The Human Centipede III (Final Sequence)

• Austrálie The Human Centipede III (Final Sequence) (více)

William Boss (Dieter Laser), šialený dozorca z väzenia uprostred americkej pustatiny, natoľko podľahne "kúzlu" dvojitého pokračovania zvráteného snímku Human Centipede, až nadobúda presvedčenie, že jediný spôsob, ako dospieť k náprave trestancov a ušetreniu na výdavkoch v prevádzke, je prekonanie počtu "uchádzačov" prvotného výtvoru režiséra Toma Sixa. Z koľkých "dobrovoľníkov" sa bude skladať ľudská stonožka tentoraz? (*CARNIFEX*)

Fiftis

Jednotka a dvojka boli kultové záležitosti, toto je už čisto homosexuálna záležitosť. Nie že by prvé dva diely vzbudzovali v divákoch nejaké sexuálne nadšenia, ale dívať sa v tejto časti na partu nechutných chlapov, čo majú prišitú hubu k zadku iného väzňa sa nemôže páčiť hádam ani Jánovi Koleníkovi či Richardovi Stankemu. Oba predošlé diely boli aj kus zábavné, človek sa na tých blbostiach zabával, ale tu už je to len o čistej nechutnosti. Aj príbeh je primitívny. Akoby ho písal sám Uwe Boll. Škoda, pretože tieto snímky by mohli mať aj 7-8 častí a stále by bavili, keby si ponechali vysokú latku prvých dvoch dielov. Takto to očividne navždy skončilo. ()

maddy odpad!

Najprv radšej ozrejmím môj vzťah k sérii, aby moje hodnotenie nepôsobilo tak, že odpad hádžem všetkým podobným filmom. Prvý film mi neprišiel ako nijako zvlášť výrazný, znepokojivý alebo nechutný horor, nápad s ľudskou stonožkou bol síce zvrátený, ale ani raz som pri filme nemal potrebu odvracať od obrazovky oči. Až pokračovanie dokonalo to čo sľuboval už prvý film, bol to zvrátený, špinavý film (v tom dobrom slova zmysle pre cieľovú skupinu divákov), navyše slušne natočený, ktorý labilnejším divákom mohol pokojne narušiť aj psychiku. Od tretieho dielu som si sľuboval, že kvalitou pôjde opäť hore a dôstojne zavŕši trilógiu, no stal sa presný opak. The Final Sequence pre mňa predstavuje takmer definíciu filmového odpadu. Oceňujem síce, že sa Six snažil natočiť každú stonožku ako náladovo úplne odlišný film - prvý film bol taký skôr hororový thriller, druhý film takmer snuff movie a tretí je akási satira, ale bohužiaľ absolútne nefunkčná a nevtipná satira, ktorá zachádza za hranicu znesiteľnosti. Neviem kde nabral zrazu to filmárske sebavedomie, ale pokúšať sa vo filme o ľudskej stonožke (!!) o akúsi nekorektnú spoločensko-politickú satiru USA pôsobí nanajvýš nemiestne, až trápne. Zatiaľ čo pri Full Sequence som si hovoril, že napriek tomu aké filmy točí rozhodne nie je zlý režisér, tak po Final Sequence som presvedčený, že je otrasný režisér a už od neho radšej nechcem vidieť žiaden film. Neviem čo týmto chcel vlastne povedať, pretože ako satira to je úplne hlúpe, ako komédia maximálne otravné a tie preafektované výstupy Dietera Lasera, ktorý predvádza snáď najneznesiteľnejší herecký výkon v histórii filmu budem mať pred očami ešte veľmi dlho a dúfať, že jeho otravný krik a ksicht už nikdy v žiadnom filme neuvidím. No najhoršie je, že to tento krát už vôbec nefunguje ani ako nejaký znepokojivý alebo nechutný horor. Na samotnú stonožku (tento krát už skutočne ľudskú STOnožku) dôjde rad až úplne na konci a okrem jedného hromadného záberu z vtáčej perspektívy. ktorý bol navyše aj v traileri, sa v podstate hororový divák ničoho nedočká. Síce nie som úplne ten typ hororové diváka, ktorý potrebuje vidieť vo filme podobné nechutnosti a radšej vyhľadávam stiesnenú atmosféru ako jatky, ale keď už si pustím film o ľudskej stonožke tak v ňom chcem vidieť aspoň niečo a nie aby už aj prvý pomerne lacný film toho svojho času ponúkol omnoho viac. Final Sequence sa namiesto toho však sústredí vyše hodinu na dementné dialógy prekladané fekálnym humorom a záver namiesto nejakého šokového momentu odbije pohľadom na jedno zašívanie. Ďakujem, ale podobné banálne satiry, ktoré sú hlúpejšie než to čo chcú vlastne kritizovať nepotrebujem. CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

stuntmanMIKE

Tak ti nevim Karle, ale ja som sa bavil kralovsky. Predstavte si film natolko zly, ze je az dobry. Od zaciatku do konca som sa skeril na televizor ako pedofil na kocik. Ono tento film treba brat proste inak. Tom Six je uchylny pracurak, ale ja som mu to tentoraz bezvyhradne bastil. Hlavna postava riaditela vaznice je dokonala. Je to skratka taky neskutocne flegmaticky sympatak, ktory sa len snazi ocistit spolocnost od odpadu a dari sa mu to. Hlasky su neskutocne a nebyt toho obcasneho tlacenia na pilu, tak nevaham a palim plny. ()

Rodriguez

Když první film čerpal z originality bylo to celkem zajímavý, druhý ujížděl na perverznosti a ten třetí si z toho evidentně dělá prdel! Protože, tady se sešli všichni, jak herci, tak rejža a pořádně si zaobcovali s vězni v jedné veliké stonožce, kde i svůj úd dal do placu Eric Roberts. Tome Tome, to si to dopracoval a to jsem věřil, že trojka mě rozseká ze všech nejvíc! Final Sequence se tedy nekoná, škoda... 30% ()

EvilPhoEniX

Fuck you Tom on six times! Nejzbytečnější pokračování ? Definitivně! První díl byl výborný horor obsahující snad všechny prvky od napětí, atmosféru, zvrácenost po nápad, druhý díl se přesunul do undergroundového a samoúčelného stylu, ale pořád velmi solidní, ale třetí díl je absolutní filmové dno a ostuda veškeré filmové kinematografie. Dieter Laser zřejmě zapomněl, že není v ochotnickém divadle, ale v céčkovém hororu a tak předvádí nejtrapnější teatrální herecký výkon v historii. Uřvaný, ufňukaný sociopat s nevtipnými obscénními poznámky, který celý film řve tak moc, že bez dvojité dávky brufenu, se nedá téměř vystát, do toho si představte jeho nesympatický xicht a budete si přát, ať se už do konce svého života neobjeví na žádném filmovém plátně. ( Nikomu jsem nepřál rakovinu či Aids jak jemu). Jeho skřetí parťák je tišší zlo, ale uchylná tlama opět neskutečná. Druhým mínusem také je, že na stonožku příjde řada až posledních 20 minut před koncem a z operace vidíme pouze jedno zašívání ( To známe z jedničky, díky). Do té doby je "film" trapná, banální, nudná, chabě natočená a hloupá satira. 1* za detaílní kastraci a sexy sekretářku, jinak ostuda jak svině. 20% ()

• Jedná se o nejdelší díl trilogie The Human Centipede. (LUKICKK)
  • V tomto dílu se vyskytuje pouze jedna žena. (LUKICKK)