Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Mydlivoj

Velmi silný film. Absolutně mě dostal. Queeny úplně zbožňuji. A splnil se mi jeden že životních snů...dostal jsem se na koncert skupiny Queen s Freddiem...až mi nějaká ta slza ukápla. ()

brodži

Než šel film do kin, tak jsem říkal, že toto bude film roku a dostane se do top 10. A stalo se. Očekávání bylo veliké a z části se naplnilo. Ale co film samotný? Sledování mladého Freddieho, jak se přidá ke kapele a pak už jen následují nekonečně homosexuální orgie, pařby, podrazy a další trapnosti. Vše co se děje jen kolem Freddieho. Ale co jeho sutečný život? Opravdu to byl jen zapráskaný buzuluk, co měl rád prdelky a drogy? Můj ty bože větší smažku a homouše podle filmu ani nejde najít. Opravdu byl i v tomto Mercury tak velkolepá osobnost? I jeho ego bylo natolik velké, že se mohlo dotkout hvězd? Příběh samotný není ani tak zaměřen na kapelu Queen jako spíše na to, že byl Freddie prostě homosexuál. Je smutné, že se v podstatě dozvíme z životopisného filmu především toto. 3* a dost zklamání ()

veverysiak

Rozbeh bol pre mňa trošku ťažkopádny, ale finále stálo aj za slzy, nepochybujem o tom, že oddaní fans by dali aj šesť hviezd, my, nezaťažení ale znalí, musíme oceniť spracovanie, muselo byť skutočne nadľudsky ťažké vybrať zo života jednej z top skupín čriepky a poskladať z nich ucelený obraz, nech zaťažení vyhodnotia, či sa to viac alebo menej priblížilo k reálu, takže 80%. ()

el_chorro

Jako upřímně- líbil by se ten film stejně, kdyby byl o trumpeťákovi z nějaké slavné jazzové kapely? Ne, protože filmařsky je to o ničem a jediné, co tomu dodává grády, jsou ty písničky. Ty jsou sice boží, ale na kvalitu filmu dle mého nemohou mít vliv. ()

Johnysman

Naprosto famózní koláž životopisného filmu a hudebního nářezu, který zvedá chlupy po těle. Jsem rád, že jsem mohl o vánočním čase shlédnout tenhle emocemi a energií prýštící počin. ()

fafejt001

TADY šlo více o tvorbu skupiny , jejich písně a ne o životopis Fredyho . Tak to chápu já . Složitá osobnost , která dlouho hledá sama sebe . Závěr filmu z koncertu téměř autentický . Klobouk dolu . Poctivý hudební film , který si na nic nehraje a v tom je jeho síla . ()

HellsAngel

Biografický masterpiece, ktorý je minimálne rovnako jedinečný, chytľavý a nezabudnuteľný ako samotné hity skupiny Queen. Nespútaná kurióznosť zhmotnená vo Freddieho osobe dala tvorcom do rúk materiál prvej akosti a zároveň ich odbremenila od nutnosti vo veľkom ohýbať realitu naratívnym potrebám (nejaké kompromisy sa ale predsa len nájdu). Singerova réžia vytvára ucelenú štruktúru tejto grandióznej oslavy života, jedinečnosti a rocku, pričom brnká na strunu emócií zakaždým v okamihu najpovolanejšom. Rami Malek prišiel doslova odnikiaľ a predviedol jednu z najstrhujúcejších kreácií za posledné roky. Po tomto výkone sa skutočne môže bez hanby pozrieť do očí ktorémukoľvek hereckému velikánovi a ja by som bol nesmierne rád, ak by tento rok zlatá soška skončila práve v jeho rukách. Pamätníci možno budú namietať a poukážu na zopár nezrovnalostí, nič to ale nemení na fakte, že Bohemian Rhapsody je fenomenálnou ukážkou poctivej filmárčiny, ktorá súčasnej generácii ľudským spôsobom približuje extravagantnú osobnosť celoživotného rebela Mercuryho. ()

Merenre odpad!

Od singera se nedalo čekat nic jiného než komerční tah na mainstreamovou bránu a s naprosto jasným kurzem bez rizika. Samozřejmě se to povedlo a všechny ovce se v kině rozbečely. Nemyslím si, že zrovna sexuální živel jako byl Freddie si zasloužil totálně sterilní, vykastrovanou pohádku a aby ho navíc hrál groteskní umpalumpa...ale nic jiného se v dnešní době stát ani nemohlo. ()

cinemafil

Ve všech směrem dokonalý film. Převtělení Rami Maleka do Fredieho je dechberoucí. Životopisný film , co nemá konkurenci. Jasný kandidát na Oscary č. 1. ***** ()

Popinodan

Zatím jsem ještě nezažil aby film co dávají v kinech už 3měsíce měl takovej úspěch. A sál...nejenže bylo plno,lidi dokonce u tichých scén byly potichu, a že nikdo neodešel dřív než skončili titulky-vhaaau! No film samotnej komentář nepotřebuje. Prostě paráda!!! Mooooc jsem si to užil. ()

marrrrian

Od stopercentného hodnotenia ma delí len maskérske lajdáctvo predvedené u hlavného predstaviteľa (vyzeral jak nezdarená karikatúra). A ešte aj fakt, že som chcel verziu s Cohenom! Ale inak... vedome prehliadam zjednodušený, ohlodaný a idealizovaný príbeh a vychutnávam feeling. Nikdy predtým som nezažil, aby sa bežné denné premietanie v multikine, v sále plnom rozsypaného popcornu a colu sŕkajúcich ľudí, skončilo potleskom v stoji. Aby sa pri odchode nahlas spievalo podľa piesne v záverečných titulkoch. Uáu. ()

Kubwajs

No na to jak film sklízí ovace jsem byl zvědavej jak si u mě povede. Za sebe říkám ,je to obyčejnej průměrnej film. První hodina asi taková všeho chuť . Tohle byl velkej koláč a ukousnout z něj aspoň kousek chtělo koule,ale nemyslím si,že se jim to podařilo . Ty dvě hodiny j e prostě málo aby se tam dalo něco natlačit a závěr byla jen přehraná část koncertu Live Aid ( lepší se podívat na originál) Určitě by se to dalo zvládnout lépe .Není to film ,který si pustím někdy znovu. Lepší varianta je dokumentární film Queen: These Are Days Of Our Live ()

lukasssko

WAU, jednoducho WAU, myslel som si, že sa pri tomto filme budem nudiť, ale doslova mi vyrazil dych. Rami Malek vo svojej životnej úlohe stvárniť Freddieho uspel na 100%. Emócie, energia, láska ktoré vyžarovali z jeho postavy boli takmer identické ako tie z Freddieho. Som rád že film nesmeroval až k jeho smrti. Záverečné vystúpenie bolo dokonalé, zimomriavky som mal všade. Škoda že sa tu dá dať len ***** lebo Freddieho príbeh si zaslúži omnoho viac. ()

zbigi15

Veľkolepé hudobné dielo, ktoré slúži ako pocta jednej z najslávnejších skupín sveta. Malek si určite zaslúži oscara tento rok. ()

Standey

Dal bych plný kotel, protože je to sakra dobrá filmařina a skvělý příběh, ale bohužel tomu chybí konec. Celých 6 let Frediho života usekli za což musím jednu * strhnout, škoda... ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě