Komplikovaný případ vraždy vyvolá na americkém maloměstě nepokoje a zděšení. Ze zločinu jsou obviněni tři teenageři, kteří koketovali se satanismem. Soukromý detektiv Ron Lax se ale s touhle verzí nehodlá smířit a nabídne obviněným zadarmo svoje služby, aby pomohl zjistit pravdu... Píše se rok 1993 a jedno americké městečko sužuje tragédie. Tři rodiny přišly o své osmileté syny, kteří se nevrátili domů, a tak je zalarmována policie a začíná pátrání, které je po několika hodinách ukončeno. Tělíčka malých dětí jsou nalezena u nedaleké vody, kam je vrah pohodil jako odpadky. Policie má brzy podezřelé – tři mladíky, kteří poslouchají heavy metal a chodí černě oděni, a tak jsou považování za uctívače satana. Příběh vznikl na motivy skutečné události. Případ, který americká veřejnost nazývá West Memphis Three, ještě dnes klade řadu otázek, na něž nikdo nezná odpověď... (TV Prima)

Juto

Tento film je nadpriemernou záhadnou drámou zo súdnej siene. Je založený na skutočných udalostiach, čo je niečo, čo rozhodne robí film pútavejším a zaujímavejším. Herecké obsadenie je dobre poskladané a herecké výkony sú poväčšine na úrovni. Witherspoon a Firth podávajú solídne výkony a vedľajšie herecké výkony odvádzajú skvelú prácu. 7/10 ()

angel74

Dejme tomu, že první půlhodina nabízí docela slušný příslib dramatické podívané, ale čím je snímek delší, tím víc vás nudí a stává se nezáživnějším. Přitom dodnes nevyřešený kriminální případ, na jehož základě vznikl, skýtá nemálo možností k natočení opravdu poutavého filmu. Scenáristicky se tvůrci, hlavně v druhé polovině, poněkud utápějí v bezradnosti. Bohužel ani po herecké stránce to není žádná velká sláva. (55%) ()

chelseaman22

VOTUM: Jakmile máte skvělé obsazení se slibnou zápletkou a zároveň čekáte téměř kvartál na anglické titulky, tak vás fakt, že to vlastně nemá kloudný konec dosti raní! Po úvodní hodině jsem vystřízlivěl a přestal doufat. Místo napětí jsem dostal soudní síň a Colina Firtha, jehož roli jsem prakticky nepochopil. Reese věčně jen řvala a mně se věru brzy začalo stýskat po tom špuntovi chrchlajícím Elvisovo hity. Inu takhle zabitý konec jsem ještě neviděl - jen podtrhl zbytečnost lopotění se s něčím, co se mělo tvářit jako pseudo zajímavé (dokonce horší, nežli Zmizení). 30% ()

ecceHOMMO

Devil´s knot je filmom nejasným a nedokončeným s množstvom pochybností a nejasností, ale taký je i celý (skutočný) prípad West Memphis 3. Tak prečo to filmu vyčítať. A popravde je paradoxom, že si ma snímok nedokázal získať žiadnou postavou, ale ako celok si ma získal viac než dosť. ***/**** ()

Johnny.ARN

V roku 2013 okrem tohto vyšiel aj Prípad Casey. Tu sa ale na prípad pozeráme z pohľadu obžalovaných a snažíme sa dokázať ich nevinu. Na prekvapenie to malo veľmi dobré obsadenie a ešte lepší dobový feeling. Škoda len, že prípad sa nevyšetril, bolo by zaujímavé zistiť, kto bol skutočný vrah. Ale podobne ako jeho konkurent, pútavé, zaujímavé a bude Vás to baviť, pokial Vás neodradí prvá pol hodinka. 3 z 5 ()

Sfinkter

Stejná sorta jako Tajemná řeka nebo Zmizení, ve stejné kvalitě a stejně znepokojivé atmosféře. Určitě by snímek měl být v červených číslech. ()

elanius

(75/2014) / Námet predstihol formu filmu. Pol stopáže sa film venuje opisu udalostí a pol filmu sa zase jedná o klasickú súdnu drámu. Ani jedna z týchto častí veru nad priemer nevyliezla. Tým, že ani samotný skutočný nemá zatiaľ koniec, tak samotný film v závere stavil len na na záverečné informačné titulky. Celkovo docela neuspokojivý snímok. (5/10) ()

Bobik9

Velice silný skutečný příběh. Od začátku až do konce si to drží své tempo a nesnaží se to hrát na nějaký strhující thriller, což je dobře. Vše je potom velmi dobře uvěřitelné. Herecké výkony jsou velmi kvalitní a hudba je parádní. Hltáte každou novou informaci v případu a čekáte, jak se to vyvrbí, a když vám na konci řeknou, jak vše "dopadlo", tak zůstanete sedět s lehce pootevřenou pusou. Skvělý kousek, že kterého jde strach. ()

VanTom

Vtahující rekonstrukce vyšetřování vraždy tří chlapců a především následného soudního přelíčení se třemi mladistvými (aka West Memphis Three). V bohabojném městečku v Arkansasu se pachatelé rychle našli nejenom díky kontroverzní a lajdácké (?) práci policie, ale také kvůli jejich vykonstruovanému (?) styku s okultismem a vyznavačstvím ďábla ("Určitě existuje spojení mezi heavy metalem a satanismem!") Stejně jako jeden z mála racionálních hlasů patřící soukromému vyšetřovateli zaujímá snímek k jejich vině či nevině jednoznačný postoj, neponechávajíc prostor pro pochyby či interpretace. Ale skutečnou pravdu se asi nedozvíme a mimoto se současné mínění (a dění) opravdu přiklání k nespravedlnosti procesu. ()

