poster

Raději vidličky než nože (festivalový název)

 • USA

  Forks Over Knives

 • Austrálie

  Forks Over Knives

 • Kanada

  Forks Over Knives

Dokumentární

USA, 2011, 96 min

Režie:

Lee Fulkerson

Scénář:

Lee Fulkerson
 • Radek.SCH
  ***

  Tak nějak ideálně na hraně mezi agitkou a seriozním dokumentem. Ale pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že jim jde stejnou měrou A) o ukázání "špatnosti" zabíjení "nevinných zvířat" a B) o zdraví lidí. A to si vážně myslíte, že bych šel do takového extrému jaký je celorostlinná strava (nebo jak to bylo). Nijak vábně to teda nevypadalo. - 60 %(12.12.2011)

 • Pajky3
  ***

  Další silně provegetariánská záležitost, která kromě všeobecně známých faktů (maso je špatné a mléko také) tvrdí, že když budu jíst jen a pouze rostlinou stravu, tak nikdy neonemocním rakovinou a nehrozí mi riziko infarktu. A kdyby náhodou mi to hrozilo (protože maso jím), tak stačí přehodit výhybku, začít jíst místo masa zeleninu a já se sám od sebe (jen stravou) uzdravím z jakékoliv nemoci. Ne, tentokrát mě dokument nijak zvlášť neupoutal, jediné co si budu pamatovat je animace žraloka..(21.8.2012)

 • tikend
  **

  Dokument v podstate hodinu a pol hovorí o tom, že keď sa prejedáte, tak nebudete zdraví. Ukazuje príklady ľudí s nadváhou alebo doslova obéznych, ktorým sa zlepšil stav po tom, ako začali príjímať menej energie ako dokázali spotrebovať, a začali chudnúť. A väčšinu času sa snaží zvaliť všetky problémy na stravu zo zvierat a nie na samotných ľudí, ktorí sa jednoducho prejedajú. Veľakrát porovnáva neporovnateľné údaje, absentuje tu takmer akýkoľvek iný názor, a aj keď sa občas vyskytne, nemá priestor použiť akúkoľvek argumentáciu.(5.7.2012)

 • KRYSIOPICE
  odpad!

  Jen debil může ze svého jídelníčku vyřadit veškeré živočišné produkty a zároveň vynechat suplementy jako B12. Stačí zajít například na Wikipedii, která nám dokazuje, že člověk může žít bez B 12, aniž by se to podepsalona psychickém zdraví 5 max 10 let. A zároveň dokazuje, že životní filosofie militantních veganů hlásajicích, že živit se jen zeleninou je přirozené, je vylhaný konstrukt. https://cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_B12(27.1.2016)

 • lubospoti
  ***

  Dokument určitě obsahuje zajímavé a do jisté míry i pravdivé informace. Jen mi přijde, že vše je zde až příliš zjednodušeno. Pracuji ve zdravotnictví a tím pádem vím, že většina věcí týkajících se lidského zdraví není jen černá nebo jen bílá. I přes všechno zjednodušení na mě dokument působil zbytečně zdlouhavě.(13.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace