poster

Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

 • Česko

  Hatfieldové a McCoyové

 • USA

  Hatfields & McCoys

 • Slovensko

  Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

 • Wheelcrusher
  *****

  Pro špičkový westerny mám slabost obří a už jen úhlavní Costner-Paxton-Berenger trio slibuje přesně takovou nabušenou podívanou, jak to zní tyjo! Úchvatnej historickej epos o jedný situaci, ve který spíš momentálně zavostalej klučina má při svym dětinskym pohledu na svět víc rozumu v palici, jak dvě tlupy těch "normálních" lidí, zaslepenejch nevraživostí a odhodláním zabíjet/umírat za pokrevní touhy jiných, páč nějaká individualita se nepřipouští... asiže tenkrát neměli televizi s internetem, ale spíš se divim, že to ještě dneska nejni o dost horší:) Každopádně dovoluju si soudit jen filmový zpracování, kde to vtěsnání tří dekád do tříseti minut přecijen musí působit daleko drastičtějc, jak se jim mohlo jevit tenkrát...(23.8.2012)

 • Boogeyman
  *****

  Výborně napsané postavy, nikdo není vyloženě zlý ani vyloženě blbý, postupně bující nenávist mezi dvěma rodinama je z obou stran naprosto pochopitelná. Zahráno na jedničku, Kosťa je v sedle jako na koni. Snad jen ti komparzisti, kteří těží dřevo tak, že si stoupnou k větvičce a začnou jí lámat, to trošku kazí.(16.3.2013)

 • gogo76
  *****

  V prvom rade ďakujem za tip užívateľovi TominoLa. Film má skutočne dobré obsadenie, poteší hlavne neprávom prachom zapadnutý, slizký Tom Berenger. Znepriatelené rodiny sa dostávajú do sporu postupne, no časom to graduje, až to vyústi do skutočne bezhlavého vraždenia. Tu nie je miesto pre nejaké sympatie pre jednu alebo druhú stranu, pretože blbosti a nepremyslené kroky podnikajú obidve strany. Ak sa aj stalo, že ste fandili jednej strane, uprostred filmu už budete pochybovať a v závere si poviete, kurva kam to až zašlo...Rodinám sa to síce spod kontroly vymklo, no režisér to mal pevne pod kontrolou a spolu s Costnerom, ktorý je po veľmi dlhej dobe konečne v niečom kvalitnom, vytvorili skutočne poctivý western. Videné na AXN s množstvom reklám, takže dosť to kazilo dojem, ale na dvd či blueray to musí stáť za to. Ako seriál si to plný počet zaslúži. Od westernového fandu určite. 100%.(3.1.2013)

 • Zeck
  *****

  History Channel se osmělil a po těch jeho současných "historických" nedokumentech, které vysloveně serou historii do huby, zabrousil poprvé v historii do žánru "film". Výsledek je překvapivě skvělý! Pokud mám srovnávat s jediným současným westernovým seriálem Hell on Wheels, pak tento "easternový" seriál pojednávající o Kapuletech a Montecích v kloboucích jasně vítězí na plné čáře. Costner je kovboj a nikdy mu žádné role neseděly lépe, takže pokud se objeví v seriálu pojednávajícím o 19. století v USA, výsledek vždy musí dopadnout skvěle. Po prvním díle (100 minutový nášup) jsem nadšen, zápletky jsou prozatím chytlavé, napětí graduje, postavy mě baví, seriál vypadá realisticky, takže doufám, že pozítří až seriál dokoukám, sem nebudu muset jít přepsat celkové hodnocení. 95%(8.7.2012)

 • Madsbender
  *****

  Klaniam sa Kevinovi Reynoldsovi. Konflikt rodinných klanov Hatfieldovcov a McCoyovcov, pripomínajúci najviac partizánske boje, ktorý takmer zapríčinil druhú občiansku vojnu, bol spracovaný už niekoľko ráz, ale nikdy nebol zachytený natoľko verne a napínavo, a zároveň vynikajúco zahraný na všetkých frontách od hlavných po pre príbeh naprosto nepodstatné postavy. Najlepšie výkony podávajú jednoznačne Kevin Costner a Bill Paxton (ktorý mi pripomenul skvelého Toma Hardyho v Lawless). Oceňujem zvolenú formu trojdielnej minisérie, ktorá zvolenej téme dokonale sadla, rovnako ako rozloženie historických etáp dlhoročného konfliktu. Po pozretí tretieho dielu zvyšujem hodnotenie na pomyselných 6*, alebo 120%(16.3.2013)

 • Tom Berenger

 • - V roce 2003 byla šedesáti potomky symbolicky podepsaná mírová dohoda mezi oběma rodinami. (cheyene)

 • - Kevin Costner získal svoju prvú Emmy za postavu Anse Hatfielda v kategórii herec vo filme/miniseriáli. (Slavigrom)

 • - Na pohřeb Anse Hatfielda, jenž zemřel v roce 1921 ve spánku, přišlo více než 5 000 lidí. Socha Anse Hatfielda označuje jeho hrob, v němž odpočívá se svou ženou. (cheyene)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace