Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

otecBobby

MAGNIFICO! "Jsme čtyři mimoni, co hrajou pro ty druhý mimoně, co stojí tam vzadu." S Queen jsem prožil gymnaziální léta, ale ještě dřív, kdysi dávno v garsonce u kamaráda jsem poprvé slyšel Bo-Rap. Pak jsem léta chodil po ulici s walkmanem a zpíval si jejich písničky. A když jsem uvěřil, že se Innuendem nadechují k další práci a přijedou koncertovat k nám, Freddie nás opustil. Dost jsem se obával - až do prvního traileru - jak filmaři a Rami Malek projekt zvládnou. A teď, po několikerém shlédnutí, jsem nadšen! Jediné srovnání vidím v povedeném ztvárnění LOTRa. Barevnost vizuální i zvuková, humor, tvůrčí vzepětí čtyř individualit v jedné rodině. Oceňuji vydařený casting, nemám výtek. Postava Mickea Myerse nemá chybu: znalci Wayneova světa mi dají za pravdu. K popukání. Podivné mi přijdou některé časové nesrovnalosti viz knírač Freddie při vzniku We Will Rock You. Brian s Rogerem si je mohli pohlídat. Nakonec ale slouží příběhu, dokážu to pochopit. Roky, kdy Freddiemu ubývají síly už nevidíme, ale každý ví, že pracoval naplno do poslední chvíle: skutečný hrdina z říše pohádek, které pocházejí z Persie jako on sám. ()

Damnsinead

Velmi vydařený film po všech stránkách. Nesnaží se šokovat, nikde netlačí na pilu, ani na vás nechrlí fakta z hudební historie. Rami Malek hrál jak o život. Dobová stylizace je věrohodná, i hlavní čtveřice vypadá věrohodně - tedy Rami a Ben Hardy vypadají vcelku věrohodně, Gwilym Lee vypadá ještě věrohodněji a Johna zřejmě naklonovali. Joseph Mazzello je perfektní. Tak jako tak, občas jsem zapomínala, že se nedívám na členy Queen, ale na herce. Ostatní také nebyli špatní, myslím, že za takové ztvárnění by se nikdo nezlobil (i když Paul Prenter by asi příliš nejásal). Byla jsem zvědavá,jak pojmou ten konec- víme, jak Freddie zemřel, nesklouzne film ke kýčovitému cajdáku? Ale kdepak, připomněli jsme si, jak Queen a hlavně Freddie zaváleli na Live Aid. Což bylo nejlepší zakončení, jaké jsme si mohli přát. 5 hvězdiček. ()

framil

Queen miluji od doby,kdy jsem poprvé slyšel A NIGHT AT THE OPERA před několika desítkami let.Filmu by se dalo leccos vytknout,ale Brian a Roger jsou spoluproducenty,takže...S velkou pokorou mohu jen říct s jedním kolegou zde : ,, Vážení přátelé...Její veličenstvo QUEEN. " ()

TheKleofa

Je mi fuk, že ve skutečnosti to bylo všechno trošku jinak a kluci si prostě jen chtěli natočit pěkný film o sobě. Bylo to famózní. ()

petrce

Opravdu uzasny film o slavne kapele, ktery byl plny emoci a nadherne muziky. Jeden z mala filmu u ktereho to tak pekne plynulo, ze clovek vubec nevedel o case a zazival pocit, ve sportovni terminologii zvany “flow”... ()

bobisix

Když pominu nezpochybnitelné herecké kvality hlavního protagonisty, je to především ohromný zážitek. Kdysi mi při nákupu nového sterea prodejce řekl, že opravdu dobrá muzika musí člověku "nahodit" husí kůži. A já ji měl během tohoto filmu mnohokrát. I když všechnu tu muziku důvěrě znám, dokázala mě opět strhnout. Stejně jako emotivní příběh, který jsem na pozadí skvělé muziky sledoval. Pro mě jednoznačně nejlepší hudebni film, který jsem kdy viděl. A pokud má člověk muziku Queen rád, pak je to opravdová pecka. We Will Rock You se vás s Atmosem fyzicky dotkne:) ()

Hekman

Tak film je to ok, ale spis by se mel jmenovat Mercury, protoze je to hlavne o nem. Navic je to cely udelany stylem " aby se vlk nazral a koza zustala cela ", takze se z toho clovek dozvi jen to, co uz vlastne tak nejak lidi o Queen vedi. Pry to mel prvne rezirovat Borat a chtel to udelat Rkovy, ale clenove Queen mu to zatrhli. Nejspis, aby je pak nekdo nenahnal do metoo. Takze tu mame filmovej jukebox, ktery je mezi songama vyplnenej pseudo zivotem sprostaka Fredyho, protoze toho uz nikdo nikam hnat nebude. 3. nej film je samozrejme blbost. Opet to ukazuje, jak tu na CSFD umele navysuji hodnoceni, aby na to slo vic lidi do kina. Avengers taky byli myslim 4. nej film vsech dob a ted ... shame on you csfd. Jo a Malek byla spatna volba pro hlavni roli. Kvuli nemu to dam o hvezdu niz. ()

funkyman

Zivot legendy s fantastickym vykonom herca a rozpravkovou hudbou natoceny ocami a vyjavmi ako z kardashianovcov , kde ten Singer stratil gule...Malek uhral aj snurky na jeho adidasoch .. dokonca aj kapela vhodne vybrana, hudba sa pokazit nedala, lebo je nebeska... ale zbytok len kalkul a farebne obrazky.. prosim o 12 dielny serial ... to potom budem ja onanovat.. ludia fakt hodnotite film alebo Queen a ich hudbu? ()

TrueArthur

Ten kto miluje Queen a ich hudbu bude milovať film Bohemian Rhapsody, ten kto neznáša Queen a ich hudbu ho bude nenávidieť. Avšak ľudia neutrálne naklonení ku kapele si taktiež užijú výborný film o legende rocku. Za mňa film roku. ()

pisvejc

Opravdu velice úžasný film který si zaslouží mít takto vysoká hodnocení. Myslím si, že každý kdo alespoň trochu zná kapelu Queen, tak by na tento film měl rozhodně jít. Atmosféra, písničky, herci a mnoho dalšího je úplně přesně jako vše co se odehrávalo ve skupině Queen. Prostě vše co je ve filmu sedí naprosto přesně. Rozhodně si dovolím říci, že toto je nejlepší film roku 2018. A nevěřím, že ho ještě nějaký film dokáže tento rok překonat. ()

durkes

Suverénne najlepší film roku 2018, plný emócií, výbornej hudby, vtipu i výborných hereckých výkonov. Freddy Mercury bol a zostane navždy pánom s úžasným hlasom. Prešiel si svojimi výhrami i pádmi, bol hviezdou so všetkým, čo k tomu patrí. Film má všetko, čo má film mať a mňa určite dostal. Snáď si ho všimnú aj páni z Akadémie, pretože vyčnieva z tohtoročnej produkcie. Fajn fajn a ešte raz fajn...doporučujem. ()

Beata_Obstov

Herecké obsazení skvělé, kostýmy na jedničku.. ale zuby? Chápu, že to takhle měl, ale s tímto prvkem by se hlavní herec mohl naučit hrát.. Příběh utahaný, spoustu věcí mi nedávalo smysl.. Za mě průměr.. ()

Aleais

Film, na ktorý som čakala hádam tri roky, odkedy som si prečítala, že chcú sfilmovať životný príbeh Freddieho Mercuryho. Film, ktorý je na jednej strane famózny a veľkolepý hudbou Queen a spomienkou na Freddieho a na druhej strane je absolútnym odpadom z hľadiska zobrazenia skutočného Freddieho. Film, ktorý nekorešponduje s realitou. Som presvedčená o tom, že veľa ľudí ohodnotí tento film najvyšším hodnotením v prvom rade z úcty k Freddiemu, ku skupine Queen a preto, lebo milujú ich hudbu a Freddieho hlas. Spočiatku som bola ohúrená z kina (film som videla v Imaxe), očarená z veľkolepo zachytenej väčšiny hitov Queen na obrovskom plátne. Avšak už vtedy mi niečo nesedelo na celom príbehu, a to niečo v m ojej hlave iba rástlo a rástlo. Tento film nie je o Freddiem, možno skôr o vzniku Queen, aj to je prispôsobené tak, aby sedeli udalosti do príbehu a nie aby odzrkadlovali skutočnosť. Nejde mi do hlavy, že podľa svojho blízkeho okolia bol Freddie extrémne hanblivý, introvertný, strážil si súkromie, no zrazu vidíme ako organizuje obrovské párty plné ľudí, čo mi absolútne nekorešponduje s jeho povahou. Modré oči, ktoré sa ani nesnažili Ramimu Malekovi prekryť hnedými šošovkami a potom to odôvodňovať tým, že oni chceli zobraziť jeho esenciu, nie kompletnú kópiu Freddieho. Verím, že Rami robil maximum, aby sa vžil do jeho postavy, no aj tak sa mu to podľa mňa nepodarilo, v jeho zobrazení Mercuryho je vidno silné homosexuálne prvky, pohyby, správanie, ktoré na skutočnom Freddiem z koncertov nevidíme. Keď som si pozrela skutočných Queen na zázname z koncertu Live Aid, jediné, čo som videla bol oduševnený hudobník, muzikant, showman. A nie v prom rade gay. Zmenený príbeh so zlomeným mikrofónom, odignorovanie faktu, že sa snažili odísť z kapely aj iní členovia kvôli sólovej dráhe, prehnané zdramatizovanie Freddieho dočasného odchodu na sólovú dráhu, upravovanie si plynutia príbehu a časovej postupnosti udalostí vo Freddieho živote, ako je skutočný moment zistenia, že je HIV pozitívny a má AIDS. Okrem toho sme síce videli, že Freddie chodil do gay klubov, ale už sme nevideli s koľkými reálne niečo mal, takže potom to vyznievalo ako keby vírus HIV prišiel len tak odnikiaľ. Osobne si myslím, že lepšie zobrazenie Mercuryho života by mohlo byť, keby tento film robili nezávislí ľudia, čo sa nesnažia ukazovať len to dobré v ich živote. Takisto považujem za nie príliš vhodný výber Ramiho Maleka do hlavnej úlohy, kde som naozaj očakávala kontroverznejšiu osobu ako je napríklad Sasha Baron Cohen. Keď raz niekto deklaruje, že natočí životopisný film o jednej z najväčších legiend hudobného sveta, tak očakávam, že natočí naozajstnú a pravdivú biografiu a nie len zmes klamstiev alebo upravených poloprávd, zastierajúc, že veď je to len biopický film. Napriek môjmu sklamaniu z faktu, že film sa doslova nepridržiava skutočností z Freddieho života mu však dávam plný počet hviezdičiek, pretože pozerať sa na to dá a veľmi dobre, a samozrejme z hudobnej stránky je to vďaka hudbe Queen vrcholné dielo prenesené do filmu. Takže za mňa opätovne 5 hviezdičiek. A som zvedavá, aké vystrihnuté filmy budú na DVD. Inak je potrebné dodať, že film je viac robený pre masy ľudí, ktorí sú priemernými fans Queen, a nie ich hlboko oddanými skalnými fanúšikmi, preto je robený tak, aby bol prijateľný aj pre najcitlivejšiu povahu a človeka, ktorý nechce vedieť pravdu, ale si len vypočuť pesničky Queen a pozrieť si to na veľkom plátne. () (méně) (více)

Slepejsek

Pokud se spokojíte s královninou muzikou, budete spokojeni až nadšeni (závěrečný Live Aid je opravdu skvělý). Pokud chcete film, budete zklamáni, že to nejzajímavější (mám na mysli to, co stojí mezi fyzickou změnou z vlasatého mladíka s nadměrným předkusem a sebevědomím do osamělého muže s knírkem a TÍM) je vypuštěno a odbyto pár větičkami a náznaky (divák, který o Mercurym nic neví, tady jenom zírá, co se to děje). A pokud čekáte něco jako životopis (ať už Královny či jejího frontmana), budete možná dokonce rozhořčeni, protože realita se tu ohýbá a upravuje tak, aby vytvořila hezký, emotivně chytlavý, scénář. Osobně mi nesedí ani Rami Malek - jako mladý Bulsara ještě ano - ale jako hvězda už ne, a to ani psychicky (i vzhledem k výše zmíněné absenci klíčových let) ani fyzicky (tohle prostě není Mercury, jen balónek, na který někdo namaloval jeho rysy). Film by spravedlivě byl tak na 50%, ale zůstávám níž i vzhledem k tomu, jak tu nad ním všichni slintají blahem. ()

xi.xaO

Tak ako pesnička Bohemian Rhapsody, tak aj film sa u mňa radí k tomu najlepšiemu čo som videl a počul. Vynikajúce, excelentné, neuveriteľné, jednoducho bloody masterpiece! Až neuveriteľné ako máte chuť Freddyho zabiť za to aký excentrický lifestyle si nastavil a potom ako s ním súcitite, keď sa to po*ere. A potom začne "Its just a real life" a cítite sa ako na koncerte. Bez pochýb jeden s najlepších filmov čo som kedy videl. Prvý raz čo som videl plné kino a vobec sa tomu ani nedivím. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě