Hledám přítele pro konec světa

Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

Komedie / Drama / Romantický / Road movie / Sci-Fi

USA / Singapur / Malajsie / Indonésie, 2012, 101 min

• lekr

Velké zklamání! Zápletka filmu je sice originální a skýtala spoustu možností, tvůrci jich však nedokázali využít a místo romantické komedie říznuté sci-fi twistem, kterou jsem očekával, vytvořili nepochopitelně melancholický snímek, jehož hrobem je chaotický scénář, jenž navíc totálně potopil potenciál ústřední herecké dvojice. Steve Carell je zbytečně nevýrazný a svojí postavě nedokázal vtisknout nic ze své charakteristické komiky, Keira Knightley je zase neuvěřitelně protivná a její postava si nedokázala za celou hodinu a půl získat moje sympatie. A to ani nemluvím o tom, že nezbytná chemie mezi dvěma hlavními představiteli vůbec nefunguje. Stejně jako celý tento film.(23.11.2012)

Poslední půl hodina zapůsobí stejně jako asteroid. Dokonale pokazí vše. Je mi jasné , že to měla být romedie na pozadí apokalypsy, ale tolik cukru jsem ještě nežral. Už od první minuty je jasné, že si to nakonec trávu hulící Keira a pitomý výraz Steve dají dohromady. Je velká škoda první poloviny, kdy se z té apokalypsy celkem dělá sranda.(10.11.2012)

[imdb: 6.8/10] | me: Komedie / Drama / Romantický / Road movie :)) Áno,... je to taká všehochuť, najmenej je tam však tej komédie ... Musím priznať, že sám som po pozretí traileru očakával komédiu ala Steve Carell, ale nestalo sa ... čo na mňa zo začiatku pôsobilo dosť negatívne aj vzhľadom na dej a tempo, ktoré je nebezpečne pomalé. Ale postupom času to začalo naberať svojský tvar a film získal istý charakter. No a vďaka tomu som nemal na konci pocit, že som premrhal 101 minút môjho života (čo sa tak zo začiatku jednoznačne javilo), ale na druhej strane nemôžem ani povedať, že by ma ta nevýraznosť a istá miera apatie, ktorá sa nesie celým filmom nadmieru nadchla. Je to taká kľudná melancholická záležitosť, ktorá sa síce stráca v absencii nosnej myšlienky, ale veľmi milým nekomerčným spôsobom dokáže miestami zaujať pozornosť a vďaka tomu to má niečo do seba. [2 a pol *] I promise not to steal anything if you promise not to rape me. (25.10.2012)

• Fr

,,A CO UDĚLÁŠ SE ZBYTKEM ŽIVOTY TY?“ … ,, TROCHU TOHO, TROCHU TAMTOHO....“ /// Poslední mise za záchranu lidstva selhala. Zbejvaj tři tejdny (pro statistiky – 21 dní). ŽIVOT NEMÁ ŽÁDNÝ SMYSL (teda jak pro koho…). Dodge by se mohl trápit, že umře sám (spolu se všema lidma), ale je to kreténskej suchar, dělající jen nezajímavý věci, mluví v nudnejch dialozích (monolozích) a neustále se tváří jako nudnej čurák (suchej. I když se směje). Námět o apokalypse, která upravila podmínky přitom pár minut vypadá dobře. Pak to ale upadá do nudný píčoviny s lidma, který měli bejt zřejmě milí, dialogy vtipný (? – nebo co, já fakt nevím!) a celej film mě má připravit na konec světa, kterej jsem si přál po celou jeho dobu. Že já čurák si to nenechal na 21. prosince. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se zamyslet, co bych asi tak dělal, kdybych měl umřít s tebou, s tebou, s tebou…. i s tebou. I s tebou – ty malej hajzle, neschovávej se tam v zadu! 2.) Chtěl bych se unudit k smrti. 3.) Melancholicky jsem vykopal bungr a zapomněl na romantiku. 4.) Thx za titule ,,unchained“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.10.2012)

Je to smutný film, i přes ten trochu zavádějící černohumorný trailer. Ale především zásluhou vynikajícího Stevea Carella je ten smutek snesitelný a díky závěru snad i romantický a povznášející. Perfektní obsazení vedlejších rolí (Petersen, Sheen), práce Lorene Scafarii patří určitě k těm zajímavějším.(1.11.2012)

• - Název filmu se inspiroval písní "Preaching the End of the World" od amerického zpěváka Chrise Cornella. (R´Hell)

• - Natáčení začalo v květnu 2011 v Los Angeles (Kalifornie). (Terva)

• - Hoci je film o dopade asteroidu na zem, vo filme nie je ani raz ukázaný, iba prostredníctvom narážky z filmového plagátu.
    (misterz)