Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

Tirion odpad!

Takhle špatný a nevypointovaný, ale spíše vykonstruovaný scénář u mě nemá šanci uspět. Obzvláště, je-li interpretován velmi špatným castingem. ()

ABLABLABLA

Hohoho... oproti trapnému Duchu nad zlato, je tohle úplný poklad. Nebudu to tu srovnávat (i když se možná místy neubráním), ale bylo to výrazně lepší - mělo to nějakou pointu, příběh, normální dialogy a ne na úrovni desetiletých děcek atd. Líbila se mi kamera, to nádherné světlo mezi listy, herci a jejich výkony byly skvělé, i když teda nevím proč poslední dobou dávají do rolí princů takové nijaké chlapy. A vůbec když se podívá člověk na věk herců princů a věk princezny, tak proč jsou o generaci starší, když tam vystupují zhruba ve stejné věkové kategorii, tak to by mě fakt zajímalo. (Dalo by se spekulovat o tom, jak to bylo skutečně v historii, ale já si aktuálně vybavím případy, kdy králové nebo vládci byli o generaci mladší než jejich nastávající manželky, nebo naopak kdy byli už jako děti zasnoubeni.) No a ten drak, teda pak draci byli uvěřitelní a myslím že dobře trikově zvládnutí... když česká produkce chce, tak prostě dokáže i něco hezkého, dobře natočeného a sympatického. Hrozně se mi líbily záběry přírody a že jich tu bylo - za to plus. Jinak taková poznámka na okraj.. taky vám ten Dracián připomínal i hlasem Jana Čenského? Jinak Rašilov a Čvančarová mi jako královská dvojice dobře sedla. ()

blackrain

Tak Saša Rašilov se nám pomaloučku přehrává do rolí králů, ale jako král pro mě nebyl příliš přesvědčivý. Princ byl nemastný a neslaný a navíc působil mnohem starším dojmem. Pohádka měla poměrně slušné tempo, takže nehrozila nuda. Souboj draků mě docela překvapil, i když ta animace byla jako z nějaké počítačové hry. Ale zase to byla poměrně originální pohádka. ()

italka63

Když čtu zpětně komentáře, divím se té přísnosti. Můžeme se vrátit o pár let zpátky do dětství? Jen tak do pohádky...určitě ne nejlepší, ale taky ne nejhorší.Tak tři hvězdy :-) ()

..Lucas..

Příjemná vánoční pohádka, přibližně tak na úrovni Ducha nad zlato, možná o něco lepší. Ale pořád tam něco chybí. Pořád to není film, který bych musel vidět znovu. Herecky se mi nejvíc líbila Zuzana Slavíková a Jitka Čvančarová. ()

slunicko2

Pohádka na draka...co na tom, že sněžného? 1) 34letému Petrovi Lněničkovi (poněkud obstarožní princ) i 35leté Jitce Švančarové (královna) to sluší. I hudba, vhodná ovšem spíše pro horor, se mi docela zamlouvá. Tím jsme vyčerpali klady. 2) Na nijaké herecké výkony zapomenete minutu po skončení promítání. Obvyklý nešvar našich pohádek - rozpor mezi scénářem vyžadovaným honosným prostředím a přeskromnou realizací s několika komparsisty bije do očí více, než bývá zvykem. 3) Vskutku strašné jsou pak neohrabané, za uši tahající chvílemi velmi hloupé dialogy. ()

stration

Pro mě daleko koukatelnější než štědrovečerní Duch nad zlato. Dobré triky, celkem originální nápad a neookoukané ksichty. Ikdyž herecky slabší (Slavíková WTF!), nakonec celkem příjemná pohádka. Nakonec jednu výtku: Co ty šermířské souboje? To nemohli chlapci cvičit o týden víc? ()

Helo

A já z hecu dám klidně i ty 4*, páč nechápu, jak tohle může mít stejné hodnocení jak ta slátanina Duch nad zlato, kterou dávali den před tímhle. Pořád to sice nemá na starší klasické kousky, ale narozdíl od Ducha tohle alespoň o něčem bylo a rozhodně to téměř nenudilo. I ta pohádková atmosféra zde byla daleko mocnější, postavy sympatičtější a výprava lepší. A draci? No Šmak to nebyl, to je pravda, ale myslím, že by se vyrovnali i některým americkým seriálovým či nízkorozpočtovým filmovým kouskům. ()

Mairiel

Příjemná fantasy romance pro teenagery. Dějové motivace byly občas pochybné, ale poměr žánrového přehrávání/ uvěřitelného herectví byl optimální a dialogy byly napsány tak, že je mohl vypustit z pusy skutečný člověk - takže s výsledkem nemám problém. Na laciný televizní film pěkný. ()

kajas

Tak ve výsledku nevím, jestli byla lepší Preissova italská kreace nebo tato spíše výpravnější a méně vtipná záležitost. Odvážná princezna působila sympaticky, princové, kteří vypadají starší než král, už nikoli. V příběhu se také najde docela hodně logických chyb, ale tak hlavně, že to všechno dobře dopadlo, že? :) ()

