Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Hees

Toto je film kde je v jednom pohľade skryté tak veľa, že by nestačili na to žiadne slová. Za tento jeden okamih sa rozhodne oplatí pozerať celý tento film. Ostatné samozrejme tiež nenudí. Koniec je taký, ktorý sa nemusí každému páčiť, ale veľa filmov končí podobne. (Hodnotenie 4,5) ()

Marqta

Aneb jak to dopadne, když dáte do filmu knihu o knize. Originální a zajímavý příběh, který bezesporu obsahuje celou řadu životních mouder zobrazených ve spletenci několika lidských osudů. Osobně nejsem moc umělecký člověk, takže pro mě místy byl snímek trochu nic neříkající- co se týče toho nutkavého tvořivého pocitu a vyžití ve vypoušění slov ven ze sebe. Ale i tohle bylo povedeně natočené, až jsem si říkala, že to může být minimálně zajímavé- užívat si formulaci slov. Dokonalá hudba a skvělé herecké obsazení to už jen dotahují do povedeného konce. Ještě jsem chtěla vyzdvihnout kameru, hodně se mi líbilo rozdílné barevné spektrum v různých částech snímku- dle toho jaká příběhová rovina to zrovna byla. Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky. ----"We all make choices. The hard thing is to live with them, and there ain't nobody that can help you with that."----"Nothing has changed since he´s been away. Except him."----"You can´t just make things right. Things are just things."---- ()

Martin741

Reziser Klugman mi nic nehovori a po tomto filme tomu este pekne dlho tak aj bude. Ako pribeh o dvoch zamilovbanych dusiach je fajn, ale dale - no dalej hovno. Nic sa dohromady nedeje, odzneju len nudne rozhovory a tlachacky o medziludskych vztahoch. Asponze nuda dostala malo  priestoru. Olivia Wilde je sice vyborna a aj Zoe Saldanha /Avatar/ bola na urovni, ale zvysok hercov sa nijak nepredviedol 77 % ()

bourec

40%.Chyba je asi ve mě,ale nebavilo.A asi sem těm lidem ani nerozuměl.Tolik povyku a divadla kvůli popsanýmu toaleťáku.Hm. ()

Streeper

Ze začátku se mi film velice líbil, pak už to začínalo ale klesat, pak zase gradovat a pak zase klesat. Bylo to jak horská dráha, chvílemi nuda, chvílemi naprosto úžasné. Pak jsem byla zmatená, ale ta zmatenost mi přišla příjemná, nakonec jsem ráda, že to končí tak, jak to končí, ale čekala jsem od toho něco daleko víc než jsem dostala. ()

Lopic

Rozhodne zajimavej film. Zpusobem vypraveni mi to dost pripominalo Pokani. Na film je pekny, ze v sobe spojuje krasy filmu, literatury a celkove vypraveni pribehu, coz sou veci, pro ktery mam velky nadseni. V prubehu sem si tak rikal jak by bylo krasny bejt spisovatelem, ale kdyz si tak projizdim svoje komentare, tak sem asi neudelal chybu kdyz sem po prvni neuspesny povidce povesil svoji spisovatelskou karieru v 8 letech na hrebik. Konec a celkovy vyzneni filmu urcite pobizi k zamysleni, i kdyz vyusteni snimku se dalo docela dobre predpokladat. ()

C0r0ner

Snad nemůže být nikdo, koho by neohromil styl vyprávění kombinující tři příběhy v sobě. Snad nemůže být nikdo, kdo by se nedokázal vcítit do postavy Roryho a následně s ním prožít řetězec průserů, které jeho rozhodnutí způsobí. Ač to bylo opravdu jedinečné, tak mi do plného počtu hvězdiček přece jen něco chybělo. Moc ale ne. 85% ()

sulimo

Nikdy jsem si nemyslela, že je možné natočit film, který je překombinovaný a dějově průhledný zároveň. Jde to. Když po patnácti minutách dokážete odhadnout konec, tak je něco sakra špatně v onom příběhu o třech rovinách. Rádoby dramatické, moralizující, chytré, emocionální a šokující, ovšem problém je v tom, že v tomhle případě skutečně zůstalo jen u toho "rádoby". Když prostě chcete v jednom filmu stihnout tohle všechno, asi už málokoho překvapí, že jako obvykle nestihne nic z toho pořádně a jde to všechno pěkně do kytek, ze kterejch to nevytáhne už ani Irons (dost možná doslova). Ve finále tedy velmi laciná záležitost, která je přeplněna krásnými prázdnými frázemi, obecnými pravdami, (ne)šokujícími odhaleními a naprosto nevhodnou předramatizovanou hudbou, která hraje prostě pořád. Nějak z toho už nemůžu ani přijít na to, proč tomu vlastně dávám ty tři hvězdy. ()

Gaaron

Jak to proboha prošlo s TAK PITOMÝM scénářem??? Zkrátit na polovinu a možná by to nebylo takové utrpení (i přes výtečné herce, především Ironse). ()

campix

V poslední době další film zabývající se mladým autorem uznávaného bestselleru. The Words jsou ale na rozdíl od hravé a chytré Ruby Sparks takové vážnější a akademičtější. Příběh filmu je rozvrstven do několika časových linií a to je právě to, co dělá tento film zajímavý - a to propojení dobové linie s tou současnou. Společně s dobrým hereckým obsazením a povedeným závěrem nám The Words dávají i nějakou tu přidanou hodnotu k průměru. ()

Wormboy

Dobra inicialna myslienka, ktora je na skodu veci postupne zabijana spracovanim, kedy autori akoby nevedeli, kam film chcu smerovat. Motiv kradeze a rovnako aj autorskeho backroundu ukradnutej knihy, je vsak naozaj velmi podareny, preto o to viac mrzi zaverecny "nijaky" dojem. ()

zette

Mne se film libil hodne a to predevsim diky velmi dobremu scenari, ten me zaujal a pribeh bavil od zacatku do konce. Herecke vykony presne takove, jake by mely byt v kazdem filmu. Olivia Wilde muzske divaky zaujme nejen hereckym projevem:-). Kdyz vidim nektere nominace na Oscara v kategorii "scenar", nechapu, jak mohli The Words opomenout... ()

Morzael

Parádní práce s příběhovými liniemi, krásný náhled do životních strastí mladého spisovatele dnešní doby, které zná zrčitě každý, kdo se kdy pokoušel dát dohromady nějaký příběh, jenže... Po menším zamyšlení zjistíte, že všechny tři příběhy jsou vlastně dost nedotažené a nemají žádný význam, kromě hraní na city. Další podivností je postava Olivie Wilde, u které teda absolutně nechápu, o co jí šlo, nebo co měla v příběhu zaujímat za pozici. Pouze uměle posouvala zápletku dál. Obsazení filmu je luxusní, příběh je podáván zajímavě a poutavě, finální myšlenka si taky zaslouží palec hore, ale je to ten typ příběhu, který raději moc nezkoumejte, jinak zjistíte, jak chatrně byl postaven. ()

Juto

Je to veľmi dobre vyzerajúci film, kamera vytvára skutočne nádherný obráz a najmä miesta sú pozoruhodne zachytené. Hudba ladí s decentným tónom filmu s jemným, melancholickým nádychom bez toho, aby príliš tlačila na emócie. Niektoré dialógy sú skutočne na zamyslenie najmä tie od starého muža. 6/10 ()

pakobylka

Připadám si trochu podvedená. Uhranutá několikavrstevným příběhem, který v závěru splaskne jako pouťový balónek ... PUFFFFF !!! ... a zůstane jen narcis Clay Hammond a intelektuální prázdnota, kterou šíří do všech světových stran pouhou svou přítomností. Slaboučké 3* ()

Ondatra

Romantické drama, kde dějem je příběh ve kterém se vypráví jiný příběh a v tom příběhu další příběh. Docela dobrý námět, ale výsledný obraz pro mě nestojí za druhé zkouknutí. Na Bradleyho Coopera a Zoe Saldanu se sice dobře kouká, ale něco mi ve filmu přece jenom chybí. Psychologické až myšlenkové pasáže ve filmu je asi to nejlepší, co může tento film nabídnout. Divák si může cokoliv uvědomit nebo pochopit lépe sám sebe. A to je podle mě to nejdůležitější. 6/10 ()