Raději vidličky než nože (festivalový název)

• Austrálie

• Kanada

Dokumentární

USA, 2011, 96 min

Lee Fulkerson

Lee Fulkerson

Tak nějak ideálně na hraně mezi agitkou a seriozním dokumentem. Ale pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že jim jde stejnou měrou A) o ukázání "špatnosti" zabíjení "nevinných zvířat" a B) o zdraví lidí. A to si vážně myslíte, že bych šel do takového extrému jaký je celorostlinná strava (nebo jak to bylo). Nijak vábně to teda nevypadalo. - 60 %(12.12.2011)

Další silně provegetariánská záležitost, která kromě všeobecně známých faktů (maso je špatné a mléko také) tvrdí, že když budu jíst jen a pouze rostlinou stravu, tak nikdy neonemocním rakovinou a nehrozí mi riziko infarktu. A kdyby náhodou mi to hrozilo (protože maso jím), tak stačí přehodit výhybku, začít jíst místo masa zeleninu a já se sám od sebe (jen stravou) uzdravím z jakékoliv nemoci. Ne, tentokrát mě dokument nijak zvlášť neupoutal, jediné co si budu pamatovat je animace žraloka..(21.8.2012)

• tikend

Dokument v podstate hodinu a pol hovorí o tom, že keď sa prejedáte, tak nebudete zdraví. Ukazuje príklady ľudí s nadváhou alebo doslova obéznych, ktorým sa zlepšil stav po tom, ako začali príjímať menej energie ako dokázali spotrebovať, a začali chudnúť. A väčšinu času sa snaží zvaliť všetky problémy na stravu zo zvierat a nie na samotných ľudí, ktorí sa jednoducho prejedajú. Veľakrát porovnáva neporovnateľné údaje, absentuje tu takmer akýkoľvek iný názor, a aj keď sa občas vyskytne, nemá priestor použiť akúkoľvek argumentáciu.(5.7.2012)

• KRYSIOPICE

Jen debil může ze svého jídelníčku vyřadit veškeré živočišné produkty a zároveň vynechat suplementy jako B12. Stačí zajít například na Wikipedii, která nám dokazuje, že člověk může žít bez B 12, aniž by se to podepsalona psychickém zdraví 5 max 10 let. A zároveň dokazuje, že životní filosofie militantních veganů hlásajicích, že živit se jen zeleninou je přirozené, je vylhaný konstrukt. https://cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_B12(27.1.2016)

Dokument určitě obsahuje zajímavé a do jisté míry i pravdivé informace. Jen mi přijde, že vše je zde až příliš zjednodušeno. Pracuji ve zdravotnictví a tím pádem vím, že většina věcí týkajících se lidského zdraví není jen černá nebo jen bílá. I přes všechno zjednodušení na mě dokument působil zbytečně zdlouhavě.(13.7.2015)