Reklama

Reklama

Obsahy(1)

13. července 1985 se z popudu frontmana a zpěváka skupiny Boomtown Rats Boba Geldofa uskutečnily dva mamutí koncerty na podporu hladovějících lidí v Etiopii. Evropský podnik se odehrál na londýnském Wembley Stadium za přítomnosti prince Charlese a princezny Diany, americký na J. F. K. Stadium ve Philadelphii. Jednalo se vlastně o vyústění předchozích charitativních akcí britských (Band Aid) a amerických (U.S.A. for Africa) umělců. Komplet čtyř DVD je průřezem obou akci, zachycuje i obě stěžejní písně zmíněných sestav: Do They Know It's Christmas? (Band Aid) a We Are The World (U.S.A. for Africa), dále autentické zprávy o katastrofálním suchém roce 1984 v Africe. I přes značný zisk (celkově asi 30 milionů dolarů) musel Geldof po skončení akce přiznat, že kvůli nelegálním nahrávkám přišli organizátoři o zhruba 1,5 milionu liber. Set byl vydán v roce 2004 společností Warner Bros. (Robbi)

(více)

Recenze (33)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Ještě hodně dlouho před 13.červencem 1985 se Bob Geldof hodně naštval a došel k názoru, že zatímco někteří lidé mají plná břicha, jiní umírají hlady a že pokud to nevadí politikům, tak jemu a dalším, kdo se podíleli na velkolepém projektu "Feed the world", jehož vrcholem (ale zdaleka ne jedinou akcí) byly tyto 2 koncerty, to vadí a velmi. Muzikanti účinkující zároveň na dvou kontinentech (a o přelétnuvším Philu Collinsovi to platí doslova) věnovali svoje prachy,čas, um a vliv a zalarmovali tak svědomí a konta veřejnosti. Hudba je krásná věc, ale pokud se proloží ukázkami z krajin nejvíc postižených hladomorem, kde lidi apaticky sedí na planině obaleni jen kusem špinavého hadru a houfy much, dostane se dojem do zcela jiného kontextu a v lidech se uvolní soucit. "Is this the world we created?" ptal se Freddie Mercury, "We are the World" zpívali všichni. Velký dík Bobu Geldofovi, že bídu světa příipomněl tak, že se to nedalo přehlédnout ani přeslechnout. Kéž se to vydaří i na LIVE 8. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

DVD má devět hodin, dívám se ho po kouskách, ještě jsem zdaleka neviděl vše, ale už teď si myslím, že je maximální hodnocení zasloužené a to ne pouze kvůli vystoupení Freddie Mercuryho. I jiné kapely tu mají výborná čísla, samotný úvod se záznamem BBC z Etiopie a dvě skladby, které byly nahrány před samotným koncertem, jsou také výborné a emotivní. Mrzí mě, že nemám stroj času a nemohu být ve Wembley a ve Filadelfii naživo! ()

Reklama

borsalino 

všechny recenze uživatele

Úžasný koncert, který převálcovala skupina Queen. Faktem je, že Freddie Mercury byl fenomén, nejen hudebně, ale v každé chvíli z těch dvaceti minut je zřejmé, jak si koncert užívá a jak přirozeně toto přenesl na účastníky koncertu a všechny posluchače. I když se na koncert díváte z odstupem zhruba třicetí let, je to pořád parádní podívaná! ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Nejslavnější charitativní koncert všech dob. Všechny hvězdy své doby na dvou pódiích v Anglii a v USA. Špičková podívaná. Především skupina Queen s neuvěřitelným Freddiem Mercurym, který mě zde přesvědčil, že se jednalo o jednoho z největších zpěváků a hlavně showmanů v historii. Jasných pět hvězdiček......... ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Výborný koncert, bez debat. Avšak na vysvětlenou, proč jdu s hodnocením dolů. Záznam, který jsem měl k dispozici má kolem 10 hodin. Ne všechny hudebníky znám, zdaleka ne všichni mne oslovili. Ti, kterým se to rozhodně podařilo jsou: Madonna, David Bowie, Paul McCartney, Phil Collins, U2, Ozzy a ... Na počátku dokumentu vidíme pricházet prince Charlese a princeznu Dianu. Ovšem v průběhu se zjeví i král. Narodil se jako Farookh Bulsara, má knírek, předkus a podle vlastních slov je jinak zcela dokonalý. Souhlasím. ()

Zajímavosti (42)

  • Přenos zajišťovalo 16 satelitů do 160 zemí světa. Vysílán byl na stadionech v Německu, Japonsku a Austrálii. (gogos)
  • Celkový počet diváků u televizních obrazovek se odhaduje na 2 miliardy. (gogos)
  • Po svém vystoupení ve Wembley měl Phil Collins jen pár hodin na to, aby nasedl na Concord a zjevil se také ve Philadelphii. (Kulmon)

Reklama

Reklama