Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

PenelopaW

Znám nejprofláknutější písně Queenů, vím, kdo byl Freddie, matně si jako dítko vybavuju, když zpíval na Olympiádě, a vím i něco o jeho orientaci. O kapele jako takové vím kulové a za znalce se nepovažuji. Na film jsem šla do kina s kamarádkami halvně kvůli hudbě, takže jsme zvolily i sál s nějakým ultra promakaným ozvučením, a zklamaná jsem nebyla. Přestože ústřední postavou byl právě Freddie, snímek sleduje osudy kapely jako takové, včetně vnitřních vztahů mezi jejími jednotlivými členy. Hudba parádní a co oceňuji asi nejvíc z hlediska děje, nebyly tam žádné senzační scény poukazující na homosexualitu a film nešel ani tak daleko jako k Freddieho smrti, ale vrcholil koncertem Live Aid. Za mne velmi sympatický filmový počin, který mohu doporučit i ne-fandům Queenů, kteří přece jenom v hudebním světě zanechali svůj odkaz. Jen jedna z kamarádek si hodně stěžovala, že reálný Freddie byl taky šereda, ale ne tak jako jeho herecký představitel :-). ()

Astonko

K filmu mám len jednu výčitku, a to jeho dejovú skratkovitosť. Od jednej udalosti sa často neprepojene presúvame k ďalšej a ďalšej takže ako životopisný príbeh vzniku kapely to príliš nefunguje (o to viac, že sa to väčšinou reality príliš nedrží), skôr to pripomína záznam koncertu The Best Of Queen. Stále sa však jedná o veľmi kvalitný film, ktorého pozitíva hádam ani nemá význam menovať. 7.5/10 ()

Ence

Povrchně předrmolený příběh s teatrálními prostřihy na plačící rodiče, objímající se fanoušky a producenta rvoucího si zbývající vlasy, s vyvanulým a snad i vykastrovaným scénářem, a s hromadou plochých postav prožívající děj bez snad jediného překvapivého zvratu. Zatuchlina a kadidlo je z filmu cítit na kilometry. Hudba Queen je asi opravdu výjimečná, ale bohužel se ke mě přes všechno to filmové vzduchoprázdno prostě nedonesla. ()

BloomGeorge

Jednoho dne přijde den, kdy si člověk klade za otázku smyslu života a jeho podstaty. Nejsem fanouškem životopisných filmů bo to neukáže individualitu a jedinečnost lidské duše v jejím čistém pojetí. Nevím do jaké míry toto bylo přesné, ale smyslnost a absolutní vycítění samotné podstaty lidskosti v tomto filmu jen srčí. Nemohu si pomoc u tohoto filmu. Rád Queen poslouchám, ale tuhle pecku jsem nečekal. A nejde jen o pojetí Queenu, ale celého filmu jako celku. Od začátku do posledka jsem si to užil plnými doušky naplněn pocity a smyslnosti lidského bytí. Nemohu jinak než za 100% a jedním slovem nejde popsat jak se mi to líbilo. Smekám ()

Nyanka

Nejsem nijak extra zvlášť fanynka Queenů, ale po tomhle filmu prostě být musím. Absolutní pecka jiskřící energií, kterou prostě každý musíte vidět. ()

Willynka

Rami Malek a jeho smrtící výkon. To definuje to skvělé na tomto snímku, Oscar zcela zasloužený. Scény z Live Aid jsou vyloženě výborné až vhání slzy do očí. Ten zbytek je ale bohužel jen takové klouzání po povrchu skoro na úrovni červené knihovny a já se nemůžu zbavit dojmu, že nedělá dostatečnou čest jedné z nejlepších kapel v dějinách. Až moc plytké a, fuj, nekontroverzni za každou cenu. ()

buchannon

Emocemi a energií nabitá oslava jednoho génia, ačkolivěk ne všechna fakta v tomto snímku byla pravdivá. Ale každopádně jsem se na tento superfilm nesmírně těšil a je jen moje ostuda, že jsem jej viděl až nyní, po více než 3 letech jsem navštívil kino. Rozhodně musím říct, že je to nejlepší hudebně životopisný snímek, jaký jsem kdy viděl a hodnocení uživatelů tomu i odpovídá. Jediné, co mě mrzí, je fakt, že někteří "šikulové" a vyložené "fajnovky" mu dali jen dvě hvězdy, zřejmě jsou zvyklí na dramata, ve kterých se nic neděje, což toto není. Toto je film pro masy nebo aspoň pro fanoušky Queen, mezi něž se 100% počítám, jak jsem psal již zde, nebo zde. Queen byli bezesporu nejlepší skupinou všech dob, Freddie největším zpěvákem všech dob a píseň "Bohemian Rhapsody" nejlepší a nejkomplexnější skladbou všech dob, tak to prostě je... Freddie už v mládí prohlašoval, že chce být největší pěveckou legendou všech dob a 100% se mu to podařilo a kdo si myslí opak, ať jde do... ...háje zelenýho. Omlouvám se za tu formulaci "všech dob", ale ve spojení s F. M. mě prostě nic jiného nenapadá. Jen škoda nezměrného talentu, zasranej AIDS. Jak píše POMO: "Obří plátno a kvalitní zvuk nevyhnutelností!", s čímž naprosto souhlasím. Jen si musím trochu postěžovat, že mě v kině bolela prdel, jako by se na ní vyřádil pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou... Ale musím se přiznat, že při závěrečném Live Aid koncertu jsem měl na krajíčku. P. S: Óóó jak nesohlasím s recenzemi Mirky Spáčilové nebo Františka Fuky, zejména s druhým jmenovaným, nedokážu si představit, jak lépe natočit životopis největšího hudebního génia všech dob. Edit: Když jsem si tento film po měsíci pustil doma v TV (opět s titulky, jak taky jinak, pokud si ho chci pořádně vychutnat, dabovat ho je pro mě učiněné barbarství, podobně jako film "2001: Vesmírná odysea"), zážitek byl pouze poloviční, z důvodu menšího obrazu, ale hlavně kvůli mnohem mnohem menší hlasitosti s ohledem na sousedy :))), což zamrzí hlavně při závěrečném koncertu, a ani nemám domácí kino. I tak ale je to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Zajímavý komentář: buchannon ()

