V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Ferguson

Tom Cruise jako Superman, který se přišel na Zem podívat z planety "VŠECHNO VÍM DOPŘEDU", aby vyřešil zdánlivě jednoduchý případ šíleného snajpra. Z komentářů čtu, že se víceméně obecně předloha vyprávějícíí o panu "VŠECHNO VÍM DOPŘEDU" a zároveň "JSEM TEN NEJVĚTŠÍ NADČLOVĚK" respektuje. Film ale působí až smutně. Zápletka je vyzrazena víceméně hned (snad ještě dříve, než Tom přijde na scénu), občas to vypadá jako parodie, občas jako trýznivé společensko-kritické drama a to nepočítám ty neustále detaily na Tomův obličej, které mi vadily už v "Nevědomí". ()

Clareeta

Childa jsem začala číst asi před měsícem a půl. Mám za sebou pět knížek a rozečtenou šestou a 10 dalších přede mnou. Reacher je fajnej řízek, se kterým bych bez váhání skočila na kafe. Takže obsazení Tome Cruisem mě dost zklamalo. Film jsem viděla asi před půl rokem a nepamatuju si z něho skoro nic. Ale úplná bejkárna to taky nebyla, protože ryze negativní pocit to ve mně taky nezanechalo. Takovej obyč průměr. ()

onevoice

Je to riadne zamotané, a to je to práve to čo sa mi na tomto thrilleri páči. Na Cruisa ako agenta sa veľmi dobre pozerá. Nie je to až tak nabité akciou, ale dej fakt veľmi zaujímavý a určite nenudí. ()

Regeindy

Akční, málem western, jízda, kde Cruise dokazuje, že umí zahrát cynické cool drsňáky stejně dobře jako třeba Willis nebo Statham. ()

dienow

Jakmile vidím Toma Cruise, očekávám výhradně akci plnou zajímavého využití techniky nebo naopak mávání samurajským mečem. Tento film mě mile překvapil. Tom Cruise je sice stále švihák a odborník na vše, ovšem je zde v jiné pozici, než jej známe - je určitým způsobem vedlejší postavou. Hlavní postavou filmu je osoba, která měla zemřít. Vyšetřování vede jenom k dalším kličkám a slepým uličkám a řešení je natolik prosté, že zůstává skryté až do úplného konce. Musím se přiznat, že Toma Cruise jako herce nemusím, ale v tomto filmu nebyl rušivým elementem a ani středobodem zájmu a celkový dojem je tak vyvážený. Doporučuji pro všechny, kteří mají rádi akci se silným sherlockovským nádechem. ()

Onanista

Suprová snajperská tematika se skvělým Tomem alias Mirkem Dušínem, co si dá dohromady dvě a dvě a k tomu mu nedělá problém pěstma srovnat kdejakýho grázla. Na tak dlouhou stopáž sem se ani chvíli nenudil takže u mě spokojenost. ()

ferda12

Tento film je takovým malým ztělesněním všeho, co si od akčního filmu představuji. Zas až tak netlačí na děj, pohodová oddychovka s Tomem Cruisem v hlavní roli, který je takovým ztělesněním Mentalisty ve filmu. ()

matko2351

No ja neviem. Keď som videl kto hrá v tom tom filme, myslel som že to bude niečo podobne ako mission impossible, bohužiaľ sklamal som sa. Viem, je to len moja chyba, pretože porovnávať tieto dva filmy je hlúposť. Ale po prečítaní krátkeho obsahu sa mi vážne vynorila prestava super akčného filmu v stýle mission ipossible. Bohužiaľ okrem nahánačky v strede filmu, ma nič neuputalo. Dve hviezdičky za hlavnú hrdinku a Toma Cruisa. ()

vampvegetar

Krimi-akčák bez hluchých míst, pěkně udělanej, má to spád, umnej děj, ( knihy L.Childa jsou jako podklad kvalitní, takže to se dalo čekat ) a Cruise má před sebou ( možná ) další sérii. I když to už začína na něj ( s jeho věkem ) být moc. Ale proč ne ? Líp kvalitní žánrovku jako pořád nový Harry Pottery. Už jen to ukončení si žádá pokračování. Možná chybí trošku humoru k 5 stars, ale tady jde o tvrdý boj o přežití a užívaní si akce s humorem a ženskýma nechme Jamesovi Bondovi. ()

veronique22

Jako pardon, ale Jack Reacher ma dle knizni predlohy pres sto kilo zivy vahy, prirozenej respekt a neskutecny charisma. Okoukanej Tom nedisponuje ani jednim. Skoda, jinak byl film vcelku uchazejici. Ale za to decko v hlavni roli jen 50%. ()

yrik

Jéžiš, to zas byla békovina! Dobrej námět, chvilku i zápletka, ale jakej paskvil z toho scénarista a režisér dokázali vykutit... A ty konce... Nebudu rozebírat blbosti... ()

Cyklistka

Nechápu, na co si Tom v padesáti hraje - na takové role už je bohužel dávno za zenitem! A Rosamund Pike mě taky iritovala, přijde mi strašně prkenná a přehrávající. Ale fim sám o sobě vtáhne, přiková do křesla a vůbec se na něj hezky dívá. Snad je to díky atmosféře a zápletce. Rozhodně se podívám ještě jednou! ()

etanol

Rána basebalkou zezadu do hlavy bez škrábnutí? Nejnapínavější na filmu je otázka co všechno blondýna ukáže (nic) a zda ji Chuck Cruise položí (ne). Bez Toma by to byla alespoň průměrná detektivka. ()

Herbert007

No tak teda jako jo... oldschool, no. ale takový nějaký veskrze průměrný film, slušně rozehraný, ale finále mě nějak moc nevzalo... a taky když chtějí natočit oldschoolovou stylovku, tak proč tam dávaj něco takovýho jako jsou ti pitomci v koupelně? Cruise když vidím v podobný roli, tak nikdy nevím jestli se paroduje vědomě nebo jestli je to kouzlo nechtěnýho... ale Robert Duvall rulezz! ()

Rorschach_SK

"Je tu muž, niečo ako policajt, teda býval ním. Ten sa o zákon nestará, nestará sa o dôkazy, ide mu len o to, čo je správne." Nakoľko nie som čitateľom knižnej predlohy, neviem posúdiť ako veľmi je alebo nie je film verný vízii Lee Childa. Čo však viem, že žánrovo mi to sadlo ako riť na šerbeľ. Rovnako tak ako sadla úloha drsného a tajomného vyšetrovateľa na voľnej nohe Tomovi Cruisovi. Snímok s nádychom starých časov, dobre dávkovaným humorom a nadhľadom, ale aj jednou parádnou troj naháňačkou v červenom Camare s asi najštýlovejším útekom v histórii filmu a výbornou a hlavne prepracovanou záverečnou prestrelkou v kameňolome. Trochu na škodu je, že sa Reacherovi nepostavila do cesty nejaká schopnejšia a hlavne viac do hĺbky prepracovaná partia grázlov - Werner Herzog až chorobne posadnutý nestálym ohrýzaním "nechtov" (z ktorého nešiel strach ani na sto honov) či tupá neherecká držka Jai Courtney (ešte že všetky jeho texty v scenári nezabrali ani jednu A4) - nimi skutočne nie sú. ()

hanzikk

Pecka, zase pěkně zašmodrchaný případ který ale celkem hezky dává smysl. Za normálních okolností nejspíše normální záležitost, ale charakter Jacka mi strašně imponoval. Fakt jsem se kochal jak byla jeho postava napsána. ()

digiMonster

Veľmi dobrý thriler z dobrým a hlavne nepredvídateľným príbehom.Režisér to má celý čas pevne v rukách a z divákom sa slušne pohráva príde aj na zopár zvratov čo dozaista poteší.Ani na chvíľu som sa nenudil ba práve naopak užíval som si každú scénu.Je to taký ten poctivý old schoolovy thriler kde sa vyšetruje a postupne sa hladajú drobné časti skladačky aby sme sa v príbehu mohli posunúť ďalej.Doslova to divák vyšetruje priamo z hlavnými protagonistami.Ale netreba sa báť hustú atmosféru spríjemnia samozrejme aj akčné scény a občas aj vtipne ,ale stále primerané hlášky.Jedine čo mi možno troška vadilo bolo obsadenie a to hned v úlohe Jacka Reachera.Nie že by Tom Cruise hral zle to ani náhodou hrá veľmi dobre, ale nejako pocitovo sa mi do role bývaleho Armádneho super vyšetrovatela nehodil.Za tie roky v Mission Impossible sme si na neho ako superagenta akosi zvykli ,takže som to prekusol.Vedel by som si však do tejto úlohy v tomto filme predstaviť možno aj iného herca,ktorý by pôsobil viac drsniackym dojmom ako fešáckym :) Dobre zabudnite na túto moju drobnu výtku je to určite na dnešnú dobu nadpriemerny thriler z dobrou zápletkou, ktorý sa oplatí vidieť.A ak máte presne tento typ filmov radi nebudete sklamaný.Za mňa štyri hviezdy a 80% ()

Hurikan_mdx

Trochu mi chybělo lepší dokreslení děje hudbou. Možná za to může dabing, ze kterého bylo cítit, že není nic moc a promluvám postav chyběla minimálně v první části filmu dramatičnost. Trochu slabší byly akční scény. Jako zajímavý kontrast vidím perfektně sestříhaný trailer a potom výsledný film, ze kterého jsem tak nadšený nebyl. Nechyběl ale dobrý vtip a tak to na slabší čtyři hvězdy stačí. ()

JDB

Bolo to super. Páčili sa mi sekvencie bez zbytočných slov, ako napríklad naháčka medzi 3 stranami na autách. Štýlový, trocha príliš sebavedomý Reacher. Ale keby nebol tak sebavedomý tak to stratí ten efekt. Postavu Jacka super dokreslili dali mu taký šmrc na konci filmu. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)