Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Korpy22

Naprostá pecka ve stylu Freddieho Mercuryho. Oprosti ostatním životopisných filmům se snad poprvé nejedná o slátaninu, dokument nebo smutný memoár. Jedná se o plnohodnotný film, který má rytmus, spát a atmosféru. Je protkaný všemi důležitými milníky a písničkami Mercuryho života, které vždy nádherně korespondují s jeho životním obdobím. Film nádherně pracuje s Mercuryho nadčasovostí a genialitou. Remi Malek v hlavní roli je naprosto skvostný a zaslouženě odměněn za geniálně odvedenou práci. Celý film, se povedl od kamery, scénáře, zvuku až po herecké výkony. Dojemné, dynamické, krásné, úžasné. ()

KritAIk

Film Bohemian Rhapsody z roku 2018 pojednává o životě frontmana slavné britské rockové skupiny Queen Freddieho Mercuryho. Film se zaměřuje především na jeho hudební kariéru, ale také na jeho osobní život, včetně jeho sexuality a zdravotních problémů. Zatímco film nabízí skvělé výkony herců a vynikající soundtrack, někteří diváci mohou být zklamaní tím, jak příliš pohádkově je zpracován příběh. Film se vyhýbá některým kontroverzním tématům a místo toho se soustředí na oslavu Mercuryho hudebního dědictví a jeho nezaměnitelného charisma. Zkrátka, pokud hledáte film, který vás odneseme do světa rockové hudby, pak Bohemian Rhapsody je skvělou volbou. Nicméně, pokud očekáváte hloubkové zpracování životního příběhu Freddieho Mercuryho a skupiny Queen, mohli byste být zklamáni. ()

SATUR.

Vzhledem k tomu, že Mercury byl originální osobnost, tak i tahle biografie/portrét o Queen mohla být taková, ne mainstream. 2,5* hlavně z úcty k hercům. ()

mapollam

Tento film časom bude považovaný za lepší priemer. Hudba a krásna réžia ho potiahnu desaťročia. Ale s odstupom - tá skutočná, ľudská história kapely, alebo realita, tá tu nie je. A Malek je preceňovaný herec, si myslím. ()

los_ajajos

Ano, je to málo kontroverzní (respektive ve srovnání se skutečnými osudy a životními peripetiemi členů skupiny Queen často až moc přívětivé a zjednodušující), ale zato divák dostane nálož energie a audiovizuální geniality, kterou tato skupina nepřestává inspirovat ani po několika desetiletích. Znám lidi, kteří se stali fanoušky Queenů až po zhlédnutí tohoto filmu - tak strhující snímek je. ()

kluviM

Ohromný výkon Rami Malka. Neuveriteľné. PRíbeh slušný, dokumentárny. Samozrejme že ma ovplivnili i tie spomienky na mladosť keď bol majiteľ LP s Queen bohovský frajer. ()

gggggg

Nechápem, prečo som sa 5 rokov vyhýbal tomuto filmu, ale robil som obrovskú chybu. Tento film je skvelý, takmer do posledného detailu. Malekov Oskar bol úplne zaslúžený. ()

MrMartinTm

Po několika letech jsem se vrátil k filmu, který odstartoval celý trend hudebních životopisných filmů (následovaný Rocketmanem a Elvisem), a i když Bohemian Rhapsody má spoustu chyb, je to bez debat strašně skvělý film. Rami Malek v hlavní roli je báječný a i když možná Freddieho v některých momentech vzhledově extra nepřipomíná, hraje skvostně a nedokážu si představit nikoho jiného, kdo by se této role zhostil. Samotný příběh Queenu je skvěle zpracovaný a i pasáže, které jsou upraveny a zdramatizovány pro film, tak dávají smysl a skvěle fungují. Samotné hudební scény jsou také výborné a u některých momentů jsem měl vyloženě husinu. Pokud bych ovšem měl něco kritizovat, moje výtka by směřovala hlavně k úvodním 20 minutám, které počátky Mercuryho, zrození Queenu a jejich proslavení berou opravdu z rychlíku a je to až příliš zkrácené. A taky mi vadilo, že vlastně žádný člen skupiny, s výjimkou samozřejmě Mercuryho, tak nemá extra prostor a nemůžou nijak vyniknout jejich osobnosti. Bohemian Rhapsody je ale stále skvostný film, který se instantně po vydání stal naprostou klasikou, kterou by měl každý vidět. 8/10 ()

Leftysk

''I dont want to die, sometimes i wish i've never been born''Bohemian Rhapsody je krásne spracovaný film o Freddiem a jeho kariére. Je vidno, že Rami Malek sa vžyl do role Freddieho a zahral ho perfektne! Škoda, že tento masterpiece neuvidí Freddie. Moje hodnotenie 5/5. ()

Kopretina002

Skupinu Queen mám neskutečně ráda, i po tolika letech mají písničky, které si člověk prostě pobrukuje, zná je a jsou chytlavé. Příběh této skupiny, a hlavně jeho zakladatele Freddieho Mercuryho, byl opravdu velmi zajímavý, protože se člověk dozví spoustu zajímavých věcí ohledně této skupiny. Ovšem mě hrozně mrzí, jak zpěvák skončil. Za mě je to jeden z nejlepších zpěváků vůbec. Čest jeho památce. ()

vorvexCZ

Bohemian Rhapsody je jedinečným filmovým zážitkem, který oslavuje život a hudbu legendární kapely Queen. Snímek přináší neuvěřitelné vyprávění o životě frontmana Freddieho, jeho vášni, talentu a neohroženosti. Rami Malek exceluje v roli Freddieho, přinášející úchvatně autentický výkon, který vás doslova vezme za srdce. Dává mi další důvod, proč je jedním z mých nejoblíbenějších herců. Filmový štáb skvěle zachycuje atmosféru 70. a 80. let, a to nejen prostřednictvím úžasných skvělých koncertů Queen, ale také díky detailnímu zpracování hudebního průmyslu. I když některé části příběhu mohly být vykresleny hlouběji, celkově je Bohemian Rhapsody top poctou legendě rockové hudby, která si zaslouží vysokou pochvalu. S hodnocením 4/5 se jedná o skvělý film, který zaručeně potěší fanoušky Queen i nové diváky. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě