Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

ProfChudak

Príbeh Noeho asi každý pozná. Preto chápem, že bolo treba pridať do filmu ďalšiu dimenziu/dimenzie. Celkom sa mi páči záverečná myšlienka - že je na nás, či dáme ľudstvu šancu. Niektoré elementy, ako napriklad tzv. padlí andělé alias watchers boli na mna trochu moc, niekto mal asi priveľa fantázie. Veľká škoda tohto filmu asi je to, že nie je ani jedným z toho, čim by mal byť - nie je ani katastrofický, ani biblický, ani ... tri bodky. Zostal niekde na hranici zvláštnych invencií, grafických efektíkov a morálnych diliem. No niekoho to môže osloviť, vlastne aj ja som si tam našiel aspon spomínanú záverečnú myšlienku. ()

Fuksinka

Roky minulé nás přesvědčily, že je možné fandit i psychopatickému zabijákovi. Jenže to by musel být cool a jmenovat se Dexter. Tleskat magorovi, který nechá pochcípat všechny kolem a chce nechat vymřít i svůj rod, se jaksi nedá. Aronofsky je zřejmě umělec, protože udělat z takového tématu a s takovými herci tak nudný film, chce hodně talentu. Pár rádobyepických scén, špatných triků, golemopavouci a jeden pěknej neherec, je tak všechno, co si z Noeho budu pamatovat déle, než půl hodiny. Mimochodem, celou dobu se snažím nemyslet na to, kdo s kým se potom množil. Brrrrr. ()

HiccupIII

Docela drsný film. No tak za Emmu sem tu jednu hvězdičku navíc dal ale co se týče Noeho ten mi moc sympatický nebyl a už vůbec ne ke konci. To co chtěl udělat bylo dost drsné. trochu sem mu přál aby spadl přes okraj archy trochu se vykoupal v divoký vodě a přišel pak nakonec k rozumu ale co se stalo doopravdy to prozrazovat samozřejmě nebudu ale ti co viděli vědí o čem mluvím. ()

bezprezdivky

Směs náboženských blábolů, resp. americké představy o nich, a jednoho velkého šplouchu, říznutá o dvě bojové scény, které si tvůrci do biblického příběhu dodali sami. Absolutně přepálená délka. A zásadní otázka - proč v arše chyběly žirafy ? ()

Fajung

Aronofskeho je cítiť v každej veľkolepej sekvencii vo filme. Kto nemá rád štýl jeho filmov, tak ho nezaujme ani toto. Film sa mi vcelku páčil, aj po myšlienkovej stránke, aj po digitálnej /scénky pri ktorých prichádzajú zvieratá do archy sú impozantné/. Silný faktor zohrala aj hudba, doslova medzi nebom a zemou. Čo filmu, ale zobralo na kvalite bola prehnaná stopáž /Celkovo poslednú pol hodinu filmu by som vystrihol/. Každopádne Noe je film určený na veľké plátno. Videné v kine 70% ()

MiniRecenze

Dlouho jsem odkládal tento snímek.ale dostalo se na něj.A musím říct,že nebýt R.Crowe ,tak je film hodně nudný a nezajímavý.Právě onen herec dodává své postavě smysl a vede i celý příběh.Nemůžu říct,že se zde jedná o náboženské zpracování,ale své diváky si film hledá těžko.Spousta nezajímavých monologů a zpracování,nebýt fantasy vsuvky,tak bych film ani nedokoukal.Hodně se táhne a Vám připadá zdejší stopáž nekonečná.Své "ovoce" přináší film až v poslední třiceti minutové stopáži,kdy ukáže i dramatickou část.Pro mě nijak ohromující zážitek ,ale špatně strávitelná JEDNORÁZOVÁ AKCE !!! ()

Scaevola

Vida stopáž a věda, kolik prostoru Bible dává Noemovi a jeho cestě, tipoval jsem, zdali se budu nudit při stavbě archy, při plutí po smrtícím oceánu nebo při proslovech starozákonních proroků... ale že nebude zábava ani jedno z toho, jsem nepředpokládal. Nějak mi totiž schází smysl tohoho spektáklu: Hodně se tu brečí, jako by to snad bylo rodinné drama, leč titulní hrdina je ve své urputnosti zcela nedramatický a obě dámy - s prominutím - hrají jako křoví. Hodně se tu cituje ze svatého textu křesťanství, leč většina děje v Bibli není a ten zbytek je z důvodů známého jen producentům pojat jako taškařící fantasy. Hodně se tu také pracuje s počítačem, leč všechno je jaksi očividně umělé a papundelkové, až oči přecházejí. Ještě štěstí, že tu jsou lidičkové, jejich post-apokalyptické vynálezy a kostýmy a ona věčná Pýcha, která svou svůdností tak rozkošně kazí všudypřítomný vegansko-ekologický patos. ()

Ironhead

Tak tohle sem vazne spis protrpel/prospal... s Darrenem to jde nejak z kopce a nebo spis tyhle biblicky temata nejsou muj salek kavy... Nicmene mi prijde, ze od doby "Requiemu za sen" maji Darrenovy filmy sestupnou tendenci... bohuzel... ()

marekspanel

Mám rád, když mě film překvapí navzdory zdejšímu podhodnocení. Zřejmě chápu zmiňované nedostatky. Sám jsem si ze začátku říkal, zda tohle opravdu natočil autor requiemu či černé labuti..? Zvláště ti kamenní obři a takový ten americký popkornový nádech. Ale netrvalo dlouho a uplně mě film pohltil. Vizuální stránkou, výpravou, hereckými výkony, surovostí hodnou Darrena a celkovou epičností a skvělým zobrazením známého,dnes již stokrát omletého příběhu. Potěšila mě účast mého oblíbeného Anthonyho a Russell Crowe zde řekl bych posunul svoje dosavadní herecké hranice, tak jako Emma Watson opět pokročila a stává se z ní opravdu skvělá herečka, kdo si myslí opak asi jen prostě neměl rád H.P. Obdivuji skvěle přednesenou psychologii hlavní postavy. Spoustu známých mi totiž líčilo, že se jim přestal děj líbit, když Noe se jakoby otočil proti své rodině..mě to tedy přišlo v tom Afronofskyho podání naprosto logické, pochopitelné, uvěřitelné, byť až hrůzné..nešlo o špatný scénář, prostě tak by to zřejmě reálně bylo. Scény jako, když zřejmě posledních pár lidí smete vlna na výčnělku hory, či trhání zvěře za živa na kusy, příchody zvěře do archy, nádherný ranní barevný kontrast se siluety nebo nůž nad dvojčaty se mi zaryly na dlouho do paměti. Skvělé! ()

hony23

Zfilmovaný biblický příběh o chlapíkovi, který když vypuknul povodňový stupeň číslo 3, postavil plavidlo pro svou rodinu i faunu z celého okolí. Bohužel působivá pasáž s potopou trvala jen asi 15 minut, zbylé 2 hodiny jsem sledoval jen nekonečné náboženské žvásty. No co vám mám povídat Kelišová, utrpení svatého Šebastiána hadr! ()

Devilskitten

Velmi rozporuplný film... Skvěle vizuálně pojaté, opravdu pěkná podívaná, ale dějově je to strašně nejisté, nijaké, nějak si nejsem jistá, co si mám o něm myslet. Film se mi jistě líbil, ale nějak extra mě nenadchl, to už více zaujal mého 8letého brášku než mne. ()

bonovox

Noe ma nesklamal, mix biblického príbehu, fantasy a akcie zvládol Darren Aronofsky so cťou, pretože preniesť do celovečerného filmu krátky odsek z Biblie je veľmi obtiažne. Scény "hovoreniaˇ so stvoriteľom, nástup zvierat na archu alebo samotná potopa sú natočené a podané bravúrne. Veľký podiel na výslednej kvalite filmu má nepochybne bezchybný Russell Crowe. Nechápem preto až tak negatívne recenzie. ()

Callie

Něco mezi Transformers obalenými kameny a bitvou o Helmův žleb, aby to v poslední fázi přešlo na psychothriler o vraždění neviňátek, vyhozené prachy. Jo ale odpad jsem nedala jen kvůlivá super hudbě. ()

Elisson

Hm, tak podivný film som už dávno nevidela. Aronofsky zrejme na niečom fičí. + za propagovanie nejedenia zvierat, - za to, že bol Noe taký maniak a veľa kadejakých zvláštností a prehnaností :-D ()

Dave1913

Dlouho jsem se tak nerozmýšlel, kolika hvězdami tento film ohodnotit. Nakonec jsem se místo 4 rozhodl pro 3. Začátek byl docela katastrofální, že dívat se na to doma a nebýt zvědavej na Emmičku, možná to po 10 minutách vypnu. Naštěstí jsem byl v kině a nakonec to nebylo tak špatný, dokonce se mi to líbilo. Škoda, že jsem věděl jak se Russel rozhodne, jelikož jsme na světě, ale jinak to udělat nemohli. 60% ()

listo

Nechť mi všichni křesťané i sám Bůh odpustí, ale Bible je plná chrobomyslných psychotických postav, tudíž pokud se pokusíte natočit podle některé z nich megafilm, výsledkem musí být nutně chorobomyslná psychotická slátanina. A pokud byste si nebyli výsledkem předem jistí, zamíchejte do toho pár bizarních přerostlých helfrů z jiného žánru, abyste to potuplovali. Na druhou stranu, film určitě nebyl špatně řemeslně zpracovaný, dokázal udržet pozornost i přes tu nesnesitelně dlouhou stopáž, za kterou dávám o jednu hvězdu méně, než by film ve skutečnosti zasloužil. ()

Optical

V životě jsem se u filmu nemodlil víc jak u tohoto snímku. Modlil jsem se za rychlý konec mého sto-třicetiminutového utrpení. Kdyby po závěrečných titulcích zazvonili jehovisté, byl bych teď asi obžalován z mnohonásobné vraždy. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu