V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

hroubek

Knižní předlohu neznám, ale to mi nezabránilo, abych se po celou stopáž hodně dobře bavil. Osobně jsem od filmu moc neočekával a to více jsem byl mile překvapený, jak se film povedl. Christopher McQuarrie si svůj film moc dobře pohlídal a navíc ho okořenil o něco, co tak často nevídáme. Hned z úvodu nás velmi kvalitně přesvědčí, že má film plně pod kontrolou. Začátek díky tomu působí velmi realistickým dojmem, a divák má hned lepší náladu, jelikož to co vidí ho ihned připoutá k filmu. A takhle působí celý film. Nikam se nespěchá, žádný zběsilý střih, klidná pomalá akce. Tohle všechno krásně funguje s pomalejším vyprávěním, která sazí více na vyšetřování, než na akci. Ale, když dojde na akci, tak s ní režisér nemá žádný problém. Scéna na ulici je krásným představením hrdinových schopností, ale scéna v koupelně to dotáhne na úplně jiný level. Ta scéna je realistická a zároveň vtipná, ale nikdy nesklouzne k parodii. Honička je velmi dobrá a připomena starší kousky. A finále je nádherná řemeslná práce, která jen potvrdí to co jste si mysli v průběhu filmu. Jack Reacher v podání Toma Cruise není vůbec špatný, jen jsem si několikrát vzpomněl na jeho postavu z filmu Zatím spolu, zatím živi. To nemyslí vůbec jako výtku, jen mě přišlo, že v některých scénách tlačí trochu na pilu. Rosamund Pike hraje velmi příjemně a to naznačené jiskření mezí ní a Cruise, je přesně takové jaké má být. Poctivá řemeslná práce, která nehraje na efekt, ale na něco mnohem důležitějšího, což se v dnešní době cení dvojnásob. ()

drake31

Cruise, teda jeho postava, zvláda akékoľvek ťažkosti bez všakovakých hi-tech vymožeností, bez dream teamu superagentov, a jedinými postačujúcimi dovednosťami sú bojová technika a silná myseľ. Jack Reacher je veľmi vydareným filmom pretože od začiatku som si nemohol byť istý čo môžem očakáva, akým smerom sa bude uberať príbeh, alebo ako to nakoniec celé dopadne. Máme tu dočinenia s veľmi dobrým dejom, skvelou hlavnou postavou, krásnou ženskou postavou, akcie je primerané množstvo a ani vtipné momenty nie sú tomuto filmu cudzie. Z mojej strany veľká spokojnosť. ()

Aven

Jack Reacher je divný film, přičemž onu divnost bych přesně definoval jako jakousi nepatřičnost. Knižní předlohu neznám, Cruise mi v hlavní roli nijak výrazně nevadil, ale přesto mi v roli Reachera moc neseděl, některé našroubované vtipy či scény mě přišly úplně mimo a vlastně i žánrové zařazení filmu jsem moc nepochopil. Nedoporučuji. ()

Brain-D

Netipický film oproti předešlým bombastickým megafilmům Toma Cruise. Thriller, který je standardně podpořen určitou atmosférou i skvělou dynamickou hudbou. No když se trošku pohlednu, tak mi jednání bez hranic s chladnou hlavou připomíná postavu, kterou stvárnil Cruise v "Collateral". Ten se mi od Michaela Mann zatraceně líbil. Tohle je něco jiného. Je to jeden z dalších filmů poslední doby, kde je vše o krok napřed. Bohužel celkový spád se dá předpovídat, ale jednotlivé činny Jacka Reachera ne. Na tom si film staví a chladná hlava hlavní postavy dokonale řeší jakoukoliv situaci. ()

Trustme

Tom Cruise jako chybějící článek mezi superhrdinou a akčním hrdinou. Role agentů z masa a kostí a ksichtem modela mu nedělají problémy a hrát komiksového nadčlověka mu nedovoluje víra, rozum i stále tučné bankovní konto. Jack Reacher je přesto muž s mýtickou pověstí a nelidskými schopnostmi dedukovat, odhalovat či zmlátit sobě nerovného. A tohle vše se dá ve filmu uvěřit jak Tomovi i Jackovi. Film pěknou formou rozplétá pozadí napínavého příběhu, který je vhodný i pro náročnějšího diváka krimi akce. Spád filmu nekazí žádné milostné retardéry, neboť Rosamund Pike je ošklivá obhájkyně, která kromě styku s klienty nestíhá něco víc a i když by ráda Jacka svedla, udržuje si profesionální odstup. Velkým kladem filmu je dodržení určité chladnokrevnosti hlavního hrdiny, který oplácí zlo zlem a dokáže mluveným slovem inteligentně sejmout, stejně jako automatickou puškou. Pokud se počítá s dalšími pokračováními, těším se moc a Toma Cruise čeká jeho vysněná nesmrtelná chlapská role o kterou se snaží po dobu svojí kariéry. ()

VanTom

Vcelku normální, rádoby sofistikovaná a při zemi se držící kriminálka s jen dvěma většími akčními scénami (honička v autech a závěrečná přestřelka). O schopnostech Jacka Reachera se více obdivně mluví, než že by je předváděl na plátně, a i když mi Cruise vůbec nevadil, rozhodně nevypadal jako někdo, kdo by dokázal jedním úderem ruky zabíjet. Hlavní zádrhel bych však viděl v samotném rozuzlení, protože ten komplikovaný a dlouho spřádaný odstřelovačský plán vedl jen k obyčejné a nezajímavé "majetkové kriminalitě"; sadistický postsovětský šílenec, který si pro přežití vězení na Sibiři ukousal vlastní prsty, nechce zničit Ameriku, vládnout světu a dobýt vesmír? Nuuudaaa! :-) ()

jolanek

Mám ho rád beťára jedného. Pre mňa to to bola jedna podarená komédia, len sa netreba zamyslieť nad obsahom a logickosťou, ináč Vám to príde ako blbosť. A stále by som mu nedal šoférovať svoje auto. ()

Sany33

Od Jacka Reachera netreba očakávať veľkolepú akčnú scénu, skôr by som povedal že prostredie a postupné odhaľovanie konšpiračných teórií a rozrastajúci sa počet zainteresovaných ľudí je priam strhujúci. Bavil som sa od začiatku do konca a bol som veľmi zvedavý kto za všetkým stojí a ako sa to celé vyvinie. Nakoniec som bol spokojný, ako jediný zápor hodnotím dosť nesympatickú blondínku v hlavnej ženskej úlohe inak za mňa 80%. ()

Nyck

Je škoda, že se film v poslední třetině odvrací od toho, co jej činí skvělým. Tedy koncept chytrého thrilleru, v němž nevíte, na čem jste. Mám tenhle druh filmů velmi rád, takže v kombinaci s Tomem Cruisem není co řešit. ()

fefee

Zbytočne príliš dlhé, strácalo to potom na akčnosti a pútavosti príbehu ktorý vôbec nebol zlý no ktorý je rozoberaný až príliš častými komentármi, v konečnom dôsledku divák skoro aj tak pochopí že o čo vlastne je zápletka. Takže nič výnimočné. Na druhú stranu príjemné akčné scénky a krimi príbeh na lepší priemer. ()

L_Johnny

Tak to má přesně vypadat. Četl jsem sice jinou knihu od Lee Childa s Jackem, ale musím říct, že jsem byl naprosto spokojen. Výborná adaptace, nemám co vytknout. Cruise, i když není fyzicky totožný s postavou z knihy, zahrál Jacka na výbornou. Ve svém žánru se jistě neztratí a docela rád bych se dočkal zfilmování dalšího příběhu Childa, npř. „Jatka", opět se skvělým Cruisem. ()

VasaX

Tom Cruise se opět vydává na stříbrné plátno v roli charismatického, ale drsného, správňáka. Tentokrát má na to dvě hodiny a pět minut, vystřihnout ukázkový thriller ze staré školy. Který je napínavý a táhne dějem i přes to, že na začátku máme skládanku, která je rozsypaná, ale rovnou máme v ruce obrázek toho, jak má vypadat. Ale to nedělá skládání kousíčků o nic méně zábavné. Jack Reacher je velmi dobře zvládnutý, a to jak režií, tak herectvím, kamerou a tak dále. Poctivá práce, a na tom nic nemění ani to, že je (na mě) možná místy až zbytečně rozvláčný a zdlouhavý. Každopádně je to kvalitní filmový zážitek, který příliš netlačí na pilu, spíše na opak, a snaží se nabídnout poměrně nenáročnou a upřímnou diváckou potěchu. Za mě, v rámci žánru a mantinelů, s lehce přivřeným očkem, plný počet hvězd. ()

zdenny

Tajemná a nepřemožitelná postava Jacka Reachera (Toma Cruise) byla takovou jen do té doby, co film skončil. Pak si divák vlastně uvědomí, že šlo o celkem banální příběh zahalený do rádoby neprůhledného hávu. Závěrečná scéna byla dost podobná té závěrečné z filmu „Raw Deal“ s Arnoldem. Jenže tam se jednalo o akční film, kde o nepřemožitelnosti hlavního hrdiny nikdo nepochyboval. Zde ale Jack Reacher udělal několik taktických chyb, které by ho v jiném filmu stály život. ()

haj

Poctivej oldschool krimi-thriller s napínavým příběhem a povedenou, i když nepříliš častou akcí, ve kterym Cruise opět dokazuje, že i s těma pár centimetrama svý výšky umí bejt za pěknýho drsňáka a působí přesvědčivě jak v akci, tak hláškování. Těším se na dvojku. Hláška filmu - "I mean to beat you to death and drink your blood from a boot!" ()

Master19

Roztahaná krimithrillerovka s nadprůměrným Cruisem a slabým komparsem. Konverzační pasáže nudí a akční nenadchnou. ()

Danny F.

Klasická nudná kriminálka. Nudná proto, protože bylo ve filmu hodně planých a dlouhých dialogů. Bez těchto nedostatků je film po stránce akční, docela zajímavý a drsný. Obzvlášť pobaví bitka v koupelně. 55% ()

lykan9

Přesně tento styl akčních amerických filmů mám rád. Hodně konspirace, akce, střílení a místy drsných hlášek se nikdy neomrzí a ač Toma Cruise moc nemusím, tak je vždy zárukou kvality. Mile rád se k Jacku Reacherovi opět vrátím a budu velmi rád, když vznikne i pokračování. ()

Roseinka

Já nevím... Úvodní odstřelovačská scéna úžasná (ani jsem nedýchala), honička s luxusním Camarem skvělá (vč. toho zvuku motoru), dějství na staveništi super. Ale! Tom Cruise jako bývalý armádní vyšetřovatel mi fakticky nesedl. Dokážu si tam představit vhodnější kandidáty v jeho věku. Občas to bylo prostě takový nemastný neslaný. Možná lépe posoudím až to uvidím po druhé nebo až si přečtu knihu. Zatím 60%. ()

ghatos

Poctivá žánrovka s koukatelným Cruisem. Určitě to chtělo zkrátit. Samotná filmařina zaujme. 66% (Kino Krnov). ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)