Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

carly

keď budete hľadať v slovníku výraz "herecký koncert" odkáže vás na tento film. obsadenie je prvotriedne a je jedným z dôvodov, prečo mal ten film na mňa taký účinok, ako mal. ďalším plusom bola určite kamera. všetky tie farby a pohyb a pokoj. a scenár. toľko rôznych osudov, ktoré spojil jeden sen a polorozpadnutý hotel. príbeh Maggie Smith mi skoro zlomil srdce a pritom som sa na nej nasmiala snáď najviac z celého filmu. najkrajší bol pre mňa príbeh Toma Wilkinsona. jeho dôvod ísť do Indie, celé rozuzlenie a podanie. poplakala som si. Judy Dench a Bill Nighy tvoria veľmi neobvyklú dvojicu, ale moc im to spolu pristalo. no a Dev Patel, jeho entuziazmus aj rezignácia, tak presvedčivo podané. prekrásny zážitok ()

danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Judi Dench ()

necisty

U takových filmů si uvědomujete, jak už jsou vlastně vaši oblíbení herci staří a zranitelní. Jejich herecké dovednosti dosahují téměř vrcholu, ale tentokrát si podle mě nevybrali úplně nejlepší scénář. ()

pakobylka

Pestrý kaleidoskop hýřící exotickými barvami, zvuky i vůněmi (sice je neucítíte, ale můžete si je docela dobře představovat) ... a po okraj naplněný lidským hemžením - kaleidoskop, v jehož útrobách uvízlo několik hostů vpravdě báječného hotelu Marigold. Jeden z těch neokázalých úsměvných snímků, které jsou jakoby mimoděk prostoupené pozitivním náhledem na svět - tudíž přinášejí usmíření s vlastním životem, aniž by v důsledku účtování s minulostí nadměrně propadaly melancholii, která obyčejně nic užitečného ani pozitivního nepřináší. ()

zette

I kdyz netusim, jakemu divakovi je tento film urcen, tak musim rict, ze se na to da divat. Nejvice asi zaujme herecke obsazeni. Pribeh kycovity, ale sem tam se clovek nad nejakym forkem pousmeje. ()

campix

Seberte kupu britských stárnoucích hereckých hvězd a polohvězd a pošlete je dožít posledních pár let do indického hotelu, který vede milionář z chatrče. No nezní to moc zajímavě, jenže opravdu místy zajímavé to i je. Rozhodně z díla dýchá sentiment a také kultura Indie. Co se týče příběhu, tak není moc originální, takže dokážete celkem slušně předvídat, co se bude dít a nic vás tak nepřekvapí. S tím srovnáním s Láskou nebeskou podzimu života bych trošku brzdil. Takových kvalit Báječný hotel Marigold opravdu nedosahuje. Nejsem nijak nadšený ani překvapený, prostě příjemný podívaná. ()

papaJA21

Nádherné obsazení, bohužel film mohl být lepší. Přesně jak je psáno v popisu filmu. Komedie/drama. Ale ani jedno není nijak dotažené. Samotná myšlenka je úchvatná a nabízí všelijaké možnosti. Scenáristi se však jako by báli se do toho pustit pořádně. ()

Saraswati

Úžasná britská oddychovka s úžasne britským obsadením. Milujem Indiu a britský humor, milujem Billovo krochkanie, Maggienu prísnu tvár a Judin šarm. Veľmi príjemný film. ()

dr.fish

Tento film názorně dokazuje, že z naprosto zoufalého příběhu dokáží dobří herci vykřesat ne jiskru, ale rovnou ohňostroj. Snímek je dost nesoudržný, kousek cestománie, kousek "Lepší pozdě nežli později" a kousek Bollywoodu v tom nejhoším ražení. Exteriéry jsou příjemné, Bollywoodské scény strašlivé. V momentě, kdy to ale rozbalí "anglická herecká společnost", dostává film až duchovní rozměr, je vtipný, inteligentní a hlavně lidský. Všichni hosté hotelu prožívají svoje dramata a není důvod nevěřit, že je prožívají intenzivně, ač jsou na první pohled banální či našemu věku zcela cizí. Musím říci, že jsem se s pár postavami opravdu sžil a vůbec mi nevadilo, že jsou tak trochu žánrově typické. Everything will be alright and if it´s not, then it´s not the end, yet. To je základní motto filmu a já s ním naprosto souhlasím. 80% ()

filmharmony

...chce to kuráž zvednout zadek a vyrazit... a vlastně je jedno kam... to, že je to zrovna Indie, že je to mile přitažené za vlasy, že jsou trochu směšní? a není takový život sám? chtěla bych mít kuráž, zvednout zadek a mazat na druhý konec světa, nechat všechno za sebou a pustit se do možná posledního dobrodružství, které má ale chuť objevování a navíc skrze zkušenosti velké části života jinou perspektivu... a čím později, tím lépe... ...protože o to větší to má smysl a grády... ()

Larushka

Jedním slovem: Skvělé. A to si vzpomínám, že jsem před třemi lety na film o bandě důchodců fakt jít odmítala. :) hrozně mě bavil Bill Nighy, protože na něj v téhle pozici vůbec nejsem zvyklá. Judi Dench skvělá jako vždy. Hudba byla úžasná. Bylo tam spousta životních pravd. Poplakala jsem si. ()

ProfesorLotr

Docela pěkná, milá a dobře obsazená komedie z pozdního věku. Nighy je úchvatný, ostatně jako vždy. Nejen komedie, ale zároveň příběhy k zamyšlení, které nejsou dojemné, ale poučné. Nijak úžasný film, ale klidně by mi nevadilo se na to kouknout znovu. 70% ()

otík

Moc hezký, příjemný a pohodový film, který sesbíral už sice poněkud sešlé, ale stále ještě herecky činné herce a poslal je do zapadlého hotelu v nezapadlém městě v Indii. Hlavní roli zde však nehraje nic jiného než několik dobře vymyšlených příběhů, které dávají smysl a zároveň jsou pro diváka poutavé. Milý snímek. ()

Mr.Ripley

Love Actually pro otrlé s postarším britským hereckým nebem a fantasticky nenucenou atmosférou podzimu života. Fanoušky Skins potěší obsazení Dev Patela. ()

Johnny.ARN

Krásna plejáda anglickej hereckej geriatrie. Film o starých, ktorý však veľa povie aj súčasnej generácií. Judi Dench a "jej" myšlienky pohladia na duši. Patel ja prirodzený, svojský a konečne dostal úlohu, v ktorej ani nemusel hrať. On vytváral tak prvok odľahčenia. Celkovo film pôsobí veľmi dobre a som z neho príjemne prekvapený. 3 z 5 ()

LiborGondek

Důchodci na dovolené v Indii... Jedna věta si myslím stačí. První část filmu nefalšovaná komedie, druhá už je zase spíše drama. Celkově dobrý film. ()

Sokkk_y

Nechápu místní WTF komentáře. Po obrovském nadšení vyvolaném jemenskými lososy jsem se pustil do hotelu Marigold a mé srdce plesá. Ano, plesá nad dokonalou zručností filmařů z ostrova královny Alžběty II. a jejich nezaměnitelným umem vytvořit (a teď se omlouvám, že se budu opakovat) inteligentní (!) film, při jehož zhlížení máte nenásilný (!) úsměv na tváři a užíváte si každou minutu, že vám ty dvě hodiny utečou jako nikdy. Možná to bylo těmi indickými exteriéry, možná "kloboukdolů" obsazením, možná úplně něčím jiným, prostě nevím. Co ovšem momentálně na 100% vím je, že své stáří chci strávit v Indii v polorozpadlém hotelu s důchodci z Británie a prožít každou vteřinu života naplno. ()

JimmyII

Báječný hotel Marigold je příjemná oddechovka se sympatickým obsazením, fajn námětem a skvělým obsazením, která ale s přibývajícími minutami slábne. Neurazí, potěší, ale odezní stejně rychle jako pálivost skopového vindaloo. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson