Hledám přítele pro konec světa

Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

Komedie / Drama / Romantický / Road movie / Sci-Fi

USA / Singapur / Malajsie / Indonésie, 2012, 101 min

Předpovědi o konci světa se koncem roku 2012 nesplnily a tak jsem měla možnost se podívat na další z řádky možných variant vyhlazení všeživého na planetě Zemi. Tentokrát na zemi padá asteroid, který není možné zlikvidovat žádnými možnými prostředky. Nezbývá tak nic jiného, než se s tímto holým faktem smířit a podle toho se zařídit. Steve Carell v roli zakřiknutého muže ve středních letech se k tomu postavil klidně a smířlivě. Jeho Dodge je tak trošku ňouma a naivka, ale jinak je to vcelku inteligentní člověk, který se nakonec dokáže rozhoupat a ukázat, že má v sobě i duši romantika. Keiře je tentokrát přiklepnuta trochu jiný typ holky, ukazuje, že i bez přehnaných emocí je to velice dobrá herečka. Začínající vztah těchto dvou lidí je vcelku zábavné pozorovat, i když ke konci je to už trošku nechutné klišé a nikdo mě nepřesvědčí o nehynoucí lásce víc, než chlap, kterého jsem před týdnem sotva znala (ironie). Ať už se blíží konec světa nebo ne, tohle na mě bylo moc a prostě jsem jim to ani jednomu nevěřila. Každopádně pokud si někdo potřebuje doplnit sbírku katastrofických snímků, směle do toho. Film neuškodí, pointu má dobrou, provedení taky není špatné, byť trošku utahané.(2.6.2013)

Tak milý a přitom střešně černo komediální humor na jednom místě s věčným smolařem Carellem, kterému to prostě věříte už od Crazy Stupid Love, a Keirou, která prostě ukazuje kouzlo hraní i v této střeštěnosti. Film opravdu zahrál na city na několika úrovních, zatetelíte si, zapláčete a zasmějete. Co chtít víc? 80 %(21.8.2013)

• Radek99

Uf, tak divná apokalyptická komedie, že je to až divné. Nebývale konvenční film, který je znásilněn ve jménu americky moralistního a pozitivního pohledu na svět. Ono je dobré srovnávat - v bodě, kdy se na Evropany na konci světa řítí planetka Melancholia, na Američany v tu samou chvíli padá romantický asteroid. Ale i Američané umějí konec světa ztvárnit mnohem lépe, když stavějí kryt...(20.10.2012)

Tenhle film by mohl být takovým alternativním pokračováním Armagedonu.. Prakticky začíná zprávou, že raketoplán vyslaný k obřímu meteoritu řítícímu se na naši planetu byl zasažen úlomky asteroidu a shořel... Veškeré naděje lidstva jsou ty tam a do konce světa zbývají tři týdny... A zde začíná ta komediálnější část filmu, lidi pálej mosty, říkají nevyřčené, řádí, kalí, sexují, prostě dělají vše co jim zákony, civilizace a společenské normy neumožňovaly... Některé dialogy byly opravdu vtipné, ale humor hledejte spíše v konverzační rovině. Od poloviny se z filmu stává road movie a přibývá romantiky. A jako romantické drama snímek také končí. Po prvopočátečním rozjezdu, kdy si říkáte sakra to bude dobrá prdka z konce světa najednou koukáte na závěrečné titulky a tak trochu si přiznáváte, že vás konec dostal a dojal. Snad za to mohl ten skvělý soundtrack ze šedesátejch, nebo Keira, kterou prostě můžu a nebo má Verbal zkrátka pravdu a já už jsem taky ,, tak trochu osamělý čtyřicátník s nadváhou '' - nevím. Prostě mi to sedlo. Velmi příjemně hrál i Steve Carell. Dávám 4 LP s Beach Boys. * * * *(7.1.2014)

Jak by jste se zařídili vy, kdybyste věděli, že zemi čeká srážka s obřím asteroidem a vám tak zbývá posledních pár dní? Žili byste nezřízeným životem plným alkoholu, drog a náhodného sexu? Nebo by jste na to šli pragmaticky a postavili si nějaký atomový kryt se zásobami na půl roku dopředu? Nebo byste jen seděli a čekali na konec? Dodge (překvapivě výtečný Steve Carell, s jehož postavou jsem od prvních okamžiků sympatizoval) nezvolil ani jednu možnost z výše psaných, namísto toho se rozhodl vyrazit na cestu a vidět se po letech se svojí dávnou přítelkyní. Osud či náhoda mu však do té cesty připletl osudovou lásku (Keira Knightley nebyla snad nikdy krásnější, navíc ze svého bytu, při rychlém útěku před vandaly, sbalila namísto šperků nebo čehokoli jiného... vinylové desky, a pak kdo by jí nemiloval :-), se kterou mu však bylo vyhrazeno prožít jen pár dní, svých posledních dní, jejích posledních dní, posledních dní celé planety... Slza v oku na konci filmu zaručena ;-)(18.10.2013)

• - Hoci je film o dopade asteroidu na zem, vo filme nie je ani raz ukázaný, iba prostredníctvom narážky z filmového plagátu.
    (misterz)

• - Představitelé manželského páru Steve Carell a Nancy Carell jsou ve svazku manželském i ve skutečném životě. (..Lucas..)

• - Název filmu se inspiroval písní "Preaching the End of the World" od amerického zpěváka Chrise Cornella. (R´Hell)