Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Perfektná výprava, dokonalí herci, každý jeden z nich v jednej zo svojich najlepších rolí, poniektorí (Kevin Costner, Jena Malone) tej úplne najlepšej. Takže sa na to dobre pozerá. Chýba tomu však akýkoľvek (historický, spoločenský, psychologický) presah. Preto nech sú jednotlivé hlavné charaktery akokoľvek príťažlivo stvárnené, dojem z nich (a vlastne celej tejto minisérie) pomerne rýchlo vyprchá. Pohádajú sa, pobijú, povraždia. Nič viac, nič menej. Akoby Reynolds, ktorý naviac nie je žiaden vizionár, točil podľa hesla v encyklopédii, nie scenára.(4.9.2017)

Velmi zdařilý příběh z dob, kdy právo a spravedlnost bylo v plenkách a smrt se trestala smrtí. Příběh znesvářených rodinných klanů ze sousedních států, které si oplácejí své spory. A můj jediný problém s tímto dlouhým čtyřapůlhodinovým filmem, (že mu dávám "jen" 4 hvězdy) je, že to je více-méně jen o jednom: oko za oko, zub za zub... ale výborně koukatelné...(8.12.2014)

Neuvěřitelně povedená sága o rodové nenávisti kopírující skutečné události amerických dějin. Překvapuje hned v několika směrech - jednak tím že i dnes jde natočit špičkové westernové drama, jednak tím, co se všechno ještě mohlo odehrávat ve Spojených státech v dobách, kdy všude jinde již existoval civlizovaný svět, a pak i tím, jak si sami Američané tak vysazení na své zbraně a svépomoc dovedou připustit, že tam, kde není právo nikdy nenastane ani spravedlnost. Všemu ohromně napomáhají herecké výkony, zvlášť Kevin Costner je dokonalý.(24.2.2013)

Po prvním díle mi z koutku úst odkapávala slina. Nějak jsem nestihl zavřít hubu... a čuměl!! Je to špinavý, hrubý, s ničím se to příliš nemaže a má to pořád spád. Romantika musí bejt, vem to čert... ale to všechno kolem, to je prostě nářez!! Po dílu druhym s klidem hodnotim (romantika utnutá, jak už to asi chodí, a především chodilo), tohle už nejde posrat!! Costner po dlouhých letech zas tančí s vlky, jen teď setsakra míň idylicky! On na ten divokej západ prostě patří!! --- A taky to celý potvrzuje mou válečnickou teorii, která říká, že vždy, a bezvýhradně pokaždé si alespoň jeden ze soupeřících teamů sjíždí Boha.(10.7.2012)

Řekla bych to asi takhle- typický příklad toho, když ješitni a paličatí chlapi vlastní střelné zbraně a šerif je na nic....skvělá minisérie s ještě skvělejším Costnerem, který, i když trochu zestárnul, vůbec nevypadá špatně. A tak jsem za dva večery tyhle tři díly plné nenávisti, zloby, tragédií ale i lásky na pozadí nelehkého života v Kentucky doslova shltala a můžu každému doporučit a k plnému počtu hvězd mi chyběla jen vétší vizuelní barevnost obrazu.(12.10.2012)

• Bill Paxton

• - Johnse Hatfield byl po svém návratu z Oregonu odsouzen na doživotí, ale poté, co zachránil dozorce, mu byl trest odpuštěn. Ještě čtyřikrát se oženil a zemřel v roce 1922. (cheyene)

• - Spoiler: Bill Paxton sa priznal, že sa pred scénou Randallovej smrti posilnil vínom, pretože bol nervózny zo svojho zapálenia ohňom. (KoRner)

• - Sally McCoy údajně zemřela v nemocnici pro duševně choré. Randall McCoy byl pohřben vedle své ženy. (cheyene)