Hledám přítele pro konec světa

Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

Komedie / Drama / Romantický / Road movie / Sci-Fi

USA / Singapur / Malajsie / Indonésie, 2012, 101 min

Kdyby se snímek držel hladinky úvodních dvaceti minut, tj. černohumorné komedie, vůbec bych se nezlobil. Ale časem jde vlastně celá věc ohledně Armagedonu bokem a sledujeme pouze cestování odněkud někam, abychom nakonec zjistili že někdy cesta (nebo spolucestující) je cíl.. Druhá polovina snímku už byla jen hodně ukecaná záležitost, ve které mi už i Keira začala trochu lézt na nervy.(29.10.2012)

Ma to netradicnu zvlastnu atmosferu a prvych desat minut som bol nadseny. Lenze potom film zacal u mna klesat a keby mal este dalsich 10-20 minut, tak klesne pod priemer. Bohuzial len ta zvlastna atmosfera mi nestacila na to, aby ma to bavilo po celu stopaz. Skoda, pretoze ustrednu dvojku mam rad a nikto zo zucastnenych nepodava slaby herecky vykon. Akurat mi postupom casu bolo uplne ukradnute ako sa to skonci. Nie je to ani extra vtipne, ani prilis dramaticke, je to take nijake. 5/10.(20.10.2012)

Předpovědi o konci světa se koncem roku 2012 nesplnily a tak jsem měla možnost se podívat na další z řádky možných variant vyhlazení všeživého na planetě Zemi. Tentokrát na zemi padá asteroid, který není možné zlikvidovat žádnými možnými prostředky. Nezbývá tak nic jiného, než se s tímto holým faktem smířit a podle toho se zařídit. Steve Carell v roli zakřiknutého muže ve středních letech se k tomu postavil klidně a smířlivě. Jeho Dodge je tak trošku ňouma a naivka, ale jinak je to vcelku inteligentní člověk, který se nakonec dokáže rozhoupat a ukázat, že má v sobě i duši romantika. Keiře je tentokrát přiklepnuta trochu jiný typ holky, ukazuje, že i bez přehnaných emocí je to velice dobrá herečka. Začínající vztah těchto dvou lidí je vcelku zábavné pozorovat, i když ke konci je to už trošku nechutné klišé a nikdo mě nepřesvědčí o nehynoucí lásce víc, než chlap, kterého jsem před týdnem sotva znala (ironie). Ať už se blíží konec světa nebo ne, tohle na mě bylo moc a prostě jsem jim to ani jednomu nevěřila. Každopádně pokud si někdo potřebuje doplnit sbírku katastrofických snímků, směle do toho. Film neuškodí, pointu má dobrou, provedení taky není špatné, byť trošku utahané.(2.6.2013)

Tak milý a přitom střešně černo komediální humor na jednom místě s věčným smolařem Carellem, kterému to prostě věříte už od Crazy Stupid Love, a Keirou, která prostě ukazuje kouzlo hraní i v této střeštěnosti. Film opravdu zahrál na city na několika úrovních, zatetelíte si, zapláčete a zasmějete. Co chtít víc? 80 %(21.8.2013)

Tenhle film by mohl být takovým alternativním pokračováním Armagedonu.. Prakticky začíná zprávou, že raketoplán vyslaný k obřímu meteoritu řítícímu se na naši planetu byl zasažen úlomky asteroidu a shořel... Veškeré naděje lidstva jsou ty tam a do konce světa zbývají tři týdny... A zde začíná ta komediálnější část filmu, lidi pálej mosty, říkají nevyřčené, řádí, kalí, sexují, prostě dělají vše co jim zákony, civilizace a společenské normy neumožňovaly... Některé dialogy byly opravdu vtipné, ale humor hledejte spíše v konverzační rovině. Od poloviny se z filmu stává road movie a přibývá romantiky. A jako romantické drama snímek také končí. Po prvopočátečním rozjezdu, kdy si říkáte sakra to bude dobrá prdka z konce světa najednou koukáte na závěrečné titulky a tak trochu si přiznáváte, že vás konec dostal a dojal. Snad za to mohl ten skvělý soundtrack ze šedesátejch, nebo Keira, kterou prostě můžu a nebo má Verbal zkrátka pravdu a já už jsem taky ,, tak trochu osamělý čtyřicátník s nadváhou '' - nevím. Prostě mi to sedlo. Velmi příjemně hrál i Steve Carell. Dávám 4 LP s Beach Boys. * * * *(7.1.2014)

• - Představitelé manželského páru Steve Carell a Nancy Carell jsou ve svazku manželském i ve skutečném životě. (..Lucas..)

• - Natáčení začalo v květnu 2011 v Los Angeles (Kalifornie). (Terva)

• - Hoci je film o dopade asteroidu na zem, vo filme nie je ani raz ukázaný, iba prostredníctvom narážky z filmového plagátu.
    (misterz)