Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

,,POKUD SE VŮBEC NĚKDY DVA MUŽI NAVZÁJEM NEPOCHOPILI, BYLI JSME TO MY.“ ... ,,TAK KDY TO SKONČÍ? ... ,,AŽ TU NEZBUDE ŽÁDNÁ KREV NA PROLÉVÁNÍ....“ /// Hatfields a McCoys. Dva rodový klany, který spolu svedou jednu z nejznámějších soukromejch válek Americký historie. Dávná minulost promluvila v sérii plný cti, lhaní, loupení, hádek, vražd a uříznutejch koulí. Osudy rodin jsou zároveň drsnou vizitkou Ameriky těch let a kdyby se to fakt nestalo, zřejmě by si o autorech kde kdo myslel, že jsou uchyláci. ZABIJEME JE VŠECHNY! Neskutečně dobrý na ,,Historickej dokumentární kanál“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy, kde si každej za každou větou odplivne (aspoň tak litřík, litřík a půl...). 2.) Ve správným filmu se kromě ,,kemrů“ musej válet i mrtvý děti. 3.) Jsem jeden ze 60ti potomků, kterej 13.června 2003 podepsal ,,mírovou smlouvu“. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(12.7.2012)

Aj šenkové žabomyšie spory môžu dosiahnuť rozmerov takmer občianskej vojny. Pohľad na takmer 30-ročné rozbroje medzi dvomi rodmi až vyráža dych. Tvrdohlavosť a neústupky dvoch chlapov zapríčinia poľutovania hodný osud niekoľkých generácií. O to viac ma to zasiahlo pri zistení, že ide o skutočný príbeh. Kosťa hoci netancuje s vlkmi, kôň a puška mu zostali a herecky koncertuje o sto šesť. Casting všetkých zúčastnených bol viac ako podarený a celá miniséria (s výnimkou prostrednej časti úvodného dielu) zaručuje nadupanú jazdu plnú špiny, pušiek, vrážd a hlúpych obviňovaní. "Ak sa vôbec niekedy dvaja muži navzájom nepochopili, boli sme to my.“(11.10.2012)

Atmosfericky a spinavy western, ktory vdaka svojej dlzke ide do hlbky, ktoru by mu mnostvo filmovych "bratrancov" zavidelo. Pomale, no prenikave budovanie atmosfery a odkryvanie vztahov dvoch rodin, ktore v dosledku pociatocnych nezrovnalosti postupne prerastu takmer do dalsej obsianskej vojny, nema v zanri obdobu, resp. si ju nepamatam. K tomu sa pridava skvele vykreslenie budujuceho sa pravneho systemu, vynikajuci herci, hudba, scenar, vlastne vsetko...teda takmer...v priebehu tych skoro piatich hodin ma asi dva alebo tri krat vyrusil nepodareny strih v ramci rozbiehajuceho sa audiovizualneho motivu...toto mi vsak nemohlo skazit skutocne mimoriadny zazitok. Palce hore...aj na nohach :)(13.7.2015)

Dva erby, dvojí korouhev, však hlína pije jednu krev... Zdejší znepřátelené rody sice mají v erbu zkříženou winchesterovku s flaškou domácí kořalky, to ale na urputnosti boje, co začal jako názorová rozepře dvou chlapů a skončil bezmála jako volný sequel občanské války, nic nemění. Zákon je v tamních končinách a časech slabý až neexistující, případně úplatný, a pokud přebývá v místních kopcích Bůh, je to nelítostný Bůh starozákonní, vyžadující nové a nové krveprolití ve svém jménu. Naneštěstí se minisérie tak trochu zalekla sama sebe, takže nejde nadoraz, některé z postav mezi díly zřejmě utrpěly poškození mozku, jinak si chování takového Johnse nejde vysvětlit, a navzdory skvělé výpravě a přesvědčivým hercům, kteří působí dojmem, jako kdyby v rumunských - pardon, západovirginských - lesích a horách prznili ovce odjakživa, je to krapet nedomrlé a matné, takže mi ve výsledku bylo vcelku jedno, kterému z těch pobudů ve šlích skončila kulka mezi očima nebo kudla v choulostivějších místech. Tahle zabijačka z časů, kdy krvesmilné buranstvo ještě nemohlo masakrovat turisty, takže se trénovalo na sousedech, měla fakt na víc...(7.1.2013)

Dnes sa mi veru do práce ťažko vstávalo. V noci som totiž nedokázal prestať pozerať tento westernový miniseriálik a musel som to dať jedným šupom. Ale neľutujem toho. Ešte teraz slintám nad príbehom plným nenávisti, lásky, intríg, pomsty, klamstiev, bitiek, šarvátok....., nad príbehom ktorý ma posadil na riť (doslova) a celých takmer 300 minút mi nedovolil ani okom mrknúť. Ani jedna jediná minútka nebola slabá, ani jedna jediná minútka nenudila a to môžem povedať iba o málo filmoch, hlavne o takto dlhých. K tomu treba ešte prirátať aj skvelú westernovú atmosféru a výbornú výpravu. Pútavosť a epickosť dejovej linky by v tomto snímku dokázala prebiť aj prípadné chybičky, ale viete čo? Žiadne tu nie sú, jednoducho ide o dokonalý scenár a dokonalú filmarinu. Tiež mi náramne vyhovovala štruktúra seriálu - 3 diely po cca 95 minútach a časové rozvrstvenie príbehovej osnovy, čo umožnilo ľahšie splynutie s príbehom. Vďaka takto umne zvolenému časovému rozvrstveniu životy postáv plynuli omnoho reálnejšie a tak akosi prirodzenejšie. Čo sa týka hercov, jasne kraľujú Costner s Paxtonom, ale napr. ani taký Andrew Howard čoby záporák nebol zlý. Žiadna novinka - Costnerovi aj na staré kolená westerny ešte stále pasujú. Záverom len, skvelá práca pán režisér, klobúk dole! K seriálu sa ešte určite vrátim a počítam, že nielen raz.(25.11.2014)

• - V roce 2003 byla šedesáti potomky symbolicky podepsaná mírová dohoda mezi oběma rodinami. (cheyene)

• - Na pohřeb Anse Hatfielda, jenž zemřel v roce 1921 ve spánku, přišlo více než 5 000 lidí. Socha Anse Hatfielda označuje jeho hrob, v němž odpočívá se svou ženou. (cheyene)

• - O Hatfieldech a McCoyových nalezneme první filmovou zmínku již v roce 1923 od Bustera Keatona v jeho satirické komedii Frigo, oběť krevní msty (1923). (Nyck)