Policie dorazí na opuštěnou benzínovou stanici po brutálním masakru. Jediné důkazy, které zůstaly na místě činu, jsou elektronické zařízení, videokamery a dva mobilní telefony. Detektiv, který si vzal případ na starost, musí analyzovat kousky záznamů a dát tak dohromady totožnost vraha. (Gyorgy)

zbyshek

Začátek vypadal slušně a cítil jsem mírnou naději, že to tak bude pokračovat. Ale tak, co bych zas mohl čekat na této úrovni. Vypadalo to na klasickou vyvražďovačku skupinky amerických teenagerů, samozřejmě vše z vlastního pohledu kamery. Tam za louží už prakticky tak běžná věc, jak tady cikán a další cikán. Ne, nechci být rasista, ani v USA nejsou. Je celkem vtipné, jak skoro v každém takovém filmu musím být ve skupince nařachaný mladší bílý chalan, se sexy přítelkyní, asiat a černoch, prostě myslí na všechno. Tedy téměř, jelikož tady asi důkladně nepřemýšleli nad příběhem, protože takové trhliny a nesmyly v ději jsem už dlouho neviděl. Sice tvůrci docílili momentu překvapení v závěru, ale mě už to bylo celkem jedno, kdo to nakonec udělal. Když jsem došel k rozzluzlení, jen jsem si klepal na čelo. 15%. ()

Rodriguez

"Evidence" je celkem protřelým krimi hororem, kde do posledního okamžiku tušíte, že zabiják je ten, kterého Vám servírují záznamy. Bohužel se stále díváte špatně.... 50% ()

dubinak

Evidence není zrovna mistrovské dílo, ale jedno mu musím uznat, bavil mě. Po celou dobu přiměřeně dlouhé a výborně vyvážené stopáže. V podstatě se tam pořád něco děje, alespoň v té FF části. Ta detektivní část byla skoro zbytečná, téměř nefunkční a hlavně nepřesvědčivá. Když se zaměřím na herce, je to tak půl na půl. Každou chvíli mě otravoval někdo jiný, takže rozmanitost je zde vždy přítomná. FF funguje podobně. Občas je tam tak moc kamer, že se příběh začne divně prolínat a když už máme přijít na nějaké menší rozuzlení, kamera přepne do nočního, otravného režimu. Všechno by to odpovídalo tak nějak na dvě hvězdy. Ale pak tu máme ještě onu pointu, která se snaží zamíchat kartami co to jen jde. Na mě to ale docela zapůsobilo, i když jsme tohle viděli už stokrát jen v jiném kabátku a pochybuji, že by tohle v reálném světě tak lehce prošlo, ale já za to hvězdičku přidám a určitě na Evidence budu vzpomínat spíš v tom dobrém. Ale ten plakát je taky docela děs. ()

PROCESOR

Paráda, hodně dobrej děj-napínavý a i rozzuzlení. Kdo napíše, že ho štvala roztřesená kamera, tak asi nepochopil co si pustil za film. ()

Nivenx

Tak tento rok nám ještě klenoty přinese a rozhodně už jsme měli možnost vidět lepší filmy jak tohle. Neříkám, že to je úplně k zahození a rozhodně si myslím, že na někoho to zafungovat může, ale bohužel na mě moc ne. 45% ()

chelseaman22

Tak tenhle kousek je vyloženě pro fajnšmejkry. Devadesát minut pokusů o horor je reprezentováno videem o rozlišení VGA či QVGA. Pokud víte, kolik na kolik je to pixelů, tak si hned uvědomíte, že tuhle tu flákotu syrového masa s radostí neokusíte. Svářeč pobíhá po vsi, podpálení turisté se cítí jako PEPO na krchově během dušiček a hlavní vyšetřovatelka shání ES-DÉČKO od Kingstonu. 10% ()

lennyd

Na benzínové pumpě několik desítek kilometrů od Las Vegas dojde k šílenému masakru, po němž kromě kompletně zničené benzínky zůstává na místě i několik mrtvých těl. Detektivům se podaří zachránit několik nahrávek z videokamer a mobilních telefonů, které jen částečně podlehly ohnivé zkáze a snaží se jejich analýzou rozplést komplikovaný případ... Různých found footage filmů se v posledních letech objevilo jak hub po dešti, některé lepší, některé horší. Některé originálnější, některé pak méně. Evidence pak patří z mého pohledu jednak k těm originálnějším, a jednak i k těm lepším (v rámci žánru). Sice by se na filmu našlo několik (desítek) věcí ke kritice, ale na druhou stranu odhalování pomocí nahrávek mne docela bavilo. Plusem je určitě i herecké obsazení, byť v kvalitě "nahrávek" je nutné některé osoby rozpoznávat více podle hlasů, než vizuálně a to s sebou i jedno obří minus - v nejvypjatějších scénách jsou nahrávky "jakože" poškozeny, čili napjatý divák z toho má prdlačku (pokud opominu jednu či dvě lekačky, které plynuly z "poškození" nahrávky v tiché a tmavé scéně. Jednu hvězdičku přihazuji za závěrečné rozuzlení - ač jsem v průběhu filmu vymyslel několik možných ukončení, toto mne fakt nenapadlo... ()

venison

Chápu, že jsou točeny horory, na které nejsou peníze a vyjde z toho laciné céčko.. Nechápu, že očividně peníze na horor jsou, ale vyleze z jejich tvorby takováhle zoufalost.. Hodně prkenní vyšetřovatelé naleznou na místě masakru několik video záznamů, které společně s divákem analyzují.. 2/3 filmu tedy probíhá na poškozených záznamech, které jsou navíc ze 4 různých nahrávacích zařízení, takže časová posloupnost brzo splývá.. Největší lekačky jsou, když místo vyústění napínavé situace skočí na obrazovce poškozená páska nebo se začne trhat obraz.. Závěrečná pointa je celkem dobře vymyšlená, ovšem tvůrci ten film natolik zprznili, že vyzní pěkně blbě.. Achjo, já chci nějakej pěknej horor :-( ()

VanTom

Neotřele využitý koncept "found footage", kterou průběžně sledují a zkoumají kriminalisté. Občas napínavé, ale přemíra těch digitálních ruchů, zrnění a artefaktů spíše ruší, o totální ztrátě přehlednosti nemluvě. No a pointa je opravdu nečekaná, nepravděpodobná, nereálná a blbá, ovšem takovým tím WTF "guilty pleasure" způsobem. :-) ()

mrx.friend

Návrat ke stylu found-footage se po delší pauze osvědčil. Fascinující titulkový freeze shot a i když se potom jede podle zajetých klišé žánru (vážně mizerná kvalita nahrávek, kdo definitivně zmizí ze záběru jako další, chování postav, natáčení za každé situace), prostě mi to sedlo. Navíc to vrcholí rozuzlením, kterým divák neprohloupí. Atliho hudba tentokrát trošku nevýrazná. Kdybych srovnával s Osunsanmiho předchozím počinem, byl bych nucenej slevit o jednu hvězdu, ale jak říkám, tentokrát moje guilty pleasure O:-) ()

Guzo

Na detektivní thriller originální forma, ale tím v podstatě plusy tohohle filmu končí. Byť ještě musím pochválit režii v "ne found footage" místech, ale těch je tu bohužel dost pomálu. Problém je hlavně v tom, že roztřesená kamera po delší době začíná nudit - ze začátku je až zbytečně moc vaty a ke konci, kdy vypadávají záběry, je to zbytečně nepřehledné. 4/10 ()

zolo23

Nie až taká hrôza akú som očakával. Found footage filmy mám rád ,ale len vtedy keď si režisér vie "ustrážiť" kameramana. Bohužiaľ v Evidence sa kamera až priveľmi klepala, resp. viac toho tu nebolo vidno ako bolo... Príbeh však obstojí, stále som tipoval kto môže byť vrahom a popravde tak 15 minút pred koncom som si ho na 50% aj tipol. Tento film si však už druhýkrát nepozriem, pretože po odhalení vraha je druhá projekcia priam zbytočná. ()

manonfire odpad!

Nápad rozklíčovat celý případ v rámci jedné policejní místnosti, a to čistě podle nalezených nahrávek sice není špatný, jenže za ten absolutně směšnej konec si film nezaslouží nejmenší slitování. Spoiler: Teplouš Swetnam a opicoid Olatunde zkrátka vytvořili úplnou feministickou grotesku, kdy se ukáže, že tím největším řezníkem je dvojice pipin, o které jsme se přitom měli celou dobu jakože nejvíc bát. A najednou bum prásk, pointa se snesla z nebe a teď všichni čumte na to, jací jsme to ale super kreativní tvůrci. Tak za prvé, takový motiv je těžce fádní, neboť se poslední dobou v horůrcích a thrillerech opakuje nebývale často. Za druhé to vždycky byla, je a bude naprostá lacinost, která zpravidla celý film jen zničí. Už vidím ty dva teplouše, rejžu se scénáristou, jak se při premiéře drží vzájemně za klacíky a užívaj si tu svou neortodoxnost. 0% ()

Forsberg11

Zabudnuteľná jednohubka bez väčších ambícii. V podsate nič viac ako ďalší FF horor do zbierky to nie je a asi ani nemohlo/nemalo byť. Ale na to všetko ma Evidence pomerne slušne bavilo, dej odsýpal, niektoré vraždy sa vydarili, niektoré momenty som radšej prehiadol a dopracoval sa do zdarného konca. Ktorý mi mimochodom hudbou pripomenul sériu Saw, hlavne prvú časť. A práve za to prihadzujem slabšiu tretiu hviezdu. 50 %! ()

iXtr3m3

Slušná práca, bolo vidieť že Stephen Moyer a Radha Mitchell nešli do úplného odpadu. Slušne natočené, slušne vygradované, slušne zahrané. Slušný priemer. ()

666Carnage

Napůl normální, napůl found footage. Bylo to celkem dobrý, svižný a s dobrým nápadem. Občas teda nečitelný found footage. Škoda, že jsem v půlce věděl, kdo je pod maskou, i když jedno překvapení se na konci našlo. 55% ()

MareT.

Davam nadsene 3*. Ten mix ruznych subzanru mi sedl naramne a konec jsem fakt neuhadl. Nekdy v polovine filmu tempo skripe a ja zacal zjistovat kdy film skonci, ale jak se dostaneme do "rozuzlovaci" posledni tretiny tak to melo vsechnu moji pozornost. Jasne, ze finalni rozuzleni pod lupou logicky skripe, ale cert to vem kdyz se lidi bavi. ()

Mrs.Blue

Nejdřív si všichni stěžují jak jde found footage do kopru, že je to všechno na jedno brdo apod. Pak se naskytne příležitost zhlédnout skvělý, originální kousek s opravdu nečekaným plot twistem a výborným hereckým obsazením a ejhle ono je to zase málo. Tohle mi opravdu vysává energii :-( ()

mosnak odpad!

Zasloužený odpad! Tak nudné sledování chaotického záznamu brutálních vražd jsem snad ještě neviděl. Tento snímek vás ničím zvláštním nezaujme. Kromě luxusně udělaného začátku filmu,který se mi moc líbil,pak už ale následovala jen nuda, zrnění, chaos, zrnění, videokostky, zrnění a "šokující" finále! 5% - za začátek filmu! ()

Flopik

Tak veľké prekvapenie a to som nečakal fakt nič . Ako podstata nieje nič nové zopár ľudí uviazne na jednom mieste nemajú sa z tade ako dostať nastane tma a je tam psychopat.Samozrejme toto tam je ale ten film môže ponúknuť omnoho viac.Ako thriller to bolo zvládnuté skvele , fakt som mal nervy ako horor no ako "krvák" slabšie ale postačujúce.Vďaka tomuto by som rozmýšľal nad 3 alebo 4 hviezdami.Ale potom prišiel záver a ten ma načisto prekvapil ale fakt riadne. Sympatický herci a výborný zvrat mne to proste dnes stačilo 5* a 90%. ()