poster

Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

 • Česko

  Hatfieldové a McCoyové

 • USA

  Hatfields & McCoys

 • Slovensko

  Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 4 h 48 min (Minutáž: 88–102 min)

 • Morholt
  *****

  Kapuletové a Montekové na Divokym západě? Houby! Když už, tak Hatfieldové a McCoyové ve Veroně! Od Krajiny střelců snad první western, kterej stojí vyloženě za to a neni náhodou, že se tady opět objevuje Costner, kterej se pro tenhle žánr snad narodil. History Channel do toho pořádně šlápl a já už se třesu na jejich vikinskou ságu a na všechny další věci, který z týhle produkce vzejdou. Smrt McCoyům (nemůžu si pomoct :D)! 100%(19.7.2012)

 • PetrPan
  *****

  Strhující westernové drama o tom, kam až nás může zavést vlastní hrdost. Dva muži, zpočátku přátelé, rozjedou právě kvůli ní kolotoč vzájemné nenávisti a posadí na něj i své rodiny, přátele, sousedy a ten postupně nabere takových obrátek, že jej už nic nemůže zastavit... Krutý příběh dvou "hlupáků", kteří pro svůj jang obětují i své nejbližší. Nejprve pozvolná gradace děje eskaluje do téměř neuvěřitelných rozměrů a já to dal prakticky na jeden zátah, zvláštní pochvalu si zaslouží i finální střetnutí, které svou až groteskní realističností hravě strčí do kapsy třebas daleko epičtější westernové šarvátky podobného druhu.(14.8.2012)

 • verbal
  *****

  Po dloooooouhé době konečně výživný Zápaďak, kde jeden nemusí přemrštěnou stopáž otráveně sledovat, jak se pár geronto kravích hochů snaží bojovat a artritidou a hemoroidy, aby se pak mohli potýkat s udržením moči při Oscarové noci! PARÁDA! Hnusné, špinavé, strhující, excelentně natočené a Kevča v nejlepší formě Vyjetého Erpa jen dokazuje, že mu tahle poloha, když zrovna nehlídá nějakou popovou feťačku, sedne jako penis mezi půlky Eltona Johna. Chci aspoň čtyři řady po stotřiceti dílech!!!!(10.7.2012)

 • Kaluž
  *****

  Na hašteření Hatfieldovic a McCoyovic famílií bych se vydržel dívat hodiny. Takhle napínavou podívanou už jsme v TV dlouho neměli. V dobách, kdy zákon a pořádek byla sprostá slova a ze zbraní se střílelo i mimo školy a kina, se odehrává vyhrocený souboj dvou na život a na smrt znepřátelených rodin. Oba kohouti (Paxton a Costner) jsou ve svých rolích jako doma, jejich početné příbuzenstvo zde hraje první ligu, dějově to odsejpá jedna radost. Kdo by si pomyslel, že z něčeho, co se jmenuje History Channel, se vyloupne takový hardcore nářez. Jedinou výtku mám k hudebnímu doprovodu, je naprosto strašný. Holt, krutá doba. Chtěl bych to na blučku spojené do jednoho überfilmu (280 minut špinavé extáze!). Chrch, FLUS.(12.2.2013)

 • Chrustyn
  ****

  Pro mě absolutně neznámý ale překvapivě kvalitní TV miniseriál se skoro zapomenutými veterány Cosnterem a Paxtonem, kteří se vrací jako váleční hrdinové aby rozpoutali soukromou rodinnou válku, která se stane krvavým šílenstvím, ve kterém nemůže vyhrát ani jeden z nich. Slušná výprava, výborně napsané postavy a to vše -na TV produkci- překvapivě velice dobře zrežírované. Věřím tomu, že ve filmové velkoprodukci s takovou tříhodinovou délkou by se mohlo jednat o prakticky dokonalý snímek. Přesto povedené a poutavé po všech směrech.(26.2.2013)

 • - Johnse Hatfield byl po svém návratu z Oregonu odsouzen na doživotí, ale poté, co zachránil dozorce, mu byl trest odpuštěn. Ještě čtyřikrát se oženil a zemřel v roce 1922. (cheyene)

 • - Anderson "Diabolský Anse" Hatfield mal 22 a Randall McCoy 30 rokov, keď sa začala vojna. Boli teda podstatne mladší, než ich predstavitelia, Kevin Costner a Bill Paxton. (KoRner)

 • - O Hatfieldech a McCoyových nalezneme první filmovou zmínku již v roce 1923 od Bustera Keatona v jeho satirické komedii Frigo, oběť krevní msty (1923). (Nyck)