Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Kvalitná westernovka, ktorý tu už dávno nebola. Aj keď v podobe seriálu. Kevinovci vo svojej tretej spolupráci zas idú do toho naplno a tento krát si vybrali fakt dobrú tému. Príbeh je nie len akčný, ale predovšetkým veľmi zaujímavý. Dobová atmosféra tu zaručene je, akcie fungujú presne tak ako majú, nechýba napätie, dokonalý casting a to všetko uzatvára perfektná hudba Johna Debneyho. 85% - 4*(24.6.2013)

V druhé polovině 19. století spolu v pohraničí Kentucky a Západní Virginie hrály dvě rodiny vybíjenou tak náruživě, až se tím zapsaly do amerických dějin. Je s podivem, že při tehdejší rodové "rozmanitosti" v oné oblasti nebyla většina účastníků sporu mongoloidního vzhledu, věčně s prstem v nose a neschopná si byť i jen utřít prdel, ale třeba se jejich postižení projevilo v přemíře nenávisti a nedostatku racionálního uvažování. Každopádně kohosi moudrého napadlo oprášit historii a představit krvavé hrátky Hatfieldů a McCoyů prostřednictvím třídílného filmu, další moudří lidé si dali záležet na obsazení - zvláště šikula Kevin pojal roli ve velkém stylu a Tomu Berengerovi postava strýčka taky pásla jak famfulín do klína. Jestli mám nějaké námitky, pak se týkají scénáře (támhle jich mělo zařvat víc, tenhle to neměl přežít, onen zasloužil vykastrovat dvojicí cihel atd.) a ten napsal sám život, proto výhrady považuju za bezpředmětné. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale už jsem dlooooouuuuuuho ničemu neprdla plný počet, tak dám absolutorium a budu mít zas na rok - dva splněno:-). Ta pátá je čistě pro Tebe, Tančí s vlky! 90%(19.11.2012)

Herci skvelí, niektoré scény slušne napínavé. Seriál však spracováva "len" tradičné westernové témy a k záveru tak trochu vyšumí do stratena. Práve v (ne)finále bol zaujímavý moment využitia politiky, ale tento motív z ničoho nič zmizne. Tvorcovia sa možno snažili držať skutočných udalostí, ale seriálu to trochu uškodilo. Stále však ide o solídne odvedenú robotu, kde režisér dokázal dobre podať nevyhnutnosť zla i nutnosť tragédie...(30.6.2014)

Tak toto patrí k tomu najlepšiemu, čo som kedy videl.Vynikajúci dej, napätie, atmosféra, hudba..všetko super.Empatický človek určite bude pri tom prežívať zaujímavé pocity, a zaručene sa vám vryje do vás tento film na veky vekov.A dojalo ma, ked som sa nakoniec dozvedel, že sa to stalo podľa skutočných udalostí..chcel by som ešte podakovať tým vynikajúcim titulkárom, ktorí ich pedantne spravili.Keby niekto vedel o niečom podobnom ako toto, nech mi dá vedieť...idem asi ešte pacnúť do postele a rozmýšľať o Hatfieldov a McCojotovcoch..(7.10.2012)

Bezmála třicetiletá historie zlé krve mezi dvěma rody, která skrze neustále stupňované žabomyší války přerostla až v otevřený konflikt zbraní i právních kroků na hranicích Západní Virginie s Kentucky a div že neskončila druhou občanskou válkou... To vše v sympaticky atmosférou špinavé a zachmuřené televizní minisérii, která se mění v jeden velký herecký koncert hned několika starých pardálů (Berenger, Boothe, Paxton, Vibert) a především velký Costnerův comeback v jednom z nejlepších westernů posledních několika (desítek?) let. A to bezezbytku platí o každé ze tří epizod. Snad jen závěr té první nemusel být až tak "kapuletovsko-montekovský".(12.8.2012)

• - Kevin Costner kvůli tomuto projektu odmítnul roli v Tarantinově westernu Nespoutaný Django (2012). (Edgerton)

• - Anderson "Diabolský Anse" Hatfield mal 22 a Randall McCoy 30 rokov, keď sa začala vojna. Boli teda podstatne mladší, než ich predstavitelia, Kevin Costner a Bill Paxton. (KoRner)

• - Spoiler: Bill Paxton sa priznal, že sa pred scénou Randallovej smrti posilnil vínom, pretože bol nervózny zo svojho zapálenia ohňom. (KoRner)