Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení. (oficiální text distributora)

Padme_Anakin

Nemám problém s naivitou snímku či s jeho nedostatky (má je, pravda), to podstatné pro mne zůstává, co nám chce sdělit a s tím souzním (sic volím jinou cestu).. Naladila jsem se okamžitě, ta parta podivínů, co dává všanc vše, mě zaujala, smýšlením, postoji, chováním k sobě navzájem, čistě pocitově.. ()

Hoyt

Na čisté čtyři hvězdy to asi není ale tady je i přesto udělím. A to proto kvůli mé slabosti k Brit Marling jak po stránce herecké tak i scénáristické. A druhý důvod, že jsem mohl nahlédnou do mě úplně neznámé problematiky. Každopádně film na zamyšlení a být v kůži Sarah a rozhodovat se kterou cestou se ona sama vydá, bych určitě nechtěl. Slabší 4*. ()

hous.enka

Ekoskupina Východ se snaží lidem ukázat správnou cestu. No, někdy použije i řekněme neortodoxní metody, ale většinou dostáhne svého. Jenže co když je to celé vlastně jinak? Ellen Page hraje (pro mě strašně) nesympatickou postavu snad poprvé a musím říct, že je v tom sakra dobrá. Alexander Skarsgard podává svůj standartní výkon a právě oni dva jsou tím, proč stojí za to tenhle film vidět. ()

schizmo

Zajímavej a poměrně dramatickej thriller z eko-teroristického prostředí, který sice dle mého nevyužil celkový potenciál velice slibné myšlenky, ale na druhou stranu přibližuje (byť trochu naivně) tohle okrajové a ušlechtilé téma. Ve vyýsledku mu asi nejvíc škodí ta televizní produkce. ()

RasputincZ

Prakticky celá premisa o enviromentalistické skupince "eko teroristů", kteří jsou svým způsobem každý kriticky poznamenáni konzumem a lidskou hamižností je velmi atraktivní ve své snaze podvrátit zaběhnutý systém. Celkově mám pocit, že se poslední dobou stává tohle "fightclubské" téma velmi protěžované (Elysium, Očista a další). Batmanglij se v průběhu filmu lehce otírá hned o několik tématů, od přehlížejícího konzumu společnosti (závěrečná scéna s jablkem je těžce mimo), pochybné farmaceutické firmy (téma mnohem lépe zpracované Soderberghem ve Vedlejších účincích) až po nahlédnutí do fungování "sekty" (zde se bohužel ani zdaleka nemůže srovnávat s Durkinem a jeho Marthou Macy Marlene). Dost zamrzí, že je režisér očividný fanoušek seriálu Homeland (ne, nevěřím, že je obsazení Jameyho Sheridana do téměř identické role náhodou). Navíc i hlavní postava má s Carrie z výše zmíněného seriálu leccos podobné. Závěr se bohužel sype jak domeček z karet. Taky chci být alternativní vegan nesnášející korporace a přitom vlastnit Iphone :-) ()

Riddick77

Nakonec se z environmentální agitky o ekoteroristech, proradných korporacích, nehospodárnosti kapitalismu a zkažené společnosti plné slepých ovcí stal naivní a absolutně nevěrohodný blábol o silně nevnímavé dívce, jež celý život přehlížela problémy soudobé společnosti, až konečně prozřela v partě uvědomělých bojovníků proti bezpráví. Hluboce neoriginální a docela přízemní. Atmošku to má v úvodu, pak to však "vyšperkuje" několik rádoby hlubokých momentů (jablíčko) a naprosto nelogických scén (hluchá dívka). Je sice chvályhodné, že jsou problematizovány patologické a nebezpečné společenské a systémové jevy, ale příště prosím lépe, věrohodněji a bez samoúčelného moralizování. 4/10! ()

aluna

Nesnáším filosofický moudra a extremismus v jakýkoli podobě a je jedno, jestli se jedná o principiální pojídání zbytků z popelnice, principiální žhářství (protože mamon je kurva a jedině žitím v lesní chajdě můžu splynout s přírodou a nebýt jako "oni") nebo principiální demonstrace sounáležitosti krmením v kazajkách. I dobrý skutky jsou snazší s prachama. Všechno z principu jsou jen pózičky. Leč majitele korporace, co vědomě vypouští jinejm rodinkám do potůčku před baráčkem sračky, ale vlastnímu dítěti by pochopitelně zakázal se k Čertovce jen přiblížit, bych v něm s čistým svědomím vyráchala. Jenže jen úmysl je potrestatelnej tímhle "oko za oko" způsobem a zjistit, jestli tam byl, je na čas náročnej koníček, při kterým by už ho moc nezbylo na alotrie. Cílem lekce je oči otevřít, ne všechny vypíchnout. Shrnuto: nic novýho ten film neříká, ale opakování je matka moudrosti, ty oči vás otevřít donutí a přechroustat si to v sobě taky. Byť třeba jen na dvě hodiny a byť se těm kydům často budete smát. ()

Alementina

Přitažené za vlasy to je, i když kdo ví, posuzuju ze svého pohledu člověka, který se nikdy aktivně neangažoval, veškerá moje činnosti začíná i končí tříděním odpadu, na druhou stranu jsem si vědoma tolika svinstvech, který dnešní průmysl produkuje a ktere se nam vedome i nevedome dostava do tela, že je mi jistý eko terorismus blizky a takže se mi to libilo, ale ty blbosti s veceri v kazajce ci vzajemné umejvani se v rybnici mi zavani etrémním fanatismem... Proste proc by se eko terorismus nemohl delat z klidu normalniho domu, kde i lidi budou chodit do prace. A hlavne, proc si zrovna barvi vlasy na blond, neni to prece proti tomu byt uplne prirodni bytost ?! :) ()

blackrain

Tenhle film mi nedal to, co jsem po něm chtěla a po celou dobu sledování očekávala. Bohužel mě zklamal, i když si vzal jako nosnou myšlenku závažné téma. Přeměna té agentky mi přišla bohužel samoúčelná a směšná. Ano, lidé se mění a mění své názory na věc, ale tohle bylo příliš okaté a agitační. ()

kaylin

Co tohle má být? Akční film natočený umělecky? Environmentální drama s přesahem? Nevím, čím vlastně chtěl tenhle snímek zaujmout, jen můžu říct, že se mu to v mém případě nepovedlo. Nepříjemné postavy, kterým se prostě nedá fandit, do toho ještě snaha říct světu, že lidé se chovají k přírodě ošklivě. Chovají, ale proč o tom musíme slyšet ve filmu, který by měl asi být v první řadě akční. Anebo se tak tedy jen tváří. Neskutečný paskvil, který, doufám, nebude masovou záležitostí, i když je vidět, že se jedná o další odpověď na to, jak točit film, které nebudou hollywoodské. Proč se tohle radši nenatočilo jako dokument? ()

Philcze

Zatímco Batmanglijův předchozí počin kvůli menšímu rozpočtu a nejednoznačnému vyústění ještě chutnal jako indie, East už chutná jako plnohodnotný, v rámci možností i celkem velkolepý eko-thriller, který by se neztratil v široké distribuci. O to větší škoda, že to zase jednou zkejslo jen v pár kinech a z filmového světa to vyšumí rychlostí světla. Ne však z divákova podvědomí. Přesvědčivé výkony, kupa mrazivých scén a uvěřitelný přerod (?) hlavní hrdinky dělají z Eastu jeden z těch lepších thrillerů letoška. 80% ()

runner85

Možno menšia utópia ale keď sa človek zamyslí nad tým proti čomu bojuje skupina The East tak zistí že majú pravdu ... v dnešnej dobe je to proste tak, pre veľký majetok a slávu je veľa ľudí schopných spraviť hocičo ... nuž ľudia bez chrbtovej kosti ... ()

Duotone28

Tešil na stupňujúce napätie, ktoré sa ale vobec nedostavilo. Viac menej to bolo vždy na rozmedzí nudy a zábavy, čiže dnes len za priemer. Nazdar ()

Dont

Nejsem zrovna příkladný ekolog a už vůbec bych si netroufnul vymezit hranici, kam až lze vlastně v zájmu ekologie zajít a přitom své činy obhájit jako správné a legální. Naštěstí v tomto případě režisér dává proměnou hlavní postavy poměrně srozumitelně najevo, na čí straně by měl divák stát a fandit se dá i kvůli nesnesitelné Patricii Clarkson a její ještě nesnesitelnější firmě snad jen jedné straně. Ta čtvrtá hvězda je hlavně za fantastickou Brit Marling, ta film vytáhla z průměru. Všiml jsem si jí už ve Smrtelných lžích, kde měla jen malou vedlejší roli, tady dostala dostatek prostoru a ukázala, co v ní tříme. Zdatně jí sekundoval i Alexander Skarsgård. Ellen Page trochu v pozadí a dost protivná, ale to ona umí velmi dobře, a byť jí takovou nemusím, tak to leccos vypovídá o jejím hereckém talentu. ()

Marqta

Film, který se podle mě zabývá velmi aktuální celosvětovou tématikou, které obvykle není věnováno tolik prostoru. Nejsou to jen protisystémové organizace (ať už radikální, nebo ne), ale především podstata, v tomhle případě doslova "zkaženost" společnosti. Snímek nepřináší řešení problému, (Jak už tady hodně lidí přede mnou podotklo, možná trochu bezpředmětně, protože se přeci jen jedná o kinematografickou tvorbu a ne o filozofický manifest.) ale bezesporu na něj poukazuje. (Což byl pravděpodobně i jeden z primárních záměrů tvůrců, který se vydařil velmi slušně podle mě.) Líbila se mi celková atmosféra snímku a náznak "poselství" i přes to, že jsem s některými zmíněnými myšlenkami úplně nesouhlasila. Celkem dlouhá stopáž mi překvapivě nevadila, scénář byl pestře nakonbinovaný a detailní kamera mi dávala pocit reálnosti a opravdovosti i v těch místech, kde by můj mozek normálně protestoval. Silnou částí filmu je určitě i povedené herecké obsazení. Za mě to jsou hodně silné tři hvězdičky a nejsem daleko od toho dát čtyři. ----"We want all those who are guilty to experience the terror of their crime. It’s easy when it’s not your life, …"----" There is good food that was thrown away legaly.This system is broken."---- ()

Gee.Rocks

Žádný blockbuster, ale hodně zajímavý nízkorozpočťák z pera Brit Marling mě naprosto šokoval. Na jednu stranu šílenost. Na druhou stranu dokonale pochopitelná. Pár drobností je tedy na můj žaludek moc - jako ošahávání vnitřností srnky nebo pohřbení kolegyně aktivistky do hrobu někde v lese, navíc ji pohřbí nahou zaházenou květinami, to je na mě moc hippies. Ale člověku takový film otevře oči. Je snadné věci nevidět. Je hodně těžké nechat oči otevřené, když je to nepříjemné. Ale u The East se jedná o poměrně snesitelná eko-témata. ()

C0r0ner

Popisek a obsah mě celkem namotivovaly, ale ve výsledku se jedná o obhajování ekoteroristů, s čímž se prostě ztotožnit nedokážu. Ne že bych byl zastánce kurvení naší Planety, ale aktivisté mi k srdci také zrovna nepřirostli. S Batmanglijem končím, jeho styl je mi cizí. 50% ()