Komplikovaný případ vraždy vyvolá na americkém maloměstě nepokoje a zděšení. Ze zločinu jsou obviněni tři teenageři, kteří koketovali se satanismem. Soukromý detektiv Ron Lax se ale s touhle verzí nehodlá smířit a nabídne obviněným zadarmo svoje služby, aby pomohl zjistit pravdu... Píše se rok 1993 a jedno americké městečko sužuje tragédie. Tři rodiny přišly o své osmileté syny, kteří se nevrátili domů, a tak je zalarmována policie a začíná pátrání, které je po několika hodinách ukončeno. Tělíčka malých dětí jsou nalezena u nedaleké vody, kam je vrah pohodil jako odpadky. Policie má brzy podezřelé – tři mladíky, kteří poslouchají heavy metal a chodí černě oděni, a tak jsou považování za uctívače satana. Příběh vznikl na motivy skutečné události. Případ, který americká veřejnost nazývá West Memphis Three, ještě dnes klade řadu otázek, na něž nikdo nezná odpověď... (TV Prima)

topvideo

Amerika je fakt divná zem. Náznaky, pochybnosti, svätuškárstvo...nepresvedčivý výkon, alebo naschvál tak zahratý vyšetrovateľ? ()

notozjano

Dílo, které vyžaduje maximální pozornost, protože při pozdějším vykreslování jednotlivých charaktetů a to zejména při soudním líčení, je opravdu nezbytné vědět přesně, kdo je kdo. Film je totiž docela pestrý, co se týče postav a když vynechám Firtha a Reese W. jsou tyto další postavy trochu nevýrazné a nezanechají nějakou myšlenku nebo skutek, který by se vryl do paměti tak, že by pak vše samo zapadalo. Chci tím říct, že tohle prostě není film, u kterého jen tak vypnete, ale co do diváckého zážitku, tak v kategorii drama/thriller je to hodně povedený. ()

Saxos

Rada Vacátko by hodnotil jednoduše jednou větou. "Pane Bouše, je to případ zapeklitej a čert nám ho byl dlužen." Já přidám - nudné, nic není dotaženo, ani krimi, ani soud ani psycho rodičů. Závěr: nedoporučuji. ()

Pepi74

Nejdřív jsem o tomto případu viděl dokument, kde mi bylo doporučeno shlédnout tento film. Po pravdě - kdybych předem nevěděl o co jde, tak bych se slušně ztrácel. Ve filmu žádné důkazy, jen muzika a to stačí na trest smrti. Taktéž, kdybych neviděl dokument, vůbec bych nepochopil toho černocha na dámském záchodě. Kolin a Rís se celý film jen tváří a občas něco prohodí. Asi ztráta času, na toto téma existují lepší filmy ale i tak jedna hvězda, že to někdo natočil a druhá za výběr herců, kteří se hodně podobali svým předobrazům. Víc ne. PS Pokud polovinu děje musí vysvětlovat závěrečné titulky je jasné, kdy došly tvůrcům peníze. Navíc ve slovenské verzi nepřeložené. ()

kyblik2

Film, ktorý nemusí byť napínavý, aby mrazil. Stačí keď máte svoje dieťa a viete sa vcítiť do kože rodiča. Nečakajte kriminálku akú poznáte. I keď prvá polhodina mi nahnala slušnú husiu kožu. Každopádne je zbytok filmu dlhý súdny proces plný neistot a nepriamych dôkazov tak ako ich aj v skutočnosti podložili. K priznaniu donútili deti pod nátlakom. Tu je vidieť, ako dokáže ľudský faktor zničiť životy troch detí....sedeli za mrežami 18 rokov a úplne zbytočne = najdôležitejšia časť života v hajzli. Na to aké má fim pomalé tempo ma bavil až do konca. Televízny rozpočet z neho je vycítiť, avšak poctivý. Hudba z ktorej mrazilo mi bola povedomá.....no jasné Pražský filharmonický orchester :) Dávam 4* za slušne natočený počin o jednom z najkontroverznejších súdnych rozhodnutí v histórii Ameriky. ()

Carcooli

Příběhy podle skutečně události mám ráda. Tenhle případ jsem znala a znala jsem také závěr případu, kdy se vlastně zjistilo, ze trojice kluků seděla zbytečně a tuším v roce 2017 je soud omilostnil. Našel se také novy důkaz - a to DNA nevlastního otce jednoho z chlapců. Co se tehdy doopravdy stalo, už nezjistíme. K filmu samotnému - ačkoliv Reese miluju, v tomhle filmu jsem ji nevěřila ani dobry den. Nejdojemnejsi scéna, kdy Reese přichází do školy nechat oznamkovat synův test a děti se k ni rozběhnou, mě dostala. Tohle je ale Reesin jediný silný herecký dojem z celého filmu. Skvělý Firth film vede od začátku. Ten jeho plachý pohled je proste něco. Co se mi na snímku líbilo bylo to, ze se zbytečně nepitvalo to, jak brutálně byli chlapci zavražděni. Celkové hodnotim velmi dobre. ()

draxxi

To musi byt kruty tskhle prijit o dite a nikdy nevedet, jestli se treba s vrahem nepotkavam... drsnej pribeh... 21/4/2024 66% ()

danny79

Prumerny soudni thriller, v tomto pripade natocen dle skutecnych udalosti. Chybi tu silnejsi emoce, soustredenejsi dej jdouci po faktech kupredu a zvysujici napeti, predstavitel obhajce i Damiena se tvari, ze jim je vysledek procesu lhostejny, na takovouhle formu ma film prilis dlouhou stopaz a je chvilemi dramatem, chvilemi dokumentem, ale ani v jednom prilis nevynika. ()

Lyshitski

Společně s Prisoners další kvalitní krimi, tentokrát podle skutečného příběhu. Film nám v reálu vykresluje přísloví o tom, že kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Parta rádoby satanistů je obviněna z vraždy malých kluků a to i přes to, že důkazy mnohdy mluví v jejich prospěch. V zájemném souboji zákona a práva s předsudky jasně na plné čáře vítězí druhé zmíněné. Film má vynikající atmosféru, tempo je pomalé, ale vyhovující. Jediné, co mi pokazilo skvělý filmový zážitek byl samotný konec filmu, který byl odfláknutý pár větami. Být film o 10 minut delší, bylo by vyšší i mé hodnocení. Takto bez předsudků uděluji 72%. ()

sobol1

hodně napínavé a mrazivé atmosféry do filmu přináší to že příběh je natočen podle skutečné události a závěrečné titulky za které múže divák být rád. průměrné herecké výkony ale jinak mě film bavil takže jsem spokojený ()

buddha_ps

Priemerné dielko "televíznej" úrovne. Z tejto látky a obsadenia sa dalo - a malo - vyťažiť omnoho viac. Zbytočne veľa priestoru dostáva pohľad na deštrukciu rodinného života pozostalých, ale úplne zbytočne a hlavne na úkor potlačenia atmosféry a hlavne deja. Pramálo priestoru tak dostávajú kľúčové udalosti vyšetrovania (predovšetkým zanedbanie pátrania po tajomnej postave zakrvácaného muža), kľúčové postavy sú celým príbehom len pasívne prenášané (traja obvinený, vyšetrovateľ). Škoda premrhaného potenciálu ()

PORTER44

Zajímalo mě to protože sám tu hudbu taky poslouchám a oni je odsuzovali i kvůli tomu co poslouchají jak se oblekají atd , příběh byl zajímaví ale zpracování nic moc.Jak ten soud dopadl hrůza měli zavřít soudce a všechny co je soudili to byla soudní fraška. ()

PRASÁK

Americkej film „Devil´s Knot“ (Ďáblův uzel) z roku 2013 líčí dramatický události, jenž se udály 5. května 1993 ve městě West Memphis ve státě Arkansas, a který jsou ve světě známy pod názvem WEST MEMPHIS THREE.. Tehdy si tři osmiletí kluci Steve Edward Branch, Christopher Mark Byers a James Michael Moore vyjeli na kolech do přírody a již se nikdy nevrátili. Tentýž den přišel do tamního občerstvení/hospody neznámej černoch, kterej byl do půli pasu mokrej a od bahna, a navíc celej zakrvácenej (zašel si na chvíli na dámskou toaletu). Než však přijela policejní hlídka, byl dávno pryč. Z vraždy oněch tří osmiletejch kluků byli nakonec bez přímejch důkazů obviněni tři puberťáci: Jessie Misskelley (tehdy mu bylo 17 let), Jason Baldwin (v tý době 16-letej) a Damien Echols (jemu tehdy bylo 18 let). Důvodem obvinění bylo to, že všichni se nějakým způsobem zajímali o okultismus, satanismus, poslouchali metalovou hudbu a podobně. Všichni tři byli nakonec v únoru až březnu 1994 odsouzeni k vysokým trestům ve vězení. Avšak soudní pojednávání tohoto případu bylo znovu otevřeno, protože u policie, u soudu i u svědků bylo prokázáno pochybení. Tito tři mladíci neměli s touhle vraždou nic společnýho a nakonec byli 19. srpna 2011 z vězení propuštěni na svobodu. Onen zakrvácenej černoch nebyl nikdy nalezen ani dopaden. Vražda tří dětí tak zůstala bez potrestání. Celej příběh a následnej soudní proces sepsala americká novinářka a spisovatelka Mara Leveritt v knize „Devil ´s Knot: The True Story Of The West Memphis Three“ (2002), která dosud česky nevyšla. A podle týhle knihy natočil kanadskej režisér, scénárista a producent Atom Egoyan (narozenej v egyptský Káhiře 19. 7. 1960) tento vskutku napínavej snímek bez „konečnýho vyřešení“. Snímek „Devil´s Knot“ měl svou světovou premiéru 8. září 2013 na 38. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Torontu (Toronto International Film Festival), kterej se konal ve dnech 5. 9. - 15. 9. 2013. Českejm kinům se vyhnul a dosud nebyl v ČR vydán ani na DVD/Blu-ray. Ke zkouknutí byl pod názvem „Ďáblův uzel“ pouze v televizi. ()