Hledám přítele pro konec světa

Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

Komedie / Drama / Romantický / Road movie / Sci-Fi

USA / Singapur / Malajsie / Indonésie, 2012, 101 min

• Frajer42

Úžasný námět, který dával tvůrcům obrovskou příležitost stvořit něco velkolepého. Nestalo se. Tento film není ničím jiným, než naprosto tuctovou love story, kterých je filmový svět přesycen. Pochválím snad jenom samotný závěr, který skutečně má cosi do sebe. Příběh je neuvěřitelně debilní, nezáživný a nudný každým coulem. Drtivou většinu stopáže se kecá o neskutečných prkotinách a nějakých těch vtipných, či alespoň nějakým způsobem zajímavých momentek je po čertech málo. Celkem jsem snímku dával naděje. Keiru i Steva mám poměrně rád. Hvězdu dám alespoň za to, že se mi mnohokrát během stopáže poštěstilo zamyslet se, jak by se lusknutím prstu změnil svět a jak by se zcela obrátil pomyslný žebříček hodnot každého z nás, kdybychom se ocitli v obdobné situaci, jakou nastínil právě tento film. Samozřejmě se jedná jen o fantazírování, neboť si nemyslím, že bychom byli o něčem takovém předem informování. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope.(18.12.2015)

• Fr

,,A CO UDĚLÁŠ SE ZBYTKEM ŽIVOTY TY?“ … ,, TROCHU TOHO, TROCHU TAMTOHO....“ /// Poslední mise za záchranu lidstva selhala. Zbejvaj tři tejdny (pro statistiky – 21 dní). ŽIVOT NEMÁ ŽÁDNÝ SMYSL (teda jak pro koho…). Dodge by se mohl trápit, že umře sám (spolu se všema lidma), ale je to kreténskej suchar, dělající jen nezajímavý věci, mluví v nudnejch dialozích (monolozích) a neustále se tváří jako nudnej čurák (suchej. I když se směje). Námět o apokalypse, která upravila podmínky přitom pár minut vypadá dobře. Pak to ale upadá do nudný píčoviny s lidma, který měli bejt zřejmě milí, dialogy vtipný (? – nebo co, já fakt nevím!) a celej film mě má připravit na konec světa, kterej jsem si přál po celou jeho dobu. Že já čurák si to nenechal na 21. prosince. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se zamyslet, co bych asi tak dělal, kdybych měl umřít s tebou, s tebou, s tebou…. i s tebou. I s tebou – ty malej hajzle, neschovávej se tam v zadu! 2.) Chtěl bych se unudit k smrti. 3.) Melancholicky jsem vykopal bungr a zapomněl na romantiku. 4.) Thx za titule ,,unchained“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.10.2012)

Námět výbornej, ale zpracování bylo takové dost divné a chemie mezi Keirou (která tentokrát na mě nepůsobila vůbec sympaticky) a Stevem (který je v tomto filmu až nezvykle klidný a moudrý) je hodně prazvláštní. Celý film je až přehnaně patetický a často vypouští nadobro logiku, což mi taky moc nesedělo. Ale na druhou stranu nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Citlivky si určitě pobrečí - lví podíl na tom má i hodně milá hudba. Ale tak nějak se z takto atraktivního tématu dalo rozhodně vytáhnout mnohem více.(21.10.2012)

"Je mi líto. Tohle Vaše pojistka nepokrývá. Balíček s armagedonem je zvlášť." Že já se nepojistil proti armagedonu. Po zničení světa bych byl boháč a mohl bych ..., tedy moje děti by mohly ... no to je jedno. Já totiž na pojistky stejně nevěřím, takže v případě blížící se apokalypsy bych čekal na jistotu - Bruce Willise, který umí navrtat asteroid, Eddie Murphyho, který dokáže asteroid ukecat nebo Chucka Norrise, který by asteroid kopem z otočky vyslal ke slunci. Jenže kampak se nám ti čerchmanti schovali, že se nešli utkat s asteroidem? Asi neměli čas, takže se musím přiznat, že putování Dodge s Penny pro mne mělo jisté kouzlo a až nastane další konec světa, tak budu dál chodit do práce, protože žádný šutrák nedokáže ohrozit mou pracovní morálku.(4.3.2016)

Asi nejsilnější filmový zážitek desetiletý.Dojemné, skvěle napsané, krásně zahrané.Naprosto 100% filmový zážitek, film není pro osamělé obtloustlé čtyřicátníky, jak si jistý ostravský plejtvák myslí, ale je pro lidi co nemaj v hlavě nasráno, mají srdce, romantickou duši a filmový vkus....plejtvák se nechytá.Krásný film, v tomhle roce nejlepší.Těch odkazů, ty neskutečné hlášky, kdo umí číst mezi řádky chytne se, promakanější scénář jsem dlouho neviděl.Jako bonus sladká, sladká Keira.Inteligentní a dojemný film, který pohladil na duši.100%(21.10.2012)

• - Představitelé manželského páru Steve Carell a Nancy Carell jsou ve svazku manželském i ve skutečném životě. (..Lucas..)

• - Hoci je film o dopade asteroidu na zem, vo filme nie je ani raz ukázaný, iba prostredníctvom narážky z filmového plagátu.
    (misterz)

• - Natáčení začalo v květnu 2011 v Los Angeles (Kalifornie). (Terva)