Reklama

Reklama

VOD (1)

Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

(více)

Videa (25)

Trailer 1

Recenze (255)

Hild 

všechny recenze uživatele

Moc milá pohodovka, která je vlastně strašně smutná, ale zároveň mi po celou dobu nezmizel úsměv z tváře. Každý dialog byl jakýmsi pohlazením a film úžasně plynul. Je možná lehce naivní, jenže ta naivita je krásná, film zobrazuje hodnoty jako je rodina, láska a přátelství. Člověk se celý život za něčím honí, něčím, co je ve skutečnosti úplně bezvýznamné a až pozdě si uvědomí, jak daleko je od rodiny a od lidí, které má nejvíce rád, zkrátka od toho, na čem opravdu záleží. Keira Knightley a Steve Carell vytvořili moc pěknou dvojici, nikdy by mě nenapadlo, že jim to bude spolu tak sedět. A i když co do romantiky nebyly závěrečné minuty úplně podle mého gusta, tak tady zkrátka ten malý zádrhel musím odpustit. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Je mi líto. Tohle Vaše pojistka nepokrývá. Balíček s armagedonem je zvlášť." Že já se nepojistil proti armagedonu. Po zničení světa bych byl boháč a mohl bych ..., tedy moje děti by mohly ... no to je jedno. Já totiž na pojistky stejně nevěřím, takže v případě blížící se apokalypsy bych čekal na jistotu - Bruce Willise, který umí navrtat asteroid, Eddie Murphyho, který dokáže asteroid ukecat nebo Chucka Norrise, který by asteroid kopem z otočky vyslal ke slunci. Jenže kampak se nám ti čerchmanti schovali, že se nešli utkat s asteroidem? Asi neměli čas, takže se musím přiznat, že putování Dodge s Penny pro mne mělo jisté kouzlo a až nastane další konec světa, tak budu dál chodit do práce, protože žádný šutrák nedokáže ohrozit mou pracovní morálku. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Tak takovýhle konec světa jsem vážně ještě neviděl. 1000x reálnější než všechny zombie post-apokalypsy, katastrofické armageddony a akční filmy ze soudného dne dohromady. Chytrý scénář plný důvtiplně vypointovaných fórků mi udělal nesmírnou radost, viz hned úvodní manželčin úprk ze sedadla spolujezdce. ()

Lum3n 

všechny recenze uživatele

Možná první apokalyptický film, u něhož jsem měl pocit, že svět má skutečně skončit (i přes (nebo možná díky) absenci hořících ulic a hroutících se mrakordrapů). Zpočátku nevýrazná dramedie s klasickým Carellem vykvete do příjemného překvapení. Po dlouhé době také konečně kvalitní film s Keirou (která byla mimochodem v roli osudové lásky skvělá). ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Konec světa po optimisticku. Veselý hlas v rádiu vám na začátku oznámí, že záchrana lidstva se nekoná, že raketoplán co v ARMAGEDONU vezl Bruce navrtat ten zlý šutr, vybuchl. Tak začíná cesta hlavní postavy, která potkává další postavy, a ty reagují na konec světa po svém. Někdy je to vtipné, někdy hodně vážné, někdy naprosto tupé. Romantické finále je hlavně díky Keiře hodně povedené. Tenhle film, ale sedne málokomu. S přehledem míjí všechny cílové skupiny. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (5)

  • Představitelé manželského páru Steve Carell a Nancy Carell jsou ve svazku manželském i ve skutečném životě. (..Lucas..)
  • Název filmu se inspiroval písní "Preaching the End of the World" od amerického zpěváka Chrise Cornella. (R´Hell)
  • Hoci je film o dopade asteroidu na zem, vo filme nie je ani raz ukázaný, iba prostredníctvom narážky z filmového plagátu.
    (misterz)

Reklama

Reklama