Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

Crawler-D

O mnoho lepší než film na první hod vánoční než na Štědrý večer. Ať už jde o technické věci, které pomáhají vytvořit kompaktní atmosféru pohádkového kraje, přes zajímavější postavy zajímavěji obsazené až k solidnímu vyprávění o třech zkouškách. (SPOILER) A taky je na konci dračí souboj! ()

zette odpad!

Tak s timhle pocinem fakt bezte ke Sneznemu drakovi. Scenar na pikachu, nuda k pohledani, herecke vykony spatne, v cele s katastrofalnim Rasilovem. Jestli ma Sasu 114 uzivatelu v TOPce, tak se vsadim, ze se jedna o sto pubertacek a 14 teplousu... ()

pakobylka

Za prvé mizerně zahrané ... opět - to už tak nějak patří ke kolorytu novodobých českých pohádek. A za druhé mizerně zrežírované - což také nikterak nepřekvapí. Přitom scénář skýtal možnosti takřka netušené ... jen to chtělo sehnat někoho, kdo by ho dokázal uchopit a zrealizovat tak, aby jeho potenciál využil alespoň z poloviny. Bohužel k ničemu takovému nedošlo … a putování za zrušením kletby se stalo nelehkou zkouškou ani ne tak pro ústřední dvojici, jako spíš pro mě jako pro lehce otráveného diváka, jehož trpělivost s českou televizí a jejími tvůrčími počiny má své hranice. Přitom jako bych někde na obzoru občas zahlédla matný vzdálený odraz - jako vzpomínku na staré dobré české pohádky, které dokázaly okouzlit svou nelíčenou pohádkovostí, líbezností, poctivostí, hravostí i bezprostředností a jejichž humor byl přístupný jak dětem, tak i dospělým. "Sněžný drak" se snažil seč mohl, ale nešťastně se zamotával do vlastních replik jako do pavoučích sítí, nemotorně klopýtal od scény ke scéně a chudičká výprava neměla sílu, aby mu podala pomocnou ruku. Jeho úroveň lze přirovnat k výjevu, v němž se princezna a polozakletý princ bezradně plácají v řece, neboť ani jednoho z nich nikdo nenaučil plavat. P.S.: V nízkém rozpočtu bych zásadní problém nehledala, neboť láska, upřímnost, nezištnost i odvaha jsou na něm nezávislé. ()

campix

Nenápadná pohádka, která mě ale poměrně překvapila svou výpravností, kostýmy a taktéž hereckým obsazením ve vedlejších rolích. Dějově nejde o nic překvapivého, ale vše je na svém místě a na svůj žánr je to řemeslně docela zvládnuté, i když triky nevypadají nijak úžasně, ale výsledný dojem to tolik nekazí. Ve finále zaujme spíš výprava a větší nedostatky skryje, přesto se jedná o průměrnou pohádku. ()

forsythia

Tohle mělo být jinak. Princezna měla hned po první (dobře, první jí ještě odpusťme, po druhé) zkoušce silikonové princátko kopnout mezi půlky či na jiná citlivá místa a ono mělo projít dramatickým přerodem v hrdinu. Být zbabělý idiot (nebo idiotský zbabělec?) je osud, proti kterému se bojuje těžko. Zvlášť, když se do toho ještě míchají nadpřirozené síly. Vysvobození ze zakletí a navíc proměna charakteru, to má být pořádná, emocema nabušená katarze, ne něco, co vás napadne ráno u kafe. ()

LenkaAK

Motiv pohádky se mi líbil, není úplně okoukaný. Ale kdo proboha zprznil scénář? A kdo vybíral představitele? Kdo upravoval herce? Námět by si určitě zasloužil remake. ()

Šimpy

Škoda toho závěru, ten Myšička to měl tak pěkně vychytaný...hlavně to, jak na konci odmítne doprovodit princeznu k jejímu otci, to bylo až machiavellistické. Prostě si ji zasloužil víc než ten srábek. Hlavně měl možnost při závěrečném souboji propíchnout Lněničku a on ho kordem jen odstrčí. Stejně skočil z tý skály proto, že je sobec (on nemůže bez ní žít, takže zase jde jen o něj)...měl se rozplácnout na skále dole, to by byl závěr podle mého gusta. :-) ()

Sabrewulf

Ze začátku to vypadalo hrozně ("Hodně štěééstíííí, zdrávííííí...", Matonoha, Liška, Zuzana "princezno, máte padáka" Slavíková, dřevěný Rašilov, princ trdlo...), ale pak se to docela spravilo. Draci byli udělaní hezky (sláva, ten záporný nemluvil! - Tímto zdravíme Šmaka). Bylo tu sice málo vtipu a některé scény zbytečně zbrklé, každopádně po té včerejší zrůdnosti (Duch nad zlato) příjemná změna. Na TV hodně slušné. ()

sir-dave

Více prkenného krále v pohádce jsem snad neviděl. Saša Rašilov to absolutně nedával. Čvančarová mi tam taky moc neseděla. Každopádně děj byl jednoduchý, založený na dobru a zlu, sobectví a altruismu. Pokud neočekáváte hodně, a nebaví vás sledovat stále omílané pohádky, může to být to pravé. Určitě bych nedával důraz na nízké hodnocení, které má snad každá novější pohádka. Petra Tenorová + ()

kocik1

Mám tedy trochu problém s princem, který je ještě větší zbabělec než já, a že, to si přiznejme, žádný kaskadér nejsem:-)). A pak taky s princeznou, která rychle zapomíná, že nikdy nebude tou nejdůležitější v jeho životě.:-( Ale co, je to pohádka. A ne tak špatná. ()

otík

Celkově to je podařená pohádka, která dokáže zaujmout dospělého i děckého diváka. V jednotlivostech by však chtěla vypiplat. Především naivita princezny je k zamyšlení, naopak princ Jan je solidní rozdvojenou postavou. Rašilov je hrozný král, stejně jako Čvančarová jeho žena. Tady se obsazení minulo účinkem. Také vysvětlovat svému pětiletému synovi, že ze skal se nemůže skákat do propastí, protože na rozdíl od pohádky by se zabil, mi přijde u pohádky poněkud zcestné. Naopak práce a nápad s drakem nejsou vůbec špatné. Nakonec tedy spokojenost, i když od vánoční pohádky (premiéra 25. 12. 2013) bych přeci jen čekal ještě trochu víc. ()

vesper001

Zatra, zatraceně a ještě stroužek zatracení. Tři pinty zatracení a na spláchnutí pekelný výbuch. Sněžný drak je další podezřelá houba, která vyrostla v českém pohádkovém lese. Idea, že věrné milování předělá člověka (chlapa!) zgruntu, je velmi pohádková, hostinský-sociopat připomene cosi z Cimrmana, emancipované princezničky jsou v módě, čáry máry dnes zkouší každý druhý trouba, takže nesmějí chybět, a flegmatický panovník je lepší než uzený ovar. Co je tedy špatně? Zaprvé směšný drak a jeho třeskoprdky. Zadruhé nesympatické postavy, potažmo herci (snad vyjma Jitky Čvančarové). Zatřetí děj drží pohromadě asi jako sněhové vločky ve vichru. A zaposlední chybí ona nezbytná poetika, která dělá pohádku pohádkou. ()

mo cuishle

Asi něco špatně když mi je vic sympatický "padouch" Dracián než-li "hrdina" princ Jan. Pohádka kterou po shlidnuti okamžitě vypustíte z hlavy. Celkem 40%. ()

Mrkvič

Nuda, bez nápadu, naivní a s mizernými hereckými výkony. Nějaký Enšpígl si stěžoval na hodnocení před koncem pohádky, ale mě se také do konce čekat nechce. Ještě že jsem vyrostl na pohádkách, které byly vtipné nebo se v nich snažil někdo vymyslet něco nového. ()

elle

Celkem slušná pohádka. Scénář chce dopilovat - osekat ty složitosti a zvážit dějové proporce. Dlouho se to rozjíždí a konec byl psychologicky uspěchaný. Bylo to ale skoro dobré. Děj nebyl předvídatelný a pohádka vnáší nové aspekty - láska na první pohled a zároveň na druhý pokus??? Hmmm, proč ne. Dala bych 3 hvězdy, ale když vidím tu bídu, tak tam dávám čtvrtou hvězdu. Konečně mám pocit, že se hlavní postavy ve svých rolích cítí dobře a sednou jim. ()

majkl44

Líbila se mi nejednoznačnost postav, příběh a i ty efekty byly v rámci našich poměrů povedené. Jen s tou kletbou to chvílemi trochu drhlo, ale kniha osudu ji celkem dobře vyjasnila. Nemohu dát 4 ale jen 3+ i protože někteří princové byli oproti princezně docela staří. Mohli dostat šanci mladší herci.. ()

Ravi

Inu na to, že je to natočené jen pro televizi, tak se, myslím, není věru za co stydět! Pohádka krásná, dějově velmi vyspělá a z velké části bez obvyklých divácky okoukaných klišé. Mít tvůrci na tuhle pohádku takové prachy, jako má pan "velmistr" pohádek Troška, tuším, že to mohlo dopadnout na výbornou. Takové české pohádky, jako je tato, se mi líbí 80% = 4/5 Jinak souhlas s uživatelem Randall. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)