Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Tomiczekk

Nemám moc rád filmy, kde se kráká, obecně. Ale toto, toto byla neskutečná bomba. Vtipný, vážný, zábavný a obdivuhodný. Srdce zaplesalo, bravo za neskutečný výkon Maleka. ()

jakubvojt

Magnify the galilean image! Galileo - objaviteľ planéty Merkúr. Baalzebub - lucifer... Nekonečne krásne prepojenia Freddieho textov s hudbou spojené s jeho pocitmi. Bohemian Rhapsody je veľdielo, ktoré nemá konkurenciu! Povinná literatúra. ()

didlik6

Svoje 4* som zmenila na 5, keď mi v hlave aj po týždni od zhliadnutia filmu hralo "Mama, uúu". Veľmi intenzívny film s úžasným hudobným zážitkom. ()

pichta

90% - naozaj skvelý film, vidieť to ako to približne bolo. Výborné stvárnenie, herci boli takmer dokonalí. Emócie, spôsob života, kostýmy, spôsob myslenia... Odporúčam vidieť. ()

Kamil111

Je to spíše uhlazená oslava než skutečný životopisný film, a tak to třeba brát. Závěrečný koncert Live Aid je ale strhující, a jen za něj by si možná Rami Malek zasloužil Oscara, resp. za všechna hudební čísla, která nacvičil dokonale. V civilních scénách mi však typově moc nesedl, i když tím nesnižuji jeho výkon. Celkově ale tak 3 1/2 hvězdy. ()

raikonen16

Totálně okleštěný snímek, který nebýt obrovské popularity kapely Queen, by jen těžko byl takhle vysoko. Výkonu Ramiho Maleka je sice těžko něco vytknout, zbytek obsazení ale žádné zázraky nepředvádí. Kromě Malekova výkonu už film drží nad vodou asi jen velmi dobrý střih a poměrně líbivá kamera. V čem naopak snímek naprosto selhává je zobrazení čehokoli kontroverzního, vše je zde jen v náznacích, aby nebyl nikdo pohoršen. Pro fanoušky kapely asi povinnost, pro ostatní průměrný film, po kterém ve vás nezůstane vůbec nic. ()

ondra.p

Co k tomu napsat, když všechno bylo napsáno? Strašně silný zážitek, který dokáže pobavit, pohladit i pekelně rozesmutnět. Za mě jasný kandidát na nejlepší film roku. Nemůžu jinak než za 100%. ()

merten78

Zlobivý/zmatený gay díky dobrým lidem (kteří film produkovali)prozřel a mohl pak zazpívat dojatému CGI davu. Jako animák od Disneyho by to asi obstálo. ()

Declen

Pěkně udělaný životopisný film. Děj šlape jak má, je to tokové až nečekaně pozitivní. Ale nemůžu říct, že by mě odpálil do vesmíru jak jsem podle hodnocení a návštěvnosti kin čekal. Možná jsem jen náhodný Queen konzument. Ale ty 4 hvězdy tam jsou taky možná tak tak. ()

Jandecka

45% Jako faktický dokument dobré. Filmové umění tam není, to nelze hodnotit. Film jako celek je nudný, vtíravě otravný, stereotypní a plytký. ()

Pavlo

Vyborne spracovany a zahrany film. Neberte to ako zivotopis 1:1 bo je tam dost prekrutenych, resp. upravenych faktov. No napriek tomu je to kvalitne zobrazenie duse a osoby jedneho z najvyznamejsich spevakov v novodobych dejinach. Min. jeden oscar by sa hodil - za hudbu :). ()

VesVes

Mě to přišlo jako klasický sportovní film, takže bohužel často i nudný. Příběh je vyskládaný moc naivně, často jsem si říkala “to jako vážně ty dialogy?” Hudba je samozřejmě výborná (nejsem úplně skalní fanoušek, mám koupené jen jedno album a většinu pecek znám z rádií), ale jen díky ní ze mě vytáhli nějaké emoce (Who wants to live forever, Love of my life, Show must go on tak pro mě byly vyloženě podpásovky, takže i ta slzička ukápla). Casting se moc povedl. Ale tak vysoké hodnocení si tady na csfd opravdu nezaslouží. Dvě hvězdy jsou za ten hloupý scénář (se záporákem Paulem). ()

Nikolicek7

Pro skalní fanoušky skupiny Queen „must see“ film. Za mě viděno v kině dvakrát, prvotní opojení nejenže neopadlo, ale ještě více jsem si vychutnala drobné detaily filmu. A uteklo mi to rychleji, než poprvé, klidně bych snesla dvojitou stopáž filmu. Skvěle vybraní herci, kteří se pravým členům skupiny neuvěřitelně podobali. Další plus za neokoukané tváře. Rami Malek zahrál skvostně, Freddiemu se natolik podobal, že jsem odcházela s dojmem ne, že Rami dokonale ztvárnil Freddieho, ale že Rami je Freddie Mercury. Zlatý globus zaslouženě, přála bych i Oscara, odteď pěkně našlápnutá kariéra. Dojemné, vtipné, úchvatné, oslava života a přátelství. ()

M_crha

Prakticky vše tu je v komentářich již řečeno. Jen obrovský respekt k tvůrcům, že vůbec měli odvahu se do toho pustit. ()

Kodousek

Díky filmu jsem se vrátila do dětství, Freddieho jsem milovala, byl excentrický, geniální prostě muzikant, který se rodí jednou za sto let. Jeho písničky jsou dodnes aktuální a dočkaly se mnoha různých zpracování. Ačkoli snímek není absolutně bez chybičky, za tu atmostéru, nápad a úsilí nejde jinak než 5* ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě