Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Kulivier

Film o kterém jsem před návštěvou kina slyšel tři věty pořád dokola: "Já už na něm byl podruhé" "Musel jsem zatlačit slzu" a "Byly tam některé nepřesnosti a některé věci mi tam úplně chyběly". Asi bohužel nejsem tak zarytý fanoušek Queenů, kterých tento film objevil 50% z naší populace, abych film náležitě ocenil. Samotného mě překvapilo v kolika mých známých se skrýval Queen expert historik. Já v kině viděl líbivý film, který sází na sympatičnost a skoro až roztomilost ztvárnění hlavní postavy v kombinaci s hudebními peckami, který všichni znají. Bylo to fajn, ale na můj vkus moc podbízivé, takže pokud bych měl doporučit životopisný hudební film, jasně zůstávám u The Doors (1991). ()

lukyna

Já tedy moc nesdílím to všeobecné nadšení všech okolo. Ne, že bych se nudila, ale mám pár výhrad, které mi brání dát vyšší hodnocení. Prvně si myslím, že typově je Rami Malek úplně někde jinde než Freddie Mercury, i když pohyby a gesta zvládl skvěle, na začátku filmu vypadal jak Lucka Bílá s předkusem. Ovšem zbytek kapely bomba, Brian May naprostá kopie. Pak mi vadí ten černobílý pohled, celkem mě prudila postava homosexuálního přítele. Je přece všeobecně známo, že Mercury byl velmi kontroverzním člověkem, ten potenciál vůbec nevyužili, všechno působilo strašně ploše. Jediná emoce vzešla z koncertu, kde Freddie strhl davy. No, a pak naprosto zbytečně změněná fakta. Jak mi řekla moje mladá kolegyně, je to prostě uděláno tak, aby se to líbilo všem. ()

dyjaska

Takže. Buď přehodnotím všech svých 1275 dosud hodnocených filmů, anebo potřebuji šestou hvězdu. Pro mě jeden z životních filmových zážitků a emoční masakr. ()

tucnakomet1

Překvapilo mě, jak dbali tvůrci na i ty nejmenší detaily ( například koncert Live aid: Pepsi na klavíře, Fredieho přesné pohyby atd.) Samotný děj je velmi dobře natočený a příjemně plynulý, ale myslím, že Bohemian Rhapsody je trošku přehodnocený snímek. Tvůrci si vybrali dobrý námět a dokázali ho ještě líp zpravovat, ale přesto je to oblíbené především kvůli té hudbě. Je to skvěle vytvořený film po všech stránkách, a po zhlédnutí, to člověka přinutí se podívat i na originální koncerty, ale za mě si nezaslouží na ČSFD 6. nejlepší umístění. Doporučuji každém už jen kvůli té muzice (jak jsem zmiňoval). 90% ()

Erizu

Rami Malek si mne získal už v Mr. Robot a zde jen dokazuje, že je božím darem lidstvu. Těch posledních cca 10 minut už byla jenom pure indulgence, ale já to Singerovi nevyčítám, jelikož jsem si to nesmírně užívala. ()

Najnou

Pětka. Bez skrupulí. U každý písničky jsem bulel jak želva a už se těším, až zase dorazí Brian s Rogerem. ()

ondysovec

Příběh zatracované kapely a prudkém vzletu a mocichteni jednoho člověka, který si uvědomuje chyby časem Jen je skoda tak velkeho halo kolem filmu - je to jen zivotopisny film jako jakehokoliv jineho interpreta ()

Martinko991

Koncert na konci stál fakt zato zimomriavky po tele ako dlho nie, Rami to zahral skvele klobúk dole na nerozpoznanie od originálu Live Aid 1985. Oscara za hlavnú rolu v mužskej kategórii si musí jednoznačne odniesť on, inak film skvelý takmer to bolo na plný počet, ale miestami som sa troošku nudil až kým to opať nezáchranil vo filme excelujúci Rami Malek. ()

baron156

Obrovská pecka. Celá historie skupiny Queen a Frediho Merkuryho. Propracované do detailu jako například, že Mercury miloval kočky. Krásný hudební film. ()

SantaCruz

Děkuji za DOKUMENTY.. Hudbu Queen mám rád, něco málo jsem si o Queenech taky naštudoval:překlady písní, něco na wiki,ale největší dojem na mě udělalo CZ fans forum. Odkaz na koncert do Budapešti a pamětníky s živými vzpomínkami na zakázaný výlet za Quenama. A pak přišel film, bohužel to není přesně tak jak to má být. Představoval bych si větší komplexnost a osobně si myslím, že by to Frediemu nestačilo. Hodina navíc by byla ku prospěchu. Všechny tyto nedostatky by mohli tvůrci pro příště čerpat z pro mě dokonalého Walk the line (2005), včetně rozlétané kamery, která se hodí tak do akčního X-mena - doporučuji Phedona Papamichaela. PS:Pokud bych byl nepolíben dokumenty, dal bych větší hodnocení. PSS: A taky jsem rád,že na Youtubu bylo sporadicky coverů do listopadu 2018. A já si užil "Its a hard life" od srdcových fanoušků. ()

Losia

Po tom, co jsem film nechtěně viděla čtyřikrát, můžu říct, že snad jediné, co mi vadilo byl ten přehnaný předkus. Spoustu lidí začalo poslouchat Queeny. Na Česko to holt mělo nějaký ten dopad. ()

vladi3

Cely film viedol k tej jednej chvili... Ku koncertu Band aid... A mala som velke ocakavania, nakolko vsade vyhlasovali, ake je to na nerozoznanie od originalu... HOVNO... Radio Gaga bola natocena iba na polovicu, Crazy little thing called love tam ani nebola a ani We will rock you... Film ako taky bol v pohode, ale cely film pokazili koncertom... Tiez tvorcovia asi nedokazali zaplatit kvalitny tim na efekty, kedze dav na stadione bol odflaknuty a NHL hra z r. 2002 mala mala lepsiu grafiku... ()

johnysd

Už dlouho mě žádný film tak nepotěšil, nezalil emocemi a nezpůsobil takové emoce.. Od počátků legendy jménem Queen až po legendární koncert Live Aid., je to neuvěřitelná jízda. Všichni hnidopichové, co mrmlají nad nepřesnostmi a nevím čím vším. Mohou tvůrce zatracovat jak chtějí, tem film je prostě nádherný. Za Queen vždy bude mluvit jejich hudba, která je nesmrtelná. Vynikající práce. ()

Rozmarýna

Myslím si, že film je fanoušky Freddieho nadhodnocen. Podle mě film je průměrný a pozvedává ho naprosto nadčasová hudba Qeen, hudba stará, ale stále stále uchvacující a fantastická. Pro tu hudbu a výkon Ramiho Malka při Live Aid, a protože jsem skalní fanynka Freddieho, dávám 4 hvězdy. Výborně vybraný Brian May, ta podoba super, pořád jsem na něho musela zírat, jak je podobný. S Rami Malkem jsem měla velký problém do doby než začal nosit knír, protože do té doby pořád divně kroutil pusou, což Freddie nikdy nedělal. Asi mu zavazely ty zuby, jinak si to neumím vysvětlit. ()

JaryKury

Pro milovniky Queenu nutnost, pro ostatni taky nutnost. Ukazka toho jak jde vytvorit nadherny film a krouzit kolem ozehavych temat. Vytvorit uzasnou poctu, bez zabredleho zdimani slz dramatem. Barevna, nadherna a impozantni ziva jizda, ktera ma tu moc strhnout s sebou a nepustit. Umpozantni finale zapisujici se do dejin jak hudebnich v roce 1985, tak filmovych v roce 2018. Vic netreba komentovat. 94% ()

frenkie

Bohemian Rhapsody je filmem , který rozhodně nikoho neurazí a to dokonce ani skalní fanoušky Queen, ke kterým se sice neřadím, ale tuto kapela mám rád, patří k mému mládí. Film se tváří jako autobiografie, ale na to , aby jí opravdu byla, musela by být trochu podrobnější, bez těch velkých časových skoků. Což lze ale pochopit, na ploše dvou hodin nelze rozehrát něco více podrobného. I tak jsem měl pocit, že se spíše jedná o snímek věnujícímu se hlavně Freddiemu Mercurymu, než Queen jako celku. Film je natočen tak nějak bezkonfliktně, Queen jsou líčeni jako partička bezproblémových lidiček, jediný dramatičtější moment nastal, když se Freddie rozhodl pro sólovo dráhu. Bylo znát, že skuteční Queen nad snímkem drží přísnou ruku, která nedovolí prozradit široké divácké obci nějaké nepřístojnosti. Co se herců týká, potěšilo mě, že se tvůrci snažili o co nejvěrnější casting, ovšem s vyjímkou volby herce ztvárňujícího Freddieho Mercuryho. Avšak co chybí Rami Malekovi do fyzické podoby, to nahrazuje velice soustředěným a precizním hereckým výkonem s dokonale odpozorovanými a naučenými gesty zpěváka Queen a jeho nominace na Oscara je určitě naprosto zasloužená, i když si myslím, že mu plešatec pro teď ještě unikne. Rozhodně se ale jedná o jeho zatím nejlepší herecký výkon. Celkově jsem si film velmi užil, k páté hvězdě mi chybí ona mnou zmiňovaná zkratkovitost děje a příliš mnoho pouhých náznaků z jinak velmi bouřlivého života frotmena kapely. Silné 4*. ()

Michal118

Neskutečná bomba. Příběh s velkým potenciálem pro zpracování byl naplno využit. Z filmu jsem maximálně spokojen a nadšen. Po stránce kvality se ani nemusíme bavit, hlavní role zahrána fantasticky a jestli tento snímek nedostane Oscara, nevím co by lidé ještě chtěli. Je zde i pár nepatrných chyb ohledně datumů apod. Film řadím mezi oblíbené. 100% ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě