Marie odmítne sňatek s hrabětem a ten se jí pomstí. Nechá ji obvinit ze smilstva. Marie je odsouzena k bičování na pranýři a vypovězena z města. Je ale rozhodnuta svou čest vybojovat zpátky... Připravili ji úplně o všechno, proto s nimi nebude mít slitování. Nástrojem její pomsty se stane ... její krásné tělo! Kostnice, píše se rok 1414: Bezstarostný a šťastný život krásné Marie Schärerové se změní v peklo ve chvíli, kdy se ji až příliš ambiciózní otec Mathis, zaslepený vidinou možného společenského vzestupu, rozhodne provdat proti její vůli za neduživého Rupperta, nemanželského syna hraběte Heinricha von Keilburg! Marie totiž miluje svého přítele z dětských dob ... (TV Prima)

psychoza

Začiatok filmu bol celkom dobrý, vyzeralo to dokonca na štyri hviezdičky a celkom zaujímavý príbeh... v zápätí ako dievčinu odsúdili a zbičovali, zmenilo sa to na nudnú a celkom predpovedateľnú frašku... no a záver ma úplne zabil! Aby pred kráľa v tej dobe naklusal dav ľahkých žien a jedna z nich dokonca dostala lusknutím prstov na šibenicu vysoko postavených mužov a sudcu - kde už! A ešte jedna vec mi drala oči počas celého filmu - herečka Alexandra Neldel sa mi vôbec nepáči ako postava "anjelsky krásnej panny", skôr tam vyzerá ako stará premyslená harpya s napuchnutými očami :-x No sklamanie... ()

mira.l

Mno ..... třeba Britové by tuhle látku, která ve mně místy vyvolávala dojem, že někdo prostě chtěl natočit nějaké středověké soft porno, zpracovali asi výrazně líp. Svoje mouchy, a není jich málo, to jistě má. V celkovém kontextu dějin tehdejší Evropy působí starost Zikmunda o blaho a spravedlnost vůči děvkám v Kostnici docela směšně. Hlavní hrdinka taky žádný "prototyp krasavice na první pohled" úplně není, je ale pravda, že postupně jsem si na ni docela zvykl a musím jí přiznat jistou dávku takového "středověkého", drsného kouzla a půvabu. Celkově se dá říct, že podívat se na to dalo. Život tehdy rozhodně nebyl lehký, pro ženy, které měly tak trochu svojí hlavu, už vůbec ne, a poměrně ponurá atmosféra bídy spodiny středověké společnosti - kurtizán není zase na to, že to je televizní film, podaná tak špatně, mohlo to dopadnout i hůř. Uvidím, co přinesou další dva poněkud hůř hodnocené díly. ()

Pitryx

Tak tady máme další Angeliku a povídačku o tom kterak se „krásná“ žena přes chalachyňu vysoko dostala. No budiž. Kostýmy hezké, ale je tu znát nižší rozpočet. Zpočátku mne to i celkem bavilo, ale pak je to nudnější a nudnější. Chtělo to více akce a rychlejší spád. A rozhodně hezčí představitelku hlavní role. Tato mi vůbec nebyla sympatická. Ale dodíval jsem se do konce bez zrychlování, takže to vcelku ušlo. ()

borohub

Já fakt nevím, je to špatný porno, ale i špatný film, autor očividně nevěděl jestli udělat romantický film ve stylu Rosamunde Pilcher, či porno podobné těm, které vznikaly v Německu v divokých devadesátkách. Tak z toho vzniknul takový kočkopes, který většinu času nudí. Alexandra Neldel není vyloženě nějaká šereda, na druhou stranu nevím jestli popisek není přitažený trošku za vlasy, uznávám že v porovnání s ostatními šlapkami byla asi nejlepší a na německé standardy taktéž ok, ale stejně.. Musím uznat, že záporáci byli úžasně slizký, ale to i vlastně ty kladné postavy. Docela překvapila (jestli příjemně, či nepříjemně posuďte asi sami) postava Zikmunda Lucemburského, který se ukázal asi jako jediný klaďas v celém filmu. Nevím nevím jestli mám na další díly této trilogie, ze zvědavosti na ně asi ale kouknu, tohle už ne. 15% ()

Neklan006

mno.... filmová pohádka pro dospělé: tj. k ryze romantickému pohádkovému příběhu uvidíte i nějaké to násilí a nahé děvky. na rozdíl od dalších dílů zde těch historických nesmyslů ještě není tolik. kostýmy a exteriéry pěkné. ()

honzic

Průměrné historické drama se solidními kostýmy, ale poněkud stupidně nelogickým dějem. Hodnocení: 60 % ()

sharka.68

Proč jen 53%? Možná by to mělo vic, kdyby ještě upalili Jana Husa a Jeronyma Pražského.  Zikmundovi, bylo v roce 1414 teprve 46 let. A klobouk dolů, že dokazal do Kostnice svolat ekumenicky koncil, ktery trval 4 roky...vite jak dlouho mu to trvalo? Žádný postovni holubi, telegraf...pěkně poslové na konich...a na pozadi tohodle všeho, se odehrál pribeh Hrisnice .... a proto se tam sjelo i nekolik tisic nevestek....Zikmund byl skvělý diplomat, to jen my z něj udělali Lišku ryšavou...zkuste si o tomto dění v Kostnici něco zjistit...a přestanete věřit blábolu, že nedodržel slib, daný Husovi..mohl mu slíbit jen to, co si svou moci a postavenim krále mohl vynutit.Kdyby Hus udělal to, co bylo ujednano a do Kostnice dorazil v kralove průvodu, mel uplne jine moznosti. Kdyz to pochopil, bylo pozdě.... ()

klapqua

Nemám rada nemecké filme (aspoň tie novodobé), ale toto ma celkom príjemne prekvapilo. Nejde o žiadne veľdielo, ani sa to veľdielom nesnaží byť... Prvá polka je určite záživnejšia, v druhej to trochu vázne, záver trochu pritiahnutý za vlasy, ale tak ok. Herečka Neldel sa síce snažila a hrala v pohodičke, aaaale že by mala kolo 20 rôčkov by som jej uverila možno po tme. ()

Kozlowski8

Zajímavý film německé produkce. Jakási pohádka pro dospělé o dívce, která se postavila za svoji lásku proti vyšší moci a za to byla neprávem obviněna inkvizicí, zbičována a vyhnána z města. Její jedinou touhou je pomstít se a získat zpět svoji čest... Moc hezky natočený snímek, který je třeba brát opravdu trochu jako pohádku a nepitvat se příliš v reálnosti příběhu a v tom, co by mohly či nemohly dokázat prosté lehké ženy. Jistě by se rovněž nabízela úvaha, jak by s námětem naložila holywoodská produkce. Určitě by vytvořila velkolepou výpravnou podívanou, ale možná by tím filmu sebrala tu pohádkovou jednoduchou krásu bez zbytečných okázalostí, kterou jsem tam cítil a která je myslím nám - evropanům bližší. Výprava koneckonců ani tak nebyla na žádné nízké úrovni a u nás zcela neznámí herci nezklamali, i když za hlavní představitelku bych si dokázal představit trochu jiný typ ženy. 70%. ()

Saxos

Pohádka o středověké, ukřivděné, ale cílevědomé polykačce hadů, která se po hřbetech svých zákazníků vyšplhala až k samotné Lišce ryšavé. Do TV docela dobré, i když je to strašná Harlekýnka. ()

M.Gift

Vubec to nebylo spatne! Vyborne kostymy, scena (jak jsme na ni z nemecka zvykli), jen napul spatne uveritelne (aneb prihlaste se, kdo v te dobe zil,aby mohl soudit) a kdyz pominu svou lehkou averzi k hlavni predstavitelce... vazne to nebylo spatne. ()

k.rakonos

Příjemné překvapení, poměrně velkolepé dílo, na to, že to je pouze televizní film. 15. století, dobrodružství, intriky, boje o moc, utrpení, láska. Velmi solidní výprava, kostýmy. Ve filmu jsme našli vše. Navíc v málokterém historickém filmu je poukázáno na osudy žen ze spodních vrstev tak, jak zde. ()

deedulka

Bohužel knize autorky Iny Lorentz "Kočovná nevěstka", podle které byl film natočen, nesahá ani po kotníky. Všechno co bylo v knize tak zajímavé, napjaté scény (přepadení žoldnéři, putování s intrikánskými nevěstkami, láska Hiltrud se štolbou paní Mechthild, která opravdu nebyla tak nepříjemná jako ve filmu,únos Mariiny sestřenky v Kostnici) jenž dodávaly ději napětí, vysvětlovaly celý ten příběh a činilo jej uvěřitelným, na to se scénárista vykašlal a z knihy nechal jen hodně hubenou nezajímavou kostru. Kéž by někdo film natočil znovu a jinak a tentokrát se držel podrobně knihy, klidně z toho udělal i vícedílný film, hlavně aby zachytil to, co chtěla kniha říct. ()

PORTER44

Slabé Německé historické drama s nezáživným a nudným příběhem,chvílemi bylo i na co koukat protože film je vlastně o prostitutkách takže nechyběli erotické scény i pár vražd ale celkově slabota. ()