Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

atmen

Co si z pohádky zapamutuji? Dračí souboj alá Avatar, král a princ v reálu spolužáci ze školy, pouze minutu hrající pánové P. Liška a T. Matonoha (možná je střihač nechal v této pohádce, i když patří až do té, co bude příští rok a nyní čeká, jestli si toho někdo všimne:-) ), sympatičtější herci jsou snad i v Hostelu.... ()

hazaba

Nebylo to zas tak zlé, ale herecké výkony mě příliš nepřesvědčily a příběh nebyl taky nic moc. Jedinou radost mi dělaly exteriéry. ()

Anduril

Veľmi rád pozitívne ocením českú a slovenskú rozprávkovú filmovú tvorbu. Pokiaľ nieje plná depkárskych myšlienok (Pokoj v duši), alebo lacného porna (Jánošík). Takže tejto rozprávke nemám čo vytknúť. Pekné herecké výkony, zábavný naivný rozprávkový príbeh, super zmena princa z egoistu na človeka s chuťou žiť pre druhého... Jasné že má aj nedostatky. Mohla byť premakanejšia, vernejšie zobrazené zmeny charakterov a skúšky lásky... Ale rozprávka nemusí byť dokonalá aby sa z nej človek povzbudil, pobavil a poučil. Pekný zážitok aj vám. ()

Heroine

Musím filmařům uznat vcelku slušnou výpravu, pěkné kostýmy, solidně animovaného draka, a dokonce když se objevil Rašilov jako král, a Čvančarová jako královna, říkala jsem si, že to možná bude mít i slušné obsazení. Jenže když se ve scéně po dvaceti letech objevila princezna, která vlezla oknem do své komnaty, a já si hned vzpomněla na film Děs přichází z hlubin, věděla jsem že je něco špatně. Takhle HNUSNOU princeznu jsem snad ještě neviděla! Nebo jo, možná viděla. Jana Pidrmanová, Berenika Kohoutová, nebo Marika Šoposká se s ní můžou klidně rovnat. Ale PROOOOČ? Hnusnej hnus, neumí to ani hrát!! Zkazí to celou pohádku. A ten pětatřicetiletej papuláč jako princ taky nestál za nic. Takže nakonec se mi to nelíbilo. ()

Olík

Můj ty sněžněj draku........to nebylo dobrý. I když podle ostatních hodnocení asi nešlo o úplný průšvih, ale co mne se týče tak teda......no, škoda slov. Když už pohádku, tak veselou, hravou, barevnou, princeznovskou. Téma klidně může být cítit bratry Grimmy (nějaká ta kletbička nikdy neuškodí), ale to ztvárnění musí být úplně jinak.......třebas si Zdeňka Trošku kamenujte, ale pust si jeho "Éééélišku". A co bylo vůbec nejhorší.....co nejhorší, příšerné, strašné? Herecké výkony.......herecké výkony je silné slovo, řekněme herci. Tak to my hlava nebrala. Za prvé některé postavy úplně špatně obsazené (Hájek, Čvančarová, Slavíková, Tomicová). A to se radši vůbec nebudu bavit o princovi (Lněnička) a už vůbec ne o jeho soku.....kdo byla ta hlava pomazaná, která přišla z nápadem na téměř 45letého prince Martina Myšičku?!?! Další problém Saša Rašilov....herec zkušený, ale asi ho to zrovna nebavilo. Samozřejmě nesmíme zapomenout na nějakou tu roličku pro Lišáka Pavla...třeba nahodí nějakou grimasu a zachrání, co už zachránit nejde. Jediný, kdo se nemusí stydět je Arnošt Goldflam.....a to uznejte sami je na hodinu a půl dlouhý počin poněkud málo. Za mne rozhodně jedna z nejslabších celovečerních pohádek posledních let.......no dost možná i desetiletí :( Pana režiséra asi taky někdo proklel. ()

Hapretor

Kupodivu jedna z těch koukatelných českých pohádek ... v té době byla Čvančarová ještě hezká - kus ženský krev a mlíko - ne jako teď - bečka, která vystavuje jen kozy ... a překvapily mě i triky dost dobrý ... nečekaně pobavilo a dokoukal jsem ... ()

Majkak

Smíchej pár ingrediencí a máš pohádku. Snaha o příběh se počítá, ale postavy nemají charisma a navíc se scénárista neobtěžoval s logikou. ()

tranquill

Z letošních nových pohádek tato vyhrála. Hlavní postavy sice nebyly tak úžasné, ale přece jen to bylo filmovější a nenudilo. Nemluvě o efektech, které byly také jinde. ()

Ondr@932

Nová pohádka ... a opět zklamání. Hrozné herecké výkony (kromě Martina Myšičky). A ty trapné dialogy! Scénář je úplně na hovno! Prostě co dodat, zase to pohnojili. 30% ()

Blaogranas

Nějak takhle si představuju, když pohádce ve vězení spadne ve sprše mýdlo a někdo (Sokolovský) ji brutálně znásilní. Nesympatická princezna, připosranej princ, král s umělými vousy a souboj (krásných) draků, kteří na sebe sotva kuckají, načež je konec. V duchu Vánoc dávám alespoň tu 1* (místo zamýšleného odpadu). ()

GIK

Hned zpočátku potěší na poměry televizních pohádek originální zápletka, kdy se z královny stane čarodějnice a narozená princezna a s ní i celé království dostane do vínku nemilou věštbu. Po dvaceti letech se pak začíná odvíjet hlavní dějová linka, která je dobře promyšlená a napínavá téměř až do konce. Kvalitní herecké výkony, ale Petra Tenorová z princeznovských střevíčků pomalu odrůstá a na dvacet let zde již nevypadá. Pohádku pokazil závěrečný souboj digitálních draků. ()

anitae

Další lehce zapomenutelná pohádka, ale princ i princezna působili docela pohádkově. K dokonalosti tomu chybělo mnoho, a nápadníci princezny byly už taky trošku za zenitem. 3* ()

Oonika

Docela povedené, takový trochu netradiční koncept... Princ teda nic moc, vlastně všichni princové... Trochu staříci né? :-) ()

sisimiut

Zcela atipická pohádka s poměrně komplikovaným spletitým dějem,která se místy zcela vymyká uceleným pravidlům tak neměnného žánru,jako je pohádka. Snaha odtrhnout se od řady naprosto stereotypních pohádkových motivů se tentokrát skutečně povedla. Postavy zde nejsou černobílé a v průběhu děje se jejich charakter vyvíjí. Při koukání jsem se docela dobře bavil,zejména Arnošt Goldflam hrál skutečně výborně. Na můj vkus došlo ale k princovu obrácení až příliš rychle. Očekával bych zde nějaký princův vnitřní rozkol,kdy bloudí nešťasten světem pohroužený do vlastních úvah,až nakonec ho čarodejnice v životě tak trýzní,že mu konečně dojde,jaký byl sobec. Tady ale k ničemu takovému nedošlo a to byla chyba. A tato pohádka je snad jediná na světěí,kde byla princeznina matka HEZČÍ,než princezna samotná :-) ()

Manhatten

Zatím ta lepší z nových pohádek České televize. Nijak zvlášť oslňující, ale zvládá to se ctí. Přestože je dračí souboj a vůbec celé rozuzlení poměrně zklamáním, cením si poměrně slušných tří zkoušek a vyprávěcích rovin, i když jsou "čarodejnice sledující svět smrtelníků větší klišé než fronta na banány a mandarinky." ()

E lan

Je mi to líto, ale ani druhá pohádka těchto vánoc nedopadla dobře. Můžou za to špatný scénář a herecké (ne)výkony prince Jelimána a megatrapného druhého rádce. Zcela nepochopitelně pak byly nechány ladem potenciální komické výkony Matonohy a Lišky. Tak nějak tohle vánoční neštěstí celkově nechápu. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)