všechno se z toho vyklube...a ona je to nakonec jen perfektní animace. Místo mrzačení se začne umírat a motivy či původ hlavního záporáka vám zůstane skryt, takže si můžete jenom představovat, o kolik propracovanější to mohlo být. Pokud si nevytvoříte patologicky nezdravý vztah k barevným okřídleným ještěrkám, tak je to jen ztráta času. Výborně propracovaná sračka. ()

MorningStar

„Please, you.. are my best friend, bud... My best friend...“ Tak moc jsem si přál, aby to bylo lepší než první díl a tak moc jsem věřil, že to bude minimálně stejně kvalitní. Trailery něco takového dokonce naznačovaly. No, člověk se nemá nikdy moc těšit. Stejných kvalit to bohužel nedosahuje a přitom je to obrovská škoda, protože potenciál je v tom nemalý a nápady tomu pořád ne a ne dojít - že světelný meči ze Star Wars? Bohužel to doplácí na stejné věci, jako to dělal seriál: nepříliš kvalitní příběh, přešlapování na místě a navzdory tomu, že tu všichni létají na těch nejnebezpečnějších tvorech na světě, jejich přemáhání pomocí sítí a uspávacích šipek (!) říká něco úplně jiného. V jedničce každá scéna vykřikovala: „Jsem důležitá a mám v tomhle filmu pevně dané místo.“ Tady hrdinové neví kudy kam, a i když všechny cesty vedou k záporákovi, ten moc zajímavý není. To i drak na konci jedničky řekl víc, hlavně proto, že jsem ani na okamžik nepochyboval, že souboj s ním je na život a na smrt a že se prostě vyhrát musí. V tomhle případě je úplně jasné, jakým způsobem padouch ostrouhá a že si pro něj sotva přijde spravedlnost, jakou si zaslouží. Dojemných chvil taky ubylo, nebo tolik nezasáhnou, což je velký krok zpátky. Návrat maminky ok, důvod proč byla dvacet let pryč už tolik ne, ale shledání se synem a manželem docela táhne. Animace je lepší, draci pořád stejně oškliví a o legraci se věčně stará Bezzubka. To, že z něj tvůrci udělali hravé štěně, jim nikdy neodpustím. Já chci zpátky toho drsňáka, kterého se všichni báli a před nímž se musel každý sklonit. Celkově vzato s tím mám úplně stejný problém jako s Dobou ledovou: série měkne a že se tu jedna z hlavních postav nedožije konce, to vůbec, ale vůbec nezachrání. Abych ale jenom nehanil: postavy jsou pořád sympatické, akční scény ve vzduchu památné a pár zapamatováníhodných momentů se také najde. Kdyby neexistoval první díl, věřím, že je z toho člověk vyřízenější, ale on existuje a laťku nastavil mimo dosah obyčejných animovaných filmů a přesně do jejich vod druhý díl často padá. P. S. Tak nějak jsem tajně doufal, že na Bezzubce může létat jenom Škyťák, protože ovládání ocasu, dlouhodobě nacvičované metodou pokus omyl, dělá on pomocí své protézy. Tak jak to, že tu na něj nasedne někdo cizí a hned ví co a jak? Trapná berle. ()

hanzikk

Nemám slov, při zaměření na detaily dostala dvojka větší dávku vtipu a roztomilosti a příběhově je to asi tak na stejno, no možná byla jednička trocha lepší, ale jinak tomuto filmu nejde ubrat. Není třeba dlouhých vět a mnoha slov aby jsme pochopili jak kvalitní film to je. ()

Kat_u_lik

Na to jak jsem se těšila, tak po shlédnutí nebylo ani nadšení ani zklamaní- teda možná trošku, co se příběhu týče... Heikop (škyťák) postrádá svoji naivitu a dojemné scény nejsou tak dojemné jako v prvním díle... Příběh už je spíše po Americku komerční :) Peníze dali do techniky a ne do příběhu, ale nám se přece ta naivita prvního dílu líbila, no ne? Akorát se mi libilo jak Bezzubka dělala ty svoje ksichtíky a děti v kině se smály :)) ()

eyeskiller

Prikláňam sa k názoru, že je to proste dvojka, no i tak ma veľmi pobavila, chvýľu som bol aj v napätí. Splnilo to očakávania, odomňa 5! :) ()

Litaniel

Oproti jedničce slabší kousek, jak se dalo čekat ... větší porce rádoby sentimentality, očekávaných zvratů a samozřejmě draků (sice jsou krásně udělaní ale nechápu proč všichni stále dokola chrlí jen oheň, krom dvou "alfa samců") o to větší porce nudných a prázdných chvilek kterým jsem se bohužel neubránil... ()

Nabbisek

Jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec. Po úžasně jedničce přišla úžasná dvojka, a tak tomu má být! Tvůrci Shreka, Madagaskaru. Kung fu pandy dokazují, že jsou přeborníci v oboru. Nádherný příběh, kde minimálně jednou slza ukápne, 3D efekty na jedničku podtrženou s hvědičkou a kytičkou. Překrásná práce... Tleskám ()

A.ZziK

Asi se film trefil do mojí momentální nálady, ale prostě to na mě fungovalo. Animace je skvělá, příběh byl zábavný, nápadu dostatek. Hromadu věcí jsem už spoustu krát viděl, ale co? Když to někdo dokáže skvěle spojit, tak i těch pár klišé s chutí odpustím. ()

Grandimir

Slabý a pomalý rozjezd, kdy jsem to chtěl skoro vzdát, ale jsem rád, že jsem to neudělal, protože poslední půl hodinu jsem se bavil rovnou na hvězdiček šest! :) ()

Gmisiycs

Naprostý nesouhlas se všemi, kdož tvrdí, že je to v tom, či onom ohledu slabé. Dokáži si představit situaci, že toto je díl č. 1. Dokáži si představit, že právě padl mýtus. Shrek 2 není nejlepší dvojkou všech dob. Je to "Jak vycvičit draka 2"!!! Hrdinové sympatičtí, příběh má sílu. Není to žádný vývar z ponožek. Dávám 5* protože tohle je ono. O toto se DreamWorks snažil celá léta. Dělal to tak dlouho, až se povedlo. Na dnešní dobu neskutečná animace, hrdinové asi poprvé v historii kresleného filmu jsou zajímavým způsobem starší a navíc vyrostli do krásy jak fyzické, tak duševní. Smrt Náčelníka kmene, neboli věc, kterou ve Verneovce nenajdu - je příjemný a přiměřený odklon od čistě zásadových sraček kdy dobro musí na celé čáře zvítězit. V tomto filmu je vše, co jsem čekal i nečekal. U tohoto filmu jsem byl nadšen od začátku do konce a těším se na rozzářená očka mého synka zítra. Prostě 5* a hnidopiši ať si políbí prdel. Zkuste natočit něco, za co vám budu ochoten dát alespoň jednu hvězdu... ... aneb když nic neumíš, staň se kritikem. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze