Paragrafy na kolech

Československo, (1984–1989), 5 h 9 min (Minutáž: 27–42 min)

Epizody(9)

Cyklus soudniček, které mají společné téma – automobil. (Česká televize)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (10)

Paragrafy na kolech (1984)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto zhruba trištvrte hodinových príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal skúsený filmár Milan Rúžička. Seriál je zložený z epizód: 1. Susedia, 2. Kamaráti, 3. Stopárka, 4. Črepy pre šťastie, 5. Smoliar, 6. Fígeľ, 7. Vráta, 8. Deti k pohľadaniu, 9. Šampáňo. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní niekoľkých častí z tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. Ale tak trochu som aj rád, že som natrafil na tento dnes už prakticky zabudnutý tv seriál. ** ()

Sousedé (1984) (E01)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. Úvodná, v poradí prvá epizóda nesie názov "Susedia". Televíznu premiéru mala osemnásteho mája roku 1985. Je to príbeh o spore medzi dvoma rodinami. Ich konflikt sa začal predajom ojazdeného vozidla Škoda 100. Tento kšeft značne naštrbí ich susedské vzťahy. Vygraduje to až do takej miery, že to celé skončí na súde. Vorlovci versus Šmudlovci. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

Kamarádi (1985) (E02)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. V poradí druhá epizóda nesie názov "Kamaráti". Televíznu premiéru mala dvadsiateho druhého marca roku 1986. Je to príbeh o dvoch kamarátoch. Alois Tintítko dôjde v krčme k úrazu. Václav Lamželezo sa rozhodne, že ho odvezie do nemocnice. Policajná hliadka však zistí, že Lamželezo viedol vozidlo pod vplyvom alkoholu. Celé sa to dostane až pred súd. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

Stopařka (1985) (E03)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. V poradí tretia epizóda nesie názov "Stopárka". Mladá slečna Vladimíra Vypečená si rada užíva život. Po jednom veselom večeri strávenom v seníku zistí, že je tehotná. Otcom je vojak, s ktorým sa stretla iba raz. Vôbec nič o ňom nevie. Rodičia ju však nútia do toho, aby sa ešte pred pôrodom vydala. Narýchlo sa jej podarí zbaliť fešného Taliana. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

Střepy pro štěstí (1986) (E04)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. V poradí štvrtá epizóda nesie názov "Črepy pre šťastie". Herec Jiří Císler si v nej zahral prefíkaného špekulanta Arnošta, ktorý sa rozhodne zarobiť na poistných podvodoch. Pri dopravných nehodách nahlasuje poisťovni, že došlo k poškodeniu drahých predmetov, ktorý boli v aute. Celé sa mu to samozrejme poriadne skomplikuje. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

Smolař (1986) (E05)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. V poradí piata epizóda nesie názov "Smoliar". Televíznu premiéru mala štvrtého augusta roku 1987. Je to príbeh o námorníkovi Zdeňkovi Pondělíčkovi, ktorému počas návštevy plavárne niekto ukradol nové tuzexové auto. Bude musieť podstúpiť mnoho úskalí, pokiaľ sa mu podarí získať naspäť svojho zeleného Renaulta. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

Fígl (1988) (E06)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. V poradí šiesta epizóda nesie názov "Fígeľ". Herec Jiří Cízler si v nej zahral špekulanta, ktorý chce prostredníctvom vypočítavej svadby doviesť na územie Československej socialistickej republiky luxusné zahraničné auto bez zaplatenia dane a cla. Má to byť akože svadobný dar. Jeho pôvodný rafinovaný plán však nie celkom výjde a všetko sa to poriadne skomplikuje. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

Vrata (1988) (E07)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. V poradí siedma epizóda nesie názov "Vráta". Televíznu premiéru mala dvadsiateho deviateho marca roku 1989. Je to príbeh o škodovej udalosti, ktorá vznikla po náraze auta do starej drevenej domovej brány. Majiteľ zničenej brány Číča Loudil a jeho manželka Evženia trvajú na tom, aby im vinníci nehody vráta opravili. Vo svojej špecifickej dobe doznievajuceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

Děti k pohledání (1989) (E08)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. V poradí ôsma epizóda nesie názov "Deti k pohľadaniu". Televíznu premiéru mala dvanásteho februára roku 1990. Je to príbeh o starom pánovi Vojtovi Neškudlovi, ktorý má problémový vzťah so svojimi dospelými deťmi, ktorým už odkázal celý svoj majetok. Túto životnú situáciu mu pomôže vyriešiť jeho kamarát Tonda Zelený a advokát Emil Kulovaný. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

Šampáňo (1989) (E09)

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. Záverečná, v poradí deviata epizóda nesie názov "Šampáňo". Televíznu premiéru mala dvadsiateho druhého decembra roku 1989. Je to príbeh o šoférovi Jiřím Zahálkovi, ktorý bol prichytený príslušníkmi verejnej bezpečnosti, keď v noci šoféroval pod vplyvom alkoholu. Išiel z domu svojej milenky. Prišiel o vodičský preukaz. Poprosí o pomoc advokáta Emila Kulovaného. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()