Zavedla mě do rohu a pak mě donutila jít za hranice svých možností. Nechala mě čelit absolutnu: lásce, obětování, citlivosti, opuštění. Posunula mě, proměnila mě. Proč mě nikdo nevaroval? Proč o tom nikdo nikdy nemluvil? Radostná událost je intimním pohledem na mateřství, upřímně a bez tabu. (oficiální text distributora)

tom88

Rozhodne fajn záležitosť. Vkusná odľahčená dráma s veľmi prostým dejom a fajn výkonmi či kamerou. Na francúzov je to viac než OK. 73% ()

ecceHOMMO

Nebyť momentu, kedy sa matka rozhodne odísť z domu a dieťa nechať manželovi, by bol snímok excelentne realistický. Netvrdím, že sa to nestáva, ale je to skôr opačne... ()

viperDavid

Kdo by to byl řekl, francouzská dramokomedie, která umí pobavit. Není moc francoouzských filmů, které se mi opravdu líbí, ale tohle byla trefa. Možná je to mou citovou výlevou - jsou vánoce, dárky, děti, zlobení, pohádky a moooooře alkoholu. Každopádně se mi to moc líbilo 4* ()

hallelluja

Vtipne, s nadhľadom a francúzskym šarmom sprostredkované, čo sa z nás môže stať, drahé intelektuálky, keď počneme a porodíme. ()

noriaki

Francouzská kinematografie zažila úspěšný rok. A zdá se, že u dvou filmů to nekončí. Un Heureux événement sice netrhá návštěvnické rekordy, ani nesbírá Oscary, ale kvalitou se svým slavnějším bratříčkům v pohodě vyrovná. Začíná jako laskavá romantická komedie a končí jako brutálně upřímné drama. A mezi tím je děj banální jako sám život a stejně tak hluboký. Chytlavý námět, uvěřitelné postavy, přirození herci a režisérova invence. Recept na skvělý film zůstává stále stejný a Rémi Bezançon se ho drží téměř doslova. S jeho pomocí natočil snímek který, je tak obyčejný, až je výjimečný. Top 10 za rok 2011. ()

Pavlínka9

Rozhodně bych tento snímek neoznačila za "komedii", spíše za reálný náhled do života mladého páru, který se rozhodne mít dítě. Mladá dvojice, která, jak tu už zaznělo, není moc okoukaná působí realistickým dojmem a jejich "vášeň" mezi nimi přímo "vylézá" z filmu, je hlavním tahounem celého filmu. Pokud se na film bude dívat nějaká žena, která buď má své dítě, tak se nejspíše v mnoha scénách pozná a pokud se bude na film dívat žena, která dítě nemá, ještě to nejspíše na několik let odloží :) Film nemá být podle mého názoru určitým odstrašujícím příkladem, ale znázorněním reality, která není ve filmu zas až tak přitažená za vlasy. Nejedná se o "americký" film, tudíž zde není přemíra přeslazených scén, ale život se vším všudy :) ()

geklon

Jednoduchý příběh o červovi, který se vám naverbuje do těla a změní všem zúčastněným život. Naprosto přesvědčivé, uvěřitelně dojemné. Především díky hereckému osazení. ()

Narya89

Velice příjemně a realisticky vyprávěný příběh. Tentokrát jde o příběh relativně obyčejného života, hlavně těhotenství a vztahu, nicméně o to lépe je to zachyceno a o to větší je rozdíl mezi tímto francouzským snímkem a hollywoodskými romantickými blbostmi, v kterých se vyskytuje jedno klišé za druhým.Louise Bourgoin mě ve filmu příjemně překvapila a narušila i genderové stereotypy o ženě, která žije jen pro otěhotnění a péči o děti a vztahy, atd... ()

Autogram

Melancholický pohľad na tehotenstvo a s tým súvisiace veci, všetko zo strany mladej ženy. Spočiatku je príbeh strhujúci (akoby nebol pri takej krásnej žene), neskôr sa tempo vytráca. Mnohé dialógy sú skvostné, keď sa riešia veci, ktoré človek bežne ani nevysloví. Príjemný pocit z filmu mi síce zostal, ale niečo hlbšie si tu nájdu skôr ženy. ()

koog

'Ráda bych věřila, že stačí jediný pohled, abychom si řekli, že se ještě milujeme. Že jsme se milovali příliš, abychom se už nemilovali. Časem všechno pomíjí. Všechno. Ale co zůstává navěky jako velké tajemství je život.' ()

Hanys_

Cesta mladého páru od seznámení přes otěhotnění až k narození dítěte a prvním neshodám. Celkem realistické, ale bez extra přidané hodnoty. A asi to vážně víc ocení ženské. 6/10 ()

bloodline

Feministický ejakulát, alebo seriózny pohľad na ženský životný míľnik (v skratke materstvo) či nebodaj filozofická masturbácia na Katedre sexuálnych bied? Rozhodne ide o pestrý a náladovo rozvetvený film. Za viac ako 100 minút moje hormonálne a citové rozpoloženie trpelo ako telo gravidnej ženy. Miestami som nervózne surfoval v kresle, klial ako pohanský otče náš či naozaj musím prechádzať aj ja filmovou depresiou ako slečna Bourgion tými popôrodnými. A konečný rezultát? S odstupom času hodnotím viac ako pozitívne. Kompaktnosť s malými trhlinami, dejovo dospelé, pocitovo (ne)vyvážené so sympatickým obsadením, citlivou réžiou a okúzľujúcou hudbou. Nakoniec vystríham deti chtivých mládencov a dievčence, aby pozorne zvážili svoje chúťky na filmové radovánky, lebo hrozí (niekoľko)ročná frigidita :) V celkovom kontexte vnímam A Happy Event skôr ako serióznu drámu s milými úsmevnými odchýlkami. Pre ostatných dávam do pozornosti americkú jednohubku - What to Expect When You're Expecting. ()

kolemjdouc

tenhle film jsem viděla už v dřívější době a tady jsem na něj dnes narazila.A i po tak dlouhé době ve mně zanechal pocit příjemně strávených chvil .Příběh dvou lidí kteří splodili potomka a ona není schopná se s tím faktem smířit cítí se být unavená,nic nestíhá- zatímco otec vše i práci zvládá s trpělivostí a bravurním klidem ()

Vesecký

Jako bych viděl dva rozdílné filmy. Ale takový je možná život. Nejprve radostné očekávání a potom rozčarování a těžká zkouška, kterou ne každý unese. První část se nesla skutečně v jakémsi humorném a optimistickém očekávání a naplnění smyslu života - dát jeho pokračování v životě novém. Už dlouho jsem se tak nezasmál, jako když s terapeutkou rozebírali význam spolykaného spermatu na zdárný vývoj plodu. A vyhrkly mi slzy štěstí, když světlo světa spatřila ta krásná holčička. V tu chvíli to bylo jasných pět hvězdiček. Ale pak se vše rozplynulo starostmi, hádkami, hledáním nového smyslu bytí, když se nedařilo sexu (sám to znám nejlíp) a nakonec dočasným rozchodem a dost planým filozofováním. Byla ta druhá část dost feministicky pojatá, takže z druhé části jen průměr a nakonec vytryskly hvězdy čtyři. Je mi líto. ()

Chundys

Já se asi zamiloval do Lousie Bourgoin a zase s lehkostí vyprávěná realita, protože to co řekne téměř ke konci filmu Barb mě rozesmálo a dojalo, jak to opravdu funguje a ano jsem chlap a není ostuda, aby se mi ten film líbil. No a je to život a já věřím v dobro, stejně jako x milionů lidí na světě a hlavně jsem nenapravitelný romantik a věčný optimista, ale to je zase můj příběh! Tento i když filmový, byl moc krásný! ()

Rado-KE

Príbeh mladého páru, ktorý sa rozhodne z čistej lásky pre dieťa, bez vedomia aké náročné to pre nich môže byť. Myslím, že tento príbeh sa odohral v životoch mnohých ľudí, preto chytí určite mnohých za srdce. V kombinácii s výbornými hereckými výkonmi a so zopár úsmevnými scénami "zo života" možno tento film zaradiť medzi filmy, ktoré človeka naplnia. ()

agassi68

Prepol som na to len náhodou mysliac si, že po chvíli ma to prestane baviť a chcel som sa ísť osprchovať. No a potom som sa šiel osprchovať až po záverečných titulkoch. S neuveriteľnou prirodzenosťou naturálne natočený film, kde sa cítite ako súčasť toho, čo sa deje pred vami. Dialógy a šaramantné herectvo všetkých postáv sú na úrovni takmer maximálnej. Intimita až za hranicou mojej výchovy. Skvelé! ()

Gixian

Né moc komediální komedie, která ale uteče rychle a rozhodně nenudí. Scénář je výborný, téměř celý děj je velice civilní a uvěřitelný, postavy (stejně jako jejich představitelé) jsou sympatické a je pro diváka snadné najít si k nim cestičku. Bohužel právě jakási ta civilnost a neokázalost filmu zabraňuje zapsat se do divákovi mysli na delší čas, a ikdyž jsem se u něj dobře pobavil, počítám že brzo zapomenu na to, že jsem něco takového vůbec viděl. ()

karinakari

Přesně ten typ příběhu, kterého se obává každá ženská. Snímek velmi realisticky ukazuje vztah a vše co k němu patří – velká láska, žhavý sex, nastěhování se k sobě, uděláme si miminko, porod a následné odcizení. Vnímám to až jako krutý popis, ale tak to v životě prostě chodí. Akorát nevěra mi tam chyběla k úplné dokonalosti. Zachycení těhotenství a samotného porodu tak důvěryhodné až mám pocit, že hlavní představitelka opravdu v jiném stavu byla. Stejně tak role babičky a tchýně se velmi přibližuje pravdě. Na konec chci podotknout, že se ani náhodou nejedná o komedii a jestli máte rádi idylizované pohádky, tak si rozhodně A happy event nepouštějte. ()

Chosef76

O tom, že gravidita a rodičovství je zkouškou partnerského vztahu není pochyb. Film velmi citlivě a pravdivě vypráví příběh zamilovanosti, čekání na dítě, vítání dítěte a vykořisťování dítětem. Francouzi mají sociální oblasti většinou filmově velmi dobře podchycené a i tento snímek je toho důkazem. Z pohledu porodníka chválím přesnost psychologického rozboru chování ženy u porodu .... ()