Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

eredin

Jako film to možná občas skřípe a některé scény z osobního života mi připadaly delší než by bylo potřeba, ale naštěstí hudba všechno zachraňuje. Obrovskou energii, kterou Freddie dával do koncertů a kterou mu desetitisíce lidí pod podiem okamžitě vraceli, dokázali filmaři sebrat a poslat přes velké plátno i do kinosálu a to je skvělé. Takže s husí kůží na zádech, zpocenýma rukama a slzou v oku pálím bez přemíšlení za 5*****. ()

Gamekeeper77

Vzhledem k tak masakrálnímu hodnocení tady jsem se chca nechca neubránil tomu jít do kina s obrovským očekáváním. To sice úplně naplněný nebylo, ale rozhodně jsem se bavil víc než skvěle. Už jen natočit film vracející se do úžasných 70. a 80. let, naplněných tak výraznou atmosférou, tolik plodných na výbornou muziku a navíc o jedný z největších hudebních legend všech dob je nápad za všechny prachy předem předurčenej k úspěchu. Když přidáme režisérskýho specialistu na doby nedávno minulý a narveme tam nevyhnutelně dokonalej soundtrack, vznikne nám pod scénářem, kterej ani nebylo třeba vymejšlet maximální vizuálněposlechová krása. Takže jak říkám, smyslově nemá film chybu, jen mi tam chybí trochu víc toho emočního wow! , protože husí kůže mi naskakovala "jen" při několika silných hudebních momentech a ne v očekávaných, avšak nenaplněných citových scénách s absencí dojetí spojených se zaplavováním slzných kanálků, na což jsem byl připravenej a vyloženě se těšil, jak si u toho pořvu. Bohužel se tak nestalo, za což nějakej ten bodík musim sice ubrat, do maxima se to s odřenejma ušima ale i přesto pořád ještě vleze. 88%. ()

The Graduate

Po všech stránkách fantastický film. Jedna z nejlepších kapel historie (možná úplně nejlepší) si zasloužila důstojnou biografii a v podobě Bohemian Rhapsody se jí bezesporu dočkala. Nejde začít jinde, než u fenomenálního výkonu Ramiho Maleka. Možná je to klišé, ale on Freddieho nehrál, on jím byl. Ostatní členové kapely nezůstali pozadu a třeba představitel Briana Maye byl svému skutečnému protějšku až neskutečně podobný. Film ani na chvíli nenudí a šikovně mixuje zábavné a vtipné momenty s těmi vážnějšími a dojemnými. Chválit hudbu by bylo nošením dříví do lesa. Pranic mi nevadilo ani poupravení určitých faktů z historie kapely, filmu a jeho dynamice jenom prospělo. No a závěrečný koncert Live Aid je snad to nejlepší hudební vystoupení, co jsem kdy v kině viděl. Člověk se zkrátka na 20 minut přenese do londýnského Wembley 13. července 1985 a sleduje Queen živě, jinak se to nedá popsat. Určitě nezůstanu u jedné návštěvy kina, tento film chci co nejdřív vidět znovu! Bravo, bravo, bravo. ()

Petule3

Nejlepší scénář píše sám život. Nádherné, nádherné poděkování Freddiemu. Víc psát nebudu. Stále vstřebávám a vychutnávám. Díky za tento zážitek. P.S.:rozhodně stojí za to, vidět v kině. Je to jistě přidaná hodnota a v televizi bude zážitek o kapku menší. ()

Stranger77

Moc sympatická záležitost. Na to jaké zvěsti kolovaly o natáčení, tak naprostej podarek a přesně to co chtěli fanoušci vidět. Navíc R. Malek fakt parádní výkon. Není to úplně dokonalé, ale téměř ;). 9/10 ()

Luciee113

Já - nejspokojenější fanoušek Queen na světě. Neočekávané se stalo realitou a povedl se opravdu skvělý film o Freddiem, na který jsem čekala tolik let. Jako určitě mnoho fanoušků i já měla z obsazení Ramiho strach, ale byl naprosto zbytečný. Je až neuvěřitelné, jak dobře dokázal Freddieho zahrát. Film mě několikrát rozbrečel, ale od scény, kdy stál Freddie v dešti a Mary mu řekla ať se vrátí domů jsem pak už suché oko až dokonce filmu neměla. Nebylo to jen dojetím ale i štěstím. Měla jsem neskutečnou radost z toho, jak se jim ten film povedl. A to jsem si těsně před odjezdem do kina narvala plnou kabelku kapesníků a po cestě jsem si říkala proč? Asi jsem měla tušení :D Přesně před 32 lety jsem slyšela Fredieho poprvé a dodnes si na to pamatuji. Babička si ho pustila u vaření a já se v úžasu zeptala: babičko, kdo to zpívá? A od té doby jsem jejich otrok..... ()

borohub

Pro mě asi nejpřeceňovanější film tohoto roku (na imdb to má nějakých 80% a takové hodnocení si i tento film zaslouží). Nejsem příliš fanouškem Queenu, takže možná proto hodnotím tak "tvrdě", ale film na mě částečně působil jako jeden velký videoklip. Uznávám, že písníčky mají atmosféru (kor v kině, kde je zvuk většinou dobrý, úžasný zážitek to musel být v Dolby Atmos), ale jenom tohle prostě nestačí. V těch "nehudebních" částech filmu je to už slabší.. Moje hodnocení je asi přehnaně kruté, ale když jsem viděl jak v TV dělali rozhovory s těmi lidmi co vycházeli ze sálů a říkali, že jsou na tom třeba po čtvrté, tak jsem od toho čekal asi trošku víc. Ano dostal jsem nadprůměrný filmový zážitek, ale rozhodně ne nic tak kulervoucího, co jsem dle recenzí očekával. Ale možná jsem jenom primitiv, který nedokáže ocenit kvalitu (tenhle rok jsem v kině viděl docela dost filmů, tento ale určitě řadím do té horší poloviny). Hodnotit asi nebudu, ať každý posoudí sám... ()

dzberry

Nesčetněkrát jsem během filmu přemýšlel nad tím, proč vlastně vzbudil tolik nadšení, rozněžnělosti, superlativního křiku...a ono asi jednoduše proto, protožeeee...protožeee....protožeeee Queen.. Protože modla po letech ožila na krátkou chvíli...ale...no jo...sakra...bohužel v krutě okleštěném tvaru, ve kterém se hraje na základní filmová (a promyšleně vyzobaná) udělátka, aby se masy štěstím rozzářily – např. nejasný vztah se zacykleným otcem a odpuštění, rozchod s kapelou a odprošení, bolestný vztah s milovanou ženou, které nikdy nemohl být Freddouš mužem atd. atd. Malek musel hodně makat, aby roli zmáknul takto skoro až geniálně, o tom žádná...i přesto byl místy lehounce protivný (možná i proto, že občas vypadal spíš jako Michael Jackson než Freddie Mercury?). Každopádně neselhal, to fakt ne, to spíš zbytek kapely mi způsoboval trudnomyslnost, v této disciplíně vynikal svým přehráváním především Brian May, resp. jeho představitel... Ale jinak radost. Závěrečný koncert ve Wembley, ten gejzír hudební a filmové energie překazila jen ta důchodkyně v řadě za mnou, která začala odcházet během druhé písně. Spěchala (alespoň něco takového hulákala do telefonu) na autobus pro vozíčkáře...zřejmě moc dobře tušila, co se jí může stát, když začne svým odchodem rušit v nejlepší hudební pasáži filmu??? ()

jayman

Toto nie je váš typický 5 hviezdičkový film. Nebuduje vnútorné napätie tak, ako iné filmy, o všetkých dejových zvratoch viete dopredu a tak pôsobia hrozne povinne a vôbec, keby to nebolo o muzike, asi by ste o to nezakopli, ako tu píšu kolegovia nižšie. Ale prepánakráľa, je to o muzike. A posledných 20 minút. v ktorých sa muzikálna esencia tohto filmu spojí z jeho príbehom a všetko do seba za zvukov večných hitov zrazu zapadne, tých posledných 20 minút je desaťhviezdičkových. ()

Hjuud

Lakmusovým papírkem evaluace kvality filmů je z mé strany vždy a priori to, zda mě daný snímek pohltil a nevyskytují se v něm redundantni pasáže, jež by mne nudily. S enthusiasmem musím sugerovat, že film mne nenudil ani minutu a presence emocí byla středobodem mého pobytu v kině. Splendidní sonda do života jednoho performera, jakož i do fungování kapely a souvisejícího byznysu 70. a 80. let. Závěrečný koncert jen podtrhl onu vysokou kvalitu snímku a míru emocí pryštících z plátna. Jediná výtka směřuje možná na subtilnější dávku kontroverse, ale musíme to brát jako pokus přiblížit osobu Freddieho mainstreamovému publiku a nikoli pouze nám pseudointelektuálům. 4,6 periodických * ()

Ikedar

Myslím, že divácky ošiaľ je skôr výsledkom hudby kapely Queen a postavou Freddieho Mercuryho v podaní Ramiho Maleka, ako kvalitou samotného filmu. Našťastie sa film od druhej polovice tak nejako ustáli na hmatateľnej linke, no stále ostáva bezpečne na povrchu. Bohužiaľ som sa niekedy nevedel ubrániť pocitu, že sa pozerám na televíznu produkciu. Najviac tu však platí heslo: koniec dobrý, všetko dobré! A preto posledných a najsilnejších 20 minút zapláta všetky diery a diváci odchádzajú z kina vysmiaty domov, nie však s myšlienkami na film, ako skôr na fenomén akým boli Queen, ich hudba a Mercury. ()

ervina

Většinou když má něco vysoké hodnocení,tak mě se to moc nelíbí.takže jsem měla skoro strach na to jít a dát sem případně menší hodnocení.naštěstí jsem navýsost spokojená.musí se vidět v kině.a doufám, že to bude Oskar za hlavní roli. ()

PAVLIS

Po závěrečném strhujícím koncertu Live Aid (cca 15min. a 4 skladby) mi bylo líto, že jsem Queen nikdy nemohl vidět naživo. Stačí se ale podívat na jeho záznam na Youtube a hned je jasné, jak moc tvůrci hrají na city, přehání, vymýšlí si a krátí. A tak je to i se zbytkem filmu. Viz. sekce zajímavosti. Jednoduše jedná se o slušný hudební film, ale špatný životopisný. Tohle si Mercury (ne, není to o Queen) nezasloužil. ()

Tominni

Film o legendě rockové hudby, který sám má potenciál stát se legendou......s ohledem na to, jak filmařsky atraktivní téma se jedná, si říkám, proč až tak pozdě, ale lepší pozdě, než vůbec. Film skvěle propojuje všechny emoce, které k Freddymu M. tak patřily, od začátku Vás nakopne na vlnu emocí a udržíte se na ní až do konce, což v tomto případě znamená až do konce titulků. Zdařile mapuje vznik skupiny, vznik největších hitů, osobní záležitosti Freddyho až po famózní koncert ve Wembley. Když se k tomu připočte neskutečný výkon Ramiho Maleka, tak je postaráno o vskutku nevšední zážitek. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě