Smrtící triky 2

Smrtiace triky 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1991, 108 min

• Gilmour93

MacGyver speciálních efektů Rollie Tyler se vrací do akce a nikdo už nemohl očekávat, že přijde s něčím originálním. Obzvláště, když nejlepší smrtící trik předvedl střihač, který se na to režiséru Franklinovi zvysoka vystolicoval a šel na pivo. Je to sice tristní pomyšlení, ale v úvodu natáčený film o vraždícím prsatém cyborgovi s chlupatýma nohama by asi byl o krapítek zábavnější..(14.10.2010)

Na rozdíl od jedničky, druhý díl trochu drhne a nepřichází velice s ničím novým, pořád ale jde o solidní, ve stylu osumdesátek dozvučující řemeslo, jehož hrdinové zdolali své role v příjemné návaznosti. Zápletka má opravdu jalové tendence, trikový naturalismus těší ale nostalgii stejně jako předchozí snímek a to se myslím (minimálně) počítá. II Scénář: Bill Condon. Hudba: Lalo Schifrin (autor legendární znělky pro MISSION: IMPOSSIBLE, za další práci celkem 6x nominovaný na Oscara). 60%(14.10.2010)

První díl jsem bohužel nějakým záhadným způsobem vynechal, ale po dokoukání toho druhého musím přiznat, že za kousky Rollieho Tylera by se nestyděl ani legendární MacGyver! Hlavně díky jeho trýčkům na zloduchy jsem se vydržel dívat až do konce (pasáž v supermarketu byla dobrá) a film vlastně výrazněji táhl k vyššímu hodnocením. Na druhou stranu ani ostatní postavy nejsou vymyšlené vůbec špatně a zápletka až na některé maličké výjimky (např. jak mohl ten zabiják přežít ten kamion?) drží pohromadě, ale zkrátka tomu něco chybělo... Možná to byl až moc průměrný akční film z rozhraní osmdesátých a devadesátch let, nevím. Ale za zhlédnutí stojí, zvlášť, když v televizi nedávají nic lepšího.(14.10.2010)

První díl jsem neviděl, tak nejsem zatížen nad možnou neoriginálností a vařením z vody u druhého dílu. Musím ocenit originální nápad nad využitím filmových triků proti boji se zločinem. Byť to jse hodně přitažené za vlasy (viz využití dálkově ovládané figuríny klauna). No, když však opemeneme využití filmových kouzel tak nám zůstane nudná, stokrátviděná krimi o zlých cajtech. Rutinní režie, bez jakéholiv snažení o něco víc, než profesionálně odvedenou práci.Herci a scénář jakbysmet. Celkově se jedná o zcela průměrné krimi, jenž neurazí, nenadchne a po pár týdnech na něj zbydou mlhavé vzpomínky jako na stou návštěvu strip baru.(14.10.2010)

• Kingjiri

Narozdíl od prvního dílu sice přibylo víc scén postavenejch na umu trikovýho McGayvera, ale snaha o smysluplnej příběh už byla téměř nulová, nemluvě o kupě nelogičností a náhodnym setkávání postav. Přesto je pořád určitej oldschoolovej feeling dost cejtit a akční scény nejsou uplně nejhorší, dvě silnější hvězdy.(13.2.2016)