Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Kvalitná westernovka, ktorý tu už dávno nebola. Aj keď v podobe seriálu. Kevinovci vo svojej tretej spolupráci zas idú do toho naplno a tento krát si vybrali fakt dobrú tému. Príbeh je nie len akčný, ale predovšetkým veľmi zaujímavý. Dobová atmosféra tu zaručene je, akcie fungujú presne tak ako majú, nechýba napätie, dokonalý casting a to všetko uzatvára perfektná hudba Johna Debneyho. 85% - 4*(24.6.2013)

I ti krásní, bohabojní Amíci zažili období, kdy to bylo tak trošku schmutzig. A tak vzal Kevča Kevču a natočili o tom realitku. Reálií se drželi natolik pevně, až do ženských rolí narvali samé hnusky, slizky a Sáru Parishkovou, která jediná by stála za ošoupání předkožky. Ovšem to je názor dnešního, zmlsaného samce, v době v dílu zachycené měl muž náhled zcela jiný. Telka nebyla, v kině dávali leda tak laternu magiku a číst se jeden v chlévě nenaučil, takže ze zábavy nezbývalo nic jiného, než šustit, co se pohne. A protože si chlapci na mocnáře nasazovali ovčí střívka pouze v případě, že ovečka ještě bečela a měla jí pěkně chundelatou, jejich kotrmelíny plodily jako na běžícim pásu. Jak jinak si vysvětlit, že hádka dvou sebestředných retardů sebou strhne desítky pokrevních příbuzných. Pěkné. !!!Taková ta vypíčenost před nárazník!!! - Stejně jako řadu jiných konfliktů v dějinách, i tuto válku ukončila poprava nějakého degena. Je to děsivé, ale skoro to nahrává eugenice....nebude-li mentálů, nebude válek. Nebo naopak? Čím více odrostlejších debílků, tím dříve můžeme končit rozmíšky jejich dekapitací? Kurva, to je ale složitá trojčlenka zase. Asi si z toho hodím mašli, čímž bych mohl zkrátit třeba somálskou klanovou potyčku.(21.8.2012)

History Channel se osmělil a po těch jeho současných "historických" nedokumentech, které vysloveně serou historii do huby, zabrousil poprvé v historii do žánru "film". Výsledek je překvapivě skvělý! Pokud mám srovnávat s jediným současným westernovým seriálem Hell on Wheels, pak tento "easternový" seriál pojednávající o Kapuletech a Montecích v kloboucích jasně vítězí na plné čáře. Costner je kovboj a nikdy mu žádné role neseděly lépe, takže pokud se objeví v seriálu pojednávajícím o 19. století v USA, výsledek vždy musí dopadnout skvěle. Po prvním díle (100 minutový nášup) jsem nadšen, zápletky jsou prozatím chytlavé, napětí graduje, postavy mě baví, seriál vypadá realisticky, takže doufám, že pozítří až seriál dokoukám, sem nebudu muset jít přepsat celkové hodnocení. 95%(8.7.2012)

Po prvním díle mi z koutku úst odkapávala slina. Nějak jsem nestihl zavřít hubu... a čuměl!! Je to špinavý, hrubý, s ničím se to příliš nemaže a má to pořád spád. Romantika musí bejt, vem to čert... ale to všechno kolem, to je prostě nářez!! Po dílu druhym s klidem hodnotim (romantika utnutá, jak už to asi chodí, a především chodilo), tohle už nejde posrat!! Costner po dlouhých letech zas tančí s vlky, jen teď setsakra míň idylicky! On na ten divokej západ prostě patří!! --- A taky to celý potvrzuje mou válečnickou teorii, která říká, že vždy, a bezvýhradně pokaždé si alespoň jeden ze soupeřících teamů sjíždí Boha.(10.7.2012)

Dnes sa mi veru do práce ťažko vstávalo. V noci som totiž nedokázal prestať pozerať tento westernový miniseriálik a musel som to dať jedným šupom. Ale neľutujem toho. Ešte teraz slintám nad príbehom plným nenávisti, lásky, intríg, pomsty, klamstiev, bitiek, šarvátok....., nad príbehom ktorý ma posadil na riť (doslova) a celých takmer 300 minút mi nedovolil ani okom mrknúť. Ani jedna jediná minútka nebola slabá, ani jedna jediná minútka nenudila a to môžem povedať iba o málo filmoch, hlavne o takto dlhých. K tomu treba ešte prirátať aj skvelú westernovú atmosféru a výbornú výpravu. Pútavosť a epickosť dejovej linky by v tomto snímku dokázala prebiť aj prípadné chybičky, ale viete čo? Žiadne tu nie sú, jednoducho ide o dokonalý scenár a dokonalú filmarinu. Tiež mi náramne vyhovovala štruktúra seriálu - 3 diely po cca 95 minútach a časové rozvrstvenie príbehovej osnovy, čo umožnilo ľahšie splynutie s príbehom. Vďaka takto umne zvolenému časovému rozvrstveniu životy postáv plynuli omnoho reálnejšie a tak akosi prirodzenejšie. Čo sa týka hercov, jasne kraľujú Costner s Paxtonom, ale napr. ani taký Andrew Howard čoby záporák nebol zlý. Žiadna novinka - Costnerovi aj na staré kolená westerny ešte stále pasujú. Záverom len, skvelá práca pán režisér, klobúk dole! K seriálu sa ešte určite vrátim a počítam, že nielen raz.(25.11.2014)

• Tom Berenger

• - Kevin Costner kvůli tomuto projektu odmítnul roli v Tarantinově westernu Nespoutaný Django (2012). (Edgerton)

• - Anderson "Diabolský Anse" Hatfield mal 22 a Randall McCoy 30 rokov, keď sa začala vojna. Boli teda podstatne mladší, než ich predstavitelia, Kevin Costner a Bill Paxton. (KoRner)

• - Kevin Costner získal svoju prvú Emmy za postavu Anse Hatfielda v kategórii herec vo filme/miniseriáli. (Slavigrom)