poster

Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

 • Česko

  Hatfieldové a McCoyové

 • USA

  Hatfields & McCoys

 • Slovensko

  Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

 • Faidra
  ***

  Dva erby, dvojí korouhev, však hlína pije jednu krev... Zdejší znepřátelené rody sice mají v erbu zkříženou winchesterovku s flaškou domácí kořalky, to ale na urputnosti boje, co začal jako názorová rozepře dvou chlapů a skončil bezmála jako volný sequel občanské války, nic nemění. Zákon je v tamních končinách a časech slabý až neexistující, případně úplatný, a pokud přebývá v místních kopcích Bůh, je to nelítostný Bůh starozákonní, vyžadující nové a nové krveprolití ve svém jménu. Naneštěstí se minisérie tak trochu zalekla sama sebe, takže nejde nadoraz, některé z postav mezi díly zřejmě utrpěly poškození mozku, jinak si chování takového Johnse nejde vysvětlit, a navzdory skvělé výpravě a přesvědčivým hercům, kteří působí dojmem, jako kdyby v rumunských - pardon, západovirginských - lesích a horách prznili ovce odjakživa, je to krapet nedomrlé a matné, takže mi ve výsledku bylo vcelku jedno, kterému z těch pobudů ve šlích skončila kulka mezi očima nebo kudla v choulostivějších místech. Tahle zabijačka z časů, kdy krvesmilné buranstvo ještě nemohlo masakrovat turisty, takže se trénovalo na sousedech, měla fakt na víc...(7.1.2013)

 • T2
  ****

  Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,347,419 //počet predaných kusov 254,304Tržby za predaj DVD v USA $12,344,820 //počet predaných kusov 618,730║ Vyhrotená dráma s dobrým obsadením, dobre vystihnutou dobou a nepeknými konfliktmi medzi dvoma rodinami, ku koncu 1dielu to začínalo naberať na grádoch, zatiaľ len priemer. /60%/ __2.diel omnoho šikovnejší a dravejší, karty sú rozdané a tak prichádza na postupné vyrovnávanie vzájomných dlhov /80%/ __3.diel uzatvára smutnú etapu dvoch znepriatelených rodín, kde príde čas na silné smutné scény /70%/(16.9.2012)

 • DaViD´82
  *****

  Bezmála třicetiletá historie zlé krve mezi dvěma rody, která skrze neustále stupňované žabomyší války přerostla až v otevřený konflikt zbraní i právních kroků na hranicích Západní Virginie s Kentucky a div že neskončila druhou občanskou válkou... To vše v sympaticky atmosférou špinavé a zachmuřené televizní minisérii, která se mění v jeden velký herecký koncert hned několika starých pardálů (Berenger, Boothe, Paxton, Vibert) a především velký Costnerův comeback v jednom z nejlepších westernů posledních několika (desítek?) let. A to bezezbytku platí o každé ze tří epizod. Snad jen závěr té první nemusel být až tak "kapuletovsko-montekovský".(12.8.2012)

 • Davies182
  ****

  O Reynoldosi se klidně už teď může mluvit jako o režisérovi, který se umí s historií popasovat jako málokdo. Kdykoliv tenhle šikovný pán otevře filmovou učebnici dějepisu (klidně i fiktivní - zdravíme Robina), je prostě na co koukat. Má to grády, štáb se nezahazuje se zbytečným patosem a celé to provází nepopsatelná atmosféra. Na těchle pět hodin s Costnerem budu vzpomínat snad ještě déle, než na jeho legendární trsání s vlky. A pak že nic takového jako epic western neexistuje.(9.12.2012)

 • Boogeyman
  *****

  Výborně napsané postavy, nikdo není vyloženě zlý ani vyloženě blbý, postupně bující nenávist mezi dvěma rodinama je z obou stran naprosto pochopitelná. Zahráno na jedničku, Kosťa je v sedle jako na koni. Snad jen ti komparzisti, kteří těží dřevo tak, že si stoupnou k větvičce a začnou jí lámat, to trošku kazí.(16.3.2013)

 • Ronan Vibert

 • - Sally McCoy údajně zemřela v nemocnici pro duševně choré. Randall McCoy byl pohřben vedle své ženy. (cheyene)

 • - Wall Hatfield se nedožil odvolání, zemřel ve vězení v roce 1889, pár měsíců po rozsudku. (cheyene)

 • - Minisérie se nenatáčela v Americe, kde by bylo filmování příliš nákladné, ale v Rumunsku. Přesun štábu se vyplatil i přes nákladné cestování. (Scar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace