Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

(více)

Recenze (236)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Nenávist plodí zase jen nenávist. 1) Film lze vnímat prostě jako zajímavý western. Pak ocením vymazlené detaily a pocit autentičnosti, který nezkazí ani fakt, že tento televizní projekt natáčeli v Rumunsku. I am prepared to fulfill my obligations as your wife. I only ask you spill your seed outside of me. I can't bear another birth._____ 2) Film lze brát i jako exkurz do nepříliš známé části americké historie. Pak oceníme jeho akurátnost a věrnost. _____ 3) Nejdůležitější však je poselství, které nám film přináší. Nenávist plodí zase jenom nenávist. Odplata a pomsta nikdy nic dobrého nepřinášejí. Never forgive. Never forget. Zaslepenost všech aktérů, zločinci na obou stranách - to vše připomíná například současný arabsko-izraelský konflikt nebo klasický příběh Romea a Julie._____ 4) Není žádná spravedlnost, pomsta, odplata. Jedinou možnou odpovědí je bezpodmínečná láska. Proto se novozákonní poselství rozšířilo po světě. No...taky by to šlo vyřešit božskou potopou a pak snad začít znovu._____ 5) Výstižný koment: zurivymlok***. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Klaniam sa Kevinovi Reynoldsovi. Konflikt rodinných klanov Hatfieldovcov a McCoyovcov, pripomínajúci najviac partizánske boje, ktorý takmer zapríčinil druhú občiansku vojnu, bol spracovaný už niekoľko ráz, ale nikdy nebol zachytený natoľko verne a napínavo, a zároveň vynikajúco zahraný na všetkých frontách od hlavných po pre príbeh naprosto nepodstatné postavy. Najlepšie výkony podávajú jednoznačne Kevin Costner a Bill Paxton (ktorý mi pripomenul skvelého Toma Hardyho v Lawless). Oceňujem zvolenú formu trojdielnej minisérie, ktorá zvolenej téme dokonale sadla, rovnako ako rozloženie historických etáp dlhoročného konfliktu. Po pozretí tretieho dielu zvyšujem hodnotenie na pomyselných 6*, alebo 120% ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Vynikajúce. Celý seriál ťahá geniálny Kevin Costner, ktorý ako zarastený pištoľník a hlava rodiny vyzerá neskutočne vierohodne. Páči sa mi, že po dlhšej dobe vznikol western, ktorý sa svojimi kostýmami a lokáciami vydarene približuje slávnym spaghetti-westernom z 60. a 70.rokov. Hudba je precízna. Výprava je záživná, stále sa niečo deje a tak tá hodina a pol u každej epizódy utečie pomerne rýchlo. Jediná vec, čo mi trochu vadila je zvláštny strih, ktorý mi príde ako zo starej školy. A hlavne zo začiatku má divák strašný problém rozoznať jednotlivé tváre a určiť, kto do akého rodu patrí. Naozaj skvelá miniséria, to že je to podľa skutočných udalostí zaujme, osobne mám rád, keď na záver dajú vedieť, ako dané osoby dožili svoj život. ()

aluna 

všechny recenze uživatele

Žabomyší války - nikdo už neví, kdo a proč je začal, stupňovaný násilí, který ve věčný odplatě plodí zas násilí, jenž se postupem let obrací nejen na nepřátele, ale i na milované milovaných a posléze se zášť ve jménu cti, pomsty a zrady palčivě dotkne i členů vlastní strany barikády. Nepřikrášlený drama bezmála třicetiletých potyček Monteků a Kapuletů, kde ryba zrovna nehnije od hlavy, ale taťuldové vytrvale a sebevražedně hrdě zaštiťují ostatní případný debily v příbuzenstvu. "War was a goddamn waste, I don't intend to waste the peace." Tak to ti, Šumanitatankaoupačí, vyšlo... ()

Makky 

všechny recenze uživatele

Aj šenkové žabomyšie spory môžu dosiahnuť rozmerov takmer občianskej vojny. Pohľad na takmer 30-ročné rozbroje medzi dvomi rodmi až vyráža dych. Tvrdohlavosť a neústupky dvoch chlapov zapríčinia poľutovania hodný osud niekoľkých generácií. O to viac ma to zasiahlo pri zistení, že ide o skutočný príbeh. Kosťa hoci netancuje s vlkmi, kôň a puška mu zostali a herecky koncertuje o sto šesť. Casting všetkých zúčastnených bol viac ako podarený a celá miniséria (s výnimkou prostrednej časti úvodného dielu) zaručuje nadupanú jazdu plnú špiny, pušiek, vrážd a hlúpych obviňovaní. "Ak sa vôbec niekedy dvaja muži navzájom nepochopili, boli sme to my.“ ()

Galerie (83)

Zajímavosti (13)

  • Wall Hatfield se nedožil odvolání, zemřel ve vězení v roce 1889, pár měsíců po rozsudku. (cheyene)
  • Johnse Hatfield byl po svém návratu z Oregonu odsouzen na doživotí, ale poté, co zachránil dozorce, mu byl trest odpuštěn. Ještě čtyřikrát se oženil a zemřel v roce 1922. (cheyene)
  • V roce 2003 byla šedesáti potomky symbolicky podepsaná mírová dohoda mezi oběma rodinami. (cheyene)

Související novinky

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Pooperační komplikace nám dnes sebraly hereckého veterána Billa Paxtona. Mladší ročníky tohohle pána možná neznají, v 80. a 90. letech ho však nešlo přehlédnout. Kdo za to může? V první řadě James… (více)

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (více)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)

Reklama

Reklama