Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

1. díl Po prvním díle, kterej mě zmohl jako dva celovečeráky, můžu s jistotou říct, že napínavější a líp napsanou "mini-sérii" jsem neviděl od Spartacus: Blood and Sand. Nestává se často, abych neměl absolutně nic, co bych vytknul. Ačkoliv se mnou první díl lomcoval mezi čtyřma a plnou palbou, konec mě jen utvrdil v tom, jak výborná záležitost tohle je a postavil laťku nejvýš, jak snad jen mohl. Postavám nemám absolutně co vytknout, každej to tam hraje, vypadá, chová se a mluví přesně tak, jak má, až mi z tý hovorový americký angličtiny chvilkama pěkně hrabalo, zatraceně! Příběh je vynikající. Jestli se ovšem autoři drží přesně historický předlohy, to nedokážu posoudit, ale vsadím se, že se nanejvýš snažili. A kdo kdy řekl, že Costner, nebo Paxton už nemají co hrát, ať se jde sám zahrabat, protože tohle je kulervoucí. 2. díl Druhej díl mě ještě víc utvrdil v tom, že tahle série si s nikým, ani s ničím nebere servítky. Díky tomu, že už nás nemusí seznamovat s konkrétníma postavama, je tady prostor na příběh, kterej je vážně drsnej, napínavej a odkapává z toho pořádnej kus poctivý filmařiny. V jednom díle se toho stalo tolik, jako za 3 megafilmy v bedně a navíc připravil na monstrózní vyvrcholení. Paráda a opět plnej počet. 3. díl Grandfinále se konalo, a jaký... Skončilo to přesně v okamžiku, kdy historie už nemá tolik napínavý události, který by do seriálu nabídla. A tak seriál skončil přesně tím, čím měl. Úžasný je, jak se na postavách, který vás provází celým seriálem podepisuje stáří, duševní stav, nemoc, i cokoliv jiného. Prostě vypadají přesně tak, jak v ten okamžik mají, a to je vážně pecka. V závěrečném díle samozřejmě nechybí spousta emočně vypjatých scén, kdy minimálně při jedné z nich bude do breku nejednomu divákovi. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělý herce, jichž většinu jsem tady viděl poprvé a nebo si právě tady uvědomil, jak dobře umějí hrát. Natočit něco tak úžasnýho se povede fakt jednou za čas, a tak chci poděkovat tvůrcům za kvalitně strávený čas, sledováním tohohle seriálu. I vám, kteří jste si stáhli moje titulky. Na závěr: Jeden z nejlepších westernových počinů současnosti.(17.6.2012)

Westernová soap opera, která resuscitovala kariéru Kevina Costnera. Naprosto zaslouženě. Jinak je to určitě hodně přibarvené a "přifilmované", ale jinak dramaturgicky pevně uchopené a režijné zvládnuté. A i díky tomu, že od nejtvrdšího sporu rodin uběhlo hodně krve, i zajímavě nečernobílé a komplexní. Alespoň většinou. První díl je rozvláčnější zejména kvůli tomu, že musí na scénu postupně uvést velké množství postav ve větším časovém měřítku než zbylé dva, z nichž se navíc většina nedožije konce série. Druhé dva díly už jsou v podstatě "jen" kvalitní westernovou survival vyvražďovačkou v shakespearovském stylu. Kvalitní minisérie.(31.1.2014)

Tak toto patrí k tomu najlepšiemu, čo som kedy videl.Vynikajúci dej, napätie, atmosféra, hudba..všetko super.Empatický človek určite bude pri tom prežívať zaujímavé pocity, a zaručene sa vám vryje do vás tento film na veky vekov.A dojalo ma, ked som sa nakoniec dozvedel, že sa to stalo podľa skutočných udalostí..chcel by som ešte podakovať tým vynikajúcim titulkárom, ktorí ich pedantne spravili.Keby niekto vedel o niečom podobnom ako toto, nech mi dá vedieť...idem asi ešte pacnúť do postele a rozmýšľať o Hatfieldov a McCojotovcoch..(7.10.2012)

--- PRVNÍ EPIZODA --- Tradiční tématika dvou znesvářených rodin, skvěle na natočená, solidně zahraná. Western se sice neřadí mezi žánr, který bych vyhledával, ale přesto mě dokáže zaujmout (protože se rozhodně jedná o velmi zajímavou etapu dějin), leč musí mít reálnější pojetí než klasické kovbojky z 60. let. A to Hatfields & McCoys splňují. Líbí se mi kontrast drsné doby, brutálních soubojů na život a na smrt a všudypřítomné špíny a bláta s typickou čistou shakespearovskou láskou mezi dvěma mladými lidmi, kterých se nesváry obou rodin nepříjemně dotýkají. První díl hodnotím čtyřmi z pěti s tím, že zatím se jedná spíše o rozjezd a důkladné uvedení do děje a očekávám, že druhý díl v tempu naváže na ten předchozí. --- DRUHÁ EPIZODA --- V druhém díle pořádně přitvrzuje, konflikt mezi rodinami se konečně začíná hrotit, každý druhý se projeví jako proradný vrahoun a vše se pomalu bortí, jako domeček z karet. Potěšily mě i náznaky humoru typického pro westernový žánr. Jsem zvědav, jak to dopadne, protože tohle dobře prostě skončit nemůže... 4,5/5 --- TŘETÍ EPIZODA --- Je až neuvěřitelné, jak malá potyčka mezi dvěma rody dokáže přerůst v pomalu až občanskou válku. Třetí díl je spíše takové dlouhé a dojemné rozloučení se se všemi postavami. Hatfields & McCoys je skvěle zahraný náhled do historie - místy trochu utahaný, místy má naopak slušné tempo, ale po celou dobu rozhodně nenudí a skvěle graduje až do konce. 4/5(19.2.2013)

Myslel jsem si, že miniseriál v rouše Divokého západu bude vylíčen v idealizovaných barvách. Inu, jak jde čas, mrtvých pomalu přibývá, bylo to mrazivě podmanivé. Není to žádná idylka, ale pohled na odvrácenou stranu romantiky americké historie. Chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal, ale s přibývajícími minutami to bylo čím dál tím lepší. Čekal jsem, s čím Kevin Costner přijde. Sice nevstoupil do téže řeky jako ve filmu Tanec s vlky, nicméně jeho postava je nepochybně jedna z jeho velkých rolí, jež je uvěřitelná. Ostatně musím se zmínit, že Tom Berenger se prezentuje také s plnou parádou, roli drsňáka věrohodně zvládá. Ať už na to pohlížím jako na historii, tak je to dosti netypický western. Při celkovém dojmu opravdu něco víc, než jenom masakrující příběh.(13.6.2016)

• Bill Paxton

• - Johnse Hatfield byl po svém návratu z Oregonu odsouzen na doživotí, ale poté, co zachránil dozorce, mu byl trest odpuštěn. Ještě čtyřikrát se oženil a zemřel v roce 1922. (cheyene)

• - Minisérie se nenatáčela v Americe, kde by bylo filmování příliš nákladné, ale v Rumunsku. Přesun štábu se vyplatil i přes nákladné cestování. (Scar)

• - Spoiler: Bill Paxton sa priznal, že sa pred scénou Randallovej smrti posilnil vínom, pretože bol nervózny zo svojho zapálenia ohňom. (KoRner)