Reklama

Reklama

Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Hanussen

Hanussen (hodnocení, recenze)

Nechci rušit tuhle rozjetou debatu, ale nemělo by se tu spíš diskutovat o filmu, respektive pouze o jednom biblickém příběhu?

na příspěvěk reagoval Ainy, Ainy

misterz

misterz (hodnocení, recenze)

PetrPan

Zaujimave otazky. Mne vsak unikla jedna vec. Boh stvoril svet za sest dni a ten psledny odpocival. Siesty den mal pracu s clovekom, predtym stvoril vsetko ostatne. Moja otazka je, kedy mal vlastne satan cas na vzburu a kedy ho boh uvrhol do pekla? Medzi 5 a  6 dnom? :)

na příspěvěk reagoval Ainy

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

PetrPan

Ale já věřím, že bys tohle všechno, co je v bibli velmi explicitně a doslovně řečeno, ve skutečnosti nedělal a myslím (nebo spíš doufrám), že valná většina věřících by to neudělala rovněž. Tím spíš nechápu, proč právě od bible tolik lidí vyvozuje vzory pro chování a tak dále. Pro mě je to těžko představitelné.

na příspěvěk reagoval PetrPan, TheDarKnig, niethustra

PetrPan

PetrPan (hodnocení, recenze)

flanker.27

 Já svou víru ( tak trochu jinou, přece jen) neobhajuju, nemám potřebu, to jsme se asi špatně pochopili. Jen chápu Bibli jinak než ty a snažil jsem se ti vysvětlit jak, nikoliv však za účelem přesvědčit tě či se tím snad obhájit.

na příspěvěk reagoval flanker.27

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Obětovat hromady dětí, kdo kde? ostatně to vraždění měst včetně dětí je totéž.Jak jsem použil ten citát - Aby lidi páchali špatné věci, na to potřebují náboženství.

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

PetrPan

Ne, nemůžu pochopit symboliku ve vraždění lidí, kteří mi nic neudělali, v oběti dítěte, abych dokázal oddanost bohu (jako by ten vševědoucí bůh nevěděl, koho i vybírá). ne, to ty se pokoušíš obhájit si víru tím, že to, čemu by se řeklo genocida či oběť řekneš symbol. Toť zaslepenost vírou.

na příspěvěk reagoval PetrPan

PetrPan

PetrPan (hodnocení, recenze)

flanker.27

Ano,   obdivuji vlastně jeho víru a to rozuzlení v podobě zastavení Abrahama Bohem  jakbysmet. Já takovou víru zdaleka nemám, necítím se však tím nijak méněcenný. Už jsem koneckonců svůj postoj k víře vysvětloval.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

ale ať si každý uctívá co chce, dokud nebude obětovat hromady dětí, páchat incest, obří nevázané orgie a ještě se k tomu snažit neustále nalákat na tohle všechno člověka z úplně jiným pohledem na svět a neustále způsobovat mohutné problémy. 

na příspěvěk reagoval flanker.27

PetrPan

PetrPan (hodnocení, recenze)

flanker.27

Opět pouze opis textu Bible bez snahy zachytit poselství, což je vzhledem k tvému ateismu pochopitelné samosebou. Zkusme to jinak, nejsi věřící - nehledáš v Bibli symboliku, podobenství, nevidíš je tam - je to v pořádku.  Jsi věřící  - hledáš symboliku, podobenství, vidíš ji tam -  taky v pořádku. On to není vlastně skutečný spor, jen ty nemůžeš pochopit věřícího a on nechce chápat tebe, protože má svou víru.  Jen opět dodám, že Bible nebyla sepsána za účelem zachycení historických událostí.

na příspěvěk reagoval flanker.27

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

PetrPan

Vytočený - vytáčky, to ti nic neříká?

takže ty bys to neudělal, ale jsi rád, že někdo to na sebe vzal.Asi rproto že je to správné. Taky dobrý.

na příspěvěk reagoval PetrPan

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Ano, hřích, to je oblíbený pojem věřících, hřích je  zvlášť to nespadá do jedné víry. Zejména hřích uctívání jiného bohha než toho pravého. To je vůbec hrůza... :)Nutnost? To říkal i Hitler :) Vlastně se genaocida od genocidy neliší, důvod se vždycky najde.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

PetrPan

PetrPan (hodnocení, recenze)

Děkuji za tvou starostlivost, je to milé. Ta dvě slova navíc byla vcelku podstatná, nicméně nemusíš se tím zabývat.

 

flanker.27: Já ti už odpověděl, nejsem Abraham, tudíž bych to neudělal.  Navíc nejsem vytočený,  z čeho tak usuzuješ ?

na příspěvěk reagoval flanker.27

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

flanker.27

a taky se to kolikrát stalo.. ještě před Jordánem, do tábora si přivedly jakési lehké ženy a obří množství lidí upadlo do hříchu a tak se to opakovalo a opakovalo...

A nebyla to oběť Bohu, oběť Bohu bylo jenom to, co se mělo obětovat, vyhlazování národů byla nutnost

na příspěvěk reagoval flanker.27

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

PetrPan

Ono to pobíjení všech těch ostatních národů, které ti připadá tak fajn nebo symbolické, to je vlastně oběť bohu, protože to bůh nejdřív Mojžíšovi a pak i Jozuemu přímo nařizuje, koho mají zabít, co z toho pak obětovat a tak dále. Když pobili madianské, zabili vojáci muže, ale ženy a děti nechali. Mojžíš se na ně rozlítil, že tak urážejí Hospodina a nařídil, že musejí zabít všechny kromě panen. Přímo to odůvodňuje tím, že pod vlivem madianských by mohli uctívat Izraelité jiné bohy. Strašný zločin.

 

Nevytáčej se. Nebuď zbabělý. Dej přímou odpověď. Udělal bys to nebo ne?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, PetrPan

Příspěvek byl smazán administrátorem.

PetrPan

PetrPan (hodnocení, recenze)

Ty máš vůbec  asi problém s pochopením psaného textu,  přesně to bylo : "tvůj výklad Bible, který považuješ za svůj korán" a bylo to samozřejmě takto napsáno zcela záměrně  a s jemnou ironií, vím ironie se v psaném textu rozpoznává obtížněji.

PetrPan

PetrPan (hodnocení, recenze)

flanker.27

Jejich asi jedinou odlišností bylo,  že jsou jinověrci ..hezké tvrzení.  Z čeho vyplývá ? Bible není dokonalý a přesný popis historických událostí.

na příspěvěk reagoval flanker.27

Související novinky

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (více)

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (více)

Reklama

Reklama