Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

(více)

Recenze (237)

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Klaniam sa Kevinovi Reynoldsovi. Konflikt rodinných klanov Hatfieldovcov a McCoyovcov, pripomínajúci najviac partizánske boje, ktorý takmer zapríčinil druhú občiansku vojnu, bol spracovaný už niekoľko ráz, ale nikdy nebol zachytený natoľko verne a napínavo, a zároveň vynikajúco zahraný na všetkých frontách od hlavných po pre príbeh naprosto nepodstatné postavy. Najlepšie výkony podávajú jednoznačne Kevin Costner a Bill Paxton (ktorý mi pripomenul skvelého Toma Hardyho v Lawless). Oceňujem zvolenú formu trojdielnej minisérie, ktorá zvolenej téme dokonale sadla, rovnako ako rozloženie historických etáp dlhoročného konfliktu. Po pozretí tretieho dielu zvyšujem hodnotenie na pomyselných 6*, alebo 120% ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Pro mě absolutně neznámý ale překvapivě kvalitní TV miniseriál se skoro zapomenutými veterány Cosnterem a Paxtonem, kteří se vrací jako váleční hrdinové aby rozpoutali soukromou rodinnou válku, která se stane krvavým šílenstvím, ve kterém nemůže vyhrát ani jeden z nich. Slušná výprava, výborně napsané postavy a to vše -na TV produkci- překvapivě velice dobře zrežírované. Věřím tomu, že ve filmové velkoprodukci s takovou tříhodinovou délkou by se mohlo jednat o prakticky dokonalý snímek. Přesto povedené a poutavé po všech směrech. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

V druhé polovině 19. století spolu v pohraničí Kentucky a Západní Virginie hrály dvě rodiny vybíjenou tak náruživě, až se tím zapsaly do amerických dějin. Je s podivem, že při tehdejší rodové "rozmanitosti" v oné oblasti nebyla většina účastníků sporu mongoloidního vzhledu, věčně s prstem v nose a neschopná si byť i jen utřít prdel, ale třeba se jejich postižení projevilo v přemíře nenávisti a nedostatku racionálního uvažování. Každopádně kohosi moudrého napadlo oprášit historii a představit krvavé hrátky Hatfieldů a McCoyů prostřednictvím třídílného filmu, další moudří lidé si dali záležet na obsazení - zvláště šikula Kevin pojal roli ve velkém stylu a Tomu Berengerovi postava strýčka taky pásla jak famfulín do klína. Jestli mám nějaké námitky, pak se týkají scénáře (támhle jich mělo zařvat víc, tenhle to neměl přežít, onen zasloužil vykastrovat dvojicí cihel atd.) a ten napsal sám život, proto výhrady považuju za bezpředmětné. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale už jsem dlooooouuuuuuho ničemu neprdla plný počet, tak dám absolutorium a budu mít zas na rok - dva splněno:-). Ta pátá je čistě pro Tebe, Tančí s vlky! 90% ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Bezmála třicetiletá historie zlé krve mezi dvěma rody, která skrze neustále stupňované žabomyší války přerostla až v otevřený konflikt zbraní i právních kroků na hranicích Západní Virginie s Kentucky a div že neskončila druhou občanskou válkou... To vše v sympaticky atmosférou špinavé a zachmuřené televizní minisérii, která se mění v jeden velký herecký koncert hned několika starých pardálů (Berenger, Boothe, Paxton, Vibert) a především velký Costnerův comeback v jednom z nejlepších westernů posledních několika (desítek?) let. A to bezezbytku platí o každé ze tří epizod. Snad jen závěr té první nemusel být až tak "kapuletovsko-montekovský". ()

Indiana 

všechny recenze uživatele

Super western, občas se to trochu táhne, ale ve finále je to opravdu dobrý. Jsem rád, že Costner odmítnul roli v Djangovi, protože tohle mu podle mě sedlo mnohem víc a Bill Paxton taky klasicky skvělej a po dlouhý době mě zaujal i Tom Berenger. K tomu pěkný lokace, sem tam slušný přestřelky...jen sem si občas říkal, kolik maj sakra Costner s Paxtonem těch synů :D...nějak jim furt umírali a objevovali se místo nich noví mi prišlo :D. Ale jinak opravdu povedenej western. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (12)

  • Kevin Costner získal svoju prvú Emmy za postavu Anse Hatfielda v kategórii herec vo filme/miniseriáli. (Slavigrom)
  • V roce 2003 byla šedesáti potomky symbolicky podepsaná mírová dohoda mezi oběma rodinami. (cheyene)
  • Sally McCoy údajně zemřela v nemocnici pro duševně choré. Randall McCoy byl pohřben vedle své ženy. (cheyene)

Související novinky

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Pooperační komplikace nám dnes sebraly hereckého veterána Billa Paxtona. Mladší ročníky tohohle pána možná neznají, v 80. a 90. letech ho však nešlo přehlédnout. Kdo za to může? V první řadě James… (více)

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (více)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)

Reklama

Reklama