Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

AgnesDee

Nebýt toho přemrštěného patosu a občasných logických děr se nejedná o špatný příběh. Je dobře odvyprávěn, stopáž příjemně uniká, jen by to chtělo lépe motivovaného záporka. Obecně je námět docela nevyužitý a kdyby měli tvůrci odvahu, byla by to celkem solidní brutální pohádka stylu bratří Grimmů. ()

ostravak30

Sněžný drak je jistě trochu neobvyklá pohádka. Předně tu máme prince, který není ani náhodou hrdina a spíš je vlastně strašpytel. Docela originální novinka, protože tento hrdina se bojí tak moc, že za něj všechnu dřinu musí udělat princezna. Při házení kostek ještě nevadí patetické: "Můj život bez tebe stejně nemá smysl," neboť jde o pohádku. Laura není první příslušnice královské pohádkové rodiny, která něco takového nebo podobného vyslovila. V tomto žánru se to čeká. Horší je to se skákáním do vody i když je neplavec. Pokud neumím plavat a stejně skočím zachránit topícího se, pak ho sice nezachráním, ale utopíme se spolu. Což má vlastně podobnou logiku jako u tech kostek, ale učit děti, aby zachraňovaly své spolužáky i když nemají vyložené schopnosti je zachránit, na to je třeba opatrnosti. Něco jiného je, když měla dvojice vykonat věc čistě proti logice mysli. Tedy například skočit do propasti. Tady už nezáleží na schopnostech, ale čistě na odvaze a důvěře v radící text, který se v jejich blízkosti objevil. Ovšem princ je vyložený zbabělec. Možná si dívky vezmou z této pohádky, že je třeba milého pořádně prověřit. Skočit do rybníka nebo se nechat mlátit partičkou před klubem, snad se z milého vyloupne hrdina typu Herkula. Každopádně princezna po krutíém prozření nezahodí vidle a rozhodne se vdát stůj co stůj. Její zklamání sice trvá, ale není tak velké, aby zanevřela na svatby. Samotnou kapitolou jsou draci samotní. Jednu z příčin nízkého hodnocení je třeba hledat u totální absence humoru anebo lepší hudby. Místo toho filmaři vsadili na kartu draků. Ti vypadají dost slibně, skoro jako z Pána Prstenů, ale za prvé se vzájemný dračí souboj objeví až na konci a za druhé se vůbec draci ve filmu vyskytují málo, přestože je jeden obsažen v názvu. Také čeští diváci nejsou na skutečné draky zvyklí a mají rádi spíše klasické pohádky než ty fantasy. Mnohem sympatičtější jim tak je drak Mrak z pohádky Za humny je drak. Pohádka Sněžný drak je sice vcelku dobře technicky udělaná, ale někdy to co je dobré po technické nebo umělecké stránce prostě postrádá srdce. A tady ho nezíská film ani od diváků. ()

Luswani

Krásná výprava a kamera, přirozeně hrající Tenorová a docela dobré dialogy. Taky chválím filmové triky, zpracování draka je na české poměry povedené. Taky je vydařená vtipná postava rádce Maxmiliána. 75% ()

tsatsiki

mě se to líbilo, ale bylo to takové táhlé. Ale jinak normální pohádka na boží hod. Vlastně v ní nic nechybělo. Byla tam akce, napětí, vtip a romantika a samozřejmě princezna, která se ztratí. ()

jendamaty

Wow, že by konečně česká pohádka s nějakou psychologií a vývojem postav? Škoda jen příliš rychlé změny povahy prince Jana, jinak se mi scénář a dialogy líbily. Pěkné civilní výkony herců, super kamera, na české poměry krásně výpravné, škoda občas divných střihů a šermu. Tradice lepších božihodových (než štědrovečerních) pohádek pokračuje. Jen tak dál, pěkné! ()

Gig

Pane, pověz, kde spěje česká pohádka! Goldflam nápadně připomínající Theodora Pištěka v Princezně s hvězdou na čele a k tomu řád, už nevím čeho.... Myšička nápadně připomínající Čenského v pohádkách. Královna zkouší svého budoucího zetě.... princ a večernice. Sněžný drak = kletba ala Šrek, kráska a zvíře.... přišlo mi vtipné zakleté království do sněhu, když nesněží - dnešní dny :) - zima a dvacítky. Nejvíc jsem se nasmal Slavíkové ala čarodějka ala Nejslabší máte padáka: Všechny tři možnosti jsi už využil.... :) Hold máte padáka :) No děs. ()

j@hn

A já byl spokojenej. I když místo Rašilova bych tedy rozhodně šoupnul někoho jinýho a dráčkové na to jak byli fajn dostali moc málo prostoru. Každopádně Zelenku Sokolovskej převálcoval jako nic. ()

MP17

Kdepak je nad slunce jasnější, že posledních cca 20 let prožíváme jakousi pohádkovou dobu temna. Sněžný drak je zoufalý úplně po všech stránkách - od scénáře, výběr představitelů, k hudbě atd. Nikdy více. ()

kolacky

Dala bych tři a půl *, čtyři je mi moc. Ale líbilo. Jen škoda, že v čarodějnickém království bylo tak málo(!) čarodějnic. Nějaký dvůr to chtělo. Jinak princezna fajn, princ řekněme, že jo, krásná krajina, nádherné Ploskovice a pan Myšička nám povýšil z patologů na padouchy! A že mu to slušelo! A na rozdíl od včerejšího Ducha nad zlato tady nikdo trapně nepřehrával. Pan Goldflam byl k zulíbání. ()

Nonna

Tak nějak pocity napůl. Co mě bavilo: Nový a neotřelý příběh. Neokoukaný a zajímavý Petr Lněnička. Počítačové efekty. Jiskření mezi princeznou a princem. Pavla Tomicová v roli chůvy. Co mi vadilo: Špatná dramaturgie - tři čtvrtě filmu je jasně dáváno divákovi najevo, že princ je sobecký lempl, který myslí jen na vlastní prospěch a na životě princezny mu nezáleží, logicky bych očekávala, že v tom, vzhledem k faktu, že jde o pohádku, nastane zvrat (princ např. po útrapách, cestě, prohrách a dlouhé samotě a stesku přijde na to, že mu o princeznu přeci jen jde). Ovšem zvrat je tak náhlý, rychlý a odbitý, že snad ani to nejpitomější dítě nepobere, co že princ tak náhle otočil - nejdřív ji nechá utopit, pak zapíchnout při kostkách, skočit do propasti a najednou ji miluje. Jako by si filmaři v určité stopě filmu uvědomili, že už nemají čas nebo peníze a pohádku rychle dokončili. Vadí mi nelogičnosti - 20 let nebyla zima a bylo jen léto, ale jakmile nasněží, nikdo se ničemu nediví, všichni, včetně princezny, šáhnou do šatníku pro kožich a jede se dál. Taky jsem nepochopila, zda princ šel konkrétně po této princezně účelově, protože věděl, že ho vysvobodí, nebo se na ples zamotal náhodou. Z děje nepochopím. Vadil mi neslaný nemastný Saša Rašilov, který, je-li režisérsky dobře veden, bývá schopen daleko lepších výkonů. Vadila mi přehnaná a zbytečná emancipovanost ženských hrdinek - princezna, nevím proč, tradičně šermovala a běhala v gatích (inspirace nesmrtelnou Popelkou?), ačkoliv jí to v ději nakonec nebylo k ničemu, její matka i babička válcovaly krále, prince i všechny další mužské svými nepochopitelnými čáry. Celkově mám z pohádky pocit, že příběh měl daleko větší potenciál, než se zdařilo převést na plátno. Což je škoda. ()

honzic

Provedení nebylo až tak zlé, jen škoda zoufalých hereckých výkonů sněžného draka, libil se mi Goldflam, bohužel scénář obsahuje dost nelogičností, chtělo to trochu dopracovat. Zajímavý děj kazí naprosto smutný závěr ne moc dokonalé počítačové grafiky dvou draků, ale neskončilo to takovým průšvihem jako Saxana II. Hodnocení: 50 % ()

SheldonShamy

Pohádky patří dětem, neměli bychom jim ale do rukou dávat i scénáře... Tak to z mého pohledu chvílemi vypadalo. Když pominu, že princ vypadal na 40 a neuměl hrát, tak ta postava byla od začátku do konce na zabití, nechápu jak by se do takového člověka mohl někdo zamilovat. Ačkoli se měl každou noc měnit v draka, tak jakmile se vydal na cestu s princeznou, přes noc se neměnil. Další trhlina ve scénáři, který asi nikdo nečetl víc než jednou, princ měl být jako drak chladný a bez srdce - to je ale zvláštní že jako drak odnesl princeznu z nádvoří a neroztrhal ji tak jako tu zvěř, jejíž kosti princezna vedle něho našla. Jinak to bylo naprosto předvídatelné, nezajímavé, nevtipné a velice, velice hloupé. Gratuluji všem, včetně sebe, kteří to zvládli do konce. (Kde si princ uvědomil, že princeznu miluje a ze zlé čarodějnice se stala milující matka). ()

Vasyl

Na jednu z nových pohádek veliká nádhera. Ale opravdu jen v porovnání s podobnýma kusama z posledních let. Jenom proboha kdo vybíral toho prince...takovej tuctovej připosranej ňouma. ()

natalanka

Až na to, že královský pár byl sympatičtější než jejich děti..... Princ stejně starý jako král .... nio nevím. Jinak jo. Poučné. Pavla Tomicová .... škoda, že neměla větší prostor a nevyužilo se jejého brilantního herectví :-) :-) ()

ZHODNOTITEL

POHÁDKA, KTERÁ STOJÍ PŘEDEVŠÍM NA LACINÉ TELEVIZNÍ POSTPRODUKCI Hlavní hrdina je nemastný, neslaný. Vlastně jsem mu ani nijak zvlášť nefandil. On tam jenom je. Petra Tenorová mi do rolí princezen také moc nesedí. Alespoň ne pro tento charakter, který většinou princezny mají. Dovedl bych si ji ale určitě představit v roli princezny na hrášku. Čvančarová jako čarodějnice ve vyumělkované sluji mi také moc nesedí. 3D draci jsou bohužel také takový nešvar České televize, který zpravidla nedopadne. Kameraman David Ployhar se snažil, leč je to zbytečné. Lokality a především zámecké interiéry působí poněkud dusivě a temně, ve kterých když se projde Saša Rašilov coby král, působí potom spíš komicky. POHÁDKA ASI ÚPLNĚ NEURAZÍ ALE DO ŽEBŘÍČKU KLASICKÝCH ČESKÝCH (TELEVIZNÍCH) POHÁDEK SE TO ŘADIT NEDÁ. ()

Gooran

Zajímavý nápad, který byl zasazen do stupidního a nudného scénáře, který se tři čtvrtě filmu táhl jako sračka po zkažených párcích, aby pak nabral rychlé tempo, které nezachránilo už nic. Po tupém ději pak přišel na závěr song, který do filmu zapadl asi jako uspávací hlas vypravěče. Zoufalý pokus o jakousi fantasy pohádku. A přitom to mělo takový potenciál. Jedna hvězdička snad za zajímavý pokus o triky. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)