Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

javaznenevim odpad!

Princezna Laura vyrůstá bez mozku. Její otec, postižený král, ji nadevše trolluje a proto ji chce za každou cenu prodat. Nikdo však neví, proč tak spěchá. Král na zámku uspořádá velký strom, na který přijede řada bagrů. Ale ten, kterého si vybere princezna, se panu králi nezamlouvá. Za vším totiž stojí debilní scénář... ()

mira007

Trochu lepší průměr - celkem svižné, až akční, ale moc originální to nebylo. Přesto to patří spíše k lepším věcem v oblasti pohádek.Petra Tenorová byla víc přesvědčivá jako nahá oběť maniaka v Labyrintu než jako princezna, ale i tak byla jednou z ozdob tohoto filmu. ()

EllienPM

Jedna z mála koukatelných pohádek posledních let. Na Korunního prince to sice nemá, ale nad mnohé ostatní vyčnívá jistě. I proto místo zasloužených tří dávám podpůrné čtyři. :) Nápad výborný, obsazení dobré, Goldflam a Myšička vyloženě těší, příběh má spád, nevleče se, je originální, pohádka je klidnější, tišší (rozuměj neuvřeštěná a nepředialogovaná) a až na pár maličkostí nemám co vytknout. Paráda. ()

arcticsky

Re: Enšpígl - někteří jedinci to tu mají opravdu zmáklé....šroubujou sem odpady aniž by to viděli... a možná aniž by COKOLI v životě viděli. ()

cherita

Námět nebyl špatný, ale během realizace se to muselo nějakým ošklivým způsobem zvrtnout. Nejhorší je, že se tu neustále mluví o opravdové lásce a přitom to mezi hlavními hrdiny ani trochu nejiskří. To je sice problém většiny současných pohádek, ale tady to bije do očí o to víc, že princ s princeznou stráví téměř celý film spolu. ()

waits

U televizního filmu přimhouřím očko u počítačového draka, ale asi není moc důvodů, proč se nedrbat na hlavě kvůli příběhové lince (celá zápletka s kletbouje dosti slabá), castingu (kdyby se prohodil princ Lněnička s králem Rašilovem ml., vyšlo by to možná lépe, Rašilov je každopádně sympatičtější) a hlavně dopadu na dětského diváka, nebo´t přerod zbabělého měkkoty v zamilovaného odvážlivce proběhne behem pár vteřin a to bez zjevného důvodu. Ale takhle to v životě nechodí, milá děvčata...Myšička, Rašilov, Goldflam a obzvlášt Hájek byli fajn, princezna, princ a čarodějnice méně. Bohužel, byly to hlavní postavy. ()

Brusíček

Po včerejším štědrovečerním odpadu je tohle obrat k lepšímu, příběh měl hlavu i patu, herecké výkony Petry Tenorové, Arnošta Goldflama a Martina Myšičky byly opravdu dobré, ostatní přední role byly špatné. Scenerie, letecké pohledy, efekty i závěrečný souboj draků, to bylo asi maximum co česká televize umí. Celkově bych řekl že to nebylo až zas tak špatné, nicméně pohádce chyběla ta pravá pohádková atmosféra minulých let, kterou tři dobří herci a efekty nenahradí. 50%. ()

Vaštar

Plně souhlasím s Enšpíglem ! Komentovat v průběhu, či dokonce před vysíláním je slušně řečeno hloupé. V prvním případě se dotyčný nesoustředí na film - hodnocení je zkeslené, v druhém případě to není hodnocení a tudíž tu nemá co dělat. Jinak se mi pohádka skutečně líbila. Žádná trapná šaškárna a pitvoření, celkem inteligentní postavy, smysluplný děj. ()

Vilg

Ach bože. Chvíli jsem si myslel, že režisér je debutant, co si zkouší vercajk, protože i já svým okem necvičeným jsem viděl chyby skladební i jiné. Jmenovitě hlavně kolmé záběry z výšky, akční scény, kde je vidět vše, jenom ne akce, a střihač, kterého učil, aby se tak odvolal na vyšší inštanci, pravděpodobně kamenník. Pohádka o království, které oplývá zejména koňmi, protože se objevují a zase mizí a nikomu nepřijde nelogické je neuvazovat, o kletbě, princezně Lauře a její máti Vilmě... celou dobu jsem čekal, jestli někde z křoví nevylezou Fred a Barney... O sněžném drakovi, který se v totálně zbytečném money-shotu objeví snad jednou za film, a pro děj není v důsledku vůbec podstatný. A o nejvymaštěnějších zkouškách, jaké kdy kdo vymyslel - princ neplavec, který se v jednu chvíli skoro utopí, asi nebude skákat do vody, aby zachránil svou milovanou, a zcela logicky odmítne hrát o vlastní život s psychopatickým magorem, za což je pranýřován. Zbytečné postavy, zbytečné scény, nejasná motivace hlavních postav (princezna mění názory z minuty na minutu)... Ufff. Je pravda, že jsem ze zkurvené nudy když už se tupost dialogu vyšplhala do nebes přepínal na Čerty, ale nebudu si je brát za referenční soustavu. Hrůza, vážení. Čirá, přiblblá, nevtipná hrůza. Kde je ten Mrakomor, když ho člověk potřebuje? ** za střípky kánonu, které tam sem tam někdo poztrácel. A na výmluvy, že jde o tv film, seru. ()

Mallinali

Což o to, já tomu šanci dal pořádnou, originalitu oceňuju, slušného záporáka taky a kostýmy jakbysmet. Liška s Matonohou byli opravdu vtipní. Jenže ten příběh držel pohromadě jako arabský raketoplán, nedalo se postřehnout proč se ti dva do sebe zakoukali, ani důvod náhlého morálního přerodu prince Jana. Prostě se to stalo, halt láska je zřejmě nevyzpytatelná. Tu královninu kletbu jsem pořádně nepochopil, moje malé neteře už vůbec ne a proč je důkaz lásky nesmyslná sebevražda neplavce ve vodě nebo hra o život jen kvůli radě ohledně cesty, to jsme nepobrali napříč věkovým spektrem. Proč záporák povraždil svojí partu, jaký mělo smysl celé drama s čarodějnicemi, když jsou obě z rodiny, proč má země uvězněná v zimě jen malý poprašek a proč je finále o souboji draků, když jejich monstrsouboj nemá žádný vliv na prostředí kterým prolítají a animované je to jako spořič obrazovky....příliš mnoho otázek bez odpovědí. A to nemluvím o chemii postav. Řeknu to znovu, ČT by se měla soustředit na jednu vlastní pohádku ročně (možná ještě jednu ve spolupráci se Slováky) a do té napumpovat to nejlepší co mají, pak i originální kusy nezůstanou na půli cesty. ()

popelka595

Letos o Vánocích jsem si řekla, že dám šanci méně známým pohádkám, které jsem ještě neviděla oproti těm, které znám nazpaměť. Bohužel pro mě byla i tato pohádka velké zklamání a celkově hrozná slabota, i když potenciál to mělo, 30%. ()

Mlle

Pohádka je na přežitelné úrovni, ač typickou studiovou produkci zvedají převážně velmi solidní herecké výkony a průměrný, ale stále dobře obstojný scénář. Ale opravdu se mezi herci musela objevit Jitka Čvančarová? To je jako kdybyste servírovali čokoládové suflé s dršťkami… ()

Silencia90

Netradiční a sympatická pohádka, která mě skutečně bavila. Žádné přehnané klišé a ani přehnaná originalita. A obsazení vskutku skvělé. Krásná byla i chemie mezi hlavními představiteli. Opravdu příjemné překvapení navzdory zdejšími hodnocení. ()

RedDuck

Tak tuhle zajímavou pohádku jsem si užil, moc povedené scénky s šermem, triky s draky, nejednoznačné postavy u kterých jsem byl i na vážkách, kdo jsou a jak dopadnou, bezchybný střih a kamera, neokoukaní herci. Problémem byla opět logika, zmatený scénář příběhu a nevtipné "vtipné" hlášky. Kdyby toto opravdu dokázali domyslet (logika příběhu a vypointovanost dialogů a vtipných hlášek), tak by na ty staré klasiky měla. ()

Rockerman

Tradice z posledních let byla zachována, štědrovečerní pohádka byla opět poražena tou "prvovánoční". Tentokrát to však nedalo moc práce (viz.můj komentář ke včerejšímu "Duch nad zlato"). Tato pohádka měla slibný začátek. Čarodějnice, která se rozhodla k životu mezi lidmi poruší svůj slib nečarovat a musí tedy zpátky mezi čarodějnice. Bohužel pak to zase zabředává do těžkopádnosti. Chybí tomu ta lehkost vyprávění a nápaditost, jak se na pohádku sluší. Také výkony herců nejsou optimální. Vůbec jsem nepochopil, k čemu tam byla postava druhé králova rádce. Celkově tedy zase převládají rozpaky z této nové pohádky, ale na rozdíl od "Ducha nad zlato" se dala přežít bez újmy na psychickém zdraví. ()

Luk Skywalker

Trend podhodnocení trvá stejně jako včera a trend na ČT1, že na Boží hod vánoční je o něco lepší pohádka než na Štědrý den trvá také a to již několik let. Kromě šermířského souboje, kdy teda kamera snímá z neskutečných úhlů z toho souboje moc vidět není a u dračí honičky je to podobné, tam byl zase pro změnu přítomen parkinson. Jinak nemám výhrad pohádka je celkem akční a princezna je sice menší ranařka než včera, ale i tak, že by emancipace? Co se týče obsazení Lněnička (starý cyp) hraje prince a Rašilov krále?! Věkově tolik od sebe nejsou, dále už v pohodě, máme vysvětleno nestárnutí Čvančarové a Tenorová jako princezna byla sympatická. U pohádky jsem se nenudil a hluché místo nebylo, tak čtyři hvězdy, když se zde podhodnocuje, hodnotí a píšou komentáře před a během promítání jak upozorňuje Enšpígl. ()

animario

Jako pokus o cosi novýho se to cení. Příběh ale ve finále dost prapodivnej, princezna byla fajn, ale princátko měl charisma spálený topinky. Výprava dobrá, na naše poměry pěkný digitální zpracování draků, ale dle traileru jsem soudil, že jim věnujou víc než 2 scény. Bylo by ale dobrý, kdybychom točili víc dobrodružných pohádek na týhle bázi, většinová produkce snažící se vrátit ke klasickým kořenům už nudí. ()

MickeyStuma

Tato TV pohádka především překvapuje svým obrazovým formátem 2,35:1, což je na televizi poněkud neobvyklé. Když už se tak tvůrci rozhodli, měli točit přímo celovečerní film určený pro kina. Televizní vyznění je místy dosti znát. Co se týče námětu, nic originálního se opět neobjevuje. Tohle všechno tu už zkrátka bylo a ne jednou. Jistý režisér kdysi prohlásil, že pohádkové téma je vyčerpané a nelze již nic nového vymyslet. Podle nových pohádkových počinů za poslední tři roky mu dávám za pravdu. Ale zpět k této. Pohádková romantická atmosféra je honosná a okouzlující. Nelze si nevšimnout ani vcelku dobré výpravy. Vizuální podoba draka a jeho animace je na české poměry vcelku dobrá. Škoda, že nedostal více prostoru. Takhle to dopadá, když je na velký film tragicky malý rozpočet. Proč se to vlastně jmenuje Sněžný drak? Jeden by řekl, že to bude převážně o něm. No nic. Tempo je na děckého diváka přijatelné. Přesto se mi výsledek jeví dosti těžkopádně. Saša Rašilov nejml. jako král vypadá značně nepřesvědčivě. I s plnovousem se jeví stejně starý jako princové. Mohl by klidně být i jako princeznin starší bratr. Ani s Jitkou Čvančarovou to není nijak valné. Nechápu, kam směřoval casting. Protože je scénář dobrý, mohl i výsledek dopadnout daleko lépe. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)