Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

Natabar

Je to smutné, ale nejlíp zde hrál asi Dyk. Jeho absolutním protějškem je parodie na herectví v podání Krause. K příběhu samotnému se snad ani nemá cenu vyjadřovat... ()

venalce

Nevídáno, neslýcháno! Steampunková pohádka! A ještě ke všemu česká! Tak to bylo opravdu překvapení večera. Vizuál je za sto bodů (taková krása se jen tak nevidí), ale všechno ostatní je řekněme slabé. Příběh má dobrý pohádkový základ, ale je strašně nedomyšlený, spousta věcí je jen na efekt. A když už si nějakou postavu oblíbíte, v další scéně máte chuť ji jednu vrazit, protože se najednou chová neuvěřitelně hloupě. Ale dětem se to možná líbí. Příště prosím něco promyšlenějšího, ať si to užijí i dospělí. ()

zdenny

Bezpečně největší vánoční zklamání. Už podle upoutávek jsem věděl, že tomu tak bude. Ze srdce totiž nemám rád pohádky, kde je povětšinou tma a vládne v nich ponurá atmosféra. Ani Pavel Liška nebyl schopen tuto pohádku dostat výš. Tvůrci dokonce vsadili na Karla Heřmánka coby vládce podsvětí. Proč taky ne, když jako vládce pekel se v pohádce „S čerty nejsou žerty“ osvědčil královsky. Jenže to by tato pohádka nesměla být tak uměle pitomá a … temná. Nevím ani, která chytrá hlava s citem pro duši pohádkového labužníka vymyslela tak stupidní tři úkoly. Nebo spíš realizaci jejich plnění. Vše bylo tak laciné a hloupé, až je mi toho fakt upřímně líto. Vánoce 2012 ale považuji za úspěšné, protože dvě ze tří nových pohádek, které ČT nabídla, ode mne dostaly krásné čtyři hvězdy. ()

marie.en

Nebýt zoufalého výkonu Adama Krause (tatínek asi zatahal za nitky že?) šlo by o docela povedenou pohádku. Ovšem hlavní mužská kladná postava, kterou synáček pana moderátora představuje, působí retardovaně, nesympaticky a místy jsem díky ní měla tendenci držet palce zlu. "Barborka" která moc hrát neumí a celou dobu vypadá jako těhotná taky moc nepřidává. Nebýt několika fajn vtípků a hereckých výkonů Dyka, Lišky, Budaře a Poláška, dala bych odpad. ()

ghatos odpad!

Bídný scénář s nulovou koncepcí nechal herce pouze tajtrlíkovat . Snaha recyklovat Karla Heřmánka jako vládce skřítků ve stylu jeho slavného Lucifera se minula těžce účinkem. Slabounké...10%. Výborné komentáře: Enšpígl a dopitak ()

D28

Oko i ucho potešené, humor nechýbal, hoci bohužiaľ i ten trápnejší.Snahu režisérovi nemožno uprieť, škoda, že nápady čerpal z viacerých príliš nesúrodých zdrojov. Ale bolo to milé, len sa nemôžem zbaviť pocitu, že to buď malo byť romantickejšie alebo ešte bláznivejšie. ()

Kacounek

Úžasní jeskynní skřítkové, kterým nevelel nikdo jiný, než Heřmánek (podobnost řadou jiných pohádek s čerty jasná). Nám se to doma líbilo. ()

Kalidor_

Takový svěží vítr do sračkoidních pohádek posledních dvou dekád. Brněnští herci tomu dali správně ujetý humor mému srdci vlastní. ()

Kosmik 1

Já se vcelku dobře nasmál, hlavně těm pánům v ženských šatech. Vyloženě tedy Budař a Liška, páč jejich gestikulace, mluva a pohyby jsou k nezaplacení. "No jestli je tohle lesní víla, jak tedy potom vypadá ježibaba?" :D 65% ()

PollyJean

pohádka slibovala nadhled a vtip, který se nakonec dostavil pouze ve skromné dávce. Slibné trio Polášek, Budař a Liška je spíš do počtu, oblíbená postavička střeleného vědátora to rozhodně taky nespasí, jakkoli je zahrána celkem mile. Duo sester je slabší (toporného žárlícího ženicha raději nezmiňovat), takže už zbývá jen Švehlíkova celkem spolehlivě zahraná záporná postava, která v druhé půli nedá nevzpomenout na prince Drsoně, také pozorujícího s oblibou děj zpovzdálí, aby se ve vhodné chvíli do věci vložil. Věk páry je celkem příjemným zpestřením, výhrou bylo taky použití Čechomoru. Škoda, že to celé tak nějak moc nedrží pohromadě, valná většina postav se chová poněkud podivně a některé situace dost postrádají logiku (dost ujeté tři úkoly a jejich plnění - neplnění, mince padne do pokladu přímo ze zámku, zatímco postavy k němu putují lesem několik dní atd.). ()