Vědma

Tak já vážně nepochopím, proč si ta princezna hned na začáku nevzala buďto Tomáše Matonohu nebo Pavla Lišku. To byli aspoň sympaťáci. Ten Sněžňák, to byl tragéd a princezně hezky dlouho trvalo než na to přišla a pak mu teda dost rychle odpustila, nu což. Tak úplně nejhorší to nebylo, ale pořád čekám na pohádku, co mě okouzlí. ()

Linda.csfd

Oceňuji zejména prostředí, kostýmy a celkovou pohádkovou atmosféru. Motiv se statečnou princeznou a zbabělým princem není ani nový ani originální, ale této pohádce slušel. Vše zde tak nějak harmonicky zapadá do sebe a funguje. Ještě jeden poznatek - veškeré souboje mě ve filmech neskutečně nudí, ale poslední šermířský zápas, který se zde odehrál se mi opravdu líbíl a oceňuji na něm každý detail včetně přeseknutých perel, či lilií. ()

OG_Swifty

To byla zase konina ... princezna za mentála nasazuje opakovaně život, on je podělanej a kašle na to, a nakonec se promění v draka, vyklepne mentálního zlýho draka a jako kapku ho zachrání ona, načež mu po skončení titulek určitě předá slavnostně svůj věnec. ()

easaque

dnešní vánoční pohádka dopadla lépe než včerejší, ale i tak na hodnocení se to nepozná. Na můj vkus byla moc moderní, přesto se tvářila tradičně - právě ten kontrast mě tam dráždil. Scénarista se snažil o originalitu a výsledek nepůsobil přirozeně - bylo to vidět jak na dialozích, tak i ději a pokusy o humorné narážky spíš působily trapně. Většina herců mi navíc neseděla do svých rolí a chovali se jak v telenovelách. I kamera byla přehnaná a snažila se to pojmout velkofilmově skoro jako v Pánu prstenu - prostě k televizní pohádce a příběhu nevhodné... V součtu jen jedna hvězda. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

O.W.Grant

Dvě hvězdy za Martina Myšičku a jeho draka, jinak téměř nekoukatelná patetická slátanina s nesympatickými herci a postavami. Chci zpět Bambitku a Šťastného Smolaře. ()

M.i.k.e

po přečtení několika komentářů jsem docela překvapen a říkám si,co dnes vlastně diváci chtějí od televizní pohádky,která je apriory určená dětem,které jistě nebudou řešit šustící dialogy,nebo hloupoučké šermířské souboje?Osobně jsem se ke Sněžnému drakovi posadil náhodou a nakonec jsem byl příjemně překvapen (minimálně velmi dobře - na české poměry - udělanými draky).V porovnání s takovou druhou Saxanou,která si hrála na kino film a ve výsledku se nemohla líbit ani dětem je tohle naprosto ok...70% ()

rakovnik

Pohádka s překvapivě dobrým králem Saši Rašilova a také konečně povedeným drakem/draky, ale ve které jsem si až příliš často říkal, co to do prčic je...děj je mnohdy vyloženě pitomý a hlavní postavy (princ vysoce) nesympatické. Příběh je netradiční a celkem zajímavý, ale bohužel prostě hloupě napsaný. Linie čarodějnic je na děj namontovaná skoro násilím a princ opět neumí šermovat. Co dodat, snad jen, že o "výpravnosti" pohádky svědčí královská svatba, na které je asi 20 lidí když se bojuje, uvidíme i jednoho zbrojnoše. Ani nevím, zda pohádka dopadla dobře, protože děj celou dobu směřuje k opaku. ()

Nach

Tak z vánočních pohádek roku 2013 rozhodně ta lepší. Sice i zde jsem našel zásadní chyby, které jsou patrné hlavně v hudbě a akčních scénách. Naopak ale zde již se postavy nechovali tak tupě jako v Duchu nad zlato. Tady byl znát určitě o něco lepší scénář, i když trochu na úkor kvalitnějších hereckých výkonů. Ty mi zde chyběli. Ovšem jako celek mě to opravdu potěšilo. Rozhodně upoutalo i mě jako staršího diváka. Chyby má, ale já jsem celkem spokojen. 70% ()

Rodriguez

Na novodobou českou vánoční pohádku velmi povedené. Ano, uznávám, že menší mezery v hereckých výkonech tam jsou. Na druhou stranu jsem byl příjemně překvapen digitální zdařilostí draků. 80% ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)