Raději vidličky než nože (festivalový název)

• Austrálie

• Kanada

Dokumentární

USA, 2011, 96 min

Lee Fulkerson

Lee Fulkerson

Dokument určitě obsahuje zajímavé a do jisté míry i pravdivé informace. Jen mi přijde, že vše je zde až příliš zjednodušeno. Pracuji ve zdravotnictví a tím pádem vím, že většina věcí týkajících se lidského zdraví není jen černá nebo jen bílá. I přes všechno zjednodušení na mě dokument působil zbytečně zdlouhavě.(13.7.2015)

Všetci, ktorý sem píšu ako je ten dokument len propaganda, by sa mali zamyslieť na všetky tie reklamy, billboardy, ako sa tam propagujú živočíšne výrobky, ako sa ľuďom ukazujú nereálne zábery o dobytku, namiesto toho aby ukazovali ozajstné zábery. Ako lekári namiesto dietetickej rady nám automaticky predpíšu lieky s xyz vedľajšími účinkami. Ako sú ľuďia s rakovinou automaticky poslaný na chemoterapiu, pričom je vedecky dokázané, že jeden z vedľajších účinkov sú xyz typov rakoviny. To už nie je propaganda, čo? Pokrytci! ..Ak si niekto myslí, že Čínska štúdia sa dá vyvrátiť, nech si prečíta nasledujúce články - "China Study author Colin Campbell slaps down critic", "Dr. Campbell Responds to Dr. Mercola", "T. Colin Campbell's Response to Questions Raised About the Book, "The China Study. Startling Implications for Diet, Weight Loss and Long-Term Health"", youtube: plantpositive - videá 62-65.... Hocikto môže napísať článok, kde údajne má dôkazy na vyvrátenie tejto štúdie, ale IBA v prípade, že sa vytvoria rovnaké podmienky aké boli v Čínskej štúdií a porovnajú sa výsledky sa môže hovoriť o PRAVOM dôkaze. Too much truth http://www.youtube.com/watch?v=CHJXfurJ4RI ..koho tento dokument nepresvedčil o škodlivosti živočíšnych produktoch. nech si pozrie túto prezentáciu http://www.youtube.com/watch?v=30gEiweaAVQ(20.1.2013)

Rostlinná strava je lékem pro naše tělo. Žádné farmaceutické výmysly, které z nás tahají peníze. V jednoduchosti je síla a to se týče i stravy. Jak je možné, že jsme se tolik odpoutali od původních, čerstvých surovin jako ovoce a zelenina? Raději si koupíme hotovku, abychom se hned nasytili? Nevidíme ale jaký následek to bude mít v budoucnu? Lidé zamyslete se prosím nad sebou. To ta chuť toho masa, vajec, mléka a výrobků z něj opravdu stojí za to? "Zabijete" zvíře jen kvůli tomu, abyste si mohli ke štědrovečerní večeři dát smažený řízek nebo kapra? Zajímavé je, že málokdo by snědl maso bez ochucení (sůl, koření), to se vám třeba u jablka nestane. Zeleninu sníte docela bez problému, aniž byste ji museli nějka dochucovat. Ti dva doktoři zasvětili svůj celý život jen proto, aby lidem ukázaly, jak být zdraví. Mají fakta, která jasně ukazují , proč nejíst živočišnou stravu. Lidé jsou zaslepeni, nemají dostatečné informace a mají zažité věci, které se považují za normální. Odpovídá tomu ale i váš celkový zdravotní stav? Nebojte se toho, že byste bez masa apod. umřeli nebo byli o něco ochuzení. JE TO OBROVSKÝ MÝTUS, KTERÝ TAHLE SPOLEČNOST OMÝLÁ POŘÁD DOKOLA. UČÍ SE TO DOKONCE I VE ŠKOLE. VŠECHNO JE TO JEN PRO PODPORU ZDRAVÍ VELKÝCH FIREM MLÉKARENSKÉHO A MASNÉHO PRŮMYSLU A NE PRO ZDRAVÍ OBYČEJNÝCH LIDÍ. JÍDLO SE STALO BYZNYSEM. JEZTE PŘÍRODNÍ ROSTLINNÉ POTRAVINY A BUDETE SE CÍTIT SKVĚLE! :)(17.5.2013)

Film ukazuje drsnou realitu toho, jak moc si sami sobě škodíme, když se špatně stravujeme a pak svá zmožená těla dáváme do rukou farmaceutického průmyslu. Je možná místy až něpříjemně dramatický, ale takové už dokumentární filmy být musí, chtějí-li něco změnit a přimět člověka přemýšlet nad pravdivostí všelijakých informací, které si odnesl ze základní školy (např. že jíst maso se musí).(21.9.2012)

Hlášky: pán v TV: - "Víte, ze zdravých lidí žádné peníze neplynou. A žádné neplynou ani z mrtvých lidí. Jen z lidí, kteří jsou tak nějak na živu, s jedním či více chronickými onemocněními." & televizní reportér: - "Doktore Campbelle, vy věříte tomu, že i když živočišné bílkoviny z masa a mléčných výrobku nejsou kontaminovány, že i přesto by je lidi neměli jíst?" Dr. T. Colin Campbell: - "Ne, neměli by je jíst. Myslím, že čím blíže budeme rostlinné stravě, tím zdravější všichni budeme." & Dr. T. Colin Campbell: - "Jsem přesvědčený, že žádný lékařský postup se nevyrovná tomu, co dokáže rostlinná strava. S jistotou mohu říci, že naše vládní autority jednoduše vyjímají tuto koncepci výživy z každé debaty a diskuse, aby ochránili status quo. Kdyby teoreticky každý tuto myšlenku přijal, věřím, že bychom dokázali snížit náklady na naši zdravotní péči o 70 až 80%. To by bylo úžasné! Všechno by vycházelo z porozumění výživy, jejího aplikování a pozorování výsledků."(16.11.2011)