Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Výživná westernová minisérie s parádními, bohužel už trochu zapomenutými herci. Bylo fajn zase jednou vidět Billa Paxtona, Kevina Costnera a exkluzivního Toma Berengera v pořádných rolích, které si všichni zmínění jak se patří vychutnali. Skvělá je ambivalentnost všech postav, z nichž je ke konci už opravdu těžké někomu fandit, Jonze a Roseanne se svou Romeo+Juliet linkou do celého chlapského příběhu vnášejí osvěžující romantičtější emoce. Jen škoda, že to celé kvalitativně negraduje, osobně mě nejvíc dostal už první díl, další dva si držely vysokou kvalitu, ale jely v jasně stanovené linii bez nějakých větších překvapení. I tak ale skvělá záležitost hodná doporučení.(15.2.2015)

Super western, občas se to trochu táhne, ale ve finále je to opravdu dobrý. Jsem rád, že Costner odmítnul roli v Djangovi, protože tohle mu podle mě sedlo mnohem víc a Bill Paxton taky klasicky skvělej a po dlouhý době mě zaujal i Tom Berenger. K tomu pěkný lokace, sem tam slušný přestřelky...jen sem si občas říkal, kolik maj sakra Costner s Paxtonem těch synů :D...nějak jim furt umírali a objevovali se místo nich noví mi prišlo :D. Ale jinak opravdu povedenej western.(18.8.2013)

Řekla bych to asi takhle- typický příklad toho, když ješitni a paličatí chlapi vlastní střelné zbraně a šerif je na nic....skvělá minisérie s ještě skvělejším Costnerem, který, i když trochu zestárnul, vůbec nevypadá špatně. A tak jsem za dva večery tyhle tři díly plné nenávisti, zloby, tragédií ale i lásky na pozadí nelehkého života v Kentucky doslova shltala a můžu každému doporučit a k plnému počtu hvězd mi chyběla jen vétší vizuelní barevnost obrazu.(12.10.2012)

Tak toto patrí k tomu najlepšiemu, čo som kedy videl.Vynikajúci dej, napätie, atmosféra, hudba..všetko super.Empatický človek určite bude pri tom prežívať zaujímavé pocity, a zaručene sa vám vryje do vás tento film na veky vekov.A dojalo ma, ked som sa nakoniec dozvedel, že sa to stalo podľa skutočných udalostí..chcel by som ešte podakovať tým vynikajúcim titulkárom, ktorí ich pedantne spravili.Keby niekto vedel o niečom podobnom ako toto, nech mi dá vedieť...idem asi ešte pacnúť do postele a rozmýšľať o Hatfieldov a McCojotovcoch..(7.10.2012)

Po dloooooouhé době konečně výživný Zápaďak, kde jeden nemusí přemrštěnou stopáž otráveně sledovat, jak se pár geronto kravích hochů snaží bojovat a artritidou a hemoroidy, aby se pak mohli potýkat s udržením moči při Oscarové noci! PARÁDA! Hnusné, špinavé, strhující, excelentně natočené a Kevča v nejlepší formě Vyjetého Erpa jen dokazuje, že mu tahle poloha, když zrovna nehlídá nějakou popovou feťačku, sedne jako penis mezi půlky Eltona Johna. Chci aspoň čtyři řady po stotřiceti dílech!!!!(10.7.2012)

• - Kevin Costner kvůli tomuto projektu odmítnul roli v Tarantinově westernu Nespoutaný Django (2012). (Edgerton)

• - Anderson "Diabolský Anse" Hatfield mal 22 a Randall McCoy 30 rokov, keď sa začala vojna. Boli teda podstatne mladší, než ich predstavitelia, Kevin Costner a Bill Paxton. (KoRner)

• - Cap Hatfield se stal právníkem a vykonával funkci zástupce šerifa. (cheyene)