Sany33

Príbeh: Vražda troch mladých chlapcov úplne otriasla základmi amerického malomesta. Pravda je zahalená ruškom tajomstva ale polícia má vo všetkom jasno. Herecké obsadenie: Reese robila čo mohla ale s tak stupídne vygradovaným scenárom by sa mohla aj na hlavu postaviť. Prevedenie: Nič nebolo dotiahnuté. A to nehovorím iba o príbehu ale aj o celkovej emócií ktorá sa jednoducho nedostavila. Pocity: Veľmi silný príbeh, keď policajti vyťahovali malé zviazané telíčka z vody tak to malo veľký dopad ale celé to divadlo okolo satanismu sa mi potom dosť nepáčilo. Pridaná hodnota: Ozaj neviem na koho je tento film cielený, lebo neviem súcitiť ani s matkou, ani s otcom ani s chalanmi v base ani s obhajcami. Jednoducho emočne nedotiahnuté. 48% ()

ghatos

Mohlo se to podrobněji zaměřit na některé nejasnosti. Vysvětlující závěrečná titulková sekvence následujících události je ještě zajímavější. Nikdy jsem o podobné dohodě mezi stáním aparátem a vězni neslyšel...65%. ()

Lenulinka

Reese byla skvělá, ale to je tak vše. Kromě námětu mě nic neupoutalo. Bylo to nezáživné, nudné, zvláštní, podané "tak nějak neurčitě", ale přitom zřejmě. Na druhou stranu jsem se s případem seznámila až díky filmu a četla jsem rozsáhlé články na toto téma. Dle mého názoru byla opravdu ignorována důležitá fakta, a ztracené důkazy jsou také zvláštní. Nicméně tento případ zůstane asi mezi těmi bohužel nevyřešenými. ()

jefff

Líbilo se mi, jaký způsobem to bylo natočené. Tenhle styl mi sedí. Americký venkov, mnoho pohledů, a nejednoznačnost příběhu. Bohužel kladem i záporem filmu je, že je dle skutečné události, která se nikdy věrohodně nevyřešila. Nemá proto ani film pořádný konec a to jako diváka naštve. I když je to logicky pochopitelné a když se na to jdete koukat musíte prostě tušit, že takový bude...jenže pocit z filmu prostě neovlivníte. Firth výborný, i když žádné oscarové vystoupení to není, nemá ani prostor. Reese mi tady moc neseděla, ale to byl jen subjektivní dojem. Celkově pěkné, ale asi se znovu na to podívat už nechci. Podobný Prisoners je lepší i díky jednoznačnému konci. ()

Babous

Četl jsem knihu, podle které film vznikl a i když ani to nebyla žádná hitparáda, přece jenom to na mě zapůsobilo víc. Podle mě je hlavní problém filmu v tom, že neví, jestli chce být dokumentaristicky věrný realitě, nebo fikcí. Protože na první možnost tam je dán příliš velký prostor hercům a fakta tajemného případu jsou nedostatečně vysvětlena divákovi. A na druhou možnost je film příliš suchý, bez napětí a v podstatě bez konce. ()

netahlo

Promarnena prilezitost. Strasne pomale tempo, vleklo se to a ve finale se clovek stejne moc nedozvedel. Dalo se to urcite udelat lip. I kdyz samotny pribeh je uz celkem hodne medialne proflaklej. ()

sedm.1

Mohla to být zajímavá, poutavá a díky tomu, že jde o film podle skutečných událostí, i poměrně zneklidňující podívaná. Mohla, ale není, protože je tak, tak moc špatně zpracovaná, že by si tvůrci zasloužili kopnout pořádně do koulí. Tohle si totiž tento skvělý příběh vážně nezasloužil. Jednak mi tedy vážně vadilo, že se zde v dost nevhodných momentech a nefunkčním způsobem dějově skákalo jak na trampolíně, ovšem rozčarován jsem byl především z opravdu odfláknutého budování napětí, atmosféry a na to, o jak závažný a v podstatě nekompromisní příběh šlo, tak naprostou absenci emocí považuji za absolutně neodpustitelný tvůrčí prohřešek, neboť něco tak naléhavého a smutného natočit tak chladně a odtažitě, je fakt umění. Filmu navíc nepomohlo ani obsazení, Firth jede tak na půl plynu, Witherspoon jsem nevěřil ani dobrý den, no a zbytek působí spíš jen jako nevýrazný kompars, který čeká, jestli dostane vůbec zaplaceno. Je zkrátka vážně škoda, že se tento hrůzný případ nerozhodl zpracovat někdo krapet schopnější a talentovanější, než pan Egoyan, který z dané látky nedokázal vytřískat víc, než unylou, televizní záležitost, ze které ve mně zůstala jen pachuť toho, že místo perfektního, mrazivého thrilleru, který tento případ nabízel, jsem se dočkal studeného vývaru, bez chuti a nápadu. Silně promarněná podívaná, vážně škoda. ()

Lukoboss

Ani pořádně nevím, co napsat nebo jak uchopit film, kterej nemá pořádnou zápletku. Nebo on tu zápletku má, ale ta je hned na začátku (cca po 20 minutách je jasno, co se děje a o co půjde) a pak už to víceméně stojí na místě. Možná je to tím, že i ten případ byl takovej, ale tvůrci tady z toho nedostali nic víc, čím by diváka upoutali. Role C. Firtha je úplně zbytečná a mimo, přestože se dá říct, že vyšetřuje nejvíc ze všech - do děje ale nijak nezasáhne, jenom zamračeně chodí a vykládá, jak to není správný. No OK, ale že to je všechno špatně, všichni ví od chvíle, kdy padne zrak na ty 3 podezřelý. A takhle se to plácá v ničem až do konce, kterej vlastně není pořádným koncem. Uff... no tak to by bylo. ()