Hledám přítele pro konec světa

Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

Komedie / Drama / Romantický / Road movie / Sci-Fi

USA / Singapur / Malajsie / Indonésie, 2012, 101 min

Aneb co bylo v typicky americky pozitivní verzi poté, když Bruce Willis a jeho parta mizerně navrtali šutr řítící se na Zemi. Nebýt ústředního dua, civilně a opět velmi dobře hrajícího Steva Carella a tradičně výbornou Keirou Knightley (i když těch křečovitých grimas bylo i na mě už trochu moc), asi by divák o tenhle kousek moc nestál. Ti, kteří dlouho prahnuli po komediální romanci s nádechem dramatu se silnými hereckými výkony, budou spokojení jen z části. Příběhy, které spoléhají na jednoduchou rovnici ona a on, poznají se, zamilují, trošku pohádají, aby si na závěr znovu padli do náručí, už prostě moc netáhnou. Potenciál romantické komedie s apokalyptickým přesahem Seeking a Friend for the End of the World tak určitě měla, lehce jí ale ujíždí vlak. První půle je milá, vtipná, přitažlivá, hořkosladká. Jenže postupem času přibývají scény (samozřejmě celou dobu přistupujeme na americký přeslazený optimismus), které jsme mohli postrádat, situace, které ději příliš nepomáhají, nikam ho neposouvají. Lehkost jde stranou, náboj schází, slz a pravd o životě bohužel přibývá. Přesto si to na ty příjemné tři hvězdy tak nějak sedlo!!(16.11.2012)

První půle je perfektní. Lehká, vtipná, okouzlující. Příjemná seznamka s příjemnými postavami, odlehčený humor, tragikomický tón a několik hořkosladkých momentek (pes Sorry, stopnutý řidič) - to vše dlouho ponechává naději, že uvidíme jednu z nejpříjemnějších romantických komedií z US produkce za poslední léta. Pak bohužel lehkost odezní a ačkoliv je film díky Keiře i Carellovi stále snesitelný, začne být té sladkobolnosti, slziček a řečiček o pokaženém životě moc. Poslední sekundy před titulkami utečou naštěstí i přes svou plačtivost důstojně. Možná proto, že (SPOILER) k žádnému velkému happy end zvratu nedojde.(5.11.2012)

Konec světa po optimisticku. Veselý hlas v rádiu vám na začátku oznámí, že záchrana lidstva se nekoná, že raketoplán co v ARMAGEDONU vezl Bruce navrtat ten zlý šutr, vybuchl. Tak začíná cesta hlavní postavy, která potkává další postavy, a ty reagují na konec světa po svém. Někdy je to vtipné, někdy hodně vážné, někdy naprosto tupé. Romantické finále je hlavně díky Keiře hodně povedené. Tenhle film, ale sedne málokomu. S přehledem míjí všechny cílové skupiny.(9.11.2012)

• Fr

,,A CO UDĚLÁŠ SE ZBYTKEM ŽIVOTY TY?“ … ,, TROCHU TOHO, TROCHU TAMTOHO....“ /// Poslední mise za záchranu lidstva selhala. Zbejvaj tři tejdny (pro statistiky – 21 dní). ŽIVOT NEMÁ ŽÁDNÝ SMYSL (teda jak pro koho…). Dodge by se mohl trápit, že umře sám (spolu se všema lidma), ale je to kreténskej suchar, dělající jen nezajímavý věci, mluví v nudnejch dialozích (monolozích) a neustále se tváří jako nudnej čurák (suchej. I když se směje). Námět o apokalypse, která upravila podmínky přitom pár minut vypadá dobře. Pak to ale upadá do nudný píčoviny s lidma, který měli bejt zřejmě milí, dialogy vtipný (? – nebo co, já fakt nevím!) a celej film mě má připravit na konec světa, kterej jsem si přál po celou jeho dobu. Že já čurák si to nenechal na 21. prosince. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se zamyslet, co bych asi tak dělal, kdybych měl umřít s tebou, s tebou, s tebou…. i s tebou. I s tebou – ty malej hajzle, neschovávej se tam v zadu! 2.) Chtěl bych se unudit k smrti. 3.) Melancholicky jsem vykopal bungr a zapomněl na romantiku. 4.) Thx za titule ,,unchained“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.10.2012)

Tak milý a přitom střešně černo komediální humor na jednom místě s věčným smolařem Carellem, kterému to prostě věříte už od Crazy Stupid Love, a Keirou, která prostě ukazuje kouzlo hraní i v této střeštěnosti. Film opravdu zahrál na city na několika úrovních, zatetelíte si, zapláčete a zasmějete. Co chtít víc? 80 %(21.8.2013)

• - Název filmu se inspiroval písní "Preaching the End of the World" od amerického zpěváka Chrise Cornella. (R´Hell)

• - Představitelé manželského páru Steve Carell a Nancy Carell jsou ve svazku manželském i ve skutečném životě. (..Lucas..)

• - Natáčení začalo v květnu 2011 v Los Angeles (Kalifornie). (Terva)