Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

kajmik01

Průměrná mírně moderní pohádka, kterou zachraňuje výprava a hudba (Čechomor se nezapře). Naopak do bahna podprůměrnosti ji sráží pitvoření tří strážců pokladů a jejich "vílí" kreace, které patří k tomu nejtrapnějšímu, co jsem v poslední době viděl. Herecké obsazení bylo relativně povedené, osobně se mi líbila dvojice Barborky (Markéta Frosslová) a Ignáce (Vojta Dyk), jinak standardní výkon podali Švehlík, Töpfer, Heřmánek a Jana Pidrmanová. Tři nové pohádky České televize bych seřadil takto: 1. Šťastný smolař - spousta laskavého humoru a skvělá postava Sedmilháře (Trojan) 2. O pokladech - o dost slabší, hlavně kvůli pitvoření strážců pokladu 3. 12 měsíčků - nevím proč, ale na téhle pohádce mě nezaujalo snad nic a dnes už si ji pomalu ani nevybavuji ()

L_Into

Po mnoha letech skvělá česká pohádka, která pobaví, potěší oko i ducha a zanechá v divákovi hřejivý pocit. Úžasný výběr lokací, skvělé obsazení herců do pro ně ne vždycky typických rolí, povedené dialogy a nekřečovitý humor. Nízké hodnocení - navíc v porovnání s tragickým, žánrově blízkým Šťastným smolařem - mě mrzí, proto lehce nadhodnocuji a dávám 5 hvězdiček. ()

harry.callahan

Asi zatím nejlepší pohádka z letošních svátků. 2 hvězdy za exteriéry a herecké obsazení. Ale jinak nechápu proč vůbec takové pohádky točí, v podstatě jde jen o to vykrást všechny možné pohádky a splácnout to dohromady a čekat co to udělá. Mám takový povit, že pohádky točí jen proto, aby měli herci práci. ()

nelmal

Tuto pohádku už s největší pravděpodobností neuvidím. První půlku sem si říkala, kdy se to tedy rozjede a o co půjde. V druhé půlce bylo vidět zoufalé trio skřetů v ženské podobě. To bylo fakt jen trapný. Pokus o pokračování Heřmánka se nepovedl a vůbec. Dvě hvězdy, dávám sobě, že jsem to dokoukala. Né prostředí bylo pěkný. ()

coolrossi odpad!

Tak kde začít...??? Úplně debilní travesti show, Sherlock žije a pičoviny zvítězí nad lží a nenávistí samotného režiséra?? Ty krávo, běžte s tímhle do prdele!! Dyk je to strašný, pičo! ()

Isognomostom

Tři pohádkové novinky byly v programu Vánoc 2012 (ještě Dvanáct měsíčků, Šťastný smolař) a té nejlepší jsem se dočkala až před Silvestrem. Pohádka O pokladech měla možná pomalejší a nepřehlednější rozjezd a občas mohla i logicky klopýtnout, ale celou dobu jsem se u ní bavila nejvíce. EDIT 2015 - po třech letech srážím dvě hvězdy - zase tak velký dojem nezanechala... :-) ()

ladymarmelad

Na tuhle pohádku se dá koukat ale není to nic spešl....tyhle nový pohádky už nejsou niv moc. Nápad byl dobrej ale už se to tak nějak nepovedlo uskutečnit. Obsazení je dobrý hlavně mě potěšil Vojta Dyk a Pavel Liška ty byli parádní. Pohádka je dobrá ale něco jí schází nebo přebejvá ?! nevim ale nějakou změnu by to asi chtělo.Ty tři úkoly nevim kdo vymýšlel ale daji se vymyslet mnohem lepší, sice Josef Polášek, Jan Budař, Pavel Liška byli skvělí když měli dělat čarodejnici a podobně ale zkazili to podle mě ty úkoly no. Prostě jako vždy normal česká pohádka. =) ()

zuzica

Po dlhom čase Česká rozprávka bez čertov a starých síce kvalitných, ale dosť opozeraných hercov. Moderná, svieža, nápaditá... Mladá krv tomu dodala šmrnc. Hlavne, že pobavila, proste rozprávka pre celú rodinu! ()

Kessa

1* za poslední větu: " První co udělám bude to, že zvýším plat učitelům!" Jinak přeplácaná pohádka až hrůza. ()

Revelate_17

Koukám, že na ČSFD je spousta morousů, když tu tak vidím to hodnocení. Za mě je to jasných 70% - milá a vtipná pohádka zakončená hezkou čechomoří písničkou. ()

seaman71

No, že by to bylo veledílo, to tedy ne. Obsazení velmi dobré, scénář dost chudý, třetí hvězdu dávám jen za dechberoucí dekolt Jany Pidrmanové, kterému se režisér usilovně věnoval :-). ()

vicvixx

Náhodou, já teda nejsem fanda pohádek, a když už, tak ne těch nových, českých. Ale tahle je tak trochu ujetá, docela jsem se i nasmál. Příjemné osvěžení. ()

Elmont

Švehlík je sympaťák a mám ho ráda, ale v téhle pohádce mi nesednul on, ani nikdo jiný z herců... Divný pocit z toho mám, přišlo mi, že herci moc přehrávali a děj byl celkově divný. Čekala jsem od toho víc. ()

yarca

Část komentářů jako kdyby pocházela od mý tchýně, kterážto je dáma v letech a nadto značně zapšklá ;-)... Ňák mi tu chybí nadhled a smysl pro humor, pisatelé milí :-) ()

Beau

Na výpravě a obsazení se evidentně nešetřilo (mohlo by se to v cizině promítat jako reklama na Česko), škoda, že už nezbylo na pořádný scénář. Bylo to fakt o ničem. I když pár dobrých momentů se našlo - třeba Jan Budař jako vodní víla. ()

horskejvlk odpad!

To jsou přesně “Ty novodobé pohádky” kde je zbytečný i název stačí jen rok natočení a měsíc uvedeni toť vše, pohádka je tak bezobsahová že katalogové a skladové číslo postačí. ()

milos.bradik

Tak takové pohádky miluji. Skvělé herecké obsazení a humor. Toto se velmi povedlo. Kdo má rád spíše temné fantasy, tak ten se tady nepobaví, ale kdo miluje humor, ten si přijde na své. ()

janmatys

Ať už hraje Janička jakkoliv, dobře u toho aspoň vypadá. To se o Krausovi říct nedá, a ještě hraje jak po lobotomii. Vojta a Liška kvalitní jako obvykle, Topfer příšernej jako obvykle, a zbytek ancámblu tak nějak průměr, přestože u Švehlíka to znamená několik kroků zpět. Počin neurazí, ovšem ani nenadchne, 50%. ()