j.anek

Pohádku evidentně ještě nikdo neviděl, a přece už má 9 hodnocení. Moc by mě zajímalo, jestli ji thomas300, beruskakocic a ozzak30 opravdu viděli - všichni tři dali odpad. Co je to za divnou módu? Chápu, že vstupní test toho mnoho nevyřeší, že se sem dostanou divní lidé. Zajímalo by mě ale, proč tu jsou... -------------------------- Text místy hodně drhne - nechápu, jak se to mohlo Ireně Douskové stát. Komická trojice Budař-Liška-Polášek nefunguje, začátek je hloupě ukřičený a uspěchaný, ale když se to jednou rozběhne, docela to funguje. Dobře hraje Karel Heřmánek (i když vykrádá sám sebe), obě holky, Vojtěch Dyk. Celkově žádná sláva, ale totální průšvih to rozhodně není. ()

netahlo

Dejove o nicem, dvojice Dyk - Svehlik slaba. Ovsem dokoukano diky velice dobre koukatelne Jane Pidrmanove :-) Sleduji ji uz od Okresniho preboru a nutno dodat, ze ji to slusi cim dal vic. A to i bez make - upu, jako v teto pohadce. ()

made1

Docela hezké, ale proměnit skřety na holky šlo hned po rozbití krápníků, tři úkoly bych vyškrtla nebo pojala jinak, na Jakubovi nebyla poznat zamilovanost ani při dobré vůli a příbytek čarodějnice byl hřích největší. Kamera ale jinak dobrá, Austenovské kostýmy taky krásný. ()

Ivusha

Bylo to hrozně miloučké, příjemné a pohádkové.:-) Humor tam byl, výprava tam byla, hlavní postavy byly příjemné a ty exteriéry... mňam. S Liškou nám pak vychází jasné čtyři.:-) ()

Jiriczzcek

Ale jo, dalo se na to dívat, za což jsem rád. Pohádka je sice nekonzistentní a vypadá, jako by jí psalo 5 scénaristů, kde si každý do filmu prosadil to svoje (úvodní scéna, medvěd, převleky atd.), ale především díky Janě Pidrmanové se to celé nerozsypalo a v poklidu dojelo do cíle. Co se týče herců, nebyla to sice žádná hitparáda, ale budiž. Jediný Kraus mi vůbec neseděl, zjevem ani herectvím. Hudební podkres dobrý, až výborný. Stejně tak vizuální efekty, které byly na českou televizní pohádku více než povedené. 3* ()

Madluska

Tak takhle, vážení, ne. Afektované "herectví" vyšlo z módy už před dávnými časy za devatero horami a devatero řekami (a ať mi někdo zkusí tvrdit, že "to bylo přece schválně"!). A ještě víc mě rozladilo, když většina času byla promrhána na jakési "vtípky", místo aby byly objasněny dějové kotrmelce. Ani se mi nechce věřit, že "scénář" sepsala TA Irena Dousková, která má na svědomí i Hrdého Budžese! Aspoň, že sem tam se nějaká perlička povedla - obzvlášť mě potěšilo obsazení (Tomáš Töpfer jako jeden z mála zná míru, ale ráda jsem zahlédla i Karla Heřmánka) a vynálezy (a celkové dobové zasazení). Jinak spíš k pláči, žel bohu. ()

RockChick

Chce se mi brečet. Nepamatuju, kdy jsem naposledy viděla tak krásně natočený český (!) film. Ale co ten nesmyslný příběh...!? :' ( Ale dobrá. Pokusím se na to dívat hlavně z té první, lepší stránky a budu s napětím očekávat, co dalšího si pro nás Karas připraví. Příště tedy jen toho lepšího scenáristu (kontakt na mě je v profilu ;)) ()

Kienast

Když se objevil Budař v ženských šatech jako víla, že ho trápí ryby, bylo jasné, že na place se muselo podávat pití s LSD. Nebo nevím ... ()

Finskej

Vlastně to mohl být docela povedený film a docela povedená pohádka. Překáží jen několik věcí. Asi nejvíc koktající Liška po x. hrající semidebilní postavu a Kraus, který nehraje vůbec a na jehož výraz se dá dívat stejně obtížně, jako poslouchat to Liškovo blekocání. Hned, jak tvůrci pochopí, že tyto dva prvky do filmu nebo pohádky nepatří, úroveň i bez dalšího zásahu vzroste sama o řád. ()