daleba

Zbytečně nadhodnocený, je spousta a spousta mnohem lepších filmů! Všichni hodnotí jen posledních 20 minut a to je špatně... ()

M.J

Chápu ten velký "boom" kolem tohoto filmu, ale přijde mi, že je tento snímek až moc vyzdvihován do nebe a nejspíš si to nezaslouží. Rami Malek sehrál Freddieho skvěle, ale hlavní problém je, že scénaristé do vás chtějí dostat vnuknuti, že Freddie byl nejlepší člověk na světě. Tohle mi to celé úplně kazilo. Navíc jako člověk, který o Queenech moc nevěděl, tak jsem se těšil na to, že nám scénář odkryje trošku temnější stránku jeho života. Náznaky tam sice menší jsou, ale končí tím, že na stole je vidět cukr, který má znázornit kokain ( vedle něho prázdná flaška alkoholu! Pozor!).... Po shlédnutí jsem se začal více zajímat o celou tu skupinu a hodně z filmu vůbec nesvědčí realitě. 6/10 ()

DJMaroko

Dobře zahrané a zazpívané, ale jak o tom všichni básnili ...čekal jsem tady od toho mnohem více. Prostě dobrej film asi né tak úplně podle skutečnosti nicméně žádná bomba to zase nebyla. ()

Scaevola

Hned na začátek bych měl říci, že písničky Queen mi nejsou lhostejné a že nemalou zásluhu na tom má soundtrack ke geniálnímu "Highlanderovi", avšak abych příliš neodbíhal, musím zároveň dodat, že přestože se jedná o skvělé hudební kousky s neskutečnou řemeslnou zručností a půvabým hudebním aranžmá, které si vždy rád zabroukám, většině kousků chybí ona poezie, která by vyjadřovala něco hlubšího, nežli okřídlené umění pro umění. A mám obavu, že - ať už úmyslně či naopak - tvůrci tento jev adaptovali pro svůj film velice precizně. Vznikl tak formálně skvělý film o pozoruhodných lidech a jejich době, leč jako u většiny životopisných filmů mi zde chybí náboj a dostatečný dějový oblouk tradiční fikce, nemluvě o napětí a spádu, který by diváka chytil za duši. Protože to, co mne strhnulo, byla muzika od skupiny Queen, nikoli film, který o nich vypráví. ()

kedluben

film bez nějakýho přesahu. možná solidně strávený sobotní večer. no chvílema až trapný, občas zajímavý. kolem 50%??? já věděl, že filmy, který se uplně všem líběj jsou podezřelý. ()

BarkaS

Když budu chtít vidět Freddieho na Live Aid, tak si pustím originál. I zbytek filmu je trochu plochý. Americká idealizovaná rekonstrukce toho, co bylo, je podle mě na škodu. Už chápu Cohena, proč z toho vycouval. To podstatné zapadlo v klišé. ()

Adhol

Bohemian Rhapsody je zvláštní film. Po stránce filmařského řemesla (zejména toho zvukového) se jedná o perfektní dílo, hlavně ze závěrečného koncertu Live Aid vyloženě naskakuje "husina". Z hlediska hereckých výkonů je výrazný jen Rami Malek, který strká celé ostatní osazenstvo s velkým přehledem do kapsy. Není to však ani tak chyba ostatních, ale naopak jeho naprosto životní výkon v roli Freddieho Mercuryho, Oskar naprosto zasloužený. Co se týče scénáře a příběhu celkově, tak je Bohemian Rhapsody film vlastně úplně o ničem, je to v podstatě jen takové nesourodé, povrchní a občas troufám si říct i plytké nakouknutí do zákulisí jedné z nejvlivnějších kapel respektive jednoho z nejikoničtějších frontmanů. A to mi přijde málo. Každopádně se jedná o film, který přináší parádní muziku, je krásný, dojemný, trochu smutný, zalíbí se každému a prostě a jednoduše baví (a umí sám sebe sakra dobře prodat). A to je nakonec to nejdůležitější, a proto byl tak strašně moc úspěšný. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě