Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

Bobik9

Velké zklamání. U takto hodnoceného filmu bych čekal mnohem výraznější zábavu. Tváří se to zajímavě a ze začátku to i do jisté míry je dobré, ale dvě hodiny se prakticky nic neděje. Herecky je to zahrané skvěle, ale ani nejlepší herci by nevytrhli takto nudný scénář. Velká nuda, ze které se dalo vytěžit hodně, ale nepovedlo se. ()

Sfinkter

Jižanský předchůdce o rok mladšího Joea, v čele s opět výborným Sheridanem. Snímek je hodně konverzační, ale při skvělém scénáři a troše dobrodružství to vůbec nevadí. McConaughey si vybral dobře. ()

Johnny.ARN

Mud je proste predlhá chujovina, ktorá ma nebavila už od samého začiatku. Nezachraňuje to ani hlavná postava, ani zápletka, ani réžia. Strata času. 1 z 5 ()

bubun

Sice to není na pět (a to hlavně kvůli Reese Witherspoon a jejímu "jemitostrašnělíto" ksichtíku, kterej tam používá na můj vkus moc často), ale po dlouhý době film, u kterýho jsem si řekla "jo, tohle chci vidět znovu". Intenzivní drama, kde se mísí příběh o dospívání, nějaká ta milostná linie a lehce kriminální zápletka. Dobrá hudba, která zhutní atmosféru, nebo ji chvílemi zlehčí. Konec až trochu moc (nebudu spojlovat "co" trochu moc). Krásné záběry krajiny. Sympatickej McConaughey i Sam Shepard, ti dva teenageři hráli taky dobře, a ještě bych vyzdvihla týpka, co hrál Ellisova otce, Raye McKinnona. Fakt mě to bavilo a už v prvních minutách mě to vtáhlo do děje, což se mi také zas tak často neděje. ()

elanius

(89/2013) / Ja som proste vedel, že Mud bude pecka. Vedel som to hneď ako som sa pozrel na profil Jeffa Nicholsa. Natočil síce len jeden film, ale už pri Take Shelter bolo jasné, že si tu niekto ide vlastnou, síce pre veľa divákov, pomalou, zdĺhavou cestou. Take Shelter a Mud sú napriek svojej dĺžke filmy pri ktorých by som zvládol ešte aj hodinu navrch. Ďalším faktorom, ktorý potvrdzoval, že sklamaný neostanem bol určite McConaughey. Matthew zažiaril po krátkom čase opäť a síce v Mud je to charakter ktorý je v niečom podobný chlapíkovi z Killer Joe, alebo frajerovi z Lincoln Lawyer, stále si dokázal udržať tú svoju jedinečnosť a v tomto filme to bol proste Mud. Film postupne prechádza pomalým vývojom, nikam sa nežene. Začiatok je jednoznačne zahalený príjemným nádychom dobrodružného tajomstva. Postupne sa film vracia do reality, do všedných problémov obyvateľov Arkansasu. Ku koncu je jasné, že sa schyluje aj k akčnejšiemu záveru. Mud nastavuje moje očakávania od Jeffa Nicholsa veľmi vysoko, mám dokonca trochu strach, že tento kúsok sa mu už prekonať nepodarí. Aby som to nejako zhrnul: Mud je atmosferický, pokojne (prvú polku) plynúci filmík, ktorý dokáže postupne odkrývať veci schované hlboko v každej z postáv. 10/10 ()

venison

Oprášený příběh zasazený do moderní doby, který i tentokrát zafungoval.. Kluci byli správní sígři a Matthew McConaughey byl skvělej jako vždy :-) Ale jinak nic světoborného, co by ve mě zanechalo nějakou dlouhodobější stopu.. ()

geklon

Dva malý, usmrkaní buráci, najdou člun v koruně starýho stromu. Potkaj Meta a ten jim zamotá jejich dětský sny, historkama o svým zpackaným životě. Jo a takhle se to vleče. Do toho přicházejí problémy puberťáků, co žijou život divnejch brkodrbů u zastříkanejch playboy magazínů. Touha po opravdovém prvním milostném vztahu. Problémy s rodiči, teda tady spíš problémy rodičů... vždyť to znáte. Jenže to natočil Jeff Nichols a ten je v současný době až nepochopitelně v kurzu. Pravda je, že jeho Shelter je neuvěřitelně silnej film, ale i to bylo dost na hraně celistvé koukatelnosti. Nehrát tam paralizující M. Shannon, na jeden zátah to nezkouknu. Mud jsem po 35 minutách vypnul, abych půl hodiny, jen tak čuměl z okna. Takže je něco špatně... Asi ve mě. Snad se k filmu vrátím, protože, všechno je tak jak by mělo být, ale bohužel jsem to nedokázal na první vstřebat............ Po týdnu jsem zpátky. film zapínám jen pro to, abych ho mohl vymazat. Z hardisku počítače. Vymázání z mýho anatomy hrd asi problém nebude. tento snímek má atributy nezavislého klenotu. Prototip nejlepších snímků ze Sunndance festivalů. Herecký výkony jsou vážně až zarážející. zvlášť když si uvědomíte, že v tomto drrrramatu hraje i Witherspoon a McCounaughey. Jo a vážně jim to herecký řemeslo jde líp než doposud v jakýmkoliv filmu co jsem s nimi viděl. Ale to rozuzlení příběhu buranskýho života v buranským Amerikově, kde za všechno můžou hadi a oddanost a lidskost na úkor vlastní sebezáchovy, je trošku pod čárou. No mám podezření, že Nichols čorkuje u Slámy. Tohle je dobrý, ale trošku MUDa. ()

bobby_jean

Film postavený na charakteroch. Málokedy sa vidí, aby každá postava mala tak jasne vyšpecifikovanú osobnosť. Presne viete, kto je kto, kto si čo myslí a aký má názor. Nejasné, skreslené a zmatočné vnímanie sveta 14ročného chlapca bolo vykreslené priam bravúrne. Mám pocit, že z mladého Tyea nám rastie veľmi perspektívny herec. ()

Redi

Je to pěkný dobrodružný/rodinný film o klukoch z Prdelovic, kteří nemají co dělat, než se jen flákat na lodi a v přírodě, kde potkají "starého" záhadného pardála alias Muda, co se snaží dostat člun z koruny stromu. No kluci jdou samozřejmě do toho s ním, během čehož se z nich stanou kámoshi největší. To by však nebylo ono, kdyby to byla jen taková pohádka bez pronásledování lásky a gangsterů z minulosti. Mladí kluci dobrý, Matt dobrý, Reese Witherspoon kupodivu nevadila a dalo se na ni i dívat, ne jako v případě typu Pravé blondýny. Na film se dívá dobře, nemám mu co vytknout (možná jen že jsem čekal nějaký zvrat, ale největším zvratem pro mě bylo, že to žádný nemělo). Nějaký čas jsem přemýšlel o hodnocení, a přestože tomu nemám co vytknout a klidně bych ho doporučil, tak tomu musím dát krásných tolik kolik dávám, protože jsem se z něho na prdel neposadil. Poslední scénu si mohli odpustit - chtěl jsem si o tom jestli "jo nebo ne" rozhodnout sám. ()

Luk80

Velice pěkný film v ještě pěknějším prostředí. Osobně si myslím, že hlavní hvězdou zde není McConaughey, ale mladík Tye Sheridan. Tento chlapec skvělým způsobem drží celý film se svým charakterem a je jasné, že o něm budem slýchávat častěji. I jeho parťák byl skvěle vybrán. Bravo... ()

uiu

Matthew McConaughey je sice pan Herec a už si role pečlivě vybírá, ale v tomto projektu šlápl trochu vedle. Kdybych měla příběh shrnout, tak dva kluci najdou na opuštěném ostrůvku chlápka jménem Mud, který se očividně před něčím skrývá. Zabil manžela svojí lásky z dětství a čeká na správný okamžik, kdy s ní bude moct utéct. Tahle naivně romantická rovina příběhu se protíná i s první láskou hlavního hrdiny a i když se film může pyšnit hvězdnými jmény (Reese Witherspoon nebo Michael Shannon) nic víc nenabízí. Takže spíše očekávejte romantické drama, pokud ale romanťáky nemusíte, tak rychle ruce pryč. ()

Pavlínka9

Wau...Sexy Matthew - hlavně bez trička ;) a super dvojice mladých kluků, kteří tu za mě excelují a jejich výkon je bravurní. Nicméně - to je vše, co si pamatuji :D :D ()

Mishqo

O láske, o priateľstve, o dôvere ale aj o neľahkom živote. Každá jedna postava mi prišla perfektne napísaná, a to obzvlášť práve detské role. Výborná atmosféra prostého, špinavého, drsného juhu (Arkansas). 80-85% ()

hroubek

Velmi kvalitní podívaná. Mud je ten typ filmu, který se krčí, někde v dáli a čeká až si ho najdou diváci. A když se tak stane, diváci jsou nadšení, jelikož je film nesmírně překvapí, dojme a něco jim dá. A přesně takovýhle je Mud. Režisér Jeff Nichols chytře vystavil příběh z pohledu dospívajících kluků, který o světě něco vědí, ale jsou ještě mladý a v jistých ohledech dosti naivní. A toho režisér využívá na maximum, zvláště v konfrontaci s realitou. Díky tomu, je to co hlavní hrdinové zažívají mnohem intenzivnější a upřímnější. Matthew McConaughey se fyzicky proměnil ve vandráka a uzpůsobil k tomu taky své chování. Jeho proměna je o to věrohodnější, že nehraje žádného krasavce, ale snílka, který je ochotný pro svou lásku udělat cokoliv. Reese Witherspoon nemá tolik prostoru, přesto je hlavním nábojem co pohání film. Její výkon je velmi dobrý a divák pak chápe co na ní Mud vidí. Tye Sheridan a Jacob Lofland hrají perfektně. Jsou to obyčejní kluci, kteří zažívají všední problémy a snaží se s nimi vyrovnat, aniž by světu ukázali, že mají strach. A proto taky jezdí po řece a snaží se zažít dobrodružství. Hodně moc se mi líbil výkon rodičů Elliase. Sarah Paulson je moc dobrá, ale mojí pozornost si mnohem více zasloužil otec v podání Raye McKinnona, jeho zklamaný otec je opravdu moc dobře napsaná a zahraná postava. Hudba ve filmu je příjemná a skvěle se hodí k tomu co právě vidíte. Opravdu moc hezký film, ke kterému je dobré si najít cestu. ()

JohnSmith

McConaughey sice přestal nebo prozatím ustal v účinkování romatických taškařic a snaží se získat zpět své jméno. Nevím, jestli se mu to filmy jako Mud povede. Sice dokazuje že hrát umí,ale účinkování v takhle nudných a nezajímavých filmech není podle mě krok v před. ()

Ceres

Po ne moc dobrém Take Shelter mi Nichols spravil náladu s tímto snímkem. Krásné záběry, atmosféra podbarvená pěknou hudbou, pomalé a postupné budování příběhu s krásným vyvrcholením mi náramně vyhovovaly. Witherspoon je sice káča, ale dostala přesně tak málo prostoru, jak bylo třeba, aby nemohla narušit křehkou rovnováhu celého filmu. Režisérsky prostě zvládnuto na výbornou. Celkově nelze než nakonec udělit plný počet, protože film mi neskutečně sedl. ()

OliverCZ

Čekal jsem něco mysterioznějšího, akčnějšího a zápletku trochu více zapletenou. Tomuto velmi obyčejnému filmu dávám obyčejné hodnocení, které stejně jako film nenadchne ani neurazí. ()

s.e.p.p

Druhý film od Nicholse, druhý zásah do černého. Po dvou snímcích se tento režisér v mých očích vyšvihnul mezi nejnadějnější filmové tvůrce a myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Je jasné, že ne každému jeho trochu rozvláčný styl sedne, ale já mám pro tohle trpělivé vyprávění s důrazem na postavy, emoce a atmosféru slabost. Skvělý scénář, dokonalé herecké výkony, nádherná kamera a jeden z nejhezčích filmů o lásce. Po všech stránkách precizní. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu