• Jirka_Šč
  *****

  DVD má devět hodin, dívám se ho po kouskách, ještě jsem zdaleka neviděl vše, ale už teď si myslím, že je maximální hodnocení zasloužené a to ne pouze kvůli vystoupení Freddie Mercuryho. I jiné kapely tu mají výborná čísla, samotný úvod se záznamem BBC z Etiopie a dvě skladby, které byly nahrány před samotným koncertem, jsou také výborné a emotivní. Mrzí mě, že nemám stroj času a nemohu být ve Wembley a ve Filadelfii naživo!(19.7.2011)

 • kleopatra
  *****

  Ještě hodně dlouho před 13.červencem 1985 se Bob Geldof hodně naštval a došel k názoru, že zatímco někteří lidé mají plná břicha, jiní umírají hlady a že pokud to nevadí politikům, tak jemu a dalším, kdo se podíleli na velkolepém projektu "Feed the world", jehož vrcholem (ale zdaleka ne jedinou akcí) byly tyto 2 koncerty, to vadí a velmi. Muzikanti účinkující zároveň na dvou kontinentech (a o přelétnuvším Philu Collinsovi to platí doslova) věnovali svoje prachy,čas, um a vliv a zalarmovali tak svědomí a konta veřejnosti. Hudba je krásná věc, ale pokud se proloží ukázkami z krajin nejvíc postižených hladomorem, kde lidi apaticky sedí na planině obaleni jen kusem špinavého hadru a houfy much, dostane se dojem do zcela jiného kontextu a v lidech se uvolní soucit. "Is this the world we created?" ptal se Freddie Mercury, "We are the World" zpívali všichni. Velký dík Bobu Geldofovi, že bídu světa příipomněl tak, že se to nedalo přehlédnout ani přeslechnout. Kéž se to vydaří i na LIVE 8.(29.6.2005)

 • waits
  *****

  To byla tenkrát událost! Ne ovšem pro československou socialistickou televizi. Jak trefně tehdy okomentoval tuhle akci Jiří Černý na své Antidikotéce: Přenos šel téměř do všech zemí světa, vyjma (asi deseti) obskurních krajin typu Zimbabwe nebo Banglades. No, my co jsme měli štěstí, že jsme bydleli u polských hranic, mohli jsme vidět aspon něco. A kdo bydlel u rakouských, viděl všechno. Dodnes si pamatuju Stinga (Roxanne!), Colllinse nebo Dylana, pro mě to byl úžasný zážitek. To, že se velká část vybraných peněz ztratila v černých dírách je smutná skutečnost. Stejně jako Lennon pár let před tím, i Geldof narazil při své charitativní akci na realitu..(23.2.2012)

 • borsalino
  *****

  Úžasný koncert, který převálcovala skupina Queen. Faktem je, že Freddie Mercury byl fenomén, nejen hudebně, ale v každé chvíli z těch dvaceti minut je zřejmé, jak si koncert užívá a jak přirozeně toto přenesl na účastníky koncertu a všechny posluchače. I když se na koncert díváte z odstupem zhruba třicetí let, je to pořád parádní podívaná!(3.12.2014)

 • Kulmon
  ****

  Výborný koncert, bez debat. Avšak na vysvětlenou, proč jdu s hodnocením dolů. Záznam, který jsem měl k dispozici má kolem 10 hodin. Ne všechny hudebníky znám, zdaleka ne všichni mne oslovili. Ti, kterým se to rozhodně podařilo jsou: Madonna, David Bowie, Paul McCartney, Phil Collins, U2, Ozzy a ... Na počátku dokumentu vidíme pricházet prince Charlese a princeznu Dianu. Ovšem v průběhu se zjeví i král. Narodil se jako Farookh Bulsara, má knírek, předkus a podle vlastních slov je jinak zcela dokonalý. Souhlasím.(8.3.2010)

 • - Zatímco ve Philadelphii se ukázali jak Briti tak Američani, ve Wembley žádný Američan nevystoupil. (Kulmon)

 • - David Bowie měl původně zahrát víc písniček, ale svůj koncertní set zkrátil, aby se mohl divákům promítnout krátký film o etiopských obětech hladomoru. 

  (Morien)

 • - Vysoupení kapely Queen s Freddiem Mercurym bylo později označeno za jedno z nejlepších v historii. (Hruzi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace