Reklama

Reklama

Obsahy(1)

13. července 1985 se z popudu frontmana a zpěváka skupiny Boomtown Rats Boba Geldofa uskutečnily dva mamutí koncerty na podporu hladovějících lidí v Etiopii. Evropský podnik se odehrál na londýnském Wembley Stadium za přítomnosti prince Charlese a princezny Diany, americký na J. F. K. Stadium ve Philadelphii. Jednalo se vlastně o vyústění předchozích charitativních akcí britských (Band Aid) a amerických (U.S.A. for Africa) umělců. Komplet čtyř DVD je průřezem obou akci, zachycuje i obě stěžejní písně zmíněných sestav: Do They Know It's Christmas? (Band Aid) a We Are The World (U.S.A. for Africa), dále autentické zprávy o katastrofálním suchém roce 1984 v Africe. I přes značný zisk (celkově asi 30 milionů dolarů) musel Geldof po skončení akce přiznat, že kvůli nelegálním nahrávkám přišli organizátoři o zhruba 1,5 milionu liber. Set byl vydán v roce 2004 společností Warner Bros. (Robbi)

(více)

Recenze (34)

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Měl jsem obrovské štěstí, že jsem tehdy 13.7.1985 byl při tom. Teda nebyl jsem osobně na stadionu ve Wembley ani v Philadelphii, byl jsem jenom u sebe doma v pokoji, venku bylo šílené vedro a já sledoval televizi. Rakušané dávali přímý přenos a já absolvoval tu předlouhou jízdu. ˇužasný a nezapomenutelný zážitek vidět vystupovat ty nejlepší z nejlepších na asi největším humanitárním koncertu všech dob jaký kdy byl uspořádaný. Děkuji ti Bobe Geldofe. Po letech, v roce 2004 Warner Music vydali tento skvost na nadupaném čtyřdiskovém DVD. Báječné! ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Ještě hodně dlouho před 13.červencem 1985 se Bob Geldof hodně naštval a došel k názoru, že zatímco někteří lidé mají plná břicha, jiní umírají hlady a že pokud to nevadí politikům, tak jemu a dalším, kdo se podíleli na velkolepém projektu "Feed the world", jehož vrcholem (ale zdaleka ne jedinou akcí) byly tyto 2 koncerty, to vadí a velmi. Muzikanti účinkující zároveň na dvou kontinentech (a o přelétnuvším Philu Collinsovi to platí doslova) věnovali svoje prachy,čas, um a vliv a zalarmovali tak svědomí a konta veřejnosti. Hudba je krásná věc, ale pokud se proloží ukázkami z krajin nejvíc postižených hladomorem, kde lidi apaticky sedí na planině obaleni jen kusem špinavého hadru a houfy much, dostane se dojem do zcela jiného kontextu a v lidech se uvolní soucit. "Is this the world we created?" ptal se Freddie Mercury, "We are the World" zpívali všichni. Velký dík Bobu Geldofovi, že bídu světa příipomněl tak, že se to nedalo přehlédnout ani přeslechnout. Kéž se to vydaří i na LIVE 8. ()

Reklama

cimrman2. 

všechny recenze uživatele

Nejlepší vystoupení všech dob? Tak určitě! 1,9 miliardy diváků u obrazovek (40% tehdejší světové populace) ve 150 zemích světa a Fredie Mercury na pódiu s kapelou Queen.  Fredie si to zaslouží, protože to byl opravdu nadpozemský a nezapomenutelný výkon. Nesledovanější, nejznámější, nejkultovnější představení všech dob! ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Úžasný koncert, který převálcovala skupina Queen. Faktem je, že Freddie Mercury byl fenomén, nejen hudebně, ale v každé chvíli z těch dvaceti minut je zřejmé, jak si koncert užívá a jak přirozeně toto přenesl na účastníky koncertu a všechny posluchače. I když se na koncert díváte z odstupem zhruba třicetí let, je to pořád parádní podívaná! ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

DVD má devět hodin, dívám se ho po kouskách, ještě jsem zdaleka neviděl vše, ale už teď si myslím, že je maximální hodnocení zasloužené a to ne pouze kvůli vystoupení Freddie Mercuryho. I jiné kapely tu mají výborná čísla, samotný úvod se záznamem BBC z Etiopie a dvě skladby, které byly nahrány před samotným koncertem, jsou také výborné a emotivní. Mrzí mě, že nemám stroj času a nemohu být ve Wembley a ve Filadelfii naživo! ()

Zajímavosti (42)

  • Umělci, kteří bylo pozváni na koncert, ale nevystoupili byli: Tears for Fears, Bruce Springsteen a Michael Jackson. (Kulmon)
  • Celkový počet diváků u televizních obrazovek se odhaduje na 2 miliardy. (gogos)
  • Na přípravu celé akce byl čas pouhé čtyři měsíce. (gogos)

Reklama

Reklama