Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 4 h 48 min (Minutáž: 88–102 min)

Kapuletové a Montekové na Divokym západě? Houby! Když už, tak Hatfieldové a McCoyové ve Veroně! Od Krajiny střelců snad první western, kterej stojí vyloženě za to a neni náhodou, že se tady opět objevuje Costner, kterej se pro tenhle žánr snad narodil. History Channel do toho pořádně šlápl a já už se třesu na jejich vikinskou ságu a na všechny další věci, který z týhle produkce vzejdou. Smrt McCoyům (nemůžu si pomoct :D)! 100%(19.7.2012)

Strhující westernové drama o tom, kam až nás může zavést vlastní hrdost. Dva muži, zpočátku přátelé, rozjedou právě kvůli ní kolotoč vzájemné nenávisti a posadí na něj i své rodiny, přátele, sousedy a ten postupně nabere takových obrátek, že jej už nic nemůže zastavit... Krutý příběh dvou "hlupáků", kteří pro svůj jang obětují i své nejbližší. Nejprve pozvolná gradace děje eskaluje do téměř neuvěřitelných rozměrů a já to dal prakticky na jeden zátah, zvláštní pochvalu si zaslouží i finální střetnutí, které svou až groteskní realističností hravě strčí do kapsy třebas daleko epičtější westernové šarvátky podobného druhu.(14.8.2012)

Po dloooooouhé době konečně výživný Zápaďak, kde jeden nemusí přemrštěnou stopáž otráveně sledovat, jak se pár geronto kravích hochů snaží bojovat a artritidou a hemoroidy, aby se pak mohli potýkat s udržením moči při Oscarové noci! PARÁDA! Hnusné, špinavé, strhující, excelentně natočené a Kevča v nejlepší formě Vyjetého Erpa jen dokazuje, že mu tahle poloha, když zrovna nehlídá nějakou popovou feťačku, sedne jako penis mezi půlky Eltona Johna. Chci aspoň čtyři řady po stotřiceti dílech!!!!(10.7.2012)

Na hašteření Hatfieldovic a McCoyovic famílií bych se vydržel dívat hodiny. Takhle napínavou podívanou už jsme v TV dlouho neměli. V dobách, kdy zákon a pořádek byla sprostá slova a ze zbraní se střílelo i mimo školy a kina, se odehrává vyhrocený souboj dvou na život a na smrt znepřátelených rodin. Oba kohouti (Paxton a Costner) jsou ve svých rolích jako doma, jejich početné příbuzenstvo zde hraje první ligu, dějově to odsejpá jedna radost. Kdo by si pomyslel, že z něčeho, co se jmenuje History Channel, se vyloupne takový hardcore nářez. Jedinou výtku mám k hudebnímu doprovodu, je naprosto strašný. Holt, krutá doba. Chtěl bych to na blučku spojené do jednoho überfilmu (280 minut špinavé extáze!). Chrch, FLUS.(12.2.2013)

Pro mě absolutně neznámý ale překvapivě kvalitní TV miniseriál se skoro zapomenutými veterány Cosnterem a Paxtonem, kteří se vrací jako váleční hrdinové aby rozpoutali soukromou rodinnou válku, která se stane krvavým šílenstvím, ve kterém nemůže vyhrát ani jeden z nich. Slušná výprava, výborně napsané postavy a to vše -na TV produkci- překvapivě velice dobře zrežírované. Věřím tomu, že ve filmové velkoprodukci s takovou tříhodinovou délkou by se mohlo jednat o prakticky dokonalý snímek. Přesto povedené a poutavé po všech směrech.(26.2.2013)

• - Johnse Hatfield byl po svém návratu z Oregonu odsouzen na doživotí, ale poté, co zachránil dozorce, mu byl trest odpuštěn. Ještě čtyřikrát se oženil a zemřel v roce 1922. (cheyene)

• - Anderson "Diabolský Anse" Hatfield mal 22 a Randall McCoy 30 rokov, keď sa začala vojna. Boli teda podstatne mladší, než ich predstavitelia, Kevin Costner a Bill Paxton. (KoRner)

• - O Hatfieldech a McCoyových nalezneme první filmovou zmínku již v roce 1923 od Bustera Keatona v jeho satirické komedii Frigo, oběť krevní msty (1923). (Nyck)