Smrtící triky 2

Smrtiace triky 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1991, 108 min

• Kingjiri

Narozdíl od prvního dílu sice přibylo víc scén postavenejch na umu trikovýho McGayvera, ale snaha o smysluplnej příběh už byla téměř nulová, nemluvě o kupě nelogičností a náhodnym setkávání postav. Přesto je pořád určitej oldschoolovej feeling dost cejtit a akční scény nejsou uplně nejhorší, dvě silnější hvězdy.(13.2.2016)

• dedavena

Esli to nima baba, tak ju zabijtě a teho cajborga dupnitě kajsi do... Tyn novy gel troche pachně, ale němyslitě si, nima na to, co si myslitě. Potem Rol musi na vraha přypraviť pasť, ale fšeco se posere. Majka podřiznu a začynaju komplikace. Šefpolda Sylak se chova jaksi podezřele. Šedivy zabijak na sceně, zapletka z jakisimi starymi medajlonami a špinavymi poldami včele s Sylakem. Usměvave očko Leoš to začyna, za pomocy Rola, rozmotavať. Nakoněc Rol a Leoš medajlony mafijanom zeberu, ale to, že ich vraťa cyrkvi, bo pry cyrkvi patřa, to mě nasere. A vitě čemu? Cyrkevnicy su přec najhorša pakaž zaroveň s politykami. Ale to už my sum kajsi indě.(21.4.2015)

První díl jsem bohužel nějakým záhadným způsobem vynechal, ale po dokoukání toho druhého musím přiznat, že za kousky Rollieho Tylera by se nestyděl ani legendární MacGyver! Hlavně díky jeho trýčkům na zloduchy jsem se vydržel dívat až do konce (pasáž v supermarketu byla dobrá) a film vlastně výrazněji táhl k vyššímu hodnocením. Na druhou stranu ani ostatní postavy nejsou vymyšlené vůbec špatně a zápletka až na některé maličké výjimky (např. jak mohl ten zabiják přežít ten kamion?) drží pohromadě, ale zkrátka tomu něco chybělo... Možná to byl až moc průměrný akční film z rozhraní osmdesátých a devadesátch let, nevím. Ale za zhlédnutí stojí, zvlášť, když v televizi nedávají nic lepšího.(14.10.2010)

• Gilmour93

MacGyver speciálních efektů Rollie Tyler se vrací do akce a nikdo už nemohl očekávat, že přijde s něčím originálním. Obzvláště, když nejlepší smrtící trik předvedl střihač, který se na to režiséru Franklinovi zvysoka vystolicoval a šel na pivo. Je to sice tristní pomyšlení, ale v úvodu natáčený film o vraždícím prsatém cyborgovi s chlupatýma nohama by asi byl o krapítek zábavnější..(14.10.2010)

9/10 - Jedno z pokračování, které se minimálně vyrovnalo prvnímu dílu a podle mého názoru jej ještě překonalo, je tato akční krimi-komedie. Přibylo melancholie, ale také humoru, akce i triků, možná toho bylo chvílemi už příliš, ale mně se to prostě takto líbí! Zcela rozdílné typy Brown a Dennehy opět vytvořily skvělý tandem, kterému jsem fandil po celé téměř dvě hodiny. Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů.(1.8.2007)